Въпрос относно интериорни врати

IvanKarakov

Active Member
Здравейте.

Имам следният проблем. Инцидентно се получи дупка в интериорната врата в квартирата. Дупката е в най-горното покритие, тоест само във фурнира(или някакъв вид фолио, не знам какво се води).

Първата ми идея беше вратата да се занесе на ремонт и само да се подмени горният слой... като презумпция че това ще е най-евтиният вариант. Не намерих такава услуга и затова отидох на вариант 2.

Да подменя цялото крило на вратата.

Търся:
Магазин/производител/доставчик на MDF крило(обикновенно, гладко, неостъклено) за врата на ниска цена в гр. Варна. По възможност с доставка. Монтаж не е задължителен.
Все още нямам размерите. Утре ще купя една рулетка да измеря вратата.

Предложения, ако е възможно със сайт?

Благодаря предварително.
 
От: Въпрос относно интериорни врати

Попринцип най-добри са интериорните врати на Солид, но са си цифра пари.
Аз ти препоръчвам китайски интериорни врати, най-евтини са и на външен вид са като тези на солид.
За каква врата става въпрос? На хол, на спалня?
Ако добавиш и снимка на сегашната ще е от полза за бъдещите отговори.
Поздрави
 
От: Въпрос относно интериорни врати

Благодаря за отговора.

Прегледах сайта на Солид. Намерих подобен на модела, който е монтиран при мен -> http://solid55.com/bg/products.php?product_id=3&option=6&model_id=34

Не ми трябва да е точно същият модел, нито от гледна точка на конкретният вид фолио, нито по цвят. Трябва ми просто да е подобен като окраска. Трябва ми да е само крило, без каса. От Варна, по възможност с доставка и на ниска цена.

Вратата е на баня. С хартиен пълнеж.

Прикачвам и снимки. Качеството не е много добро, но толкова вади телефона.

DSC00480.jpgDSC00481.jpgDSC00482.jpg

Поздрави.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно интериорни врати

Подобни врати имаме в училище. Дупчат се постоянно много лесно. Не съм сигурен дали твоята е такава, но става въпрос за едни дето вътре са с нещо като картон. Ходим и купуваме такова фолио и го лепим. Доста по-евтино от нова врата.
 
От: Въпрос относно интериорни врати

Тя в момента е с фолио, беше така временно. Но сега ще напускам квартирата и трябва да подменя вратата, защото искам да съм добър квартирант.
 
От: Въпрос относно интериорни врати

според мен най-евтино ще ти излезе ако намериш някаква малка фирмичка която да поправи врата и да залепи на цялата врата (ако няма същото или близко до сегашното) ново пвц фолио
 
От: От: Въпрос относно интериорни врати

според мен най-евтино ще ти излезе ако намериш някаква малка фирмичка която да поправи врата и да залепи на цялата врата (ако няма същото или близко до сегашното) ново пвц фолио

И аз така мислих, но не можех да намеря такъв вариант пък и ми се искаше да не е PVC фолио. Или може би моето разбиране за PVC фолио не е правилно.

Мисля, че това което търся е MDF ламинат... но не съм сигурен. :)
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно интериорни врати

Всяко търсене води при мамите :lol:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=583708.0

Не забравяй, че трябва да е влагоустойчива вратата.
Успех

И при мамите ходих... ама не ми помогнаха особено. :)
Май просто искам твърде много...... искам да намеря сайт... цък..цък..поръч...достав...плат... че и евтино да излезе. Нахална работа, затуй нищо не мога да намеря. :)

Или няма цени, или не е във Варна... или няма само крила... или струват по 500 лв... не мога да намеря нужната ми комбинация. :)
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно интериорни врати

Един съвет от мен, така няма да стане цък цък и готово.
Първо трябва да отидеш да си избереш на живо, след това да дойдат да премерят те, не ти, за да няма при монтажа ми тя голяма бе
Китайчетата са между 150-200лв, поне в София
 
От: Въпрос относно интериорни врати

Работих в фирма за производство на врати и мога да ти дам съвет как да си оправиш сам повредата, ако е малка дупка купуваш от магазина монтажна пяна и с нея запълваш дупката. Повечето от тези врати са от МДФ с покритие от ламинат, полиуретанова боя, различни видове фурнир. Най лесно се оправят тези с боята, след като си запълнил дупката и пяната е засъхнала изрязваш излишъка и китваш с авто кит и боядисваш. Ако е с фурнир лепиш го с лепило, шлайфаш и лакираш. С ламината е малко по трудно, ако е дупката е широка до два сантиметра има в магазина самозалепващи ламинирани кантове с ютия се лепят.
 
От: Въпрос относно интериорни врати

Мисля, че това което търся е MDF ламинат... но не съм сигурен. :)

Съмнявам се да има MDF ламинат...

MDF - Medium Density Fibreboard
врата може да е мдф, но покритието - ламинат в случая - ако е интереорна най-вероятно е с хартиено покритие (в случая за имитация на естествено дърво)
но щом е за баня - според мен е друг вид ламинат (или поне трябва да бъде) - пвц, както ти казах по-горе.
Ако имаш подходящи инструменти може да закърпиш положението и сам...

както каза @tonino за запълването на дупката - това е най-лесната работа, особено ако е малка. А за кантовете - продават ги с различна ширина и може да намериш цявт какъвто ти трябва - разнообразието е голямо.

какъв е материала между фолиото и "вътрешната страна" на вратата?
това предполагам е фурнир

Всяко търсене води при мамите :lol:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=583708.0

Не забравяй, че трябва да е влагоустойчива вратата.
Успех

сега разбрах, че вратите имат дръжки :D
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно интериорни врати

Къде обков там и дръжки, поне не са дражки :lol:
 
От: Въпрос относно интериорни врати

Благодаря за коментара.

Представлява вдлъбнатост. Тоест от натиска, две срещуположни парчета се отделиха от плоскостта и се вдлъбнаха навътре, образувайки V-образна вдлъбнатина. Диаметър приблизително 10см. Дълбочина 2-3 см. Не става да се "издърпат". Тоест плоскости са, предполагам MDF ламинат. Не става шлайфане, рендосване, боядисване или лакиране... не искам да си личи, искам да го оставя както съм го намерил :) . Не мога да дам снимка, защото трябва да свалям фолиото, а не е вариант към този момент.

Ще се дават пари за ново крило и толкоз. Ако не намеря вариант, който да ми влезе в бюджета... ще си увелича бюджета. :)

ПС: Сори, че ви занимавам с глупости ама... :) Най-вече в такива случаи ми се иска да съм по-платежоспособен и да не се занимавам да търся като куче за най-добрата оферта.
 
От: Въпрос относно интериорни врати

Като разгледах по подробно снимката ми хрумна друг начин за ремонта - с мебелен восък. С него много лесно се работи и става за всякакви материали.
 
От: Въпрос относно интериорни врати

Това е най-евтиният вариант, който намерих.
http://neoform.bg/bg/product-view/111/1739.html
Има и доставка за над 100 лв.

Спирам за днеска с търсенето. :)

Поздрави.
 
От: Въпрос относно интериорни врати

Ще се дават пари за ново крило и толкоз. Ако не намеря вариант, който да ми влезе в бюджета... ще си увелича бюджета. :)

Опитай се да намериш същите врати, за да се ориентираш за цената предварително, при всяко положение нова врата ще бъде най-добрият вариант, в противен случай те чакат разправии, обикаляне и сума нерви. Също така дискутирай проблема със собственика. Очевидно си точен квартирант, затова предполагам и че хазяйна ти също е точен и би трябвало да се разберете. Естествено предварително е добре да си ориентиран за цените на вратите;). Така като гледам от снимката тези врати не са скъпи.
 
От: Въпрос относно интериорни врати

Опитай се да намериш същите врати, за да се ориентираш за цената предварително, при всяко положение нова врата ще бъде най-добрият вариант, в противен случай те чакат разправии, обикаляне и сума нерви. Също така дискутирай проблема със собственика. Очевидно си точен квартирант, затова предполагам и че хазяйна ти също е точен и би трябвало да се разберете. Естествено предварително е добре да си ориентиран за цените на вратите;). Така като гледам от снимката тези врати не са скъпи.

Аз вече уведомих хазайката за проблема. Точна е да, затова и искам и аз да съм коректен спрямо нея. Обаче не помни нито фирма, нито модел, нито цвят. Каза че иска просто да е подобен цвят.

Иначе да, отказах се от ремонт.
Ами изглежда не са скъпи, да. Ще си харесам някоя фирма, дето предлага само крила и ще направя заявка. Да дойдат да видят каква е точно и какъв цвят е точно и да ми доставят същата или поне приблизително същата.
 
От: Въпрос относно интериорни врати

Привет, колега!Трудно ще намериш вариант : евтино/добре да ти пасне размер и цвят.Предлагам ти да измериш размера на крилото , а после и на светлия отвор (от стена до стена и от годе до пода) като махнеш первазите на въпросната врата.После аз ще видя дали ще мога да ти дам нещо от мострените ни неща, стига да те устройва.Или пък от новите ни неща, но имай предвид, че ВРАТАТА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА НЕ Е ИЗЛОЖЕНА НА ВОДАТА!!! Каквато и врата да сложиш се унищожава от влагата, освен разбира се ПВЦ или алуминиева.Тук можеш да прочетеш малко информация за това как да избереш врата.Дано да съм ти полезен по някакъв начин! :)
 

Горе