Гласувайте за лого на форума

Кое да бъде логото на форума

  • Предложение номер 8

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 9

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 11

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 12

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 13

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 14

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 15

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 17

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 19

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 20

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 24

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 26

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 29

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 30

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 32

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 33

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 34

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 35

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 37

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 42

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 43

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 44

    Votes: 0 0.0%
  • Предложение номер 45

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    106
  • Poll closed .
От: Гласувайте за лого на форума

Пълна трагедия са тези лога. Нито едно не ми хареса, но ако трябваше да се избира задължително - бих избрал предложение No: 22.
По-добре пуснете един проект в някой фрийлансърски портал или платете на някоя агенцийка да ви скалъпи нещо, което да не посрами форума.
Понеже сегашното "лого" изглежда доста по-представително и смислено, спрямо предложенията, които са публикувани към момента.
 
Това прозвуча доста обидно към колегите участвали в конкурса. Вярно е, че част от тях не са качествени, но това се вижда и от анкетата. А в този конкурс наистина имаше качествени предложения, за разлика от конкурси които съм виждал преди.

А ти защо не се включи в конкурса? 50 лева са ти се сторили малко предполагам. Вярно е, че са малко, ама пък, не беше ли ти човека, който се оплакваше в черния списък за 10 лева за банер?

Хайде по-кротко с коментарите.
 
От: Гласувайте за лого на форума

най ма дървят хора, които идват с критика, и никакво креативно предложение. идеята беше да се направи тук лого конкурс и да се избере нещо красиво, което да седи добре и гордо там горе, а не някоя агенция да вземе 200-300 кинта със същия ефект. и там във Варна нямате ли обноски? :)
 
От: Гласувайте за лого на форума

ОК, сложете каквото решите "там горе".
Явно сте доста чувствителни на критика и предпочитате да си затваряте очите, вместо да я приемете. Пък била тя дори и градивна ;)
С лога не се занимавам, но имам колеги, с които работя, и които си разбират от работата (в това число и от логата).
Човек, правещ и предлагащ лога, трябва да разбира от типография/шрифтове и да има усет за нещата, за да може финалния продукт да изглежда стилно, смислено и на място.

На вас вижда ли ви се нормално в логото на форум за бизнес и предприемачи да има: жаби, зелени очи с опашки, обръчи на планети като знака на Евроком от едно време, зайци, същества с шапки, бухали и пр?!?

Както и да е. Като член на форума, счетох, че имам правото и аз да публикувам личното ми мнение по темата.
Но за напред ще се въздържам от коментари, особено що се отнася до тази тема.
 
От: Гласувайте за лого на форума

На вас вижда ли ви се нормално в логото на форум за бизнес и предприемачи да има: жаби, зелени очи с опашки, обръчи на планети като знака на Евроком от едно време, зайци, същества с шапки, бухали и пр?!?

Лого със заек:
http://macrabbit.com/

Лого с жаба:
http://www.frogtrade.com/

Лого с хамелеон:
http://notepad-plus-plus.org/

Със сепия:
http://www.squidoo.com/

С рандъм зелено жювотно:
http://www.mojo-themes.com/

.....

Вика му се branding.

EDIT: Пу, забрайх че у подписа има и едно подобие на лого с котка :D
 
Последно редактирано:
От: Гласувайте за лого на форума

Пълна трагедия са тези лога. Нито едно не ми хареса


тоя пък я се успокой малко ти що не направи някое по хубаво :) градивна критика може да даваш като логото ти е в топ 3 в анкетата
 
investor.bg е с точно такъв бухал зелен притова компания листната на борсата) аз затова не харесах бухала че изглежда все едно ги копираме

logo.jpg
 
От: Гласувайте за лого на форума

Бухал = мъдрост

Точно пък най-вървежното лого си е супер. Който не му харесва да предложи по-добро :)
 
От: Гласувайте за лого на форума

Оставете момчето, явно има проблем с моите предложения основно - предимно тях цитира... Я кажи, на кого от героите се оприличи, че така запали? :lol:
 
От: Гласувайте за лого на форума

Очевидно критиките за жабите и бухалите и т.н. от angelovarna са отправени към мен, така че реших да дам своя отговор. Хората от форума са доста по-интелигентни от теб и поради тази причина са сложили анкета в която потребителите могат да дадат своя вот. Второ мисля ,че трябва да пишеш специално на администраторите на freelancer.com да затворят сайта заради начина по който изглежда логото - хартиено колибри (предполагам ,че за теб това е признак на лош вкус ).
 
От: Гласувайте за лого на форума

Моля ви се хора. Всеки има право на мнение, независимо колко е крайно. Идеята е на база това, да извлечем максимално полезното. Нападките няма да помогнат на никой. Всеки има мнение тук и това винаги ще е така. Ествествено само държим малко повечко на езика, но като цяло не сме спрели никой да изрази какво мисли.

И като стана дума за freelancer.com, не мога да опрделя точно какво са имали предвид с форумното лого - в червеното:

freelancer.jpg
Да не е някое прегърбено животно. Не мога да определя. Всичко може да е лого и бранд, въпроса е да има символика и да носи точно посланието. :)
 
От: Гласувайте за лого на форума

Между другото аз също съм се чудил какво представлява това същество :D
 
От: Гласувайте за лого на форума

Очевидно е кит :)
 
От: Гласувайте за лого на форума

Акула е :lol: или може би самолет ? ооо.. кит е кит е.. .. а бе чесно да Ви кажа незнам и аз :lol:

Логотата са супер! Аз ги прегледах, и гласувах.

ГЛАСУВАЙТЕ, ДА НЕ ВИ ВЗЕМАТ ГЛАСА. МОЖЕ ДОРИ ДА ПУСНЕТЕ ПРАЗЕН ГЛАС ИЛИ НЕВАЛИДЕН.. аххаха :lol:
 
От: Гласувайте за лого на форума

Investor.bg - инвестиции. Там играят разум, опит - пари. Не е толкова до умения да пишеш код. А да си наясно с това къде и какво да инвестираш, трендове, индекси, пазари - все неща, които са доста встрани от темите във този форум.
Ето затова и им подхожда бухала, който забележете - е в изчистен вид и изглежда стилно. Не е лого за чудо и приказ, но не е и лошо.
Не съм гледал кое лого от представените в анкетата на кого е. Нито съм имал за цел да се заяждам с някого конкретно (още по-малко пък въобще да се заяждам).
Животните от логата, които цитирах изглеждат като анимационни герои. Хората и планетите по останалите лога са като правени на paint (има изключения), а трети са взети готови от безплатни векторчета, които се подмятат в нета.

Казах ви и го казвам пак - не се занимавам с изработка на лога, понеже не съм достатъчно добър в тази насока, интересувал съм се, но не съм достигнал необходимото ниво за да упражнявам тази услуга. Затова и ползвам услугите на специалисти.
И точно поради тази причина препоръчвам собствениците на форума да ангажират професионалист(и), понеже се счита, че този форум е сериозен, а не служи за събиране на случайни(да не използвам по-правилната дума, че някой може да се обиди) хора.
 
От: Гласувайте за лого на форума

attachment.php

Това е фаворитът. На мен ми изглежда доста професионално, кажи си твоето компетентно мнение, което между другото обижда всички графични дизайнери в този форум! Гадните лога си личат по гласовете, добрите също. Или може би мислиш, че тук няма професионалисти? Ти за професионалист ли се смяташ или ако някоя фирма тръгне да си прави уебсайт е по-добре да потърси скъпарско и лъскаво леб студио, което да им го направи, вместо да ангажира човек като теб?
 
От: Гласувайте за лого на форума

Не може един човек да е професионалист във всичко. ;)

Всички обидени да сравнят предложенията в тази тема с примерите от сайтовете по-долу:
Logo Galleria
Logo Pond
Logo Moose

И да, смятам се за професионалист. И открито насочвам клиентите към доказани колеги (или просто ангажирам колеги, за да се получи нужният резултат), когато поискат услуга, за която не мога да гарантирам нужното ниво на професионализъм.
Потретвам се може би, но все пак: никого не съм тръгнал да нападам конкретно. А просто си изказах мнението. Престъпление ли съм извършил?!? Не се излагайте, моля ви. :)
 
От: Гласувайте за лого на форума

Не може един човек да е професионалист във всичко. ;)

Всички обидени да сравнят предложенията в тази тема с примерите от сайтовете по-долу:
Logo Galleria
Logo Pond
Logo Moose

И да, смятам се за професионалист. И открито насочвам клиентите към доказани колеги (или просто ангажирам колеги, за да се получи нужният резултат), когато поискат услуга, за която не мога да гарантирам нужното ниво на професионализъм.
Потретвам се може би, но все пак: никого не съм тръгнал да нападам конкретно. А просто си изказах мнението. Престъпление ли съм извършил?!? Не се излагайте, моля ви. :)

Много е хубаво човек да има самочувствие, а още по-хубаво е пък да има покритие ;)
 
От: Гласувайте за лого на форума

Искаш да кажеш, че покритие ли нямам. ;) :D

Хайде обоснови се ако обичаш!

edit: Преставам да коментирам по тази тема. Нека всички раздразнени да ми пращат Лични Съобщения.
 
Последно редактирано:

Горе