ГДБОП затвори тракера nanoset.

От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Има такива хубави чужди тракери за всичко, че ми е все тая и замунда да затворят.
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Какви тракери, аз виждам, че затварят хостинг компании. Тези сървъри на видеото едва ли имат връзка със затворения тракер. 99.9% са на затворения хостинг.
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Както казах в другата тема afasta, rapidadd и 4storing са собственост на една фирма - Media One.
При afasta, смс се праща за да не чакаш за да изтеглиш информацията. При 4storing е същото. При rapidadd си плащаш за да гледаш.
Проблема идва от написаното в техния TOS и това, че ГДБОП си нямат на идея какво правят. И 3те сайта се ползват за едно и също нещо, както rapidshare, megaupload, megavideo и т.н., като при тях плащането става с paypal/cc. Хайде сега ЯК да затвори и тях, защото същите сайтове развивате дейност и в България (Силно ме съмнява някой от вас да не е ползвал някой от предлаганите услуги).

Тази акция си беше популиска. Е видяхме ЯК държащ телефон в ръка да се разхожда из дата центъра - ей ти медийна изява, ей ти оправдана заплата.
На мен друго ми направи впечатление. Точно след репортажа за въпросния удар на ГДБОП последва друг, пак който трябва да бъде към техния отдел.
Болно момиче има фейсбук страница чрез която се опитва да набави средства за лечението си. Някой си "гений" пък решил да направи същата, за да набавя средства чрез смс уж за нея. Ей там трябва да бъде ЯК. С такива престъпления трябва да се справя тази "полиция", а не да се чудят какво да затварят и от новините да им дават сигнали за измами.

ФАРС! Това е случващото се за мен.
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Както казах в другата тема afasta, rapidadd и 4storing са собственост на една фирма - Media One.
При afasta, смс се праща за да не чакаш за да изтеглиш информацията. При 4storing е същото. При rapidadd си плащаш за да гледаш.
Проблема идва от написаното в техния TOS и това, че ГДБОП си нямат на идея какво правят. И 3те сайта се ползват за едно и също нещо, както rapidshare, megaupload, megavideo и т.н., като при тях плащането става с paypal/cc. Хайде сега ЯК да затвори и тях, защото същите сайтове развивате дейност и в България (Силно ме съмнява някой от вас да не е ползвал някой от предлаганите услуги).

Тази акция си беше популиска. Е видяхме ЯК държащ телефон в ръка да се разхожда из дата центъра - ей ти медийна изява, ей ти оправдана заплата.
На мен друго ми направи впечатление. Точно след репортажа за въпросния удар на ГДБОП последва друг, пак който трябва да бъде към техния отдел.
Болно момиче има фейсбук страница чрез която се опитва да набави средства за лечението си. Някой си "гений" пък решил да направи същата, за да набавя средства чрез смс уж за нея. Ей там трябва да бъде ЯК. С такива престъпления трябва да се справя тази "полиция", а не да се чудят какво да затварят и от новините да им дават сигнали за измами.

ФАРС! Това е случващото се за мен.


Така така,
жалкото момчета, е че цялата ни държава е такава.
Всичко из страната се движи по този начин, защо да не започне и интернет пространството?
Случая с момичето е въпрос на съвест и достойство. Има един роман "Дядо Горио", където се разказва как един дядо жертва всичко дадено от бога, за да осигури пари за децата си.
Та и ние до там го докарваме..ама как да не е така - икономиката ни е нулева, дори под нулата, кризата ни гони все едно аз гоня мадами по плажа, безработицата е страшно висока и расте - как да не лъжем, мизерстваме и измекярстваме само и само да бутнем стотинката, да близнем медеца?
Ето, един приятел търси работа от няколко месеца - намери една за 300лв на месец, голям кеф ви казвам! Ние пак сме по-добре..от този интернет все още пада по някой лев, но какво да кажем за другите?
Всеки се опитва по какъвто и да е начин да вземе стотинките, просто на тези с повече власт им е по-лесно..
Успех на всички и не се залъгвайте...
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

как да не лъжем, мизерстваме и измекярстваме само и само да бутнем стотинката, да близнем медеца?

С воля, като поставиш себе си, своите ценности, над материалното, което е преходно. Може с малко да живееш, но да е изкарано с труд по честен начин.
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

С воля, като поставиш себе си, своите ценности, над материалното, което е преходно. Може с малко да живееш, но да е изкарано с труд по честен начин.

и така накрая си оставаш само по ценности :)
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

И така да е. Въпрос на лични убеждения...


Не, въпрос на обществено положение. Просто не те е достигнал големия шиш, който гони обществото.
Всичко с времето си..
Но си прав, една малка част все още се държат .. не се радвам за тях, защото нещата се обръщат много бързо и специално за тях - болезнено.
Пожелавам ти успех, но не мисли, че ценностите ще те крепят в живота! Надявам се някой по-голям да се включи и да потвърди думите ми.

п.п: сирене с морал не се купува..
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

4storing пак беше техен и те сами качваха съдържанието и за всеки файл се изискваше накрая винаги изпратен смс иначе неможеш да го свалиш затова са го спрели и него.
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Съдят най-известния роден торент сайт
Бившият собственик на най-популярния български торент сайт Zamunda и негов служител ще бъдат съдени за интелектуално пиратство, съобщава в. "24 часа".

Обвинителният акт срещу управителя Мартин Павлов и системния администратор Димитър Цанков бе внесен преди десетина дни в Софийския районен съд от прокурор Детелина Йотова.

Домейнът www.zamunda.net е създаден от Мартин Павлов като управител на фирма "Линкос" ООД на 17 декември 2006 г. и е платен до 7 декември 2007 г.

Разследването на Zamunda почва след сигнал до ГДБОП от управителя на фирма "Амотера БГ" ООД Андриян Ценов. Дружеството, регистрирано на Сейшелските острови, имало сключен договор с представител на филмови студия и притежавало правата да излъчва филми по кодираните системи pay per view и video on demand.

В сигнала се твърди, че на Zamunda са били качени филми без съгласието на "Амотера БГ", което държи правата за разпространение в България.

http://www.moreto.net/novini.php?n=95220
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Код:
Разследването на Zamunda почва след сигнал до ГДБОП от управителя на фирма "Амотера БГ" ООД Андриян Ценов. Дружеството, регистрирано на Сейшелските острови, имало сключен договор с представител на филмови студия и притежавало правата да излъчва филми по кодираните системи pay per view и video on demand.

Е това са част от Мутрите които предизвикаха затварянето на Читанката и свалянето на наносет.

Тези бездарни Цървули наречени "Издатели и разпространители" купуват за жълти стотинки правата на някой чужд автор или филм или чрез изнудване взимат правата за Български автор и започват да събират Рекет.

Това е типично мутренски бизнес който трябва да бъде съботиран с всички възможни средства и по всякакъв начин:twisted:
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

То така ства и с хляба, купуват на хорицата житото за стотинки и после продават хляба по лев килото. Да ги саботираме и да не ядем хляб.
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

То така ства и с хляба, купуват на хорицата житото за стотинки и после продават хляба по лев килото. Да ги саботираме и да не ядем хляб.

Не е точно така, ти жито надявам се не ядеш нали?

Ядеш хляб който трябва да бъде произведен и за чието производство има определени разходи които лесно могат да бъдат пресметнати, има си и формула за това.

Ако хорицата със житото произвеждаха и хляба щях да купувам от тях, както и искам да контактувам и купувам директно от авторите на дадени произведения а не с техните гавази.

Би ли ми казал какви са разходите на тези Мутри наречени Разпространители и издатели за да прибират над 50% от приходите от прадажбата на дадена книга или излъчването на даден филм или песен, макар че въпроса е реторичен

Разходите са само и единствено един Незаконен Робовладелски "договор".
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Да хляба се произвежда за разлика от филмите дето падат от небето.
Никс безмислено е да водим този спор защото вече сме го дъвкали.
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Колега говоря за готовия вече произведен продукт наречен филм

Ако искам да го гледам и трябва да платя за това, то това ще стане директно на авторите и продуцентите му а не на някаква мутра от вмирисан софийски офис който е взел правата за филма на територията на България
 
Последно редактирано:
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Като изключиме това, че до сега не съм виждал автор или продуцент да е отворил киносалон и да си прожектира сам филмите пак не бих се възползвал от това предложение дори и да прожектират безплатно защото първо ще трябва да вадя виза за щатите второ да платя самолетни билети и като за капак английският не ми е на такова ниво че да си гледам филмите на живо без превод.
За това предпочитам да отида до арената за 15 минути да гледам филм с превод, приличен саунд и да хапна някоя пица.
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Не е необходимо да ходиш където и да е нито в Арената нито в Щатите тук засягам казусите свързани с ефирното и онлайн разпространение на филми, музика, книги и т.н

Код:
Дружеството, регистрирано на Сейшелските острови, имало сключен договор с представител на филмови студия и притежавало правата да излъчва филми по кодираните системи pay per view и video on demand

Отварянето и експлоатирането на киносалон е свързано с други разходи, не че и те не са нищожни в сравнение с печалбите но това е тема на друг разговор
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Ако беше много на далавера бизнеса с киносалони то в София немаше да са 5 на кръст, а пък в повечето градове да няма хич.
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Те ги поредните посткомунистически Мутри и Паразити дето искат да лапат лесна пара

"Музикаутор" иска от Каварна 100 хил лв. за рок феста

Община Каварна дължи над 100 хиляди лева за авторски права върху репертоара на 20 метъл банди и затова от сдружението "Музикаутор" са изпратили нотариални покани до организаторите на концертите в морския град.

Това се казва в разпространеното до медиите официално съобщение на сдружението, което управлява правата на композитори, текстописци и аранжори.

От "Музикаутор" изброяват имената на звезди като покойният Рони Джеймс Дио, Глен Хюс, "Скорпиънс", "Дриймт тиътър", "Мотли Крю", както и участниците в приключилия на 25 юли Каварна рок фест. Според сдружението на авторите на изпълнените от тях песни организаторите, сред които и община Каварна, дължат десетки хиляди левове за авторски права.

"На всички тези прояви са изпълнявани песни, които са част от репертоара на "Музикаутор" и чиито автори не са само самите изпълнители. Емблематичната за събитието на Камен бряг песен July Morning например, не е написанa от Джон Лоутън, който я изпълнява. За всички трябва да е ясно, че много често няма съвпадение между изпълнител и автор и че възнаграждението, което изпълнителят получава като такъв, не е възнаграждение за автора. А тези, които са само автори, могат да получат парите си само чрез "Музикаутор" и за нас е недопустимо толкова масови прояви, станали знакови за България, да продължават да се провеждат в нарушение на Закона за авторското право и сродните му права (ЗАПСП)...
------------------------------------

Коментари от форума:

- Смърт за тези шибани паразити Музикаутор!!! Музиката се пише от музикантите. Кой има права върху нея зависи от лейбъла им и техните договорености. Концерт се организира от промоутър който сключва договор с агента или мениджмънта на групата. Ако трябва лейбъла или други лица да получават компенсации, това се урежда от мениджмънта на самата група. Точка по въпроса. Тези мръсни боклуци си правеха устата да лапнат парички и от концерта на Хагард в Пловдив. Не на Мафията в музиката. Когато вие сами започнете да пишете музика, тогава си търсете парите от нея!!!

- лелее,сутринта си тананиках нещо от Скорпиънс.....добре,че никой не ме чу....

- музикаутор - мръсни рекетьори.

- В тая държава всеки е регистрирал нещо и само иска. Тия юнаци "музикауотър" дали плащат на ксгото трябва, а данъци.
А? Гиди с вас тарикати с тарикати.

- Музикоаутор, които забраниха на Сигнал да си пеят песните на безплатен, благотворителен концерт в Бургас?

- доколкото знам, тия педераси от Музикаутор не са плащали на авторите още за 2008 г !!!!

- Кой от Музикаутор ще се жертва да занесе чека на Рони?

- А дискотеките колко им дължат... Милиони ! Що не си ги търсите ?

- Ей пусти му цоц-манталитет, всеки иска да цоца на аванта...
Е няма да се оправим така...

- Музикаутор. Поредната рекет мафия на държавата.
Не се наядохте!!!
..............

---------------------------------

Ще лапнат скоро дедовия ама трай да видиш.... :twisted:
 
От: ГДБОП затвори тракера nanoset.

Винаги е било така и в естествения живот. Организъм, който живее и парази в или извън него. Ако той спре да функционира и паразитите изчезват или сменят гостоприемника. Не знам защо за бизнеса трябва да е по-различно? :) А пък тук направо си е содомия и то пълна.
 

Горе