Въпрос свързан с некоректни майстори

mazoku

Member
Така, въпросът ми е свързан със сигуация като физическо лице. Извиках майстор за ремонт, държа да отбележа познат и препоръчан от други хора.

Човекът направи неща които не искам - изряза тръбите на парното плътно до пода и смяташе отгоре просто да сложи гипсокартон без затапка или нещо друго. Отделно исках 2 нови интериорни врати, едно говорихме, в крайна сметка донесе врати по-големи от мястото и разби известна част от стената и пода за да сложи едната. Втората още стои така но най-вероятно и тя не е правилния размер, въпреки че взима размери.

Така, нямам договор, защото уж се познавахме. Дала съм капаро и то не малко. От тук на татък какви са легалните ми права? Това все пак е някаква форма на измама.
 
А поне бележки дава ли ти, както за капарото, така и за каквато и да е свършена работа на парче в твоя случай. Можеш много да направиш, от това да го наклепаш пред няколко органа, така и да го "похвалиш" в интернет, там където му се споменава името с услугите. Но често казано, в повечето случаи пиеш студена вода, както каза @ReminD . Такива майстори са нашите, че не ти трябва договор, а някаква кръвна клетва да положат. С моите два пъти наводнявах съседи, а едните изкъртиха и не се появиха после. Направо трагедия. Тук не става дори и с препоръки да се действа на доверие. ;)
 
В Англия за да работиш като "частен майстор" по закон си длъжен да имаш застраховка (като направиш подобна простотия като споменатата ) до 4 милиона паунда :)..... Дето се вика нормална държава, нормални закони.
 
Извикай мъж и той да се разбере с него, нямам кой знае какъв голям опит с майстори, но нещо ми подсказва, че те жените изобщо не ги зачитат и си правят каквото искат. Доста дами са ми го казвали...
 
С договор, без договор все тая ... в България сме :(
Просто качеството на тези услуги е много зле. От април правим ремонт на апартамент ново строителство, т.е. почнали сме от нулата.
Всички майстори /едните препоръчани от познати, другите фирма по Интернет/ само гледат да вземат парите и замазват положението. Каквито цени ни кажат сме плащали, без да се пазарим, важно работата да върви.
Никой не си спазва сроковете! Не сме се и надявали да ги спазват, важното закъснението да не е фрапиращо.
Имам договори, появиха се петна, звъня им ... строителя бил виновен. Другите щели да дойдат да си оправят едни дефекти вече повече от месец ... май ние ще викаме неволята и ще се справяме.
Разминаваме се със съседите от блока и никой не може да препоръча "майстори", които са свършили нещо в тях.
Единствено ми остава навсякъде в Интеренет, където срещна телефон и име на въпросните "майстори и фирми" да пиша лоши коментари.
 
Всеки с чук и четка за боя се води майстор. Услугите тук са пълен шит, а ако случайно попаднеш на някакви читави, то това ще в до време, след определен период стават същите мърлячи като другите. Рядко някой дръжки на качеството си с времето. Имам и добър пример, но там собственика ходи след всеки по отделно, за да не му палят на него телефона.

Има два типа бизнес модела тук. Когато са някакви сами майстори и всииси правят сами и когато са такива към фирма, които ги наемат за даден обект.

В двата случая си е късмет да случиш на читави.
 
И ако се наложи ще ползвам служебно положение.
То по принцип Закона за държавния служител ти го е дал това служебно положение точно за да си оправяш бакиите с майсторите :) Вярно трябва да оставят целата администрация гладна и да ви заменят с компютри.
 
Последно редактирано:
То по принцип Закона за държавния служител ти го е дал това служебно положение точно за да си оправяш бакиите с майсторите :) Вярно трябва да оставят целата администрация гладна и да ви заменят с компютри.
Въпросът е ние какво да правим, обикновените хора, граждански арест. :)
 
Въпросът е ние какво да правим, обикновените хора, граждански арест. :)
На какво основание? На устна договорка за една работа, дето струва едни пари и без действителна форма на сключване на сделката... тук нямаш обществено опастно действие или престъпление по НК. Имаш спор между две лица, кой какво казал и кой какво разбрал. Хващаш го, заключваш го в къщи и викаш полиция - от там нататък ти си престъпник, задържане на лице против волята му, упражняване на физическа сила - разбирай нападение и едно конско от полицаите, че ги разкарваш за глупости. Но пък виж, лелята как парадира със служебно положение.
 
На какво основание? На устна договорка за една работа, дето струва едни пари и без действителна форма на сключване на сделката... тук нямаш обществено опастно действие или престъпление по НК. Имаш спор между две лица, кой какво казал и кой какво разбрал. Хващаш го, заключваш го в къщи и викаш полиция - от там нататък ти си престъпник, задържане на лице против волята му, упражняване на физическа сила - разбирай нападение и едно конско от полицаите, че ги разкарваш за глупости. Но пък виж, лелята как парадира със служебно положение.
Да, така е. Не става. Но то и като държавен освен да насъскаш някой, какво точно може да направиш? :) Според мен, ако е към определени служби, доста може да му се сговни на този майстор. :) Еми човекът е дал парите си, ще се опита по някакъв начин да си върне каквото може или да пробъде справедливостта. :)
 
Да, така е. Не става. Но то и като държавен освен да насъскаш някой, какво точно може да направиш? :) Според мен, ако е към определени служби, доста може да му се сговни на този майстор. :) Еми човекът е дал парите си, ще се опита по някакъв начин да си върне каквото може или да пробъде справедливостта. :)
и тука идва проблема със справедливостта. Кой определя кое е справедливо? Дали човекът е описал в началото какво точно иска? Дали не го е изменил 10000 пъти в процеса на работа? Да не почваме да правим аналогия с 1000 теми "ама аз му платих за сайт, а той не ми направи новинарски портал на цената на лендинг пейдж въпреки, че в началото се бяхме разбрали точно какво лого искам"
 
Последно редактирано:
Тук вече историята и практиката ще са знаменателни. В смисъл, по дефолт ще го отнесе тук майстора. Поне това показва общата картинка. Но когато не са изяснени условия, задания, възнаграждения и всичко, резултатите обикновено рядко свършват в благополучно за която и да е старана.
 

Горе