Въпрос за печалба от ютуб

Beylian

Member
Днес видях един канал с 30к абонати за филми .Ютуб естествено не му разрешава да печели от реклами не видях и пейтриян от къде според вас печели ?
 
Вероятно още върви пътя към монетизацията, в каквото и да се изразява тя.

Може да е само нечие хоби и да няма включена печалба в първоначалния замисъл. Или просто има други спонсори.

Дай да го видим, че така на сляпо трудно да се каже. :)
 
Вариант №1:

Фарми събскрайбъри + минути гледаемост че да може да монетизира... по някое време ще махне филмите, ще сложи оригинални шитни и ще активира монетизацията.
 
Че като качваш филми няма ли да те дърпат за авторски права?
Обикновено директно блокират профила. Макар че съм забелязал не малко канали със стари филми например на 20 плюс години....си седят от дълго време без проблем и реклами им излизат даже. Някои по едно време маскираха филмите с други заглавия или слагаха във видеото някакви рамки и т.н. за да не ги хваща A.I.
 
Е ти видя ли филмите какви са. Основно евтини комедии и куци анимации. Тук там за цвят някой приличен от преди 25 години.
 
Е ти видя ли филмите какви са. Основно евтини комедии и куци анимации. Тук там за цвят някой приличен от преди 25 години.
Да, има си някакви филми, на които авторските права сигурно вече са паднали от години. Но какво пък толкова, сякаш някой от поколението на децата ни ще умира от желание да си пусне Оркестър без име, вместо да си плати някъде за някой "велик" филм на Марвел - капитан Планета или нещо такова. :)

Факт е, че за каквото няма да стане на проблем се качва, съответно ако го имаш.
 
авторските права сигурно вече са паднали от години.
Авторските права не падат никога, дори и компанията произвела филма да не съществува. Компанията дори като дерегистрирана може да поиска правата си в чужбина, ако нещо което е произведено от нея се излъчва, продава, препродава, предлага и т.н. Дори и държавните служби имат право да потърсят сметка за нарушени чижди авторски права, ако компаняита или собственика не си ги потърси. Просто никой не търси нищо за стари или нискобюджетни филми. Напоследък забелязвам че и стари български филми се изтриват от ютуб за потърсени авторски права. ИМам един сайт в който съм слагал линкове на много такива филми и резервни линкове от други профили дето също са качили дадения филм, изчезнаха човек.
 
Може да не падат, но не знам как да си го обясня иначе цели филми и сериали в тубата. Не съм сигурен, че са позволили от самото студио държащо права. И не говорим за нещо качено и свалено след има няма месеци, години, а такива, които си седят. В този ред на мисли vbox7 цепят мрака, там успях да си изгледам един от любимите ми сериали, които мислех, че няма да намеря никъде, но там си го има още. Мисля, че ако се поразровя ще намеря и още. За тубата, по-оскъдно е, но си има такова.
 
Правата никога не падат, но изискването за заплащане за употреба правото на автора да изисква заплащане отпада след не знам си колко време, като това важи за видео и за музикални произведения. На който му се рови в текстовете, да го провери.
 
Може да не падат, но не знам как да си го обясня иначе цели филми и сериали в тубата. Не съм сигурен, че са позволили от самото студио държащо права. И не говорим за нещо качено и свалено след има няма месеци, години, а такива, които си седят. В този ред на мисли vbox7 цепят мрака, там успях да си изгледам един от любимите ми сериали, които мислех, че няма да намеря никъде, но там си го има още. Мисля, че ако се поразровя ще намеря и още. За тубата, по-оскъдно е, но си има такова.
Във бокс-а е различно. Той е осбтсвеност на Медия - Нова ТВ. Тоест потребителите може да качат нещо, но реално самия VBOX7 има право да ги излъчва, акто ползва правата на Нова ТВ.
Докато в тубата не е точно така. Тоест вместо някой да се занимава да качва и във вибокс-а потребителите свършват тази работа безплатно :D :D :D
 
Правата никога не падат, но изискването за заплащане за употреба правото на автора да изисква заплащане отпада след не знам си колко време, като това важи за видео и за музикални произведения. На който му се рови в текстовете, да го провери.
Не знам за такова нещо. Тогава защо махат 50-60 годишни филми ( бг и чуждестранни ) качени в тубата ?! Ако сега докладвам всички линкове от които си гледам стари филми в ютуб, всичко ще изпопада до ден.
 
Не знам за такова нещо. Тогава защо махат 50-60 годишни филми ( бг и чуждестранни ) качени в тубата ?! Ако сега докладвам всички линкове от които си гледам стари филми в ютуб, всичко ще изпопада до ден.
Вероятно е по-лесно да ги махат след репорт отколкото да водят разследване имали права или не. Репорт - БАМ
 
Ако се чудите защо някой неща не ги махат че даже и показват реклами YouTube позволява claim на собственика на правата, вместо коприрайт страик

Тоест даден канал е качил нещо, собтвеника на правата има човек който седи за нотификации, системат ако го разпозне го клеймва вместо да го страйква (и собстеника на правата може да избира монетайз, трак или block) , и рекламата която се показва не е на канала ами на собственика на правата
 
Последно редактирано:
Вероятно е по-лесно да ги махат след репорт отколкото да водят разследване имали права или не. Репорт - БАМ
Така е, но нали принципно AI бота ги обхожда. На ме нми се е случвало качвам клика и веднага ако има музика с авторско право гугъл я мутва веднага, ако в клипа има кадър от нещо с авторско право пак ми спира клика и т.н. Случвало ми се е това момента в който се качи клипа, докато тече "обработката" на видеото
 

Горе