Гласувайте за лого на форума

Кое да бъде логото на форума

  • Предложение номер 8

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 9

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 11

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 12

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 13

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 14

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 15

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 17

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 19

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 20

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 24

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 26

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 29

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 30

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 32

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 33

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 34

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 35

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 37

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 42

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 43

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 44

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 45

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    106
  • Poll closed .
От: Гласувайте за лого на форума

Искаш да кажеш, че покритие ли нямам. ;) :D

Хайде обоснови се ако обичаш!

Аз каквото искам да кажа го казах, ти ако не си разбрал си е твой проблем ;)
 
Re: От: Гласувайте за лого на форума

Казах ви и го казвам пак - не се занимавам с изработка на лога, понеже не съм достатъчно добър в тази насока.
И трябва да напиша нещо, защото трябва да има поне 10 символа освен ббкода.

Радвам се, че изрази мнението си, не ме разбирай погрешно - не обичам да се заяждам с хората. Хапя само тогава, когато се налага.

Значи, не си добър в изработката на лого, но пък можеш да изявиш красноречивото си мнение, че всичко е пълна трагедия?
Не искам да се заяждам с никой. Целта на конкурса беше напълно идеалистична. Сигурен съм, че дори без финансова подкрепа, 99% от участниците, биха се включили в подобен конкурс, само заради самата идея, а и възможността да сложиш в портфолиото си нещо, което се ползва и се е запомнило.

Аз се подразних от дръзкото ти изказване, защото бях очарован от голяма част от предложенията. В някои от тях идеята е прекрасна, но пък куца шрифта. В други е обратното. Защо не изкоментира нещата, още когато бяха в момент на обсъждане?

А горното ти изказване е още по-голяма обида за всеки тук. Кое наричаш случайно? Хората, които работят тук и имат контакти? Хората, които предлагат идеите си? Стига бе човече, не ми разваляй доброто впечатление за теб.

Имаш страхотни проекти, за което те поздравявам, но явно не си разбрал идеята на всичко тук. Темата беше пусната, поради следните причини:
1) Да се запознаем - всички ние, с нивото на което се работи тук.
2) Да се получи нещо, което се харесва на хората тук.

Да, наистина може да се направи нещо по-добро, нещо което да се брандира и да се запечата в съзнанието на посетителите, но защо си мислиш, че всяка идеалистична идея, трябва да се прилага?

Аз лично, се чувствам персонално обиден, от изказването ти. Чувствам се още по-обиден от изказването ти за колегите ти (да се чете конкурентите ти). Така бизнес не се прави, приятелю. Да сипваш помия в чужда паница е някак си не на място.

Поздрави!

Едит: И за да бъда по-ясен - точно това ми хареса в този форум, че той е изграден и се гради от хората членуващи в него, а не да се върти около администрацията. Обществен конкурс, обществени предложения, обществено гласуване. Какво не ти харесва? Наградния фонд? Изтървания срок? Или просто трябваше да обидиш всички останали твои конкуренти? ...
 
От: Гласувайте за лого на форума

Цитирал си ме и казваш, че плюя конкуренти. Пак казвам - аз лога не правя. Следователно и не съм обмислял въобще да се включвам в конкурса.
За каква конкуренция ми говориш?!?

И защо вместо да приемете критиката като стимул за развитие, вие го вземате като лична нападка?!? Нима някъде да съм цитирал някого?!?

Изразих си мнението (колкото и критично в случая да е то), поради факта, че си представям и желая форума да е с хубаво, професионално лого. Защото логото е едно от нещата, с които може да изпъкне един уеб сайт/форум/фирма.
Но явно не съм разбрал и/или целите на цялата тази тема и конкурс са били коренно различни.
Ето защо - СЕ ИЗВИНЯВАМ на всеки, който съм засегнал с думите си, и му/им пожелавам - развитие и успехи в сферата на работа, към която се е ориентирал.
 
Прочел си мнението ми по диагонал. Браво!
 
От: Гласувайте за лого на форума

Angelovarna, посочих ти фаворитa, ти обаче се направи, че не си видял какво те питах. Какво по-точно му има на фаворитa и защо не е качествено предложение според теб. Не разбирам от лого дизайн и не мога да изкажа мнение за логата от сайтовете, към които си дал връзка. Да, хубави са, но и някои от тукашните предложения са хубави. А, интересното е обаче, че и ти не разбираш (според теб самия), обаче въпреки това храниш. Мнението ти е обида към форума, не знам как по-точно да го напиша. Пишеш на Харабейшо да се обоснове, че те нарича въздухар, обаче къде по дяволите е твоята обосновка за "критиката" ти?! А и в крайна сметка, къде са твоите колеги и хората с които работиш, вероятно са членове на някой форум за професионалисти?

В едно от мненията си пишеш:
понеже се счита, че този форум е сериозен, а не служи за събиране на случайни(да не използвам по-правилната дума, че някой може да се обиди) хора.

Как може да е сериозен един форум, в който няма професионалисти?
:shock:
 
Последно редактирано:
От: Гласувайте за лого на форума

Ти форума ли представляваш?
Май не само аз чета по диагонал.
Нека се самоцитирам, защо не ми харесаха представените лога:
Човек, правещ и предлагащ лога, трябва да разбира от типография/шрифтове и да има усет за нещата, за да може финалния продукт да изглежда стилно, смислено и на място.

На вас вижда ли ви се нормално в логото на форум за бизнес и предприемачи да има: жаби, зелени очи с опашки, обръчи на планети като знака на Евроком от едно време, зайци, същества с шапки, бухали и пр?!?

Животните от логата, които цитирах изглеждат като анимационни герои. Хората и планетите по останалите лога са като правени на paint (има изключения), а трети са взети готови от безплатни векторчета, които се подмятат в нета.

Съвсем друго си е да напиша един ред и да пускам намигащи емотиконки като хорацио. Което явно е и много зряла постъпка според теб.
Научи и думата "обосновка".

Професионалистите, с които работя са колеги от фирми, а и от форуми, тясно специализирани в областта, чиито услуги търся.
Тук този форум, за разлика от 2007-2008ма имам чувството, че се е превърнал в чалга форум. Съдя по стила на писане на: redrum, xopacuo, daynnite,$INeed$.
Изключвам от твърдението: Симеон, tomhafner, Blinky, coolice, тео, Noke, ktomov.

Това, какви проекти съм правил, и какво мога си личи и може да бъде намерено навсякъде, където се вижда името ми (в този форум, това е подписа ми). Нямам претенциите да съм велик и все-разбиращ, такъв могат да са само двама души и това са Бойко Борисов и Чък Норис. Но явно доста Бойко Борисовци и Чък Норисовци са се събрали тук.
Затова най-тържествено заявявам, че от сега нататък ще пиша само в теми, които аз съм стартирал, или от които пряко се интересувам. В подобни анкетки и конкурсчета няма да участвам за да ме разпнат за светотатство - понеже видиш ли, съм критикувал нещо/някого. А как това е възможно при все че всичко около нас е перфектно и грешки не допуска. ;)
И преди да съм теглил по една на няколко човека, ще се огранича до това - Желая ви още много дни, прекарани в самоилюзия. Вие сте най-великите! Всички ръчички горе! Обичам ви! (Нека и кака Глория да не се сърди, че съм я цитирал) :D
 
От: Гласувайте за лого на форума

Представлявам само себе си, но мисля че мнението на повечето колеги точно тук ще съвпадне с моето.

Не съм видял да напишеш и да анализираш логото, което е фаворит в конкурса и което според мен (нямам претенции да имам задълбочени познания в областта) изглежда доста професионално. Много добре знам, какво означава думата "обосновка", но така и не виждам твоята задълбочена и аргументирана такава. Два пъти те помолих да я дадеш и да разясниш кое точно не ти харесва, но ти просто игнорираш. Например логото, което е фаворит, е предложено от човек занимаващ се с лого дизайн (signboard).

Другата част от мнението ти показва, че освен, че нямаш елементарно възпитание си и нагъл до безобразие. Никога, никой не е казал, че тук списващите са велики Чъкнорисовци или Бойкоборисовци, които прекарват дните си в самовлюбено взиране в огледалото. Кой го твърди? Обаче съм сигурен, че има хора, които знаят какво правят и защо го правят в много и различни области. Както и показва този конкурс. Това, че не сме натруфени и не сме си лепнали имената на фирмите на челата, не значи, че сме по-малко професионалисти. Щом изкарваме пари, значи сме в час с материята, с която се занимаваме.

А за чалгата, благодаря ти за цитата от кака Глория, но не я слуша и уважавам.

Със здраве.
 
От: Гласувайте за лого на форума

Ти форума ли представляваш?
Май не само аз чета по диагонал.
Нека се самоцитирам, защо не ми харесаха представените лога:




Съвсем друго си е да напиша един ред и да пускам намигащи емотиконки като хорацио. Което явно е и много зряла постъпка според теб.
Научи и думата "обосновка".

Професионалистите, с които работя са колеги от фирми, а и от форуми, тясно специализирани в областта, чиито услуги търся.
Тук този форум, за разлика от 2007-2008ма имам чувството, че се е превърнал в чалга форум. Съдя по стила на писане на: redrum, xopacuo, daynnite,$INeed$.
Изключвам от твърдението: Симеон, tomhafner, Blinky, coolice, тео, Noke, ktomov.

Това, какви проекти съм правил, и какво мога си личи и може да бъде намерено навсякъде, където се вижда името ми (в този форум, това е подписа ми). Нямам претенциите да съм велик и все-разбиращ, такъв могат да са само двама души и това са Бойко Борисов и Чък Норис. Но явно доста Бойко Борисовци и Чък Норисовци са се събрали тук.
Затова най-тържествено заявявам, че от сега нататък ще пиша само в теми, които аз съм стартирал, или от които пряко се интересувам. В подобни анкетки и конкурсчета няма да участвам за да ме разпнат за светотатство - понеже видиш ли, съм критикувал нещо/някого. А как това е възможно при все че всичко около нас е перфектно и грешки не допуска. ;)
И преди да съм теглил по една на няколко човека, ще се огранича до това - Желая ви още много дни, прекарани в самоилюзия. Вие сте най-великите! Всички ръчички горе! Обичам ви! (Нека и кака Глория да не се сърди, че съм я цитирал) :D

Защо, ако обичаш тегли ни по една, нарече всички некадърници, сега се правиш на възпитан?
Не се занимаваш с лога, не се имаш за всеразбиращ, но въпреки това даде професионалното си експертно мнение което претендираш че е меродавно? Не разбирам аз ли живея в илюзия или ти?
После пък явно си си намерил и кристалната топка която ти е подшушнала, че форумът е станал сбирщина от чалгари.

Не виждам смисъл да се обосновавам пред човек който няма елементарна логика?
 
Последно редактирано:
Момчета, добре бъмпвате темата, ама хайде да се спрем до тук.

Няма смисъл да превръщаме темата в битов отпадък.
 
От: Гласувайте за лого на форума

Аз мисля, че второто гласуване трябва да е по-кратко от 5 дена. 1-2 дена максимум би трябвало да са достатъчни. Все пак ще са само 5 лога и всеки би трябвало вече да има свой фаворит.

Не може един човек да е професионалист във всичко. ;)

Всички обидени да сравнят предложенията в тази тема с примерите от сайтовете по-долу:
Logo Galleria
Logo Pond
Logo Moose

Аз сравних тукашния фаворит с лога от сайтовете, които си дал/а, но не бих казал, че видах по-добро, което да пасва с тематиката. Повечето от логата там са с картинки, които приличат на готови шаблони, на които само трябва да смениш текста.

Ето едно което е на подобна тематика, но не бих казал дори че се доближава до тукашния фаворит. Разбира се всеки си има мнение.
 
Последно редактирано:
Re: От: Гласувайте за лого на форума

Аз мисля, че второто гласуване трябва да е по-кратко от 5 дена. 1-2 дена максимум би трябвало да са достатъчни. Все пак ще са само 5 лога и всеки би трябвало вече да има свой фаворит.

Кое да бъде логото на форума - Voters 104, мен това ме притеснява. Иска ми се колкото се може повече хора да се включат в анкетата.
Утре ще бъде пусната новата анкета, но това е четвъртък. Много от хората предпочитат да прекарат почивните си дни сред природата, на хижи/вили и т.н.
Ако е по-кратка анкетата, петък ще е единствения делничен ден в който ще може да се гласува.
За това, след предложението на Test, се консултирах с календара, преди да пусна анкетата по този начин. Така в понеделник (21ви) и вторник (22ри), дори и хората които не са били активни през почивните дни ще могат да гласува :)
 
От: Гласувайте за лого на форума

Така, нека това се приеме само защото искам да помогна, ако не беше така, щях да си замълча, защото се вижда че едното предложение е с няколко гласа напред и за мен сегашното развитие е от полза. Както и не гласувам, за да запазя вота си за

Но:

Този анонс не се вижда добре, горе се слива с другите раздели, не е обозначено ясно че тук се гласува за ново лого. (не се заяждам, за мен не се вижда добре)
Всеки път когато искам да достигна тази анкета, натискам произволен форум, защото знам че там горе има линк и от там влизам и с разочарование виждам че за цял ден има глас или два в повече от предния ден...

Ако известието беше по начина който показвам долу, гласуването щеше да е много по-активно. 100% убеден съм!
На подобен конкурс в който участвах, анкетата беше забодена отпред и за да влезеш в сайта минаваш през нея.

Предлагам:

1.Да се сложи известието по този начин, така няма да има потребител който да го пропусне:

predpriemach-logo.jpg


2.Също така, всеки участник продължил до втори тур, да опише какво послание иска да предаде с логото си.
Така ще се разбере идеята на всеки, както ТЕО написа своята, която е прекрасна! (както имаше в предните постове обяснение за инвестор че совата символизира мъдрост)
3.Нека тази анкета и срока се продължи с няколко дни, ако приемете да направите това което предлагам, за да може след промените повече хора да видят анкетата. Повярвайте ми, ще има резултат и полза за форума. Мисля си че собственика или собствениците на форума не биха искали да избързват с това, мисля че никой от участниците няма да е против анкетата да се продължи с няколко дена за да могат всички които не са видели че се гласува за ново лого да се възползват.
 
Аз съм на мнение, че всеки който не е видял тази тема, просто не би трябвало да има право на глас ;)

1. Седи най-горе във всеки форум.
2. Показва се и като глобално съобщение
3. Това е 4та страница, което значи 60+ съобщения
4. Анкета е, а това значи, че всеки път когато някой гласува, темата се показва в "What's new"

И 960х960 банер да се лепне за начална страница, гласовете пак ще бъдат същите (като количество).

Просто за някои хора, явно няма смисъл да се гласува :)

Все пак - не съм аз човека който определя тези неща. Специално това гласуване, т.е. този първи рунд няма да се удължи. Ако Coolice и/или Blinky, се захванат да реализират предложението ти - аз нямам нищо против. Дали победителя ще бъде обявен на 22ри или на няколко дни след това, за мен не е проблем :)

Добавка: Направих конкурса, за да се избере най-качественото предложение от потребителите на форума. Нещото което от потребител по-горе остана неразбрано.
 
От: Гласувайте за лого на форума

Манталитетот...
е вижте, турили "google +" а има 10, дали си имаме само 10 дедо-гугалски акаунта :)
 
Официално времето изтече. Класиралите за следващото гласуване са следните предложения:

1. Предложение за лого номер 46 от signboard - 29 гласа
2. Предложение за лого номер 22 от isavkov - 18 гласа
3. Предложение за лого номер 3 от signboard - 11 гласа
4. Предложение за лого номер 5 от signboard - 10 гласа + 1 глас (на първата страница има корекция на гласа на Нуни)
5. Предложение за лого номер 10 от tomhafner - 4 гласа
5. Предложение за лого номер 16 от xopacuo - 4 гласа

Бях обявил, че ще се класират 5, но тъй като петото място се дели от две предложения, то и двете ще бъдат включени в следващата анкета.

След малко ще имате възможност да гласувате в новата и последна анкета за лого на форума.
 

Горе