Въпрос относно реклама в WP

biki

Member
Здрасти,предприемачи!Имам един въпрос към вас и ще се радвам да ми помогнете...

Значи имам подобен сайт като този http://igrizamomicheta1.com/game.php?id=1025 (давам линк с играта ще разберете защо) Със същия темплейт съм от WP е и искам да си поставя реклама така,както на този сайт.Тоест преди да почне играта да има реклама от гугъл 8 сек или там колкото е...Ще можете ли да ми помогнете.Благодаря предварително. :) Не разбирам много от това така,че ще ви помоля да пишете подробни мнения.

Поздрави! :)
 
От: Въпрос относно реклама в WP

Малко ме съмнява, че това е по правилата на Гугъл за Адсенс, защото ясно е казано, че рекламите не може да са върху съдържание от сайта или съдържание от сайта да покрива рекламата. Но реално това се получава - съдържание на сайта е върху рекламата на Гугъл. Възможно е самия сайт да се е договорил за това с Гугъл, така да му показва рекламата.
 
От: Въпрос относно реклама в WP

Мога да ти посоча още поне 10 подобни сайта...

Вярно е, че има такива сайтове, почти всички сайтове за игри са на този принцип, но все пак ако нещо го има, не означава, че е правилно! И както споменах, мисля, че това е неправилно според правилата на Гугъл, но някой по-запознат от мен ще каже. И за това и уточних, че когато сайта ти стане "голям" може да сключиш лично споразумение с Гугъл и тогава само ти да се възползваш от рекламите по начин, който за други сайтове е невъзможен и ще бъдат баннати.
 
От: Въпрос относно реклама в WP

а може ли да се сложи банер в swf формат и ако може как
 
От: Въпрос относно реклама в WP

Разгледайте адсенсе за видео специално как става, има го в акаунта. Има адсенсе специално и за игри. Едно от двете сигурно ще ви свърши работа.
 
От: Въпрос относно реклама в WP

Ако сайта е с малка посещаемост, изобщо няма да свърши работа. За да се кандидатства за този тип реклами в адсенс е необходимо сайта да е с много висока посещаемост, от порядъка на десетки хиляди дневно.
 
От: Въпрос относно реклама в WP

а може ли да се сложи банер в swf формат и ако може как

Могат да се правят банери в .swf формат, чрез програми за правене на флаш банери, но ако питаш за адсенс... тогава вече не знам. Предполагам, че няма да стане, но ако искаш опитай с програма за правене на .swf реклами, в която могат да се вграждат embed кодове.
 
От: Въпрос относно реклама в WP

Ето тук има малко инфо...

Още ли не ти писна да обясняваш и да вършиш работата, която другите трябва да свършат сами? Аз вече спрях да го правя, който пита за нещо - да отива да чете, пише си го много ясно, и намирането е лесно. Но мързелът е голям - чакат наготово тук, някой да им го прочете вместо тях и да им го разкаже. Такива образи доникъде няма да успеят, няма да се научат, че една работа сами трябва да си я свършат.
 
От: Въпрос относно реклама в WP

Още ли не ти писна да обясняваш и да вършиш работата, която другите трябва да свършат сами? Аз вече спрях да го правя, който пита за нещо - да отива да чете, пише си го много ясно, и намирането е лесно. Но мързелът е голям - чакат наготово тук, някой да им го прочете вместо тях и да им го разкаже. Такива образи доникъде няма да успеят, няма да се научат, че една работа сами трябва да си я свършат.

Пичага,ако го намеря и ако го знам мислиш ли,че ще пиша по форумите ??
 
Не се мъчи с глупости. Ще те изритат от програмата.
 
От: Въпрос относно реклама в WP

Да, това определено не е по правилата. Поне не е ОК, даже и да минеш. А как става ли? Мисля, ще с програмен код, който може да е в php, но става и с флаш програмиране си мисля. Но самта идея, че кода не се слага директно в сайта, а минава през друг код трябва да ти говори нещо. Нали изключваме случайте, в които минава през система за отчитане на трафик и създаване на кампании.
 
От: Въпрос относно реклама в WP

Пичага,ако го намеря и ако го знам мислиш ли,че ще пиша по форумите ??

Ми пише го в правилата бе пич, точно и ясно си го пише, както и ти обясних:

...защото ясно е казано, че рекламите не може да са върху съдържание от сайта или съдържание от сайта да покрива рекламата.

След като си чел рекламните правила това как не го прочете? Също така забранено е да е в ифрейм, да има изкачащи прозорци и разни такива номера - пак го пише в същите правила. Хайде, върни се да ги прочетеш отново, този път може да видиш къде го пише.

Не се мъчи с глупости. Ще те изритат от програмата.

Съгласен съм.

Да, това определено не е по правилата.

И с това съм съгласен, така си е.
 
От: Въпрос относно реклама в WP

И с това съм съгласен, така си е.
Самата идея да се зареди рекламка и след това флаш играта, ми се вижда малко странна, особено като се има предвид Google колко си пази рекламодателите. Това ще минава, но няма да се задържи много-много.

И защо мислиш, че този модел е най-подходящ и най-работещ? Не мисля, че точно по този начин се правят най-много пари от адаенс, но това е мое лично мнение. Вярвам, че има по-добро позициониране за по-добри резултати - CTR. Не гледай от другите, защото някои даже не да добри примери. Направи го както на теб ти върши работа. Пък и само за протокола да кажа, намирането на добра позиция за рекламките е в следствие на експерименти. Доста рядко още от първия път се оцелва най-добрата позиция. Нали, говорим когато не запълваш празни позиции, а изцяло разчиташ на този модел. Важно е много и потребителските навици на аудиторията на сайта ти.

Ако всичко от към добро поаниране и анализи се направи и се вземат правилното решения на база тя, няма да има нужда да ги правиш такива системи и читвания.
 
От: Въпрос относно реклама в WP

Благодаря на всички за мненията и отзивите! :))

Какво реши за позиционирането на рекламките. Този начин, използвян от въпросния сайт ще го играеш ли? Предполагам, че си се спрял на нещо конкретно или ще правиш експерименти, докато не започне да носи най-много пари. Както написах, перфектната ситуация се постига с проба-грешка.
 

Горе