ГДБОП удариха gledaifilmi.net

От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

Какво общо има това със спирането на сайта? Като заведат дело срещу някой жълт вестник или друга медия да не би да ги спират веднага? Или си мислиш, че са конфискували сървъра като доказателствен материал?
 
Точно това си мисля, да. Не ви ли прави впечатление, че 90% от спрените до момента сайтове се хостват в домашни условия?
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

Що за идиотски пиар е това, и що за нагло биене в гърдите:

Поредната успешна операция на ГДБОП е в изпълнение на Стратегията на МВР и плана за действие приет от “Съвета за защита на интелектуалната собственост” към министъра на културата на България, за ограничаване на интелектуалното пиратство в интернет.

Източник:
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

Мисля, че вече съм описвал схемата, но ще се повторя. Ето ги стъпките:
1. Някой поръчва акция.
2. ГДБОП пускат бланкетно искане до съда за събиране на доказателства намиращи се на компютърна конфигурация с IP xxx.xxx.xxx.xxx. Не се предоставя информация за евентуални косвени щети, които често надхвърлят десетки пъти преследваната цел (т.е. предполагаемо нанесените щети в претенциите на жалващите се) и не се съблюдава ако сървърът по някакви причини не подлежи на изземване (да не повярвате има и такива случаи). Съдията като не е достатъчно информирам лесно дава разрешение, което по никакъв начин не подлежи на обжалване или преразглеждане на база законосъобразност (във връзка със скритата или несъбраната от ГДБОП информация).
3. Нахълтват в помещението и задигат по възможност не само разрешеното, но и каквото още успеят да докопат. Често задигат компютрите заедно с рутери, суичове и дори контакти от ел. мрежата. Ако има наблизо намиращи се домашни компютри, и тях гледат да задигнат заедно с клавиатури, монитори, мишки и тем подобни. Ако собственикът на машината/машините не е на налице е голям кеф за тях, защото по закон на тях е нужно само някой да ги пусне в помещението. Протоколът от изземването се предоставя само на този дето ги е пуснал, който пък не е длъжен да предостави този документ на този, на този дето трябва (т.е. на собственика). Ако е сплашен достатъчно, трудно ще предостави някакви документи на някого.
4. Води се досъдебно производство срещу неизвестен извършител и на теб не ти се предоставя никаква информация, защото не се явяваш обвиняем или някаква страна по делото.
5. Като им писне да се занимават с теб някой хубав слънчев ден ти връщат "веществените доказателства". Няма вариант за обжалване на това изземване без значение до колко е законно. Няма и предвидено обезщетение по българските закони.
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

ц ц ц - бопа удариха сайт за филми и почнахте с разпродажбите от страх :lol:

attachment.php

ss.png
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

Много наблюдателен излезе, BullBlogger. Нормално е хората да ги е страх предвид гореописаната от мен схема, от която няма спасение без значение дали си виновен или не.
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

Нормално е хората да ги е страх...

Ама не си го признават! Видя ли мотивите в обявата?

...нямам време да се занимавам...


Едва ли някой ще повярва на това, но нали трябва да се оправдае.
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

Много наблюдателен излезе, BullBlogger. Нормално е хората да ги е страх предвид гореописаната от мен схема, от която няма спасение без значение дали си виновен или не.

ами ти си абсолютно прав - аз имам познат чиито компютри киснаха няколко години в следствието. след 2-3 години му ги върнаха - непокътнати ама нали се сещаш геймърски компютър отпреди три години каква работа ти върши днес.

Аз не мога да разбера що за търсач на силни усещания трябва да си да имаш сайт за филми и да го хостваш в бг?!? току що видях, че и сайта, който "страх" продава е хостнат на суперхостинг. чеки да му пусна едно лс на момчето - поне аз бих се притеснявал

ПП - м др нищо против обявата на страх, просто ситуацията от скрийншота е доста комична
 
От: Re: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

Точно това си мисля, да. Не ви ли прави впечатление, че 90% от спрените до момента сайтове се хостват в домашни условия?

Честно казано никога не съм разглеждал такива сайтове как точно работят. Знам само, че обикновено стриймват не от там, където се хоства самият сайт, но не съм проучвал в детайли, а и не гледам филми по този начин.

Щото говорят наизуст

Ти да не си ченге? Държиш се така сякаш хем си по-наясно от нас, хем не искаш да кажеш нищо или да коментираш самата тема.
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

То не е само до филми. Може да изгориш и без причина. Просто трябва да бъдеш поръчан. Както обясних и по-горе не е нужно нещо на някого да се доказва.
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

Да ама сайта ако е на blogspot кой ще може да го спре?
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

Да ама сайта ако е на blogspot кой ще може да го спре?

репорт за блог с копирано съдържание

а и в края на краищата нали трябва да печелиш от нещо? - адсенс? гориш за копирано съдържание, директна реклама - никога не можеш да си сигурен, че клиентът с банера за 20 лв няма да те накисне, смс-и - ми нали минаваш през бг компании

то ако беше толкоз просто всички Листопад щяхме да въртим и да смучем локум у Кушадасъ
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

репорт за блог с копирано съдържание

а и в края на краищата нали трябва да печелиш от нещо? - адсенс? гориш за копирано съдържание, директна реклама - никога не можеш да си сигурен, че клиентът с банера за 20 лв няма да те накисне, смс-и - ми нали минаваш през бг компании

то ако беше толкоз просто всички Листопад щяхме да въртим и да смучем локум у Кушадасъ

А решение от съдия дали ще има
и се замисли Просто от Добронамереност го правиш сайта ,дори и да не печелиш.Нещо от сорта филмов ЧЕгЕвара.
Как ще те хванат никак!
 
От: От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

ц ц ц - бопа удариха сайт за филми и почнахте с разпродажбите от страх :lol:

attachment.php
:lol: :lol:

Лоша новина за потребителите и собственика на сайта.
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

Да ама сайта ако е на blogspot кой ще може да го спре?

Те не разкриват самоличността ти, но това не значи, че подкрепят пиратството...
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

А решение от съдия дали ще има
и се замисли Просто от Добронамереност го правиш сайта ,дори и да не печелиш.Нещо от сорта филмов ЧЕгЕвара.
Как ще те хванат никак!

на гуглата решение на съдия не и трябва за да ти блокира блога или да те банне от адсенс - там тя сама си коли и беси


Туй за добронамереността не е начинание за мойта комерсиална натура. Пък и мисълта да подложа своя тесен г*з за да може нечий друг дебел г*з безплатно да гледа Листопад някак си не ми е в топ идеалите за житейско постижение.
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

То е ясно, че ако може да го гледаш по телевизията или да го купиш за някаква нормална цена не е честно някой да печели пари като прецаква стандартните разпространители. Ако обаче разпространителите не желаят да разпространяват или не го правят достатъчно бързо или пробутват специално орязани версии вместо оригиналните, не виждам проблем в така нареченото пиратство. Ако има загуби, да ги докажат. Няма как да имаш загуби от пазар, на който не присъстваш.
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

А решение от съдия дали ще има
и се замисли Просто от Добронамереност го правиш сайта ,дори и да не печелиш.Нещо от сорта филмов ЧЕгЕвара.
Как ще те хванат никак!

Те и в Youtube ги качват с добри намерения клиповете, обаче след едно репортче от БунакТВ Медия Груп и направо целите акаунти трият от тубата. А както знаеш и тубата и блогспота са на гугъл.
 
От: ГДБОП удариха gledaifilmi.net

на гуглата решение на съдия не и трябва за да ти блокира блога или да те банне от адсенс - там тя сама си коли и беси


Туй за добронамереността не е начинание за мойта комерсиална натура. Пък и мисълта да подложа своя тесен г*з за да може нечий друг дебел г*з безплатно да гледа Листопад някак си не ми е в топ идеалите за житейско постижение.


Той и сyздателя на wikipedia ,ако беше като тебе доста кинти щеше да изкара

този дали щего затворят http://sfilmi.ovo.bg/
едвали ,а има толкова много на безплатни хостове!
замундата още не е затворена а от там се дърпа най-много .сега дори качват великолепният век
някъде да има репорт
 

Горе