Гаранция на таблет, важи ли?

Ivo94

Well-Known Member
Да поясня за какво става въпрос :)
Синът ми има таблет на около година и половина (няма да споменавам марка) закупен от един от мобилните оператори (има гаранция 2 години).
Прибира си го преди около седмица в шкафчето и не го е ползвал от тогава. Тази вечер го вади и какво да види, таблета "се е разтворил" и е с пукнат екран заради "издута" батерия. Самата батерия е увеличила обема си сигурно 5-6 пъти и за това е разцепила таблета от вътре. Не е съхраняван неправилно (амплитуди в температурата) стоял е на стайна температура и механични външни повреди няма освен тези, които е причинила батерията (видимо е и с просто око). Батерията не е сменяна и е закупен с нея.
Утре така или иначе ще ходя до продавача, но тук във форума има и много търговци на техника и исках да знам дали съм в пълното си право да търся пълно обезщетение за него (тази машинка като я гледам не подлежи на ремонт).
Моля всеки сблъсквал се с подобен проблем да изкаже мнението си в темата.
Благодаря Ви предварително.
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Ами направи няколко снимки и им го занеси както е. В случая би трябвало да важи гаранцията, стига да не се заправят на интересни...
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Снимки ще има при всички случаи :) нали все пак има и други инстанции, които могат да вземат страна ако се наложи. Интересно ми беше дали някой е имал подобен казус.
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Според мен това е дефектна батерия. Ти няма как да предизвикаш такова нещо.
Пиши когато го занесеш да видим какво е станало :)
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Мисля, че гаранцията на баерията е около 6 месеца или 1 година, тоест различна е от гаранцията на таблета, в гаранцията си пише, предполагам, че ще ти кажат извънгаранционен ремонт, ако може въобще да се ремонтира.
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

То диангнозата е ясна. Батерията също е ясна, че е извън гаранционна. Въпроса в случая е, че даден компонент гърми и унищожава целия продукт...
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Ще кажат, че това е станало по-причини за които те нямат вина и ще изкарат клиента виновен, примерно за неправилна експлоатация, това в най-лошия случай, а в най-добрия ще сменят таблета с нов, което в случая да видя няма да повярвам.
А за компонента, ако беше гръмнал кондензатор да, но батерията, не знам и на мен ми е интересно, какво ще измъдрят.
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Ами чакаме :) направил съм подробни снимки преди да го предам за ремонт. Таблетът е използван прилежно без никакви екстремни ситуации :) . Не виждам как проблема може да е в клиента. Чакаме, ще пиша какво се случва :)
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Иво КЗП имат телефон. Обади се и обясни ситуацията за да получиш адекватен отговор какви са правата ти в този казус. Ние само можем да си гадаем.
Аз съм звънял два пъти и съм получавал необходимата ми информация.Успех!
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Мисля, че ще ти откажат гаранцията, понеже при упътването на моя таблет пише, че когато не се използва за дълго време е задължително да се махне батерията!
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Търговеца винаги ще опита да се измъкне. За това трябва да се обадиш в КЗП за да ти бъдат разяснени твоите права в този случай.
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Мисля, че ще ти откажат гаранцията, понеже при упътването на моя таблет пише, че когато не се използва за дълго време е задължително да се махне батерията!
На 90% от таблетите батериите не се махат :)
Всъщност при таблет с капак на "скобички" пораженията ще са много по-малки. Евентуално капак и батерия...
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Таблетът не е работил само една седмица, за какви дълги периоди говорим, никъде не е отбелязано да работи денонощно :) . Ще звънна и на КЗП за всеки случай в понеделник. Ще пиша за развитието по въпроса. В случая ме е яд, че като цяло таблета беше перфектен, как една батерия може да прецака устройството :)
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

КЗП първо ще те питат дали си успял да се разбереш с търговеца. Отиди първо подай рекламация, ако ти откажат, тогава чак се занимавай с КЗП. Като естествено не пропуснеш да плашиш с прословутата комисия. Също си прочети условията по гаранцията, защото както казаха по-горе, някои гаранции не покриват батерията. Платежен документ и гаранционна карта, също пазиш надявам се....

Вчера купих един таблет, сега му чета гаранцията, нищо не пише за батерия в нея...


Таблетът не е работил само една седмица, за какви дълги периоди говорим, никъде не е отбелязано да работи денонощно :) . Ще звънна и на КЗП за всеки случай в понеделник. Ще пиша за развитието по въпроса. В случая ме е яд, че като цяло таблета беше перфектен, как една батерия може да прецака устройството :)
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Таблетът вече е изпратен в сервиз от продавача и чакам резултати, може и да изчакам да видя какъв ще е резултата. Ако ме задоволява КЗП отпада.
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

Запивам се, че ми е интересно.

П.С. Препоръчайте ми някакъв таблет, на който да мога да цъкам Taichi Panda без да ми лагва :lol:
Имам 1 Amazon Kindle, ама е дърт и много бавен..

kindle.jpg


Търся си нещо да си подаря за коледа :D
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

В сервиза смениха дисплея, преинсталираха софтуера и сложиха нова батерия :) сега таблета е като нов ;)
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

В сервиза смениха дисплея, преинсталираха софтуера и сложиха нова батерия :) сега таблета е като нов ;)

ЕЕ браво! Евала , не са се направили на луди.
 
От: Гаранция на таблет, важи ли?

ЕЕ браво! Евала , не са се направили на луди.

При мен до сега не се е случвало търговец да се прави на луд за гаранция, телевизора и дъното на компютъра ми изгоряха от токов удар, всички ми викаха, че няма да ми ги оправят - отидох при търговците даже и не ме питаха защо са изгорели взеха ги и след седмица ми ги върнаха работещи :)
 

Горе