Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

niks

New Member
Здравейте

Преди известно време в темата за Работниците (РОБИТЕ) и Работодателите (РОБОВЛАДЕЛЦИТЕ) в 130 годишната Руско-Турска Колония ви разкрих истината за така наречения "Българския бизнесмен" и "Бизнеса" в нашата "държава"

Във форума на Дневник попаднах на един коментар който на 98% покрива и затвърждава моето мнение за "Българския Капиталист"- бивш Комунист и за пореден път показва защо Гаврата с него трябва да бъде Ежедневие а работата при него Съботаж

Няма как да не го публикувам и преди да решите да направите Фаталната грешка да работите за някой Слабоумен Цървул в България препрочетете поне 2-3 пъти това мнение:

====================================================

Че няма да се оправим е ясно, сега да обясня защо:

България НЕ произвежда нищо, което може да се изнесе в чужбина и да донесе печалба, даже и домати не произвеждаме вече. От време на време някой се опитва да произведе сирене без мляко и салам без месо, но не ни го щат в Европа, та си се тровим самосиндикално. Това е така защото ДС олигофрените запазиха икономическата власт на БКП през последните 20 г. не само това , но и ликвидираха в зародиш всеки опит на непроизлизащ от техните редици човек да завърти бизнес ( спомнете си организираните и въоръжени от ДС, борчески бригади през 90-те години)

Сега ще кажете "какво от това , че бизнеса е в ръцете на бившите борци против капитализма и техните синове, нали все някой трябва да е начело на този така наречен бизнес" отговарям : проблемът е , че наследниците на шумкарите поставени на власт от сталинскоте окупационни войски са МАЛОУМНИ. Те генетично няма как да са интелигентни, да не забравяме , че произхождат от утайката на България препитавала се преди 1944 г. с кражби на кашкавал и дребни грабежи от работещите хора. И уплътнявала си времето с педофилия и зоофилия в очакване на пияната червена армия.

Сегашните "бизнесмени"нямат умствения капацитет, да си свалят гащите, като ходят по нужда, вие искате от тях брутен вътрешен продукт да създават. Проблемът е че въпросните синчета на червената олигархия, колкото немогат да печелят пари, толкова им се иска да имат много пари. И какво им остава, след като немогат да ги изкарат честно ? Остава им да ги изкарват с престъпления. Това не е трудно за тях защото разработените от ДС през социализЪма канали за наркотици ( с които громяхме загниващия запад) и за оръжия( с които подпомагахме братските арабско-мангалски народи) продължават да действат и те ги контролират , чрез лакеите си -агенти назначени на длъжност " кръстници на мафия", " недосегаем престъпник" " смел рекетьор" и.н. за съжаление за да вирее тази пасмина трябва и неработеща съдебна система и полиция.

Това също постигнаха с конституцията от 1991 г, която създаде невижданото по света чудо наречено НЕСМЕНЯЕМ ПРОКУРОР И СЪДИЯ. Единствената друга несменяема длъжност на този свят е на ПАПАТА. Създадоха го като задръстиха полицията със спортисти и военни които освен да издават заповеди от сорта на : я бегом от мен до другото дърво”, нищо друго немогат , а и неискат да направят. Резултата от тази правораздавателна система го усещаме всеки ден.

Този добре организиран хаос и беззаконие от своя страна води до напускане на страната от нормалните и интелигентни хора, можещи да завъртят печелившо производство ( но червените не им позволяват, за да не изпуснат икономическата власт) и в крайна сметка до все по-голяма мизерия. А и да не забравя, това че сега се говори за икономически спад не означава, че някога е имало подем .

Тук от 20 год. насам мизерията е една и съща, само че към 2003-2004 надушихме , че ще влизаме в Евросъюза и наивниците си помислиха , че заплатите ще станат европейски и решиха да започнат да харчат като охранен французин на Ривиерата. Това доведе до теглене на огромни кредити за всичко, от мобилен телефон до апартамент. Разбира се като има заголен задник , все някой ще му го сложи. Разни брокери и строители надуха цените на апартаменти, които във всяка нормална държава биха били обявени за негодни за обитаване, но българина прост, алчен и нагъл реши, че заплатите толкова ще се повишат, че няма да усеща месечната си вноска през следващите 20 години...и се прееба. Как да се повишат доходите като... абе я погледнете по нагоре, да не се повтарям.

Не само това , но беззаконието обслужващо БСП-ДПС изгони всеки нормален инвеститор и нещата останаха в състояние НОРМАЛНА БЪЛГАРСКА МИЗЕРИЯ, даже по-лошо, вече голяма част от народа е заробен към кредита си , не може да се храни нормално, камо ли да е активен консуматор и на почивки да ходи, цените на жилища се сриват, няма нови строежи, което е равно на безработица, защото 80 % от оборота през годините на "подем " се въртеше около жилищата и обзавеждането им, а парите за това идваха от КРЕДИТИ С УБИЙСТВЕНИ ЛИХВИ, КОИТО СЛЕДВАЩИТЕ 20 ГОДИНИ ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ. но не ми е ясно как.

Ха честити ви капиталисти, бивши борци против капитализма.

====================================================

PS

Надявам се на всички Предприемачи ви е ясно защо не признавам "Български Работодател", "Българска работна заплата" и "Български договор" и "работя" единствено и само за себе си независимо дали фирмата или бизнеса е мой или не !
 
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

Абсолютно вярно е това.

Калпава икономика = некадърни бизнесмени!
 
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

Истината Боли !
 
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

ПИЧ - ТИ ОТКРИ ТОПЛАТА ВОДА :)
 
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

Нещо което на мен ми направи впечетление докато живях в Англия беше че цените на продуктите за масова употреба са на цени по-ниски или равни на тези в България. Това предполагам си го знаете и не е нищо ново. Това което се чудя е защо?
Ще дам два примера.
Един обикновен хляб там е на цената на този в БГ (+/- 10ст.). Обаче тамошния предприемач който произвежда този хляб плаща на работниците си няколко пъти по-големи заплати, наема който плаща за цеха или парите които е дал за построяването му са няколко пъти повече, машините с които се произвежда този хляб са по-скъпи, данъците които плаща са по-високи и въпреки това цената е същата.
Друг пример
Магазин за спортни стоки на Оксфорд Стриит в Лондон. Маратонки Найк 30 паунда, в БГ същите около 150 лева. Наем на магазина няколко пъти по-висок от този в БГ, заплати на служителите също, данъците също.
Какъв е извода - българския "предприемач" работи с огромен процент печалба, за сметка на масовия българин. И после с цялата си наглост твърди че продава продуктите си под себестойност, работи на загуба и цените трябвало да са по-високи.
 
От: От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането м

Нещо което на мен ми направи впечетление докато живях в Англия беше че цените на продуктите за масова употреба са на цени по-ниски или равни на тези в България. Това предполагам си го знаете и не е нищо ново. Това което се чудя е защо?
Ще дам два примера.
Един обикновен хляб там е на цената на този в БГ (+/- 10ст.). Обаче тамошния предприемач който произвежда този хляб плаща на работниците си няколко пъти по-големи заплати, наема който плаща за цеха или парите които е дал за построяването му са няколко пъти повече, машините с които се произвежда този хляб са по-скъпи, данъците които плаща са по-високи и въпреки това цената е същата.
Друг пример
Магазин за спортни стоки на Оксфорд Стриит в Лондон. Маратонки Найк 30 паунда, в БГ същите около 150 лева. Наем на магазина няколко пъти по-висок от този в БГ, заплати на служителите също, данъците също.
Какъв е извода - българския "предприемач" работи с огромен процент печалба, за сметка на масовия българин. И после с цялата си наглост твърди че продава продуктите си под себестойност, работи на загуба и цените трябвало да са по-високи.

Евтина работна ръка какво се чудиш. Има много балами в България дето да работят за без пари, на които им се налива всяка вечер по новините колко било евтино в България и онея вярват и блъскат по 12h за смешни заплати. :)
 
От: От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането м

Нещо което на мен ми направи впечетление докато живях в Англия беше че цените на продуктите за масова употреба са на цени по-ниски или равни на тези в България. Това предполагам си го знаете и не е нищо ново. Това което се чудя е защо?
Ще дам два примера.
Един обикновен хляб там е на цената на този в БГ (+/- 10ст.). Обаче тамошния предприемач който произвежда този хляб плаща на работниците си няколко пъти по-големи заплати, наема който плаща за цеха или парите които е дал за построяването му са няколко пъти повече, машините с които се произвежда този хляб са по-скъпи, данъците които плаща са по-високи и въпреки това цената е същата.
Друг пример
Магазин за спортни стоки на Оксфорд Стриит в Лондон. Маратонки Найк 30 паунда, в БГ същите около 150 лева. Наем на магазина няколко пъти по-висок от този в БГ, заплати на служителите също, данъците също.
Какъв е извода - българския "предприемач" работи с огромен процент печалба, за сметка на масовия българин. И после с цялата си наглост твърди че продава продуктите си под себестойност, работи на загуба и цените трябвало да са по-високи.

Това е 100 % истина само че не е виновен така наречения българския "предприемач" защото той сам не може или трудно може да произведе продукт или да извърши услуга с 200-300% печалба при нормална такава в цивилизованите държави от 20-30%

ВИНОВНИ СА РОБИТЕ В БЪЛГАРИЯ КОИТО РАБОТЯТ ЗА 300-400 ЛЕВА на тези "Предприемачи", ДОКАТО ИМА РОБИ ЩЕ ИМА И РОБОВЛАДЕЛЦИ

Казах ви го и пак го казвам ако сте ХОРА не работете на "Български Бизнесмен" за по-малко от 1000-1500 лева на месец при сегашния стандарт в България
 
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

УВАЖАЕМИ И НЕУВАЖАЕМИ СЪФОРУМЦИ !
ПИШЕТЕ БАБИНИ ТРЪНКИНИ И ГОВОРИТЕ ЗА НЕЩА ОТ КОИТО НЕ РАЗБИРАТЕ ! :)

НЕ Е КАТО ДА НЯМА ИСТИНА В ДУМИТЕ ВИ .. ИМА обаче не е точно така аджеба- не всичко е така както си го мислите
и за да не говорим празни приказки
дайте ми по точки и ще ви разясня всичко едно по едно за да не пишем празни приказки ...
Защото в момента говорите все едно сте се събрали на по бира в хоремага...
В живота черното не е баш черно и бялото не е баш бяло ... Всичко е отенъци на сивото !
По скъпо е в бегето да .. ама и пазара е по тесничък ...
по малки са наемите и заплатита - да ама и клиентите са по малко...
Аз като един развиващ се капиталист мога да ви кажа моята гледна точка за нещата .. и тя не е на: както никс ще каже
- мръсен комунис който пере пари и какви бяха там още неговите приказки...
не аз съм се развил и продължавам да се развивам от кръглата нула дори и под нея !
Нямам роднини, нямам познати, нямам връзки, нямам нищо - имах един сак дрехи преди 10 години и една месечна заплата в джоба! Надявам се много скоро да празнувам първия си милион. Имало е времена в които съм нямал пари за обувки - носел съм кърпени няколко пъти дънки и блузи от килото! Нямал съм пари за хляб дори.
Постигнал съм всичко абсолютно сам- без никаква подкрепа от никъде нито финансова нито каквато и да е друга ...
ОБЯСНЯВАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДА НЕ КАЖЕ ПАК НЯКОЙ КАТО АВТОРА ТОЯ Е ВНУК НА КОМУНИСТИ :) И ИМА ПАРТИЙНИ ПАРИ ...

ТА АЗ В ДАДЕНИЯ СЛУЧАЙ СЪМ ДРУГАТА СТРАНА !

1. РАБОТОДАТЕЛ СЪМ
2. ДАВАМ МАЛКИ ЗАПЛАТИ
3. СЛАГАМ ГОЛЯМА НАДЦЕНКА

ако имате интерес мога да ви обясня защо е така :)
и защо ще продължава да бъде така


И ПАК ЩЕ ВИ КАЖА - ЗАПОМНЕТЕ :
В ЖИВОТА НЯМА ЧЕРНО И БЯЛО !

И ПРЕДИ ДА ПРОДЪЛЖИМ С ПАНАИРА КОЙТО ЩЕ СТАНЕ ... ЩОТО СЕ ОБЗАЛАГАМ ЧЕ ЩЕ СТАНЕ ИСКАМ ДА ВИ ОБЯСНЯ :)
АЗ НЕ ХАРЕСВАМ ТАЗИ СИСТЕМА - НЕХАРЕСВАМ КАПИТАЛИЗМА - НЕ ХАРЕСВАМ СВЕТА В КОЙТО ЖИВЕЯ НЕ САМО НАШАТА ДЪРЖАВА А И 95% ОТ ОСТАНАЛИЯ СВЯТ, ВЪРЛ ПРОТИВНИК СЪМ НА СИСТЕМАТА, НА ПОЛИТИКАТА И НА НАТРАПЕНАТА НИ ЦЕННОСТНА СИСТЕМА :)
Просто виждам че 99% от хората - НЕ СМЕ ДОРАСЛИ ЗА ДА ПОЛУЧИМ ПО ДОБЪР ЖИВОТ - И НЕ ГО ЗАСЛУЖАВАМЕ !
просто се огледайте - ак осте будни и можете да виждате истинат аоколо вас- огледайте се и ще разберете че хората не заслужават да живеят добре !
 
Последно редактирано:
От: От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането м

Това е 100 % истина само че не е виновен така наречения българския "предприемач" защото той сам не може или трудно може да произведе продукт или да извърши услуга с 200-300% печалба при нормална такава в цивилизованите държави от 20-30%

ВИНОВНИ СА РОБИТЕ В БЪЛГАРИЯ КОИТО РАБОТЯТ ЗА 300-400 ЛЕВА на тези "Предприемачи", ДОКАТО ИМА РОБИ ЩЕ ИМА И РОБОВЛАДЕЛЦИ

Казах ви го и пак го казвам ако сте ХОРА не работете на "Български Бизнесмен" за по-малко от 1000-1500 лева на месец при сегашния стандарт в България

Мисля че проблема е доста по сложен. Наистина има хора които не си ценят труда и са готови да работят за смешни пари, но съгласи се че има хора които просто нямат избор - те искат да взимат добри пари, но вкъщи ги чакат гладни жените и двете им малки деца. Дори и да не искат да работят за 300 лева ще го направят и ако те се появят на интервю за работа кадето също сме аз и ти и искаме 1500 лева заплати познай предприемача кой ще наеме.
Освен това има и нещо друго - БГ предприемачите вече са свикнали да работят с големи надценки, ако започнат да наемат хора на високи заплати те ще повишат и продажните цени на стоките за да си запазят печалбите, което ще доведе до много голяма инфлация и ползата за средностатистическия гражданин ще е никаква. Общо взето се получава един омагьосан кръг, който може да бъде прекъснат с добри и координирани действия на държавата, като например ликвидирането на всякакви картелни договорки още в зародиш, стимулиране на конкурентноспособноста и плавно покачване на минималните заплати.
 
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

Аз от три опита за бизнес в БГ нямам нито един успешен. Затова пък имам дебели кредити дето ще плащат и внуците на внуците ми.:) Явно съм по прос от AMOUN.:(
Давах малки заплати и слагах високи надценки и пак не става...:)

Сега пак си блъскам главата в стената, самоче възможно най-далече от България и се оказва, че в цивилизацията работите стават с по малко усилия, а парите са повече.
 
От: От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането м

1. РАБОТОДАТЕЛ СЪМ
2. ДАВАМ МАЛКИ ЗАПЛАТИ
3. СЛАГАМ ГОЛЯМА НАДЦЕНКА

1. Работодател си защото има Роби
2. Даваш ниски заплати защото има Роби да работят за тях
3. Слагаш голяма надценка защото има ИДИОТИ да купуват от теб а не от производителя.

В нормална пазарна икономика ти не може да вирееш ти и твоят "бизнес" сте продукт на посткомунистическия Мутро Капитализъм които няма нищо общо с Цивилизования капитализъм.

Пазара бил тесен, ха, ха в Гърция и Словения да не е по-широк та цените са същите а заплатите над 1000 евро

В Гърция с тези условия които предлагаш ще бъдеш "Бизнесмен" не повече от 24 часа преди Хората да видят сметката на теб и на бизнеса ти

Затова не си виновен ти а Робите които преди 20 години повярваха че е започнал Преход - и то не какъв да е а "Мирен" преход вместо да ИЗТРЕБЯТ Комунистическите Гадове и техните потомства

КОМУНИСТА НЕ Е ДОШЪЛ НА ВЛАСТ ЧРЕЗ ИЗБОРИ И ПРЕХОД ЗА ДА ГО СВАЛИТЕ ПО СЪЩИЯ НАЧИН, КОМУНИСТТИТЕ ВЗЕХА ВЛАСТТА ПРЕДИ 65 ГОДИНИ ЧРЕЗ ПРЕВРАТ И ТЕРОР С ПОМОЩА НА ЧЕРВЕНАТА АРМИЯ И САМО ПО СЪЩИЯ НАЧИН ЧРЕЗ РЕВОЛЮЦИЯ И ПРЕВРАТ МОГАТ ДА БЪДАТ СВАЛЕНИ ОТ ВЛАСТ

Просто виждам че 99% от хората - НЕ СМЕ ДОРАСЛИ ЗА ДА ПОЛУЧИМ ПО ДОБЪР ЖИВОТ - И НЕ ГО ЗАСЛУЖАВАМЕ !
просто се огледайте - ак осте будни и можете да виждате истинат аоколо вас- огледайте се и ще разберете че хората не заслужават да живеят добре !

Така им се иска на Комунистическите изроди и техните потомства 90% да са РОБИ незаслужаващи да живеят добре за сметка на 10 % "МАЛОУМНИ Шумкари , произхождащи от утайката на България препитавала се преди 1944 г. с кражби на кашкавал и дребни грабежи от работещите хора. И уплътнявала си времето с педофилия и зоофилия в очакване на пияната червена армия".

PS

Много скоро Духът от бутилката ще бъде изпуснат и дано моргите имат достатъчно капацитет да поемат трафика
 
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

ей го - ти му обясняваш като човек
а то ... си знае неговото :)
е как да говори човек нормално с такъв ... като теб ?


ти и в гърция и в англия и в КАНАДА ДОРИ да си и във ФИНЛАНДИЯ
пак няма да си доволен пак няма да искаш да работиш а ще искаш да печелиш много и пак комунисктите ще са ти виновни :)
нестава така!
какво стана че т еизби пак ?
ходил си на интервю заработа ли ?
НЕМОЙ ДА СЕ ВОДИ ДИАЛОГ С ТЕБ! ТИ СИ ГЛУХ И СЛЯП И СИ МИСЛИШ ЧЕ СИ ПРАВ И РАЗБИРАШ ОТ ВСИЧКО :)
ТАКА И ЩЕ СИ УМРЕШ НЕРАЗБРАН И НЕРЕАЛИЗИРАН В НЯКОЙ ХОРЕМАГ :)
 
От: От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането м

Аз от три опита за бизнес в БГ нямам нито един успешен. Затова пък имам дебели кредити дето ще плащат и внуците на внуците ми.:) Явно съм по прос от AMOUN.:(
Давах малки заплати и слагах високи надценки и пак не става...:)

Сега пак си блъскам главата в стената, самоче възможно най-далече от България и се оказва, че в цивилизацията работите стават с по малко усилия, а парите са повече.

В цивилизованите държави нещата са по-улеснени затова стават и по-лесно, а парите са по-вече защото покупателната способност на хората е по-голяма. По тази причина дори и цените да са еднакви един магазин в Англия ще направи в пъти по-голям оборот от такъв в България. :)

И не се залъгвайте, че всички са на голяма далавера и печалба. Мизерни потребители=мизерна печалба.
 
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

Amoun ако преди 20 години някой ти беше казал,че си боклук и не заслужаваш да живееш добре ??? Който успял - успял,които не да го духа... Има много лайна дето се разхождат по улиците,но има и немалко "качествени" хора, които просто не са извадили такъв късмет - дай и те да го духат ?

честно казано изобщо не ме боли за комунисти,капиталисти и всякакви производни, може би защото съм роден след 90-та знам ли ... Интересува ме аз да живея добре, а така като гледам това ще става все по-трудно в нашата кочина.
 
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

Ти си млад имаш шанс :)
Младите сега пробивате - след 10 години ще си проличи дали и как!

Ганги в цивилизованите държави е много трудно за бизнес...

аз не искам да правя бизнес там

но разликата в надценките и печалбите е друга!

Тук клиентите са малко - продажбите са малко - по малка държава сме внасяме по малко стока от там и цените на които стоката са по високи
китаеца като разбере колко население сме и се хили
Да разгледаме една примерна стока! - Масажни столове.
Ти му викаш искам масажни столове - той те пита колко контейнера?
ходи му обяснявай
и разбира се набива по-висока цена защото няма да купиш 1000 стола по 1000 лв а ще вземеш 50 по 1500 лева на стол
корабния превоз е скъп имаш мито и ддс.. ок ама имаш и склад и магазин наеми и заплати за охрана... тея столове ще ги продаваш една година а си затворил 100 000 лева в тях ?
щото не продаваш по 100 на месец а в цяла бг с епродават по 10-20 стола на месец от всички магазини и вносители ! в англия се продават по 200 -300 !!!!
е ай кабжи ми аз на колко да го продавам тоя стол ?
като той ми идва на 2000 лева при положение че ще продам 50 стола за година и от там трябва да избия пари за заплата и за наем ? да му сложа 100 лева надценка? и да изкарам 5000 лева за една година ли ? или даму сложа 1000 лева надценка и да изкарам 50 000 ?
ти ако си как ще направиш никс? я кажи ?

ще затвориш ли 100 000 лева ако няма да изкараш поне 50 % печалба за година?
помислете малко
затова 80% фалирват първата година щото си мислите че е баница с тикви бизнеса...
вземат 50 000 назаем вкарат 20 000 в лъскав офис дограмичка диванчета бюрце ...
МНОГО ФИЛМИ СТЕ ГЛЕДАЛИ ЕЙЙЙЙЙЙЙЙ
нестава така...
то става ама така става ако си от другата порода с трима чичовци и лели зад гърба с партийни пари без лихва и без срок за връщане !

най ми е жал за такива пишман предприемачи КАКВИТО СА 80% ОТ БИЗНЕСМИЕНИТИ:

те имат пари от едно от тези триместа :
1. ПРОДАЛ НА ДЯДО СИ ИМОТА - я земя на хубаво място - я апартамент реститутски я подобно...
2. ХОДИЛ В ЧУЖБИНА И ИЗКАРАЛ НЯКОЙ ЛЕВ
3. ВЗЕЛ ЗАЕМ...

та тея хора какъв бизнес тръгнали да правят ?
най-често те нямат свои идеи а гледат наоколо да видят какво се продава ...
гледат я има много магазини за ГСМ/дограма/авточасти/ кръчма/ магазин за алкохолеци цигарки / и подобни и си викат охаа щом има толкова много значи върви ще направя и аз...
И ПРАВЯТ С ПАРИТЕ ПОЛУЧЕНИ ПО ЕДИН ОТ ТЕЗИ НАЧИНИ ...
И КАКВО СЕ ПОЛУЧАВА !? фалит те нямат бизнес отношение те нямат шанс да успеят нямат опит нямат познания нямат нищо ...
издумкват парите за няколко месеца до година после се повлачат на червено още малко и накрая край ...
ТЕ ТОВА Е БИЗНЕС СХЕМАТА :) УЯ МИ ЯНКО !!!
нагледал съм се на подобни! как минават и заминават през няколко месеца нови собственици - нови магазини :) нови надежди ...
неможе ти да вземеш пари наготово и да си мислиш че знаеш как става! освен ако не си късметлия
Всички с еопитват да прескачат по 10 стъпала на веднъж амападат и сичупят главите
човек трябва да се качва бавно
СТЪПАЛО ПО СТЪПАЛО ! иначе нестава... примери много
трябва леко полека. големите фирми назапад дето сте го гледали по филмите са така растеш по малко бавно нагоре неможе оптведнъж да станеш шеф и да лапаш! Разбира се изключение правят тея дето са братчеди на иван костов доган станишев и подобни ...

абе май се отплеснах нещо ?
 
Последно редактирано:
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

Ганги в цивилизованите държави е много трудно за бизнес...

Имах предвид от бюрократична гледна точка, че са по-улеснени нещата ама така го казах, че не стана ясно много. Предполагам и законите са им по-ясно написани, някой данъци са по-малки и т.н. Иначе то лесно нема никъде. :)

Да не ти цитирам целия пост, но си много прав за 'БИЗНЕСМИЕНИТИ" и другите неща дето ги каза. :)
 
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

Тезата ми ако някой не е разбрал е че не задължително всички "бизнесмени" да са комунисти или техни отрочета а че условията за правене на "Бизнес" в България са Мутро-Комунистически нямащи НИЩО ОБЩО с реалния Капитализъм и Реалната пазарна икономика

В България всичко във всеки отрасъл е дирижирано от Картелни споразумения в резултат на което са налице условия на работа, заплащане и цени налагащи се със силата на репресията и принудата нямащи нищо общо с пазарните

Като се започне от така наречените "Синдикати" през "Бизнеса" и се стигне до тези в парламента които уж определят правилата на играта, всичко е предварително одобрено и режисирано от тези които ни управляват и продължават да ни управляват от 65 години, дошли на власт с Преврат, Терор, Атентати и разбира се братската руска червена армия

За това казах че един успешен "бизнесмен" в България ще фалира за отрицателно време в Гърция и във всяка свободна пазарна икономика
 
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

Ше напраа един форум с подходяща тематика дето би заинтригувала никс и ше го пусна като FEATURED потребител да пуска теми и да ругае простата юзерия.
Напрао ше е като магнит! Ебахти трафика се очаква.

ПС: Търса домейн. А някой ми е свил идеята, а съм го пъхнал у черниот списък.
 
От: Генезис на "Българския Капиталист-Цървул" и необходимостта от Ликвидирането му

Ше напраа един форум с подходяща тематика дето би заинтригувала никс и ше го пусна като FEATURED потребител да пуска теми и да ругае простата юзерия.
Напрао ше е като магнит! Ебахти трафика се очаква.

ПС: Търса домейн. А някой ми е свил идеята, а съм го пъхнал у черниот списък.

Лошо няма а ПАРИ имаш ли?

Аз безплатно работя само за себе си и когато съм на кеф, но усетя ли че някой извлича полза от това веднага си искам моят процент или се спасявам с бързината с която съм се и появил.

PS

От този форум научих много неща и за това му се отлащам както умея.........

...... само заедно с трафика да не докарам и редки животни
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=16204&p=150098#post150098
 
Последно редактирано:

Горе