Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

В българския наистина думата означава и будала, тъй като навлиза през циганския и румънския. Иначе, в повечето останали езици, идва от индоевропейския си корен "long" и има значение на посоченото от harkon в БГ Жаргон.
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Защо въобще се обсъжда тази тема?
Здравни осигуровки трябва да се плащат. не ми се влиза в дискусия за какво се харчат тези пари, защото знам мнението на повечето хора - и то е "Защо да плащам, като някой ще открадне тези пари" или Защо да плащам, след като не ходя на лекар?". Горе долу това са двата мотива на противниците на здравното осигуряване.

На първите да поясня: Не е проблема в това, че ги плащаме, а в това, че се крадат. Проблемът е в тези за които сме гласивали. Излъгани бяха и тези, които гласуваха за Станишев, защото и неговите хора крадоха. Излъгани са и тези, които гласуваха за Симеон Сакскобурготски, защото и неговите хора крадоха, излъгани са и гласувалите преди това за Костов, защото и той краде... По назад няма да се връщам, защото тук сигурна има хора, които не помнят по-назад. Та идеята е добра, но си избираме неподходящи хора да я реализират. Все някога трябва да се направи и правилен избор. Да се надяваме, че е този път.

На вторите ще кажа: Идеята на нашата, а и на повечето здравни системи в света е, че плащат всички, а ползват тези, които имат нужда. Ползват нашите майки и баби, чиито пенсии са толкова малки, че няма как да се справят с нуждите си от лечение.

А тази прословута декларация 7 е една голяма тъпотия. С нея НАП сами си направиха още една опашка. То и хората ще си губят времето, ама на НАП не им стига капацитета със сегашните опашки да се справят, но си правят още. Не виждам какъв е смисъла в нея. Значи в НАП би трябвало да има цялата информация както за това кой от кога е безработен, така и кой точно кога отново е започнал работа.
Проблемът е в това., че част от работодателите не декларират нито началото, нито края на един трудов договор. И тази декларация е опит да се реши този проблем. Само че решението е тъпо. Вместо да се тормозят работодателите да спазват закона, се вменяват задължения на безработните. Горе долу намерено решение е равнозначно на решението да се убие коня, защото ездача е калпав.

Така и не се намери един спец от МФ или НАП да обясни ккаъв се очаква да е резултата от подаването на тази декларация.

И да знаете, че за разлика от колегата по-горе давам БЕЗПЛАТНИ консултации на същите теми!

Въпростът е, че ако до сега някои без официални доходи, за да не остане без права, е избрал да си плаща минимума здравни осигуровки по банков път и да не се занимава с глупости, сега трябва да подава деклация иначе не му ги броят за платени.
 
От: От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Иначе безработните достатъчно ги разкарват от бюрото по труда - ако е само да попълването и подаването на още една декларация няма да го усетят изобщо.

Аз не съм ходил в бюрото по труда след второто напускане на работата си. Първия път като ходих ефект нямаше - втората си работа я намерих по друг начин.

А може би въвеждат задължителна декларация, защото регистрацията в бюрото по труда не е задължителна.

Най-вероятно е затова. Пестят от софтуер (защото може да се напише софтуер, който след анализ на получените плащания и други данни да изчислява статуса на всеки гражданин - дали е безработен, дали работи и дали има противоречива информация).

Що ли имам едно чувство, че скоро ще има тема: "Гавра с бизнеса":)

Гаврата с бизнеса не е спирала!

Тази глупост оня лонгур Дянков ли я е измислил, че аз не съм в час много? Беше решил да прави хазарта нелегален, щото било порок и хората си харчели парите. Скоро очаквам да предложи да изселят мацките да не ни въвеждат в изкушение.:lol:

По тази логика трябва да се забрани пиенето на алкохол, пушенето, дискотеките, телевизията, музиката, филмите, гадните книги (1984!) и т.н.

Въпростът е, че ако до сега някои без официални доходи, за да не остане без права, е избрал да си плаща минимума здравни осигуровки по банков път и да не се занимава с глупости, сега трябва да подава деклация иначе не му ги броят за платени.

Точно така - само се чудят с какви глупости да занимават хората - да се вижда, че отчитат някаква дейност (дори и тази дейност да е безполезна).
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Погледнах сайта на НАП - сложили са презентации на промените в данъчното и осигурителното законодателство за 2010 г.
Всички глоби са увеличени !
Миналана година се отървах с 50 лв. глоба заради Д6 ама тази година ако пак забравя някоя декларация най - малко 500 лв. ще трябва за платя . Ненормална работа - да не си мислят, че на улицата ги намираме парите .

А за бюрото по труда или служба за безработни /даже не знам как се казва сега/ по добре да не се налага на никой никога да се регистрирва там.
 
От: От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Миналана година се отървах с 50 лв. глоба заради Д6 ама тази година ако пак забравя някоя декларация най - малко 500 лв. ще трябва за платя . Ненормална работа - да не си мислят, че на улицата ги намираме парите .

Че какво я интересува държавата, откъдето искаш от там ги намирай, важното е да те одерат. Има дупки в бюджета трябва да се закърпят. :)
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Да ни е честито. Аз не очаквам нищо хубаво от това правителсто, само да си го кажа честно. ;) През тази година ще е едно клатене и то в стил Бойко. :)


ИСКААААМЕ СЕЕЕКССССССССССС
искаме !!!
куъпил съм си три кутии маргарин за да направя секса по удобен !!!
:twisted::twisted::twisted:
 
От: От: От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Че какво я интересува държавата, откъдето искаш от там ги намирай, важното е да те одерат. Има дупки в бюджета трябва да се закърпят. :)

до сега най -ефтино излизаше нищо да не правим ....ама вече могат да ни глобяват и за това , че нищо не правим ... еми няма оттърване :) луд умора няма е нашата работа
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Аз съм студент в чужбина. В България ми излизат неплатени здравни осигуровки и като се прибирам си ги плащам по банка. Сега какво става, трябва да подавам деклация всеки месец за да не ме глобят и да ми признават вноските? Тъпаци. Май е по добре тотално да не плащам, а ако ми потрябва тогава да внеса накуп и да се оправдам, че не съм си бил в България, вместо да се опитвам да съм коректен с непрекъснати права, защото физически ми е невъзможно да подавам глупава деклация всеки месец.
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

За студентите имаше начин да спреш да плащаш здравни в БГ. Освен това студентите редовно обучение не са безработни.
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Както написах, студент съм в чужбина. Идвам си веднъж на няколко месеца.
Като съм си тук ходя в сибанк и превеждам с код 560405 по 10.40 на месец. До една седмица някъде всичко в системата е изчистено. Правя така защото нямам нерви да се редя с малцинствата в нои. Сега обаче ми казаха, че ако направя по същия начин няма да ми се брои, докато не подам някаква декларация всеки месец??? Ще трабва да се редя опашка, след като си платя, за да си подам деклацията. Смятам че това е някаква гавра. :evil:
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Аз мисля, че еднократно се подава.
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Еднократно се подава. Освен това 10.40 не стигат - лихвите забрави ли ги? Ако искаш да не плащаш лихви трябва да ги плащаш предварително, но не съм сигурен дали така не извършваш друго нарушение. От тази година вноската вече не е 10.40, а 16.80.

Гавра с дупето. Но има и по големи гаври, спокойно :)

Да, наистина има и по-големи: закон за електронната търговия - гавра
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Досега съм говорил с двама мои познати "Безработни" по този въпрос единия от които с претенции за счетоводител по образование и мнението им беше че то не се отнася за Безработните и че ако има такова нещо ще го направят публично достояние чрез телевизия, радио и печата тъй като засяга над 1 000 000 души, а това досега не е направено

Така че нека ако има Безработни които са пробвали да си платят здравната вноска без да са подавали такава декларация или са подавали декларацията да споделят повече информация.

Ако това е вярно досега много народ щеше да е изпискал по телевизията, най-малкото в някой сутрешен блок.

Бедна ви е фантазията ако това е вярно след Март колко ще изквичат на умряло с глоби от 500 до 1000 лева
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Досега съм говорил с двама мои познати "Безработни" по този въпрос единия от които с претенции за счетоводител по образование и мнението им беше че то не се отнася за Безработните и че ако има такова нещо ще го направят публично достояние чрез телевизия, радио и печата тъй като засяга над 1 000 000 души, а това досега не е направено

Така че нека ако има Безработни които са пробвали да си платят здравната вноска без да са подавали такава декларация или са подавали декларацията да споделят повече информация.

Ако това е вярно досега много народ щеше да е изпискал по телевизията, най-малкото в някой сутрешен блок.

Бедна ви е фантазията ако това е вярно след Март колко ще изквичат на умряло с глоби от 500 до 1000 лева

Точно за безработните се отнася, само че те ще изпищят на 27 февруари, когато станат големите опашки защото сега всички се правят на застреляни, защото не са посочени поименно в закона.
Всеки си мисли, че точно за него това не се отнася.
Иначе твоя познат явно толкова е и счетоводител, защото там пък има толкова работа, че няма на къде повече. Аз от 15 г. се занимавам с тази работа и винаги съм има повече работа отколкото мога да свърша и така е с всеки колега, който си разбира от работата, че даже и за някои, които не си я разбират чак толкова.
 

Горе