ГДБОП удари онлайн книжарница или пак за краденото съдържание

BullBlogger

New Member
Илиев е пуснал темата в другия форум и тъй като не съм го виждал често тук си позволявам да я пусна аз

Код:
Служители на ГДБОП предотвратиха незаконно разпространение на книги без съгласието на правоносителите.

Задържан е 26-годишен мъж от Русе, който чрез интернет сайт http://www.bookbg.net/ продавал срещу sms на цена от 4.80 лева сканиран вариант на произведенията

26 - годишният Х.С. от Русе подбирал в библиотеки и вземал за "четене" световно известни книги. После ги сканирал и след заплащане на SМS на кратки телефони номера на цена от 4.80 лева, ги продавал на потребителите на сайта.

Заподозреният предлагал не само сканирано съдържанието на защитените обекти на авторското право, но и кориците на оригиналните издания на българските издателства, които са отделни обекти защитени от ЗАПСП. Срещу него е образувано досъдебно производство по чл. 172 А НК .

източник на новината http://news.ibox.bg/news/id_442818573

Някой да познава "гения", който се е законспирирал под многозначителното "Джон Смит" в whois (що да дава кинти за privacy protect), но изключително мъдро е въртял търговията през български мобилен оператор... нека предположа - с акаунт на свое име

За да не ровите за чл.172а от НК ето извадка

Код:
Чл. 172а. (Нов - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., бр. 75 от 2006 г.) Който записва, възпроизвежда, разпространява, излъчва или предава, или използва по друг начин чужд обект на авторско или сродно на него право, или екземпляри от него, без необходимото по закон съгласие на носителя на съответното право, се наказва с лишаване от свобода до пет години и с глоба до пет хиляди лева
 
От: ГДБОП удари онлайн книжарница или пак за краденото съдържание

А там между другото ема е-книга за СЕО, която е безплатна за теглене ;)
 
От: ГДБОП удари онлайн книжарница или пак за краденото съдържание

Мда книгата за CEO я изтеглих оня ден :D
 
От: ГДБОП удари онлайн книжарница или пак за краденото съдържание

Иззети са още скенер и безжичен рутер, с които Х.С. е осъществявал престъпната си дейност, три мобилни телефона марка „Нокия", намерени са финансови документи, дебитни и кредитни карти .

Това виц ли е? :wink: За какво им е този рутер и телефоните какво общо имат?
 
Последно редактирано:
От: От: ГДБОП удари онлайн книжарница или пак за краденото съдържание

Това виц ли е? :wink:
От най-забавните е. :) Медиите и журналистите не ги бива бате, некакси от известно време не гледам и новини. Само пропаганда се лее. Тия само за арести говорят. Не е зле, ама 2 ареста за деня не ми правят деня по-добър, пък и едно 80% знам, че са на не много заслужили. Има къде къде по заслужили. Този си го е търсил, обаче. ;)
 
От: ГДБОП удари онлайн книжарница или пак за краденото съдържание

Повече за безжичните рутери - ТУК
 
От: ГДБОП удари онлайн книжарница или пак за краденото съдържание

Ха, този е бая нагъл да Краде от Крадците

По Гладни, Бедни и Крадливи селяни от "българските" издатели и разпространители на литература, музика, филми и прочие едва ли има

За това съм ви казал няколко прости правила:

1. Не предлагайте Български продукти независимо дали тук или в чужбина

2. Не предлагайте нищо на Българския пазар за което нямате права

3. Не рекламирайте сайтове и форуми с подобни продукти в българското онлайн пространство

4. Използвайте регистрирани чрез фалшиво IP и фалшиви данни и e-mail безплатни блогове и сайтове и ги ъпдейтвайте само през чужди IP

5. От време на време си изтривайте сайтовете и регистрирайте нови въпреки спадането на трафика

Не че ако някой "предприемач" се оплаче където трябва няма да ви хванат но поне ще е трудно доказуемо

PS

В България няма пазар и пари за такива продукти, не си губете времето и не рискувайте да се озовете на мястото на русенеца
 
Последно редактирано:

Горе