Въпрос за инвестиране (дългосрочно запазване) на пари

Аха, а я кажи откъде застр дружества изкарват тези % лихва по спестовните с която "възнаграждават" застраховалите се? Да не би да е от ИНВЕСТИРАНЕ НА ПАРИТЕ, КОИТО ПОЛУЧАВАТ ВСЕКИ МЕСЕЦ? Ммммм :D
Липсва ти елементарна финансова култура ...
 
Ок ... ние българите винаги сме по-умни от останалите народи.
Ние винаги сме "по-католици от Папата".
И затова винаги ще си бъдем бедни...
Принципно си прав, но това е за хора, които не стъпват на грам обективност и факти :)
 
Интересно ми е защо толкова настръхнахте, че някой печели от застраховането?
А нима от банките не се печели?
Нима от здравеопазването не се печели?
А от леката промишленост?
От тежката промишленост ...
След обстойния анализ на темата от "финансовите гурута" в този форум можем да си направим следните заключения и да дадем следните съвети:
1. В никакъв случай не се застраховайте!!! Някой на ваш гръб ще печели пари! Нищо, че може някой ден да ти пламне къщата... все пак "точно на мен ли ще се случи?"
2. В никакъв случай не се лекувайте!!! Някой на ваш гръб ще печели пари от лекарствата!
3. Ходете голи и боси!!! - Мамка им на тея производители на обувки и дрехи, можем и голи да ходим, няма да им пълним джобовете!
4. Не се къпете!!! Няма само да плащаме вода на ВиК дружествата я!
5. Никога, ама никога не си прекарвайте ток!!! Гаднярите от електро-разпределение само печелят от нас. Много важно, че ще стоим на студено и тъмно. Бабите и дядовците ни от преди 100 години да не са умрели без ток!!!
Да продължавам ли да изреждам?
 
Интересно ми е защо толкова настръхнахте, че някой печели от застраховането?
А нима от банките не се печели?
Нима от здравеопазването не се печели?
А от леката промишленост?
От тежката промишленост ...
След обстойния анализ на темата от "финансовите гурута" в този форум можем да си направим следните заключения и да дадем следните съвети:
1. В никакъв случай не се застраховайте!!! Някой на ваш гръб ще печели пари! Нищо, че може някой ден да ти пламне къщата... все пак "точно на мен ли ще се случи?"
2. В никакъв случай не се лекувайте!!! Някой на ваш гръб ще печели пари от лекарствата!
3. Ходете голи и боси!!! - Мамка им на тея производители на обувки и дрехи, можем и голи да ходим, няма да им пълним джобовете!
4. Не се къпете!!! Няма само да плащаме вода на ВиК дружествата я!
5. Никога, ама никога не си прекарвайте ток!!! Гаднярите от електро-разпределение само печелят от нас. Много важно, че ще стоим на студено и тъмно. Бабите и дядовците ни от преди 100 години да не са умрели без ток!!!
Да продължавам ли да изреждам?

Емоционални "аргументи" тип второкурсник по застраховане. :D

Good job!
 
Човек, ти да не си в амок нещо? Изобщо четеш ли какво се пише?

Може ли да пишеш къде сме против застраховките? Говорим нормални чисти застраховки?
А и как достигна до тази индукция, че сме против печалбата?
 
Просто спирам да пиша в тази тема.
Преди да спираш, е добре да започнеш първо да четеш :)
 
Преди да спираш, е добре да започнеш първо да четеш :)
Първо не ми се спори с дървени философи
и второ - хубаво е да четеше какво пишеш, че да не ме питаш кое къде си казал ;)
 
Първо не ми се спори с дървени философи
и второ - хубаво е да четеше какво пишеш, че да не ме питаш кое къде си казал ;)
Моля посочи къде си видял несъответствие в моите думи?
 
А колко е премията на такъв продукт, без инвестицинно-спестовен характер, т.е. чиста живото застраховка?
Също така ми е чудно, коя е тази компания, която дава тази доходност за която си писал?
В България са определени минимални прагове на годишна вноска, която пропорционално може и да бъде месечна. По твое усмотрение определяш всичко - покрити рискове, премия, заболявания и т.н. Разбира се, адекватно е допълнил колегата, когато заявяваш болестите (декларираш ги) се правят изследвания при съмнения.
 
В България са определени минимални прагове на годишна вноска, която пропорционално може и да бъде месечна. По твое усмотрение определяш всичко - покрити рискове, премия, заболявания и т.н. Разбира се, адекватно е допълнил колегата, когато заявяваш болестите (декларираш ги) се правят изследвания при съмнения.
Добре нека по друг начин се пробваме
При 500 евро както писа застраховка с инвестиционен компонент, колко ще се падне при равни други условия застраховка само чиста рискова живото застраховка.
Не разбрах, кое е това ЗАД, което ти дава на инвест. застрахова при 10 години по 500 евро 2,4к отгоре над вноските ти?
 
Добре нека по друг начин се пробваме
При 500 евро както писа застраховка с инвестиционен компонент, колко ще се падне при равни други условия застраховка само чиста рискова живото застраховка.
Не разбрах, кое е това ЗАД, което ти дава на инвест. застрахова при 10 години по 500 евро 2,4к отгоре над вноските ти?
Равни други условия, според посочения пример
Застрахователен продукт: Alles Gut
ЖЗАД: Булстрад Живот ВИГ
Годишна вноска: 500 евро
Срок на договора: 10 години
Крайна сума: 10 год. х 500 евро
Печалба от ИФ, които ти си избрал в началото на договора: 240 евро х 10
 
Колко ще ми е премията без инвестиоцнната част - това ми е въпросът - чиста и проста рискова застраховка?
 
Последно редактирано:
Печалба от ИФ, които ти си избрал в началото на договора: 240 евро х 10
Сега видях най-добрият им фонд на Ерсте и за целият период след такси/комисионни доходността е 6,5% средно годишно, за да станат тези 2400 отгоре трябва да е 7%, а няма такава.
Така, че тук идва въпросът тази доходност от 2,4к гарантирана ли е?
 
Последно редактирано:
Сега видях най-добрият им фонд на Ерсте и за целият период след такси/комисионни доходността е 6,5% средно годишно, за да станат тези 2400 отгоре трябва да е 7%, а няма такава.
Така, че тук идва въпросът тази доходност от 2,4к гарантирана ли е?
Застрахователната компания е фиксирала стойността за периода. Дали са на + или - за теб значение няма. При реален спад или повишаване, ти получаваш уговореното в договора.
 
Застрахователната компания е фиксирала стойността за периода. Дали са на + или - за теб значение няма. При реален спад или повишаване, ти получаваш уговореното в договора.
Аз доколкото си спомням, единственото гарантирано е ЗС, но не и доходността.
Доходността е прогнозна.
 
Аз доколкото си спомням, единственото гарантирано е ЗС, но не и доходността.
Доходността е прогнозна.
Конкретно за този продукт е фиксирана. От продукт до продукт има разлика.
 
Конкретно за този продукт е фиксирана. От продукт до продукт има разлика.
Е ти ако говориш за конкретни продукти никой няма да разбере смисъла на темата.
Идеята е тук да се обясни какво е това животно застраховка живот и как работи.
А не точно някой определен продукт на някоя точно определена компания.
Поздрави!
 
Много интересно, че гарантират доходност, която не могат да покрият през инвестиционната си част - може ли линк да видя за гаранцията и колко е доходността и какви са условията.

Кой пък не е наясно със живото застраховката и ползите и(разбира се, младите без деца, семейство и т.н. не влизат в тази категория)
 

Горе