ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

mantaman се опитва да омаловажава сериозните грешки като Пеевски, но сигурен съм, че от време на време се усеща и си казва - абе Пеевски не беше грешка, а добре планиран ход.

Предполагали са какво ще стане (може да не са мислили за чак такъв отзвук), но все пак са знаели, че няма да се приеме добре - ЯВНО РИСКЪТ СИ Е СТРУВАЛ???
НО ЗА КАКВО?

Писал съм го няколко пъти, ще го повторя: предизборната кампания на ГЕЯ не се състои от:
направихме това, това, оново, почнахме това, не ни стигна време за това, имахме желание за това.
Сега ако спечелим ще почнем това и онова

а само от компромати и лъжи
по друг начин БСП не може да спечели - не, че и сега спечели де
Ако Атака не се беше продала, положението нямаше да е такова в този момент

Атака се продаде защото явно Волен не е получил това което иска..ако го беше получил - без съмнение щеше да се коалира отново с тях

Волен си го каза - не подкрепя ГЕЯ, но би се коалирал без проблем и с дявола само и само на "натрие носа" на Бойко
но за сега нищо не му е натрил
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Както няколко пъти съм писал Цветанов е най-добрия министър на МВР, който сме имали за последните 23 години.

Ако смяташ, че някой от предходните министри е по-добър от Цветанов - бъди така добър да го посочиш и да кажеш "Ето еди си кое правителство имаше по-добър министър на МВР".

Факт е че справиха с онези за отвличанията, някаква банда която се занимаваше с магистрални грабежи я няма - 2009 в България магистрални грабежи. Факт е че ни доближи до Шенген и в това направление свърши 100 пъти повече работа, отколкото предните двама - Румен Петков и Михаил Миков.

И братя Галеви бяха осъдени по негово време. Сега разни жълти вестници пишат, че избягали с правителствения самолет. Що да го съдят и после да ги извозват - няма логика. Можеше просто да не ги съдят.

Брендо беше заловен и екстрадиран пак по негово време. За справка при предните са му снасяли информация, че е търсен. Сега поне ще се отлежи 20 год в Италия.
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Богомил Бонев остави мутрите без работа само за няколко месеца навремето. Друг е въпроса, че ги замести с държавни служители, но това няма значение... Казвам ти това за да разбереш, че не е важно кой е министър, а какво му е казал министър-председателя да направи.
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Богомил Бонев беше сменен от Костов по неясни причини.

А мутрите още преди това бяха натрупали капитал и бяха започнали да се ориентират към застрахователния бизнес. Освен това няма задържана и осъдена важна мутра по негово време, освен няколко трупа при стандартното разчистване на сметки и борба за територии.


Министър-председателя не е слънце да огрее на всякъде и да казва на всички какво да правят. Министър-председателят може да даде само общи насоки.

То за това сегашното правителство е блокирано. Щото на Олигарски му назначиха министрите. После министрите чакаха да им назначат зам. министрите, вместо те да си ги изберат екипа. И още не са назначени всички зам. министри. И сега както виждаш всички седят и се ослушват какво ще им спуснат да правят, щото те не знаят горките кво да правят - коя точно програма на БСП да изпълняват.


Изчерпаха си програмата вече за 1 месец. Гласува там 2-3 социални закона и закона за тока. Сега са си наумили някъв заем да теглят и смучат от пръстите доводи и представят невярна информация за да го обосноват.
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Хубу че ми обЯсни... Я ми кажи на колко години си бил 96-7-ма, че да знам дали изобщо знаеш какво е мутра и как изглежда?

Богомил Бонев беше сменен от Костов по неясни причини.

А мутрите още преди това бяха натрупали капитал и бяха започнали да се ориентират към застрахователния бизнес. Освен това няма задържана и осъдена важна мутра по негово време, освен няколко трупа при стандартното разчистване на сметки и борба за територии.


Министър-председателя не е слънце да огрее на всякъде и да казва на всички какво да правят. Министър-председателят може да даде само общи насоки.

То за това сегашното правителство е блокирано. Щото на Олигарски му назначиха министрите. После министрите чакаха да им назначат зам. министрите, вместо те да си ги изберат екипа. И още не са назначени всички зам. министри. И сега както виждаш всички седят и се ослушват какво ще им спуснат да правят, щото те не знаят горките кво да правят - коя точно програма на БСП да изпълняват.


Изчерпаха си програмата вече за 1 месец. Гласува там 2-3 социални закона и закона за тока. Сега са си наумили някъв заем да теглят и смучат от пръстите доводи и представят невярна информация за да го обосноват.
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Хубу че ми обЯсни... Я ми кажи на колко години си бил 96-7-ма, че да знам дали изобщо знаеш какво е мутра и как изглежда?

96 бях на 24 ;)
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

89.41% от гласовете в ромските секции са за Бозов на балотажа


В десетте варненски секции, където гласуват основно или само роми, Христо Бозов е спечелил с разгромяваща разлика срещу опонента си на балотажа Иван Портних. Според протоколите подкрепеният от БСП и Движение "България на гражданите" независим кандидат е получил 89.41 % от действителните гласове, а конкурентът му - 10.59 %. Съотношението между двамата за цялата Община Варна е 51,41% : 48,59 % в полза на номинирания от ГЕРБ Портних.

Избирателната активност в ромските секции се е повишила близо три пъти в сравнение с първия тур, съобщава Дарик. Тогава до урните са отидоха 775 души (10.45 % от общия брой на гласоподавателите по списък и на вписаните в изборния ден), докато на балотажа бюлетина са пуснали 2197 души (29,74 %).

На балотажа Иван Портних е получил 121 гласа по-малко в сравнение с първи тур, докато Бозов е повишил резултата си над 6 пъти, прибавяйки нови 1541 гласа към получените седмица по-рано.


Цялата новина

http://news.varna24.bg/442339.html
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

96 бях на 24 ;)

Ми значи си расъл в саксия, щом не си видял кога изчезнаха мутрите от улиците и кога спря рекета по заведения и магазинчета. Също и лепенките по колите и куп други все такива неща. Да не казвам, че по него време бях дребен тарикат по златните :) и с очите си съм гледал метаморфозата, на мутрите от мутри в бизнесмени. Отделно да те светна, че те не направиха това доброволно, направиха го насила. Избора беше или това или затвора, а в краен случай гробищата, за по упоритите. Това, че всеки престъпник иска да е легален бизнесмен е утопия и става само по филмите.
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Рекетът беше в разцвета си при Беров. После при Виденов взе да намалява и при Костов съвсем изчезна.

Но като изчезна рекета се появиха лепенките - този обект е застрахован/се охранява в ...

В момента лепенките още стоят - застрахован/охранява се в ...

Само дето не е застрахован с/у конкурентната мутренска фирма, а с/у цигани и обикновени крадци. По черноморието предполагам мутрите още седят, но са доста по-прикрити, а не както преди.

Да не говорим, че тези лепенки, мисля, ГЕРБ (или предните) приеха закон да не се лепят по колите с цел да не се вижда коя кола къде е застрахована, но "застрахователите" му намериха цаката. Т.е. борбата против тях още не е завършила напълно.

Както и да е. И Бонев и Костов имат заслуги за изчезването им, но има и други фактори.
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Рекетът беше в разцвета си при Беров. После при Виденов взе да намалява и при Костов съвсем изчезна.

Но като изчезна рекета се появиха лепенките - този обект е застрахован/се охранява в ...

В момента лепенките още стоят - застрахован/охранява се в ...

Само дето не е застрахован с/у конкурентната мутренска фирма, а с/у цигани и обикновени крадци. По черноморието предполагам мутрите още седят, но са доста по-прикрити, а не както преди.

Да не говорим, че тези лепенки, мисля, ГЕРБ (или предните) приеха закон да не се лепят по колите с цел да не се вижда коя кола къде е застрахована, но "застрахователите" му намериха цаката. Т.е. борбата против тях още не е завършила напълно.

Както и да е. И Бонев и Костов имат заслуги за изчезването им, но има и други фактори.

Просто исках да отговоря на въпроса ти кой е по-добър от Цветанов, а пак влязохме в полемики... Даже Бонев да не е по добър от Цветанов, със сигурност е по умен:)

Сега се сещам, че ГРОБ махнаха лепенките и увеличиха кражбите на коли 2 пъти:) Чудесно решение нали? Супер ефективно...
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

аз така и не разбрах що не трябваше има лепенки и каква беше идеята за това и това до какво трябваше да докара .... освен повече глоби и такси де
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

аз така и не разбрах що не трябваше има лепенки и каква беше идеята за това и това до какво трябваше да докара .... освен повече глоби и такси де


Ходил си тиквоций по улицата и осъзнал, че лепенките по колите го дразнят... и решил! Няма друго обяснение. Най малкото от запад колите идват целите в стикери, така че и от там не е. Следователно остава първото:)
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Ходил си тиквоций по улицата и осъзнал, че лепенките по колите го дразнят... и решил! Няма друго обяснение. Най малкото от запад колите идват целите в стикери, така че и от там не е. Следователно остава първото:)

Заклевам се този закон по никакъв начин не го разбирам и до ден днешен не вдявам честно каква е логиката - да махнем лепенките, че този е застрахован автомобил. Да се мешиш в бизнес, който така практикува и да му кажеш ми няма имате лепенки, щото ....... Честно не знам или целим стимулиране на кражби или такси/глоби или твой бизнес партньор някой др леф да спечели от напечатването или симулиране на дейност.

Не случайно застрахователите слагат лепенки - това е предупредителен сигнал, че срещу тях не стой некъв собственик дето няма си намери после колата, а че срещу тях стой бизнес дето ще плати колата/застраховката и после ще впрегне целия си ресурс те изнамери ..... И ти да му кажеш, айде няма да стане така махаме лепенките щото ..... :) С лепенка се решава един от проблемите с моралният риск в застрахователния бизнес, но ....
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

да бе
и моята като няма такава лепенка да я краднат :D
сега поне не знаят дали има или няма застраховка
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Просто исках да отговоря на въпроса ти кой е по-добър от Цветанов, а пак влязохме в полемики... Даже Бонев да не е по добър от Цветанов, със сигурност е по умен:)

Сега се сещам, че ГРОБ махнаха лепенките и увеличиха кражбите на коли 2 пъти:) Чудесно решение нали? Супер ефективно...


Когато спориш с мен е добре да говориш с факти. Ети два линка по темата. Никъде не говорят за двукратно увеличение на кражбите, нито за намаляване. Някои застрахователи даже намират мярката за положителна. Както можеш да се сетиш, не съм специалист и нямам мнение. Но 2 пъти не са скочили кражбите на коли заради тази мярка. Та е добре когато се говори да се говори с факти.


http://www.zastrahovatel.com/statia.php?mysid=4846&t=4

http://insmarket.bg/%D0%90%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B8/%D0%98%D0%BC%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B1%D1%83%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%83-%D0%BD%D0%B0%D1%81-_l.a_at.2_i.423789.html
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Няма да си губя времето да ти доказвам каквото и да били... За 2-те минути, които мога да ти отделя намерих следното:

Откраднаха 515 коли за 100 дни в София

515 автомобила са откраднати в София за първите сто дни от началото на годината, показва статистиката на столичната полиция.
В края на миналата година от полицията забелязаха тенденция към ръст на автокражбите заради премахването на застрахователните стикери и маркировки от колите.


http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1875684

И твоите линкове става въпрос за увеличение на кражбите, това че не е 2 пъти е подробност. Фактите казват, че има увеличение на кражбите следствие безумното решение на ГРОБ. Какви други факти ти трябват?










Когато спориш с мен е добре да говориш с факти. Ети два линка по темата. Никъде не говорят за двукратно увеличение на кражбите, нито за намаляване. Някои застрахователи даже намират мярката за положителна. Както можеш да се сетиш, не съм специалист и нямам мнение. Но 2 пъти не са скочили кражбите на коли заради тази мярка. Та е добре когато се говори да се говори с факти.


http://www.zastrahovatel.com/statia.php?mysid=4846&t=4

http://insmarket.bg/%D0%90%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B8/%D0%98%D0%BC%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B1%D1%83%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%83-%D0%BD%D0%B0%D1%81-_l.a_at.2_i.423789.html
 
Последно редактирано:
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Както няколко пъти съм писал Цветанов е най-добрия министър на МВР, който сме имали за последните 23 години.

Това наистина ли го мислиш?

Главните виновници според мен са шибаните платени "медии",който и сега продължават да дезинформират и манипулират.
Нормално ли е една независима и обективна медия всяка вечер от централните им новини да наднича портрета на Тиквата?
Имаше ли новини през тези 3 години и полвина да не присъстваше Тиквата всяка вечер?
Защо според вас една частна медия яросно ще защитава даден политик?
 
Последно редактирано:
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Що спорите с човек дето Цецо тъпото му е кумир - Това е достатъчно повече да не му обръщате внимание

А това че любимецът му незаконно е придобил 6 имота за които не може да докаже от къде са му парите - Това че подслушваше цяла България - Това че назначи за Шеф на НСБОП човек който в момента е подсъдим че е един от ръководителите на наркотрафика в БГ - Това че е осуетявал проверки срещу заподозрени шефове на РПУ-та назначени от него и близки до него е без значение - просто с такива хора да се спори е безпредметно незнам къде ги облъчват дано да го правят за пари иначе много жалко за тях.
 
От: От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Това наистина ли го мислиш?

Главните виновници според мен са шибаните платени "медии",който и сега продължават да дезинформират и манипулират.
Нормално ли е една независима и обективна медия всяка вечер от централните им новини да наднича портрета на Тиквата?
Имаше ли новини през тези 3 години и полвина да не присъстваше Тиквата всяка вечер?
Защо според вас една частна медия яросно ще защитава даден политик?


Ако нямаш нищо против сега тази медия се обърна против тях и се надупи на настоящите. Както виждаш, проблемът е в медията.

А тази медия и другите медии около нея са създадени от ДПС, главно по времето на тройната коалиция.
 
От: ГЕРБ скрили, че държавата дължи на бизнеса 776 милиона ДДС

Що спорите с човек дето Цецо тъпото му е кумир - Това е достатъчно повече да не му обръщате внимание

А това че любимецът му незаконно е придобил 6 имота за които не може да докаже от къде са му парите - Това че подслушваше цяла България - Това че назначи за Шеф на НСБОП човек който в момента е подсъдим че е един от ръководителите на наркотрафика в БГ - Това че е осуетявал проверки срещу заподозрени шефове на РПУ-та назначени от него и близки до него е без значение - просто с такива хора да се спори е безпредметно незнам къде ги облъчват дано да го правят за пари иначе много жалко за тях.

Подслушвал?

За момента няма нито едно доказателство, че има незаконно подслушване. Делото е, че не е упражнявал достатъчен контрол и е било възможно да се стигне до незаконно подслушване.

Факт е, че беше приет добре от партньорските служби и те работеха добре съвместно с българските. Факт е, че това сега не е така. Останалото е помия, щото явно е бръкнал на някой здраво отзад.

И както се очертава Румъния ще влезе в Шенген, а ние ще останем извън благодарение на настоящите управляващите. После Цецо им бил виновен - смях (ама и същевременно жалко и тъжно).
 

Горе