Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизнес.

От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

4000 лв в провинцията, трудно да взимаш ако не си много добър бизнесмен частник. С квалификация, да работиш за друг ЗАБРАВИ, трябва да си шеф на голям завод, или нещо от рода.
Държавата можеше да има повече пари, ако тея 30 души от обкръжението ти работеха и плащаха данъци в БГ, не в чужбина.
Ако имаха повече квалификация - можеше и за 4000 лева да работят, не за 300 на месец. Монетата има две страни.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

4000 лв в провинцията, трудно да взимаш ако не си много добър бизнесмен частник. С квалификация, да работиш за друг ЗАБРАВИ, трябва да си шеф на голям завод, или нещо от рода.

За колкото ти стига акъла - толкова. Въпроса е,че тея 30 души от обкръжението ти - можеха да допринасят за българските лекари, учители, пенсионери. Да, ама не - те вместо да се квалифицират и да вземат някаква сносна заплата - те са избягали. Недей да се чудиш, що лекарите, пенсионерите и подобни вземат толко малко. Сега в държавата внасяме Аз и ТИ, тогава можеше да сме АЗ и ТИ и онея 30 души от обкръжението ти.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Всичко, което описваш важи за анархокапитализма - където държава като общопроето понятие не съществува...
Можеш ли да си извиеш езика и да отрчеш, че сме били доста развита икономически държава, че сме имали високи научни постижения, и сме имали КОСМИЧЕСКИ(от космос) постижения.
Че имаме перфектно географско/геополитическо разположоние, че имаме огромни залежи на злато и други цветни метали... че можеше в енергетиката да сме много напред, че сме имали стотици заводи, които вече не съществуват, че в България българска стока не се продава, че основния бизнес в българия е препродажба - търговия на чужди стоки... и т.н.

И да ми казваш, че всичко зависи от всеки един от нас поотделно(което е така, но не сме дозрели)... нали сме нация, народ. какво да пиша.

Държавата можеше да има повече пари, ако тея 30 души от обкръжението ти работеха и плащаха данъци в БГ, не в чужбина.
Ако имаха повече квалификация - можеше и за 4000 лева да работят, не за 300 на месец. Монетата има две страни.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Ох горкия, с каква убеденост и носталгия говори за едни времена, когато дори не е бил роден.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Всичко, което описваш важи за анархокапитализма - където държава като общопроето понятие не съществува...
Можеш ли да си извиеш езика и да отрчеш, че сме били доста развита икономически държава, че сме имали високи научни постижения, и сме имали КОСМИЧЕСКИ(от космос) постижения.
Че имаме перфектно географско/геополитическо разположоние, че имаме огромни залежи на злато и други цветни метали... че можеше в енергетиката да сме много напред, че сме имали стотици заводи, които вече не съществуват, че в България българска стока не се продава, че основния бизнес в българия е препродажба - търговия на чужди стоки... и т.н.

И да ми казваш, че всичко зависи от всеки един от нас поотделно(което е така, но не сме дозрели)... нали сме нация, народ. какво да пиша.

Tова, което изреждаш е така. Но миналото няма да се върне и няма никакво значение какво е било, понеже сме 2016-та. миналото няма да се върне. От нас зависи да градим бъдещето.
Държавата е по-добре да не съществува като общоприето понятие, че дори ти сега се оплакваш от нецелесъобразно харчене на ресурси (коли за 100 бона и подобни). Айде представи си държавата да съществуваше с повече влас и да преразпределяше повече ресурси. Тогава ма*ката ще ни се е.. Колкот по-малко държава - толквоа по-добре в 2016-та година.

За българските продукти - картофи, домати, репички - майната им. Направи хубав продукт и директно го купувам от теб, без значение дали си българин, циганин, турчин, марсианец. Псуваш държавата, а всъщност проблема е в 30-те бегълци от обкръжението ти, който вместо да направят качествен продукт и аз да го купя - те са избягали и плащат на английски лекари и пенсионери заплатите. Къде са тея 30 души, когато могат да направят продукт и да ги купя от тях????? В Англия - там са.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

А понеже злато е имало само при комунизма, географското ни положение е било друго, нали.
А заводите е можело да съществуват само тогава.
Ясно почваме от нулата, със загуба 3 000 000 българи.

Ок, ок. Всичко е наред, моя град започва да прилича на Детроит, всичко е ок.

Ох горкия, с каква убеденост и носталгия говори за едни времена, когато дори не е бил роден.
 
От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

А понеже злато е имало само при комунизма, географското ни положение е било друго, нали.
А заводите е можело да съществуват само тогава.
Ясно почваме от нулата, със загуба 3 000 000 българи.

Ок, ок. Всичко е наред, моя град започва да прилича на Детроит, всичко е ок.

Злато - бели свет :) Ти не можеш да го копаеш това злато, аз не мога да го копая това злато, нито 30-те бежанци от обкръжението ти могат да копаят това злато. Кой ще го копае? Държавата? Че тая държава е изградена от гореизброените, който очевадно не могат да копаят злато :)
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Опитваш се да виниш непознати за миналото ни, за едни времена които не познаваш, не си бил роден дори. В същото време не си способен да оправиш своето настояще дори, но претендираш да имаш знанията, които са най-търсени в момента. Помисли над това пред да ни заливаш с глобални кръчмарскит разсъждения. Държавата не ти пречи да работиш по твоята специалност, там държавата не се е намесила по никакъв начин. Това е един от малкото сектори, в които държавата няма намеса и точно поради тази причина се радва на бурно развитие а служителите в този сектор на добро заплащане.
Казах ти многократно - ако беше това, за което се представяш, ако имаше поне малко от тези качества, ти щеше да си намериш добре платена работа по твоята специалност.
 
От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

Аз за кой път да обяснявам, че аз съм се оправил? Ако оправяне значи да живея нормално с моите доходи.
Няма ги нито приятелите ми, нито семейстото ми, ти малоумен ли си?
Аз съм изкарвал и ще изкарвам пари, МОИТЕ хора като ги няма, за какво са ми и парите и вещите?
Сега най-добрия ми приятел и той бяга и не смята дас се връща.

И не ми пука, ти за какъв ме мислиш и какъв съм в твоите представи, всичко, което съм казал е истина.

Опитваш се да виниш непознати за миналото ни, за едни времена които не познаваш, не си бил роден дори. В същото време не си способен да оправиш своето настояще дори, но претендираш да имаш знанията, които са най-търсени в момента. Помисли над това пред да ни заливаш с глобални кръчмарскит разсъждения. Държавата не ти пречи да работиш по твоята специалност, там държавата не се е намесила по никакъв начин. Това е един от малкото сектори, в които държавата няма намеса и точно поради тази причина се радва на бурно развитие а служителите в този сектор на добро заплащане.
Казах ти многократно - ако беше това, за което се представяш, ако имаше поне малко от тези качества, ти щеше да си намериш добре платена работа по твоята специалност.
 
От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

Аз се чудя... Вие аутисти ли сте наистина? Не ми пука за миналото, пука ми за настоящето и как младите бягат, чудят се как да оцелеят. Аз това го виждам и го живея, кое не разбра?

Опитваш се да виниш непознати за миналото ни, за едни времена които не познаваш, не си бил роден дори. В същото време не си способен да оправиш своето настояще дори, но претендираш да имаш знанията, които са най-търсени в момента. Помисли над това пред да ни заливаш с глобални кръчмарскит разсъждения. Държавата не ти пречи да работиш по твоята специалност, там държавата не се е намесила по никакъв начин. Това е един от малкото сектори, в които държавата няма намеса и точно поради тази причина се радва на бурно развитие а служителите в този сектор на добро заплащане.
Казах ти многократно - ако беше това, за което се представяш, ако имаше поне малко от тези качества, ти щеше да си намериш добре платена работа по твоята специалност.
 
От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

Държавата пречи, ако малко от малко си се интересувал как се плащат точно тия данъци, сма грам нищо не знаеш и няма смисъл да ти обяснявам.
Държавата изгони 3 000 000 българи, така да ти го синтезирам, по лесно ли ще асимилираш?

Опитваш се да виниш непознати за миналото ни, за едни времена които не познаваш, не си бил роден дори. В същото време не си способен да оправиш своето настояще дори, но претендираш да имаш знанията, които са най-търсени в момента. Помисли над това пред да ни заливаш с глобални кръчмарскит разсъждения. Държавата не ти пречи да работиш по твоята специалност, там държавата не се е намесила по никакъв начин. Това е един от малкото сектори, в които държавата няма намеса и точно поради тази причина се радва на бурно развитие а служителите в този сектор на добро заплащане.
Казах ти многократно - ако беше това, за което се представяш, ако имаше поне малко от тези качества, ти щеше да си намериш добре платена работа по твоята специалност.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Да броя ли през колко фази мина само за няколко часа?
От парите не ми стигат, до вадя предостатъчно и за какво са ми пари и вещи като ги няма близките.
Една европрограма обаче би решила всичките ми проблеми.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Последно време дори не мога да изтърпя и да работя, преди съм стигал до 17 часа на ден по 25-30$ на час.
Ама всичките ми близки се евакуираха, т'ва ме мачка, и нямам желание за нищо напоследък. Взимал съм един път 5000 за 1 месец, парите не са щастие и аз го знам вече. Представете си за миг всичките Ви близки да изчезнат нанякъде, аз издържах 5 години, Вие колко ще издържите?
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Няма какво да броиш фазите, още с първия си пост съм казал, че аз пари изкарвам за себе си, и ми стигат, но само до там.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

На 18 години сте спечелили 30 000лв? В момента сте на 24... с доста повече акъл от на 18 години. Но все пак Ви трябват 30 000лв - товава спомнете си какво сте правили през периода на 18-те Ви години и го направете пак. Игрите няма да избягат за 1 година.
Работил съм за 1200лв, спестявал съм малко над 1000. Работил съм за 600 спестявал съм 0.
Въпроса е имаш ли желание да пестиш докато натрупаш капитала.

Може да искаш инвестиция от 30 000 лв, но с така показани доводи кой ще ти даде? Кой си ти какво си постигнал, че трябва да ти се даде без да покажеш нещо?
Камо ли пък държавата дето се чуди кои данъци да вдигне.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Последно време дори не мога да изтърпя и да работя, преди съм стигал до 17 часа на ден по 25-30$ на час.
Ама всичките ми близки се евакуираха, т'ва ме мачка, и нямам желание за нищо напоследък. Взимал съм един път 5000 за 1 месец, парите не са щастие и аз го знам вече. Представете си за миг всичките Ви близки да изчезнат нанякъде, аз издържах 5 години, Вие колко ще издържите?

Стига си лъгал ве мухлио. Ревеш като циганка без билет и бил изкарвал 5к на месец, обаче нямал желание сега. Как имаш желание някои да те финансира като нямаш ти самия да работиш. Бахти смешника, даже и роднините ти са те отебали, като са видели че един хуй не става от теб.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

По тази логика програмата Млад Фермер не трябва да съществува, понеже повечето кандидатстащи не са се занимавалк с фермерство. Повтарят се отговорите. Ясна е работата. Стига.
На 18 години сте спечелили 30 000лв? В момента сте на 24... с доста повече акъл от на 18 години. Но все пак Ви трябват 30 000лв - товава спомнете си какво сте правили през периода на 18-те Ви години и го направете пак. Игрите няма да избягат за 1 година.
Работил съм за 1200лв, спестявал съм малко над 1000. Работил съм за 600 спестявал съм 0.
Въпроса е имаш ли желание да пестиш докато натрупаш капитала.

Може да искаш инвестиция от 30 000 лв, но с така показани доводи кой ще ти даде? Кой си ти какво си постигнал, че трябва да ти се даде без да покажеш нещо?
Камо ли пък държавата дето се чуди кои данъци да вдигне.
 
От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

Държавата пречи, ако малко от малко си се интересувал как се плащат точно тия данъци, сма грам нищо не знаеш и няма смисъл да ти обяснявам.
Държавата изгони 3 000 000 българи, така да ти го синтезирам, по лесно ли ще асимилираш?

За кякви данъци се говори? Фирмите и служителите в ИТ сектора се радват на едни от най-ниските данъци в ЕС и това е причината много ИТ специалисти да предпочитат да си стоят в България.
Не и ти, големия спец отказващ да работи за 4000лв+ в България по специалността си и плашею гаргите, че щял да замине за чужбина като общак за същите пари.
Ти имаш шанса (ако разбира се имаше тези качества) да работиш, да ти се плаща добре, да спестиш за година достатъчно за да реализираш идеите си. Но къде по-лесно ще е ако ти ги даде някой за да си направиш геймърско студио в къщата в забитата провинция. После държавата му била крива.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Защо почна обидите? Не завиждай, че съм по-умен и по-работлив от теб. Някой ден може да съм ти работодател.
Стига си лъгал ве мухлио. Ревеш като циганка без билет и бил изкарвал 5к на месец, обаче нямал желание сега. Как имаш желание някои да те финансира като нямаш ти самия да работиш. Бахти смешника, даже и роднините ти са те отебали, като са видели че един хуй не става от теб.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Защо почна обидите? Не завиждай, че съм по-умен и по-работлив от теб. Някой ден може да съм ти работодател.

Защото си адско тъпото парче. Duh....
 

Горе