Въпрос, относно тротоарно право

Didkou

New Member
Здравейте,
Имам идея относно поставянето на машинки(детски) на място, точно пред един магазин. Тротоара е достатъчно широк и по никакъв начин няма да пречи на преминаването на хората. Заради последните събития около ковид-а не съм ходил в общината и в най-скоро време ще го направя, но реших да видя тук за някакви съвети и ако мога да се подготвя предварително. Интересува ме главно:
Задължително ли е да отварям фирма(Примерно тези, които продават мартеници и ползват 2 3 квадрата място, всички ли са с фирми)?
Земята пред магазина на кого е-на общината или на собственика?(Става на въпрос за известна не кауфланд и лидъл верига магазини)
На кого евентуално ако се реша трябва да плащам наем-на общината или на собственика на магазина?
Относно касовия апарат как стоят нещата?
Всякаква информация свързана с подобни машинки ще ми е полезна! Града няма да го споменавам, въпреки, че не се чувствам конкурентноспособен.
Благодаря предварително!
 
Иди до общината и говори с тях, тя ще ти кажат на кои тротоари разрешават, и на кои не. Ако тротоара пред магазина а частна собственост,ще сключиш договор за наем със собственика а не с общината.
Погледни и тази тема :

 
Иди до общината и говори с тях, тя ще ти кажат на кои тротоари разрешават, и на кои не. Ако тротоара пред магазина а частна собственост,ще сключиш договор за наем със собственика а не с общината.
Погледни и тази тема :

Да, ох това беше много тегава работа. Знам го от познат със заведение точно, което лятото голям спор имат за тротоара, който им прави не лош оборот. Малка сладкарничка. Да, до улицата е, но е сложиш големи саксии с растения, които играят като преграда. Но само в общината ще откриеш истината. :)
 
Иди до общината и говори с тях, тя ще ти кажат на кои тротоари разрешават, и на кои не. Ако тротоара пред магазина а частна собственост,ще сключиш договор за наем със собственика а не с общината.
Погледни и тази тема :

Прочетох я, притеснява ме, че е от 2013 и досега може да са се променили нещата много. Там наблягат на мартениците и за период от 15-30 дни. За касовия апарат знам, че трябва да има само, ако се вземат пари на ръка.
Останалите теми във форума мисля, че съм ги минал всичките, но не намерих нищо конкретно.
 
@Didkou , няма кой друг вместо теб да иде до общината. До сега не са убили нито един човек за питане, нито в общината, нито някой счетоводител при когото са отишли на консултация. Около 16 лв на квадрат е наема на общинската земя на месец. Няма кой да ти даде рецепта на готово. Стегни се, това е работа за 2-3 часа най много !
 

Горе