Въпрос за инвестиране (дългосрочно запазване) на пари

Да съм казал, че си продавач?
Ок кажи условията на проста рискова живото застраховка за примерно 100к обезщетение, каква ще и премията? След това на инвестиционна такава отново със 100к?

Може ли да дадеш линк за условията на гаранцията по доходността от по-горе?
Човече, бъркаш живото застраховането с общото застраховане ...
За да достигнеш до такова заключение се изисква, да приложиш сивото си вещество да анализира дадена информация!
За 3-ти, път никъде не казвам, че живото застраховката е глупост - глупост живото с инвестиционен елемент, глупаво е точно такъв продукт да си купи човек!

Добре искам да ми покажеш твоите познания, обясни живото застраховането като на 4 годишен.
Абе ти досега разправяше, че всички застраховки живот са глупави, сега доуточняваш, че само живот с инвестици, след малко може да напишеш, че за първи път влизаш в тоя форум ...
както и да е
с две думи - Застраховка живот е застрахователен продукт, който гарантира някаква сигурност в дългосрочен план до нивото на ЗС.
Добър продукт е за много хора, защото има спестовен характер и защита срещу рискове - болести, смърт, нетрудоспособност.
Разбира се, това не е продукт за хора, които разполагат с пари за инвестиции и които не се притесняват да инвестират и да губят пари.
Това е продукт за средностатистическите хора, които търсят сигурност, а не доходност.
Който иска доходност използва други инструменти.

Мисля, че с това приключихме спора.
Поздрави!
 
Човече, бъркаш живото застраховането с общото застраховане ...

Абе ти досега разправяше, че всички застраховки живот са глупави, сега доуточняваш, че само живот с инвестици, след малко може да напишеш, че за първи път влизаш в тоя форум ...
както и да е
с две думи - Застраховка живот е застрахователен продукт, който гарантира някаква сигурност в дългосрочен план до нивото на ЗС.
Добър продукт е за много хора, защото има спестовен характер и защита срещу рискове - болести, смърт, нетрудоспособност.
Разбира се, това не е продукт за хора, които разполагат с пари за инвестиции и които не се притесняват да инвестират и да губят пари.
Това е продукт за средностатистическите хора, които търсят сигурност, а не доходност.
Който иска доходност използва други инструменти.

Мисля, че с това приключихме спора.
Поздрави!
Чудесно и сега кажи къде съм против нормалната живото застраховка!

За 4-ти път те карам да вникнеш какво пиша!
 
Чудесно и сега кажи къде съм против нормалната живото застраховка!
Първо обясни какво разбираш под нормална живото застраховка, че вече се обърках ...
 
Време е да прекратиш професорските ти разсъждения. Не минават. Губиш си времето. Не можеш да се докажеш. Спама е излишен. Темата отиде по дяволите. Не си по-добър от мен, нито знаеш повече. #stopspam
 
1. В никакъв случай не се застраховайте!!! Някой на ваш гръб ще печели пари! Нищо, че може някой ден да ти пламне къщата... все пак "точно на мен ли ще се случи?"
Като ти пламне къщата я ремонтираш и готово. А ако е от дърво - приемаш загубата и продължаваш напред. Ако зависеше от мен, бих натирил целия застрахователен бизнес там където слънце не огрява.
Това да си даваш парите на институция (на която целта й е да печели) и после да очакваш да си ги върнеш... а дано, ама надали. И дори всичко да мине по мед и масло и да ти дадат всичките внесени пари накрая + някаква лихва, то разбираш че тези пари през цялото време са изветрявали и вече нямат същата стойност, каквато си си представял че ще имат в началото.

Имаме пример за 10 години по 500 евро по-нагоре в темата. Окей, значи да вземем периода 2007 - 2017. Кога беше 2007, все едно беше вчера... Но какво ще стане ако обърнем тези 5000 евро в минимални заплати например? За по-нагледно да ги обърнем на 10000 лева.

https://www.kik-info.com/spravochnik/mrz.php

През 2007 минималната работна заплата е била 180 лв => 10000 / 180 = 55.5 работни заплати.
През 2017 минималната работна заплата е 460 хартийки => 10000 / 460 = 21.7 работни заплати.

А честито! Току-що загубихте половината от стойността на спестяванията си, вярвайки че сте на печалба!
 
Първо обясни какво разбираш под нормална живото застраховка, че вече се обърках ...
Жокер, обясни какво представялва рискова живото застраховка :)
 
Време е да прекратиш професорските ти разсъждения. Не минават. Губиш си времето. Не можеш да се докажеш. Спама е излишен. Темата отиде по дяволите. Не си по-добър от мен, нито знаеш повече. #stopspam
Абе кви са тези комплекси, ти викаш, че си по-добър от мен, другият вика повече знаел от мен - аз от теб само чакам да ми дадеш инфо колко е премията на обикновена рискова живото застраховка и да дадеш инфо за тази гарантирана доходност. Нали информираш хората, е информирай ме, къде видя спам?
 
Вземи и ти обясни нещо, недей отговаря на въпросите с въпроси...
Нали ти беше човекът с претенциите, че си по запознат от мен от мен (може и така да е, аз не съм експерт в застрахователният бизнес) - няма какво да ти обяснявам трябва веднага да се сетиш, че има разлика между рисково живото, спестовоно живото и инвест. живото като продукти :)

Съвсем скоро ще осъзнаеш, че ако беше просто вникнал днес какво пиша, то щеше да установиш, че няма противоречие в тезите ни, но реши емоциите да ти притъпят преценката.
 
Само минавам да кажа, че застраховка живот е мотив за убийство :D.
 
Абе кви са тези комплекси, ти викаш, че си по-добър от мен, другият вика повече знаел от мен - аз от теб само чакам да ми дадеш инфо колко е премията на обикновена рискова живото застраховка и да дадеш инфо за тази гарантирана доходност. Нали информираш хората, е информирай ме, къде видя спам?
Няма комплекси. Ако следеше нещата, щеше да се ориентираш, че коментара е към Ангел. Решението му да докаже своите умопомрачителни умения в тази сфера днес са ненадминати.

На теб още преди няколко часа ти написах всичко точно и ясно. Параметри + информация. Направи запитване в компанията и ще говорим пак. Моля прочети гореизложения пост със стойностите и ще си отговориш на въпросите, които вече разясних.
 
Само минавам да кажа, че застраховка живот е мотив за убийство :D.
Ей тези сериали :D .... ама да прав си :D
 
Няма комплекси. Ако следеше нещата, щеше да се ориентираш, че коментара е към Ангел. Решението му да докаже своите умопомрачителни умения в тази сфера днес са ненадминати.

На теб още преди няколко часа ти написах всичко точно и ясно. Параметри + информация. Направи запитване в компанията и ще говорим пак. Моля прочети гореизложения пост със стойностите и ще си отговориш на въпросите, които вече разясних.
Моя грешка, бяхте един след друг и за това.

Бих звъннал, ако имах потребност, но нямам на този етап за по напред бих - просто явно ти си по наясно с материята и затова питам дали имаш деференциран пример на застрахвоателна премия на рискова и живото, при една и съща ЗС.

ПП, онзи фонд на Ерсте е изключително добър на фона на стотиците конкуренти!
 
Моя грешка, бяхте един след друг и за това.

Бих звъннал, ако имах потребност, но нямам на този етап за по напред бих - просто явно ти си по наясно с материята и затова питам дали имаш деференциран пример на застрахвоателна премия на рискова и живото, при една и съща ЗС.

ПП, онзи фонд на Ерсте е изключително добър на фона на стотиците конкуренти!
Erste Asset Management. Ако пък тази материя ти е интересна сайтът им е препълнен с информация и история. Наистина са големи.
 
Erste Asset Management. Ако пък тази материя ти е интересна сайтът им е препълнен с информация и история. Наистина са големи.
Да видях, с приспадане на комисионната докарват същото като S&P 500 - но до колкото видях само този фонд от дузина го прави, всичко друго в пъти по-ниско.
Над 95% от фондовете не могат го направят, за това и казах, че са добри от конкуренте си.
То и това е тезата за липсата на логиката при живото с инвест. елемент - по-добре да си купиш рисково живото и разликата да го инвестираш в някой индексен фонд, това разбира се за средния човек.
 
Да видях, с приспадане на комисионната докарват същото като S&P 500 - но до колкото видях само този фонд от дузина го прави, всичко друго в пъти по-ниско.
Над 95% от фондовете не могат го направят, за това и казах, че са добри от конкуренте си.
То и това е тезата за липсата на логиката при живото с инвест. елемент - по-добре да си купиш рисково живото и разликата да го инвестираш в някой индексен фонд, това разбира се за средния човек.
Да, въпрос на личен избор. Въпрос на разбиране, виждания, възприятия. Това което правят застрахователите, предлагайки продукти си, го правят и управляващите дружества, инвестиционните посредници и хора, които разбират материята. Нормално е както ИП така и ЗАД да са си направили равносметка и да предлагат горе-долу еднакъв краен резултат за потребителя.
 
Да, въпрос на личен избор. Въпрос на разбиране, виждания, възприятия. Това което правят застрахователите, предлагайки продукти си, го правят и управляващите дружества, инвестиционните посредници и хора, които разбират материята. Нормално е както ИП така и ЗАД да са си направили равносметка и да предлагат горе-долу еднакъв краен резултат за потребителя.
Да, аз и това казах по рано - просто защо знам статистиката и не е много логично да се мешат 2-те неща застраховка и ивнест - защото масово дават алтернативната на фондовете или ЗАД спестовна/инвест. живото.
Когато вкараме цифрите и статистиката, а ЗАД са богове на това то ясно е защо предлагат такива услуги, но пък е ясно и защо трябва да се избягват.
 
На ваше място бих инвестирал в онлайн магазин / магазини. Доста динамичен пазар, възможно е да се започне с малка инвестиция и има добри перспективи за печалба ако се направи добре. Разбира се всяко нещо си иска усилия, но ако изберете подходяща ниша, направите хубав магазин и го маркетирате добре, шансовете да носи възвръщаемост са големи.
 
Колкото и анти-предприемаческо да звучи - 5 апартамента в София.
Под наем и горе-долу е възможно да бъде докарано до 3 000 лева доход на месец.
7% възвръщаемост с гаранция ще докараш за период от поне 10-15 години.

Пазара в България не би позволил 20% възвръщаемост на година, за да си заслужава да се занимаваш с друго.
 

Горе