ГДБОП затвори виртуален МОЛ

От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Мда, така е, а виртуалните полицаи, нищят виртуалните организирани престъпници.
Аз също съм от тези хубавци срещу които се води следствие в момента, въпреки, че дознанието е отхвърлено вече от окръжните прокурори.
Не мислех да пиша в тази тема, но последното мнение на Ирен (мисля, че така трябва да се чете) ме предизвика да го направя.
Всичко е хубаво - нямам нищо против да ме осъдят, да осъдят и втори и трети. Законите са за да се зпазват, а който не го прави ще си носи отговорността, НО защо не се закачат истинските престъпници?
Мнението ти гласи по-скоро "нека да се хванем някой, пък било то и малка риба, за да оправдаем заплатите си". Има далеч по-големи престъпници в тази държава, които я ограбват в стокретен размер. Аз си плащам данъци и осигуровки, плащам абсолютно всички шибани измишльотини които се изискват от тази държава и за какво? За да може институция която позволява да се внасят 1 тон наркотици месечено да се занимава с напълно безизвестен сайт?
Както някой беше казал по-горе - да се изсмучат лайната, а тогава да започнат да метат.
В момента сме на такова дередже, че единствения който не може да прескочи закона (пренебрегне) е човека който наистина не се занимава с някоя престъпна групировка.

П.П. Какви резултати има полицията? Затворен един тракер и един сайт, който е напълно безизвестен :)
 
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Забравяш и опита за затварянето на една библиотека, която болните мозъци обявиха за книжарница по медиите. Да се готвят форумите, блоговете и личните сайтове.
 
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Щом Фидоска изнасили едно от педалчетата на Янето защо и Явор Колев да не може да затвори Замундата.... е може да не е този век но нека опитва възпитаника на пловдивския Аграрен университет, от опит глава не боли.:p
 
Последно редактирано:
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Този удар на БОП за пореден път показва,че те работят не за български,а за чужди икономически интереси!
Какво значи "фалшива" стока?!
Вместо да дам 400 лв за оригинални дънки от някаква известна по целия свят марка,предпочитам да дам 50лв за дънки със същата марка и със същото качество,но вече произведени не от лицензиран от фирмата производител,а от друг,който разполага със същата,а в някои случаи и с по-добра шивашка техника.При това,изобщо не ме интересуват икономическите интереси на чуждата фирма-собственик на известната марка!Също както никой не го е грижа за това,дали мога да живея с парите,които изкарвам и въобще,никой не го интересува жив ли съм,или мъртъв!
С всичко това искам да кажа,че държавата като структура, в България тотално се разминава с интересите на обществото.Това е парадокс,защото именно обществото на определен етап е създало държавата,за да защитава неговите интереси.
Правете си сами изводите!
 
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Ползването на чужда търговска марка без разрешение е сериозно престъпление.

Ако нямаш излишни пари за стоки с известна марка никой не те спира да си купуваш качествени стоки, но с друга марка или без марка, които са значително по-евтини защото не са с известна марка.
 
Re: От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Този удар на БОП за пореден път показва,че те работят не за български,а за чужди икономически интереси!
Какво значи "фалшива" стока?!
Вместо да дам 400 лв за оригинални дънки от някаква известна по целия свят марка,предпочитам да дам 50лв за дънки със същата марка и със същото качество,но вече произведени не от лицензиран от фирмата производител,а от друг,който разполага със същата,а в някои случаи и с по-добра шивашка техника.При това,изобщо не ме интересуват икономическите интереси на чуждата фирма-собственик на известната марка!Също както никой не го е грижа за това,дали мога да живея с парите,които изкарвам и въобще,никой не го интересува жив ли съм,или мъртъв!
С всичко това искам да кажа,че държавата като структура, в България тотално се разминава с интересите на обществото.Това е парадокс,защото именно обществото на определен етап е създало държавата,за да защитава неговите интереси.
Правете си сами изводите!

Тук си в грешка в огромна, огромна грешка, особенно второто и третото ти изречение.
Ментетата се правят от боклуци за 2-3 лева, като им се пришиват само марките и логотата и след това се продават на 20-30 евро в страни като България ( на едро имам предвид) - наскоро имаше доста голямо разследване тук, особено за връзката НАПОЛИ-БЪЛГАРИЯ и мафията там ( Camorra ) и как се изнасят ментета за милиони към България и Румъния.
 
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

http://news.ibox.bg/news/id_1326318102
Чудно ми е, дали ако се разходят по магазините из централните улици няма да намерят доста повече ментета? :)

Търговците на пазара са се изпекли доста в продаването на фалшиви стоки (реплики). Преди 1-2 месеца влезнах в един магазин за обувки на пазара и взех да разгледам едни черни маратонки, на които отстрани пишеше Sport. Продавача ме дръпна настрани и ми каза, че всъщност марката не е Sport, а Nike. Логото Sport всъщност е гумено прикритие и лесно се къса, а отдолу е логото на Nike. Даже ми показа, че носи същите маратонки, но вече със скъсано прикритие. Маратонките струваха 20 лева. Чист хоригинал :)
 
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Да купуваш фалшиви маратонки само за да накараш околните да си мислят, че си платил големи пари за оригинални не ми се струва особено разумно...
 
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Отчитат "дейност".Направо разбиха престъпниците и изплашиха останалите им колеги хахахахахах смешници..Не знам на мене тоя Цветан Цветанов ме радва колко е тъп и неадекватен и как се опитва да умува..личи си как всичко е сценарий,репетиран.Имаме съседи,които са били съученици с него и твърдят,че не можел да завърши едно изречение като хората,а сега бил министър-вицепремиер моля ти се..Просто като гледам кои са на власт и ми става зле..Като почнеме Бойко с неговите лафове и НЕАДЕКВАТНИ отговори и заучени реплики(редовно режат кадри,в които има зверски издънки) после минаваме на господин Цветанов,за който думи нямаме повечето..Като гледам се очертава най-смешното правителство,някога съществувало.Обаче си остават най-добри в това,да натопят невинни хора за ужасяващи неща..Това не го бях виждал никъде по света..
 
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Да купуваш фалшиви маратонки само за да накараш околните да си мислят, че си платил големи пари за оригинални не ми се струва особено разумно...
То и да затваряш некви незнайни сайтове, вместо да се гонят тия дето изнесоха държавата и продължават да го правят пак не е разумно. Но се случва. :)
 
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Има много измамници и нелегални сайтове. Трябва всичките да ги спрат, за да може легалните да работят при равни условия за всички
 
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Има много измамници и нелегални сайтове. Трябва всичките да ги спрат, за да може легалните да работят при равни условия за всички

Гледам набързо насра десет мнения сега вече вероятно си готов да сложиш и линка към въпросният магазин за подаръци дето всичко ти е наред
 
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Не може едни да работят легално и да плащат данъци, а други да са напълно нелегални

Защо да не може? Това е като да кажеш - не може да има глупаци и да има умни и кадърни хора? А всъщност има и познай кои са глупаците от 2та вида от твоя пример?
Никой не ви е виновен, че сте глупаци и плащате пари на държавата, която гледа да ви ограби само, издържайте я, но не нападайте другите хора, не са ви виновни те.
 
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Това се нарича нелоялна конкуренция. Другото което е нелегалните магазини не могат да дадат никакви гаранции пред купувачите и вероятността от злоупотреби е ОГРОМНА. Законите добри или лоши са за всички и трябва да се спазват независимо дали му харесва на някой или не !!!
 
От: ГДБОП затвори виртуален МОЛ

Има си закони, които ще кажат кои е нелоялен и кой е лош и кой е нелегален, а теб как да те наричам, име нямате ли си? Магазин за Подаръци? Колко трябва да си прост за да се наименуваш с такова име и да си пляскаш сайта?
 

Горе