В нарушение ли е или не?

blackout8

Well-Known Member
От: В нарушение ли е или не

другия път ще знае, че трябва да има поне 5 метра до пешеходната пътека :p
 
От: В нарушение ли е или не

Настъпил е зебрата. :D
А тая зебра е малко нервна. И си получава къча.

Само не разбирам за какво е цялата суетня, а не го натоварят набързо, и да спрат да пречат на движението? (Гледам го без звук.)
 
Последно редактирано:
От: В нарушение ли е или не

Има ограничение само преди пътеката, след това мисля, че няма.
 
От: В нарушение ли е или не

Чл. 98.

(1) Престоят и паркирането са забранени:

1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението, или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;

2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;

3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;

4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;

5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние по-малко от 5 м преди тях;

6. на кръстовище и на по-малко от 5 м от тях;

http://www.kat.mvr.bg/zakonch2.htm
 
От: В нарушение ли е или не

май вярно е там където е паркирал пеходна зона
те са я маркирали с две зебри от началото до край й - между тях най-вероятно е забранено паркирането... (зебрите са с една ширина навсякъде? - не може тук да я направят 12 метра широка...? сега всяка една е по 2-3 метра и разстоянието между тях 6-7)
 
От: В нарушение ли е или не

Чл. 101. (1) Спирането за престой и паркирането са забранени:
.................
(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
1. пред входовете на паркове, училища, театри, кина, предприятия и други места,
където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни
сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на
пътници.


Сложна и спорна ситуация.
Но задната част на колата е върху пешеходната пътека.
За мен не е спорна ситуация въобще. Застъпил е зебрата.

А пък колко таксита са в нарушение...
 
От: В нарушение ли е или не

Но не е стъпал с гумите на пътеката
 
От: В нарушение ли е или не

Е тоя е паркирал върху зебрата, какъв му е проблема?
 
От: В нарушение ли е или не

Но не е стъпал с гумите на пътеката
Мери се от най-задната точка на автомобила.
А в пътеката влиза и червения фон.
 
От: В нарушение ли е или не

Аз никъде не видях дори и зебрата да е застъпил... много важно е да се разграничи пешеходната пътека от страничната маркировка от нея... Иначе по закон всичко му е изрядно, макар че отстрани на площада да спреш не е много оферта ама.. :D
 
От: В нарушение ли е или не?

Дали е удачно спрял или не , не е много важно , въпроса е принципен и аз съм за човека , защото наистина никой не можа да му каже какво е нарушението . Това, че общината не си е свършила работата не сме ние (шофьорите) виновни. Ако всички си отстояват правата (когато са нарушени) щяха да са по дисциплинирани господата зелени принтери за актове :) Като цяло самият факт, че има наказателно постановление, което не може да се обжалвано (до 50лв.) е абсурдно (то това не отпадна ли?) :)
 
От: В нарушение ли е или не?

Вече няма минимум, който не се обжалва.
Не мога да разбера защо голяма част от хората го защитавате, той е спрял върху пешеходна пътека и естествено, че е в нарушение.
 
От: В нарушение ли е или не?

Вече няма минимум, който не се обжалва.
Не мога да разбера защо голяма част от хората го защитавате, той е спрял върху пешеходна пътека и естествено, че е в нарушение.

Е, ти пък сега, нима не се сещаш защо го защищават? Защото са шофьори, които също грешат, не знаят закона и не спазват правилата и искат да "минат метър". Заради такива "шофьори" загиват хора на пешеходни пътеки! Нужни са по-строги наказания - нещо от рода на вземане на книжката минимум за 10 години или завинаги, конфискация на превозното средство и затвор от 1 година. И това да са минималните мерки.
 
От: В нарушение ли е или не?

Дали е удачно спрял или не , не е много важно , въпроса е принципен и аз съм за човека , защото наистина никой не можа да му каже какво е нарушението . Това, че общината не си е свършила работата не сме ние (шофьорите) виновни. Ако всички си отстояват правата (когато са нарушени) щяха да са по дисциплинирани господата зелени принтери за актове :) Като цяло самият факт, че има наказателно постановление, което не може да се обжалвано (до 50лв.) е абсурдно (то това не отпадна ли?) :)

Катаджията му каза - спрял е на кръстовище ...
 
От: В нарушение ли е или не?

Дали е удачно спрял или не , не е много важно , въпроса е принципен и аз съм за човека , защото наистина никой не можа да му каже какво е нарушението . Това, че общината не си е свършила работата не сме ние (шофьорите) виновни. Ако всички си отстояват правата (когато са нарушени) щяха да са по дисциплинирани господата зелени принтери за актове :) Като цяло самият факт, че има наказателно постановление, което не може да се обжалвано (до 50лв.) е абсурдно (то това не отпадна ли?) :)


не е много важно - а кое е важно?
въпроса е принципен - принципно, трябва да си знаеш и задълженията, и правата. А не да се правиш на шут, заради теб да се запречва половин улица за половин час, и да пускаш тъпо видео в бокса, та неграмотните, тъпите, злобните и завистливи душици да си изливат чувствата публично! :twisted: Четох част от "коментарите" под клиповете и ми се повдига!
Защо на мързеливите и неуките все някой трябва да им казва какво са сгафили???
 
От: В нарушение ли е или не?

Научи мързеливия на работа, да те научи на акъл!
 
От: В нарушение ли е или не?

Освен, че е спрял на пешеходна пътека е снимал знак "Паркирането забранено" , ако само спре там без да гаси колата и да слиза от нея, не е в нарушение. Освен това така както е спрял е предпоставка за ПТП. Сигурно има поне още 10 нарушения, които не знам. Това само след като бегло прегледах клипа..
 
От: В нарушение ли е или не?

Това не е кръстовище. Иначе е в нарушение заради зебрата. 5 метра преди и след зебра не се спира (това съм го чел в правилника когато взимах книжка.
 

Горе