Въпрос за бек линкове?

За мен събмитването по директории е много досадна (хамалска) работа и със съвсем малко беклинкове обаче винаги съм хващал Pr3 или 4
 
Трябва да имаш връзки към сайта си ако искаш висок Pr. Може да хванеш някакъв без, но въпроса е какъв? Обще взето линковете към сайта са един от основните елементи при изчисляването на Pr-а. Без тях ще е трудно, да кажа невъзможно да имаш и ти висок.
 
Трябва да имаш връзки към сайта си ако искаш висок Pr. Може да хванеш някакъв без, но въпроса е какъв? Обще взето линковете към сайта са един от основните елементи при изчисляването на Pr-а. Без тях ще е трудно, да кажа невъзможно да имаш и ти висок.
За теб какво е висок ранк ? За мен е 5, разликата в по-ниските не е голяма.
 
Ставаше на въпрос, че бях чел, че ако имаш няколко линка(изходящи) към сайтове с висок ПР от твоята ниша, пак ще получиш ПР. Тва въобще вярно ли е?
 
Back линковете са доста важна част според мен от оптимизацията на един сайт.
ПР-то се дига от тях - да, но почти невиждам смисъл да ти е голям ПР-а освен ако не продаваш линкове... разлика в класирането на сайтовете не е голяма

fiddy
Несъм сигурен за това, което питащ, но няма логика да е така
Иначе ако сайта ти редиректва към друг сайт ще получи ПР като сайта, към който редиректва, но това е фейк pr. Аз съм имал подобни случаи :)
 
Последно редактирано:
Вярно ли, че без бек линкове може да си дигнеш ПР?

Теоретично погледнато НЕ, практически погледнато ДА.
Да приемем че сайта ти се намира в hit.bg там само от тяхната директория хващаш някакъв символичен PR (най-често 1 или 2, зависи кога се преизчислява PR и колко нови сайтове са се създали). Или пък ако сайта ти в wordpress.com или blogspot... същото нещо. Но защо казвам че теоретично погледнато не е така, защото теоретично и самите връзки от директорията, в която не си се добавял ти дава линкче :)

Незнам дали това имаше в предвид. Дано да съм ти бил полезен
 
За теб какво е висок ранк ? За мен е 5, разликата в по-ниските не е голяма.

Ти само сайтове с 5-ци ли имаш? За мен и 3 е някакъв мерител че някой се е старал да вкара линкове към сайта си. Повече от 3 си е добре. А 5 - бая хамалия е паднало.

А за домейн или поддомейн, събдомейн става дума, защото примерно на блогспот си е нормално да получиш както каза мастъра - символичен PR. :)
 
Ти само сайтове с 5-ци ли имаш? За мен и 3 е някакъв мерител че някой се е старал да вкара линкове към сайта си. Повече от 3 си е добре. А 5 - бая хамалия е паднало.

А за домейн или поддомейн, събдомейн става дума, защото примерно на блогспот си е нормално да получиш както каза мастъра - символичен PR. :)

Аз имам сайтове с PR5 ама PR си е супер измислица... поне за мен, ако някой иска да си вдига PR не е никакъв проблем. Само че лично аз се интересувам от резултатите, които измервам в $$$ :) Нито PR ме интересува, нито SERP, нито трафик. Важното приходите... нали? :)
 
Ами на мен ми се струва че PR от 0 до 4 няма особено влияние върху резултатите, обаче когато е 5 те изстрелва автоматично на първа позиция.

Скоро съвсем случайно попаднах на този сайт: http://nonapa.hit.bg/
Браво на човека който го е направил, без бек линкове, без контент, 3 страници само с изходящи линкове към сайтове с висок PR, и сайта има PR4, гледам му каунтъра че средно има по 233 уникални дневно. Можело значи ;)
 
Има линкове от директорията на хит бг като се си регваш събдомин нали избираш в кои категории ти е сайта...... иначе на мен ми се случвало сайт които не е сео и се върти само на адурдс да получи 3 ка без да е линкван отникъде (освен ако конкуренцията не са ме дъвкали по форуми)

А за петицата ти споменах в една от нишите на първа страница са троики и четворки а пеиците са на 5 страница :) същите петиците са първи в яхо :)
 
Бате, не си сериозен като казваш че от PR-а зависи позиционирането на сайта ти в Гугъл или другаде.:) Той е просто за престиж и за това другите в твойта ниша да искат да разменят линкове с теб, едва ли ще ти помогне за резултатите.

А този със сайта, който си дал за пример: не съм много съгласен - Click Here
 
Бате, не си сериозен като казваш че от PR-а зависи позиционирането на сайта ти в Гугъл или другаде.:) Той е просто за престиж и за това другите в твойта ниша да искат да разменят линкове с теб, едва ли ще ти помогне за резултатите.

А този със сайта, който си дал за пример: не съм много съгласен - Click Here

Не ме разсмивай моля те :D

btw не се пише links: ами link:
http://www.google.com/search?q=link:nonapa.hit.bg
 
Последно редактирано:
PR не оказва вече влияние на позиционирането и не знам какво ви кара да мислите обратното. Мой сайт който 1 година беше с 5ца падна на 4 на предпоследния ъпдейт, а оттогава не само че си запази позициите, но и вдигна за доста кл. думи. И това без кой знае какви усилия от моя страна.
Както каза и Мастер приходите са основния измерителен фактор, всичко друго е второстепенно. Ако имате намерение да си продавате сайта ок, но ако ще изкарвате пари с него ПР хич да не ви занимава ;)

@AxCx: бате, ти на такива сайтове ли се въхищаваш като тоя в хит.бг?
 
Не ме разсмивай моля те :D

btw не се пише links: ами link:
http://www.google.com/search?q=link:nonapa.hit.bg

Е не е като няма. Не мислиш ли? А и ти си със смешните твърдения че с висок PR ще хвръкнеш в резултатите. А и примера с този сайт направо кърти мивки, батака. Много аматьорски сайт, дано да си задърши PR.:)
 
Именно че е аматьорски, с 8 линка е хванал Pr4 и всеки ден му кацат по 200 уникални, което според мен никак не е малко. Просто дадох пример че изходящите линкове могат да помагат, нали това беше въпроса на темата ?
 
Темата беше дали без линкове може да се достигне висок PR, незнам каква спамария е павил този сайт. Но трябва да имаш и в предвид че е съб-домейн. Ако е изчистен - цял не мисля че нещата ще седят по същият начин.:) Примерно същото и за Star.bg както и Blogger. Имам блог с ПР 2 а имам само 2-3 линка. Не е много но не съм и поствал от доста време там.:)
 
Ставаше на въпрос, че бях чел, че ако имаш няколко линка(изходящи) към сайтове с висок ПР от твоята ниша, пак ще получиш ПР. Тва въобще вярно ли е?

Това имах предвид
 

Горе