Гледайте гълъби - зарежете бизнеса :)

harkon

New Member
Холандски гълъб удари рекорд с цената си

Рекордната сума от 209 000 лири беше дадена от китайски магнат за холандски гълъб, продаден на онлайн търг.
Собственик на гълъби пусна за продажба общо 245 пернати на сайта Pigeon Paradise на обща стойност над 1,6 милиона лири, заедно с рекордната цена на гълъба от породата "Долче вита".
 
От: Гледайте гълъби - зарежете бизнеса :)

Рекордната сума от 209 000 лири беше дадена от китайски магнат

Жълти мангали! С евтините им стоки (и боклуци) подбиват производството в другите страни. И докато на едни и други места по света има безработица, разни "магнати" прахосват пари за безсмислици!
 
От: Гледайте гълъби - зарежете бизнеса :)

Все си мислех за едни охльови,
Далаверата с охлювите е да зарибяваш, а не да купуваш. ;)
Мога да ти дам линк, да "се ограмотиш" :lol: . Стига да имаш излишно време...
 
От: Гледайте гълъби - зарежете бизнеса :)

Разровете се и в България добре се котират ако имаш хубави породи. Един познат наскоро си разпродаде гълъбите (гледаше ги на тавана) и 30-ина гълъба за около 10 000лв заминаха.

Ако улучиш порода и добро животно, наистина можеш да вземеш добри пари и то не само от китайски магнати.
 
От: Гледайте гълъби - зарежете бизнеса :)

Далаверата с охлювите е да зарибяваш, а не да купуваш. ;)
Мога да ти дам линк, да "се ограмотиш" :lol: . Стига да имаш излишно време...
Да, дай линк. Мислех за ферми за охльови, за отглеждане и продаване. Все пак се деликатес. :)

Иначе не бих купувал. А и с тях почнах. :)
 
От: Гледайте гълъби - зарежете бизнеса :)

Да, дай линк. Мислех за ферми за охльови, за отглеждане и продаване. Все пак се деликатес.

Иначе не бих купувал. А и с тях почнах.

А нас ще ни заблуждаваш с афилиейт, а? Ще криеш истинските източници на доходи?
 
От: Гледайте гълъби - зарежете бизнеса :)

А нас ще ни заблуждаваш с афилиейт, а? Ще криеш истинските източници на доходи?
Кой ти каза, че не правиме афилиейт с охльови? Това сега е хита на сезона. :)
 
От: Гледайте гълъби - зарежете бизнеса :)

forum.selo.bg/viewtopic.php?f=31&t=3216&sid=dc1b13c77fd4a9724d51dfdf34074689
Blinky, приготви си сандвичи...

Майтапа настрана, но тук има много, ако не цялата истина, относно пирамиди, фараони и истински производители на охлюви в България.

Нищо ново под Слънцето, всъщност! Една дейност за някого е бизнес, за друг далавера. Пирамиди има навсякъде, където има лековерни и необразовани люде, мечтаещи за богатство...

ПС
Приятно четене! ;)
 
От: Гледайте гълъби - зарежете бизнеса :)

Сериозно по темата:

Преди време ми попадна статия от някакъв вестник за гледане на охлюви и когато я четох, начина, по който обясняваха, че имало много търсене и т.н., ми се видя малко несериозна. В смисъл изглеждаше ми все едно търсят шарани - дано не съм прав! Успех на тези, които искат да се захванат с това! :)

Нещо такова ми изглежда и отглеждането на щрауси. Едното място, където имаше такава ферма, беше в съседно на моето село край Видин преди 10 години: там хората отглеждаха няколко големи, високи щрауса може би 1 година и след това спряха. Другото място беше в пловдивското с. Белозем преди година: там също в продължение на 1 година имаше щрауси във фермата, след това и те спряха.

Кажете ми, щом "е доходоносен" бизнес, защо са спрели да се занимават с него? Нали никой бизнесмен няма да си изхвърли актива? Друго възможно предположение е, да са забогатели толкова много, че да не са им нужни повече пари, но не вярвам да е така - при тези цени човек не може да натрупа състояние от 4 щрауса.


А за гълъбите: мой познат от село имаше гълъби и участваше в как се наричат не знам... Но ги пускаха далеч-далеч и те се връщаха по домовете на собствениците си - може би това е основното интересно свойство на тази птица (не животно, птица!). Говоря в минало време, защото от няколко години живее и работи в Испания, и не знам дали ги държи още или ги е продал на някой, щото едва ли има кой да ги гледа у тях.
 
От: Гледайте гълъби - зарежете бизнеса :)

щом "е доходоносен" бизнес, защо са спрели да се занимават с него?

Ами ако не е доходоносен, комбинираш щраусите с охлюви и гълъби. Задължително трябва да са в едно помещение, за да не скучаят. :D
 
От: Гледайте гълъби - зарежете бизнеса :)

Ами ако не е доходоносен, комбинираш щраусите с охлюви и гълъби. Задължително трябва да са в едно помещение, за да не скучаят. :D

Хаха, яко :D Тогава ще има материал за "Най-смешните животни и хора на планетата" :D
 
От: Гледайте гълъби - зарежете бизнеса :)

Ами ако не е доходоносен, комбинираш щраусите с охлюви и гълъби. Задължително трябва да са в едно помещение, за да не скучаят. :D

Коментара на темата ;)
 

Горе