В какъв онлайн бизнес бихте инвестирали в момента

Ivo94

Well-Known Member
Почти всички тук сме онлайн предприемачи и ще се радвам ако някои от вас споделят вижданията си и предвижданията за евентуални инвестиции. Имам замисъл за няколко онлайн магазина, които ще продават главно уникални за България стоки, но все пак ще са ми интересни и мненията на колеги от форума.
 
От: От: В какъв онлайн бизнес бихте инвестирали в момента

Само не разбрах там с квадрокоптерите какви ги свърши, че да ти обаждам и да почваш с онлайн /не само/ бизнеса?:wink:

От дроновете се отказах, защото четох, че голяма "фира" дават (над 50% приключват с живота си много бързо), не са на дневен ред в момента :)
 
От: В какъв онлайн бизнес бихте инвестирали в момента

В момента бих вложил в афф. сайтове за западните страни в Европа, в които има Amazon. Конкуренцията е по-малка спрямо US, единственият проблем е създаването на контент с добро качество, което е и другата основна инвестиция, освен SEO..
 
От: От: В какъв онлайн бизнес бихте инвестирали в момента

От дроновете се отказах, защото четох, че голяма "фира" дават (над 50% приключват с живота си много бързо), не са на дневен ред в момента :)
Ти пък! И тези от 1,5 в лири ли?
 
От: От: В какъв онлайн бизнес бихте инвестирали в момента

Ти пък! И тези от 1,5 в лири ли?

Не са много сигурни, при най-малката грешка и се стига до разбивания, поне това четох на доста места из форуми ... ако имаха малко по-голяма успеваемост намаше какво да мисля, парите на бройка щяха да се избиват за месец. Има и много евтини "китайчета" ама те нито камери нито стабилност във въздуха, като детски играчки са...
 
От: В какъв онлайн бизнес бихте инвестирали в момента

Как стоят нещата с онлайн хазартния бизнес сега в България?
 
От: В какъв онлайн бизнес бихте инвестирали в момента

Как стоят нещата с онлайн хазартния бизнес сега в България?

Хазарта винаги е бил за "наши хора", тази максима важи за целия свят, всеки страничен се бие през пръстите а някои и през колената :) не си вкарвай таралеж в гащите :)
 
От: В какъв онлайн бизнес бихте инвестирали в момента

Днес беше пре сейла на новта крипто валута, чийто инвестиции отиват за изработката на първата децентрализирана платформа за залагания. Ако нещата минат добре ще бъде интересно какво е станало :)

Как стоят нещата с онлайн хазартния бизнес сега в България?
 
От: В какъв онлайн бизнес бихте инвестирали в момента

Инвестирайте в коври, като гледам баш бай брадър, това е на мода в бг :)
 
От: В какъв онлайн бизнес бихте инвестирали в момента

Стани Батка :)
Ще имаш пари и ще инвестираш където си пожелаеш.... :lol:
 
От: В какъв онлайн бизнес бихте инвестирали в момента

Какво ще кажете за тематичен Ютуб канал, в който да се инвестира?
 
Почти всички тук сме онлайн предприемачи и ще се радвам ако някои от вас споделят вижданията си и предвижданията за евентуални инвестиции. Имам замисъл за няколко онлайн магазина, които ще продават главно уникални за България стоки, но все пак ще са ми интересни и мненията на колеги от форума.

Зависи от сумата, но бих инвестирал в някой рисков стартъп, да не съм някакъв аселератор или фонд, но при инвестирането в подобно нещо (задължително диджитъл) има просто два сценария - или става голям проект, които е напълно възможно да стигне милиони, а и често те надушват и се натискат да те финансират, ако идеята е добра или пиеш една студена вода. Но поне става бързо ясно какво точно се случва. Задължително за световния пазар. Не се влачиш с идеи, където ще е една агония или ще се мъчиш, а стреляш смело. Това е, което бих направил аз. Нищо лично нашия пазар, но тук няма да успееш да усетиш истинската мощ на бебчето си.

You-have-to-think-anyway-so-why-not-think-big-Donald-John-Trump-picture-quote-leadership1.jpg
 
От: В какъв онлайн бизнес бихте инвестирали в момента

В нещо, което другите смятат, че е тъпо. Понякога ми хрумват идеи - питам познатите и ако кажат "ти луд ли си, това е супер тъпо, няма да стане" значи 100% го правя. Много е просто - много хора си мислят тъпи неща, но рядко някой се решава да рискува, за това този, който измисли най-големия тъпизъм или си вярва най-много обира парите, а другите после цъкат и викат еех как се преебахме, защото и ние си го мислихме. Има стотици такива нереално тъпи идеи, които печелят милиони в световен мащаб.
Няколко пъти имах такива "тъпи" идеи, за които ми казаха, че не стават. От едното се роди скрипт за цял сектор в онлайн бизнеса и цял бизнес, от другите две не казвам :D
Сега имам още една идея, за която всички са супер скептични и не вярват, мислят, че няма начин това да стане бизнес - таман да им покажа, колко са тъпи те :D
Пък за другото лято пак имам вече "крайно тъпа" идея, ама ще избие рибата, просто защото е нереално тъпа и никой нормален не би рискувал пари да я прави, което е голям плюс за мен :) Ще чуете за нея преди сезона :D:D
 

Горе