Въпрос за изпаднала категория на сайт от класирането

StefanIvanov

New Member
Здравейте, имам един сайт, който е от няколко години и допреди 2 седмици всичко си беше наред, но от тогава по едната му категория никакъв го няма в гугъл. Преди винаги беше в Топ5, даже в по-голямата част от времето беше все на 1 или 2 позиция по определени думи. Интересното е, че от около 2 седмици напълно изчезна и го няма дори в Топ100. Другото интересно в случая е, че самия домейн е на същите си позиции, другите категории също не са мръднали. Само тази определена категория направо изчезна. Иначе си я има индексирана, но явно просто е избутана страшно назад.

Не искам да казвам кой точно е сайта, защото е много вероятно даже някой нарочно да е правил нещо злонамерено, просто искам да разбера какво се е случило и как да го оправя. Има ли някакъв начин да проверя защо се е получило така. Тази категория винаги се е класирала много добре, а в последно време не съм пипал нищо по нея, нито съм добавял линкове, нито нищо. Като цяло сайта се класира добре, но само тази категория се загуби.
 
От: Въпрос за изпаднала категория на сайт от класирането

Провери ли дали конкуренцията по фразата е нараснала?
 
От: Въпрос за изпаднала категория на сайт от класирането

Провери ли дали конкуренцията по фразата е нараснала?

Ами не, едни и същи си стоят, просто моя сайт не излиза по дадената категория и то по различни ключови думи, където преди излизаше. Явно цялата категория е наказана, но не мога да разбера защо. Има ли някакъв начин да разбера какво се случва? В GWT нямам никакви съобщения.
 
От: Въпрос за изпаднала категория на сайт от класирането

Обновявана ли е скоро самата категория, нови текстове, промяна наситеноста на ключовите думи?
 
Re: От: Въпрос за изпаднала категория на сайт от класирането

Обновявана ли е скоро самата категория, нови текстове, промяна наситеноста на ключовите думи?

Виж също така ако случайно самата категория е претърпяла промени спряно целия сайт (дали е изместена като под-категория на някоя по-главна - изместена в дървото на долу). Дали структурно е изместена, спрямо цялостната структура, разбира се. :)
 
От: Въпрос за изпаднала категория на сайт от класирането

Там е работата, че нищо не е правено от месеци. Просто си проверявам класирането през няколко дни и видях, че е изчезнала. Затова и аз не мога да си го обясня, а става въпрос за сайт с дългогодишна история. Интересно е, че понякога категорията се появява, най-често вечер. Но това е за 1-2 часа и след това пак изчезва :)
 
От: Въпрос за изпаднала категория на сайт от класирането

купи си статии със скъпи линкове към категорията и виж какво ще стане след няколко седмици .

Аз лично смятам, че има пренареждане и обновяване на някой алгоритъм на Гугъл
Аз много често го наблюдавам при мен - изпада от SERP и после пак се появява и почва да катери нагоре .

Ако някой ще ти копае сайта - ще ти го закопае целия , едва ли ще седне да копае само една категория
 
От: Въпрос за изпаднала категория на сайт от класирането

купи си статии със скъпи линкове към категорията и виж какво ще стане след няколко седмици .

Аз лично смятам, че има пренареждане и обновяване на някой алгоритъм на Гугъл
Аз много често го наблюдавам при мен - изпада от SERP и после пак се появява и почва да катери нагоре .

Ако някой ще ти копае сайта - ще ти го закопае целия , едва ли ще седне да копае само една категория

Има по принцип, той затова вървеше толкова добре досега и изведнъж се срина категорията. Странното е, че другите категории даже се подобряват. Между другото сайта има и активна adwords реклама, но не мисля че има връзка, той и преди си имаше.
 
Re: От: Въпрос за изпаднала категория на сайт от класирането

купи си статии със скъпи линкове към категорията и виж какво ще стане след няколко седмици .

Ще изпаднат и останалите.
 
От: Въпрос за изпаднала категория на сайт от класирането

Възможно ли е причината за това да бъде следното нещо, макар че досега винаги е било така и не е имал проблеми, но все пак се чудя за какво да се хвана:

Категорията е главна и е разделена на 2 подкатегории. Оптимизирана е само главната и към нея са добавяни линкове, като подкатегориите не са закачани. Там е работата, че към главната категория има линкове с различни думи. Ще ви дам пример:

Ако главната категория се казва Хора и в нея има подкатегории Жени и Мъже, има добавяни линкове от други сайтове към Хора с текст "жени" и с текст "мъже", а към подкатегориите не е добавяно нищо. Възможно ли е това, че към главната категория водят различни ключови думи, да окаже такова негативно влияние?

Пак повтарям, че досега години наред сайта е бил по този начин и не е имало проблеми, но все пак не знам от какво се получи така.
 
От: Въпрос за изпаднала категория на сайт от класирането

И на мен това ми се случи преди няколко години но от тогава насам ощше го чакам да излезе но нищо не става.
Дано при теб да не е така.
 

Горе