Гласувайте в конкурса за домейн.бг

Статус
Not open for further replies.
От: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

1. luk.bg
2. novi.bg
3. tok.bg
 
От: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

Най-оригиналното за целта с поддомейните е depo.bg!

1. depo.bg
2. let.bg
3. ide.bg

Повечето домейни, посочени горе трябва да бъдат обяснявани. Тези са най-лесни, в същото време звучащи супер професионално.
 
От: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

Сега разгледах другите безплатни бг домейни и гледам че гугле.хит.бг го дава ундер конструкшън, което ме навява на мисълта че те явно са разрешили такива домейни за регистрация.
Относно еднобуквените и двубуквените субдомейни също мисля да ги разреша стига да няма някаква техническа пречка.
Трибуквените също си ги бива какво ще кажете за без.коз.бг
 
От: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

До тука мешана скара по късно ще направя едно междинно класиране
 
Колеги, не мога да разбера защо гласувате за предложения, които не отговарят на посочените условия?!
Цитирам:

  • да е звучно
  • да се помни лесно
  • по възможност да не съдържа букви за които трябва да се уточнява как се пишат
  • да е свободно за регистрация
  • да е удачно за субдомейни
  • да са на латиница
Обърнете внимание на първите три условия и да коментираме част от домейните, събрали точки:

1. webi.bg [уеби] - винаги когато се диктува ще трябва да се уточнява как се пише, да не говорим за звученето близко до нецензурна думичка - като го диктувате на някого ще си помисли, че го псувате.
2. ftp.bg [ефтипи] - изобщо не е лесно за запомняне. Да, на вас ви се струва лесно и логично, защото знаете що е това FTP, но да помислим от гледна точка на масов потребител, който не е чувал това съкращение - ще му е толкова лесно да го запомни колкото и hwy, wkd, syt, hgp и т.н. Може да си направите експеримент с 5 човека, които не знаят какво е FTP, да им кажете нещо свързано с това съкращение, след 1 час да ги попитате какво е било съкращението и ще чуете отговори от сорта на "пи ти фи", "еф би ти", "ба ли го, кво ме занимаваш с глупости". :)
3. and.bg [енд] - "пешо дот енд дот би джи" и веднага ще питат "е как така две точки една след друга?!". За хората, които не говорят английски пък, ще трябва да се уточнява, че се чете ЕНД, но се пише с "а" отпред.
4. spb.bg [ес пи би] - е ако това е лесно за запомняне :( Домейн, който има нужда от уточняване какво означава просто е неприемлив в случая. Нали идеята е да се направят 1000 под домейна и всеки от тях да си има посетители. Айде кажете реално колко от тях ще разберат какво означавало съкращението spb?! Аз вчера го прочетох, вече не помня какво означава, само bulgaria запомних че има.
5. hub.bg [хъб] - трябва да се уточнява, че се пише с U, много хора изобщо не са чували думичката "хъб", следователно ще им е трудно да го запонят.
6. goo.bg [тва как ще се чете?] - пак уточнения как се пише...
7. dots.bg [дотс] - "пешо дот дотс дот би джи", страхотно, това е като да си създадеш мейл [email protected] :clap:
8. your.bg - уточнения как се пише. Много хора са адски зле с английския, имаше някакъв репортаж по btv със скрита камера как в училище, пича вдига на дъската някакви лапетии дето учат 4-5 години английски и не знаят как се пише your.



Мислете реално кой домейн е най-подходящ, ако искате да помогнете на човека. Това да си гласуваш за своите предложения само за да спечелиш някакви си мизерни 20 кинта - смешна работа... :shock:
 
От: Re: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

Малко се превзе Какви крайности само :)
Щях да ти отговоря по много атрактивен и убедителен начин за моето предложение and.bg ама заключението ти ме отказа накрая почваш да обиждаш което е най-смешната работа :D

П.П. А сега се сетих че в България има атрактивен пример: Един джи би точка би джи , едно джи би точка би джи , уан джи би дот би джи , Един гигабайт точка би джи или както искаш го произнасяй е най-големия фри пхп (пи ейч пи) хостинг в България. Ама какво да ти обяснявам то целия ти пост е зле. Поне нещо да беше предложил то само да критикуваш и да търсиш кусури лесно. И предложенията са направени с цел да му се помогне а ако се спечели се печели ама си ....
 
Re: От: Re: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

накрая почваш да обиждаш което е най-смешната работа :D
Аз обиди никъде не виждам, ти ако нещо си се обидил явно си много докачлив. Ако можеш убедително да покажеш защо твоето предложение е най-доброто - направи го, ама не ми давай примери с "уан джи би дот би джи" щото то има и сайтове с домейни от типа dfgsdfw.com, но това не значи, че са подходящи.

Поне нещо да беше предложил то само да критикуваш и да търсиш кусури лесно.
Така е, критикувай и ти да те видим колко е лесно. ;)
 
От: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

Hub ако някой е толкова скаран с английския, което в ерата на интернет е много рядко срещано, може да ми се каже "Хуб" и тогава ще го напише правилно :)
Относно "мизерните 20 кинта", като са някакви си 20 кинта що не земеш да ни раздадеш малко насам :) Аре бе само някакви си 20 кинта, да малко насам? Ама като трябва да даваш не са толкова мизерни нали?
 
:D:D
Елате повечееее, усещам как ще имам поне 8 червени репутации от всички, които са предложили някой от критикуваните домейни. :twisted:
И двайсетачки ще ви раздавам, ама трябва да си ги заслужите. Това да предложиш домейн srb.bg и да си гласуваш за него за да спечелиш (а не да погледнеш РЕАЛНО как стоят нещата и да гласуваш ОБЕКТИВНО, както е направил Иво Апостолов) не е начин да си ги заслужиш.
 
От: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

Еми виновен за това, че всеки гласува за себе си е първият, който гласува за собственото си предложение. Ако хоста на темата, беше написал, че нямаме право да гласуваме за своето предложение, тогава друго щеше да е :) Аз мислех да направя като Иво, но просто видях, че всеки друг гласува за себе си и това ме подразни.

ПС: Да ти давам ли пейпала за 20-ка :D Мога да си ги заслужа с 4 банера или 2 лога :) Мога и статии на английски да ти напиша :)
 
От: Re: От: Re: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

Ако ти в твоя пост не виждаш нещо обидно за нас който сме предложили и гласували за посочените предложения ОК. Но аз видях и се засегнах за моето предложение, но както и да е. Не ме вълнува вече. Отговора ми беше плод на емоция . Лека вечер Извинявай ако съм те обидил емоция.
Относно 1гб.бг се сетих пак на момента това не ми е повлияло да преложа анд.бг.
Сори :)
Аз обиди никъде не виждам, ти ако нещо си се обидил явно си много докачлив. Ако можеш убедително да покажеш защо твоето предложение е най-доброто - направи го, ама не ми давай примери с "уан джи би дот би джи" щото то има и сайтове с домейни от типа dfgsdfw.com, но това не значи, че са подходящи.


Така е, критикувай и ти да те видим колко е лесно. ;)
 
От: Re: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

:D:D
Елате повечееее, усещам как ще имам поне 8 червени репутации от всички, които са предложили някой от критикуваните домейни. :twisted:
И двайсетачки ще ви раздавам, ама трябва да си ги заслужите. Това да предложиш домейн srb.bg и да си гласуваш за него за да спечелиш (а не да погледнеш РЕАЛНО как стоят нещата и да гласуваш ОБЕКТИВНО, както е направил Иво Апостолов) не е начин да си ги заслужиш.
Искам да те попитам за тoзи домейна let.bg той е са на мой познат и според мен не е нито трудне за озговаряне нито пък за писане, няма проблеми за запонянето защото е кратко и благозвучно,летсно за писане,и се помни,а пък и става за субдомейните banichki.let.bg / sport.let.bg/ cs.let.bg/ uroci.let.bg/
 
Последно редактирано:
От: Re: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

Искам да те попитам за тoзи домейна let.bg той е са на мой познат и според мен не е нито трудне за озговаряне нито пък за писане, няма проблеми за запонянето защото е кратко и благозвучно,летсно за писане,и се помни,а пък и става за субдомейните banichki.led.bg / sport.let.bg/ cs.let.bg/ uroci.let.bg/

Страшно запомнящо се е... даже ти успя да го объркаш...
 
От: Re: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

Страшно запомнящо се е... даже ти успя да го объркаш...
Ами при положение че съм станал в 6 чеса,тренировка (2 часа в фитнеса) после към 7 часа на плаж под слънцето,сед това 4 бири на РД на приятел и тук в момента сестра ми ми мрънка нещо на главата е нормално човек да сгреши :) о извинявай забрвих да добавя,че ти си безгрешен и при тебе такива неща несе случват :)
 
От: Гласувайте в конкурса за домейн.бг

Пичове не се палете толкова както казах и на Тинкфаст конкурса съм го пуснал за удоволствие да се раздвижи малко форума, аз съм достатъчно голям за да преценя дали спечелилият домейн върши работа и ако не върши просто ще си регистрирам някой от следващите които стават.
Евалата правя на Иво Апостолов и на Вбтк за обективноста им, но това не значи че и другите не са обективни просто тяхното си им най харесва, ако бях забранил всеки да гласува за своето си предложение до тука щеше да има само 5 гласували.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе