В какво бихте инвестирали, ако имате определен капитал?

в форекс компания! да речем 10к български лева. После dauble triple accounts ets.
после консултатска фирлма за търговия( форекс )

даже по добре ще бъде - новаците в форекса с делаилед спред сшиит за постиженията в даден обект ( стратегия )

насочвам ви вниманието - един българин Тошко Райчев - професионален форекс трейдър, поч4ти неизвестен в бг. :) проучете го!
Поздрав :ПП

дон Ангелов бичиз
 
Наздраве :))
 
в форекс компания! да речем 10к български лева. После dauble triple accounts ets.
после консултатска фирлма за търговия( форекс )

даже по добре ще бъде - новаците в форекса с делаилед спред сшиит за постиженията в даден обект ( стратегия )

насочвам ви вниманието - един българин Тошко Райчев - професионален форекс трейдър, поч4ти неизвестен в бг. :) проучете го!
Поздрав :ПП

дон Ангелов бичиз
Пак ли си се напил или надрусал? :D
 
само показвам ново проучване за форекса, докато чакам да измоля някой определен или не точно определен << инвестор да ми даде старт ъп финансиране.
Ще пробвам нещо уникално не само за Източна Европа а и за света
Няма големи в форекса :)
>> като акциите преди Бъфет да навлезе през 30-те и 40-те ае
дано Лопез Таи да се отзове.. пиша му от 3 седмици... :П:rolleyes:
 
И аз наскоро мислех да пусна такава тема, но се отказах, защото според мен никой не може да даде на другия точни мнения в какво да си инвестира парите... Според мен сами трябва да направим този избор.. По пътя на логиката трябва да инвестираме там, където сме добри, за да ставаме още по-добри и шанса да си загубим инвестираните пари да е по-малък. Моят съвет към всеки е да проучи много добре къде ще си инвестира парите, да инвестира там, където има представа как се случват работите.
 
То въпроса е и колко те бива в разчитането на финансовите отчети или/и бизнес планове. Ако успяваш и да си правиш собствен рисърч въпреки всичко, още по добре - намаляш риска.

Да. Ще е по трудно търговец на дрехи да тръгне да инвестира в някой апп, както и рибар в аптека, но хубавото е, че с напредването на технологиите вече може да се подбере лесно инфо и човека, при добро желание, да влезе в час бързо. Не е нужно да инвестира тонове пари за това.

Аз лично бих инвестирал в нещо като квартално магазинче, или сервиз за коли....:)
 
само показвам ново проучване за форекса, докато чакам да измоля някой определен или не точно определен << инвестор да ми даде старт ъп финансиране.
Ще пробвам нещо уникално не само за Източна Европа а и за света
Няма големи в форекса :)
>> като акциите преди Бъфет да навлезе през 30-те и 40-те ае
дано Лопез Таи да се отзове.. пиша му от 3 седмици... :П:rolleyes:
Лесно е когато инвестираш чужди пари, първо се погрижи да изкараш парите, които мислиш да инвестираш.
 
Лесно е когато инвестираш чужди пари, първо се погрижи да изкараш парите, които мислиш да инвестираш.
Става по-бързо и не е нужно да мислиш за кредити и разходи, някой друг също поема риска. :) Иначе на собствени мускули пак е ОК, но истината идва с инвеститор - някак нещата се засилват рязко.
 
Верно! o_O
 
допълвам - много зависи от капитала
- 100к в форекс компания или бинарни опции!
там се расте добре - после А инвестиране или венчър и любимото ми б - в нова зграда - в областен или по долъъ град
 
В слънчеви панели, за да продавам ток. Но за целта се изисква доста високи средства. :)
 
В слънчеви панели, за да продавам ток. Но за целта се изисква доста високи средства. :)
Можеш да пробваш в Македония или Сърбия, за родните ширини леко си изтървал момента с едни 10-на години. Хората вече почнаха да подменят панелите...
 
Можеш да пробваш в Македония или Сърбия, за родните ширини леко си изтървал момента с едни 10-на години. Хората вече почнаха да подменят панелите...
Да, така е. Един познат прави нещо такова и не му се получи, хвана уж вълната ама към края. Не се славеше с много акъл, лошото беше, че завлече един познат с не малка сума, от менусопя малко да вземе. Дори символични, но тогава си казах, че провалът му е защото е бастун. И аз мисля, че малко е късно за включване.

И за да не съм капо и в този си пост. Аз лично препоръчвам на всеки, които има някой познат с някаква страст - да инвестира в него. Сигурен съм, че повечето ще ми се изсмеят за това, но нека дам подробности. Да, имаш позната, която гледа цветя и продава на пазара, но не успява да продаде и да достигне до много хора, направи и онлайн магазин, или налей в тази насока като инвестиция. Лично препоръчвам стартъпи, а ако са насочени или имат допит до IT, още по-добре. :)

Нужно е само едно, да си отваряте очите и ушите и да разберете дали човека с някаква насока и амбиция ще има нужда от вашата финансова инжекция. В повечето случаи ще има, и тук идва момента с риска - да знаете дали можете да поемете риска на база това, което знаете за него и отношението му към това, което прави - работа или хоби или странично занимание - да отбива номера. ;)

Аз така бих направил. Да и разбира се където сте компетентен - удряте рамо. Няма как, все пак вашите пари са вложени. :) Ако може да излезе и в чужбина, още по-добре. :)
 
По-рано още когато 5000 лева си бяха голяма сума пари, с един приятел спасител се за говорихме на плажа с един тарикат бизнесмен. В хода на разговора, спасителя го пита: Къде би ми препоръчал да инвестирам ако имах 5000лв. Оня бизнесмен се замисли и после каза, ако имаш 5000 лева иди на море... За нищо друго няма да ти стигна...
 
По-рано още когато 5000 лева си бяха голяма сума пари, с един приятел спасител се за говорихме на плажа с един тарикат бизнесмен. В хода на разговора, спасителя го пита: Къде би ми препоръчал да инвестирам ако имах 5000лв. Оня бизнесмен се замисли и после каза, ако имаш 5000 лева иди на море... За нищо друго няма да ти стигна...
Той голям съвет ти е дал. :) Да, може би погледнато като инвестиция - правиш 3-4 месеца активен фитнес и друг спорт, правиш тяло и отиваш на море да си намериш богата жена, нещо като държанка. И това е опция. Много така се уредиха с чуждо гражданство. Но да оставим шегата на страни. Аз съм от другия тип мислещи, а именно, че с малко пак има шанс за нещо - да, бавно, но постепенно и не много бързо. А и този мастития бизнесмен май е малко далеч от нашата област, където големи бюджети са нужни при избухването, за старта - не чак толкова. И не е нужно да си сам в това начинание. 4х5000 са си вече някаква дума. После продължавате или единия изкупува. Опции много след стартирането на идеята. :)
 
Той голям съвет ти е дал. :) Да, може би погледнато като инвестиция - правиш 3-4 месеца активен фитнес и друг спорт, правиш тяло и отиваш на море да си намериш богата жена, нещо като държанка. И това е опция. Много така се уредиха с чуждо гражданство. Но да оставим шегата на страни. Аз съм от другия тип мислещи, а именно, че с малко пак има шанс за нещо - да, бавно, но постепенно и не много бързо. А и този мастития бизнесмен май е малко далеч от нашата област, където големи бюджети са нужни при избухването, за старта - не чак толкова. И не е нужно да си сам в това начинание. 4х5000 са си вече някаква дума. После продължавате или единия изкупува. Опции много след стартирането на идеята. :)

Това с фитнеса си е бизнес и то солиден без да се шегуваме! Но 3-4 месеца не стигат особено ако си начинаещ поне 2 години докато направиш тяло на аполон иначе после с клипчета в пубата луди пари тениски артикули забавни видеа и прочие изграждане на име :D
 
Здравейте!
Искам да ви попитам в какво бихте инвестирали, ако имате капитал 5 000 лв. ?
Аз лично, имам инвестирани 400$ в eToro (социална търгови) в дългосрочен план. Като голяма част от парите са вложени основно в криптовалути. Също така използвам функцията Copy Trader.
Бихте ли инвестирали тези 5 000 лв. в криптовалути или в нещо друго и какво би било то?

И аз съм за mutual funds & ETF, зависи от инвестиционния хоризонт
 
И аз съм за mutual funds & ETF, зависи от инвестиционния хоризонт
Аз бих го опростил още повече:

Взимаш си ETF който пасивно траква Амеркианския и Европейския пазар ( Препоръчвам тези на Вангард поради ред причини )
И взимаш няколко фонда с облигации ( тук може да вземеш фонд който влага пари в BBB+ облигации, има риск но има и по-голяма доходност )

Просто забрави за криптовалутите тъй като те са изцяло спекулация, а ETFа поне има нещо зад него.
 
Аз бих го опростил още повече:

Взимаш си ETF който пасивно траква Амеркианския и Европейския пазар ( Препоръчвам тези на Вангард поради ред причини )
И взимаш няколко фонда с облигации ( тук може да вземеш фонд който влага пари в BBB+ облигации, има риск но има и по-голяма доходност )

Просто забрави за криптовалутите тъй като те са изцяло спекулация, а ETFа поне има нещо зад него.

Ако инвестиционния хоризонт е поне 3г. аз бих го направил 60% облигации; акции - 20% развити пазари (както ти казваш САЩ, ЕС) и 20% развиращи се пазари (Така разделено съм го пробвал няколко пъти за 3г. имах 5% average лихва). Зависи за какво е инвестицията. От личен опит препоръчвам IShares (Blackrock) и Luxor (на SG) тъй, като с тази комбинация диверсификацията е много голяма. 1000% съм съгласен, че криптовалутите са спекулация, като метали и валути.

П.С. Разбира се разделението зависи и от количеството пари инвестирани, дали са единствените на човека или са му странични, до колко е склонен да рискува и т.н. На майка ми например инвестицията съм я направил даже 50% развити и 50% развиващи се (12г. инв. хоризонт). И още нещо, какъвто и капитал, дори и скромен да е аз бих гонил Cost Averaging Effect със сигурност.
Поздрави,
Павел
 

Горе