Голям проблем с Paypal

mhx

Member
Здравейте,

Занимавам се с freelancing и преди 1 седмица реших да изтегля малко пари от paypal към дебитната ми карта към Райфайзен. Картата е Visa и е международна.

Предварително си добавих картата,сложих си 4-expand number и тя е verified.
В събота(тоест преди 2 дни), в сайта на Paypal ми излезе Completed на парите,но в картата все още нямам нищо! Според вас дали има някаква някаква грешка или просто от Райфайзен така се бавят?
И още нещо, което малко ме притеснява- дали е възможно някой да ми е хакнал акауните.
Става дума за едни 60$...:(

Благодаря ви предварително! Моля пишете ми възможно най-скоро.
 
От: Голям проблем с Paypal

Много бързаш :)
Парите ти ще влязат по картата след 3-5 работни дни. ПП веднага нареждат превода, но българските банки са ужасно мудни и бавни.
 
Почакай малко, то става бавно. В райфайзен поне към седмица отнема в повечето случаи.
 
От: Голям проблем с Paypal

Ох, благодаряви за бързите отговори!
Аз както съм и малко паника, какви ли работи не ми минаха през главата тази сутрин, хах!

P.S. Все повече започвам да се убеждавам, че този форум е един от най-добрите в България!
 
От: Голям проблем с Paypal

Аз от две години си дърпам парите от PayPal за 5 работни дни с VISA Електрон от ПИБ обаче колко страх съм брал заради тази Райфайзен банк при първото ми теглене на пари от AlertPay към картата не е истина.

Като си валидирате картата в AlertPay и погледнете в акаунта си сметката която стои зад нея не се стряскайте като установите че не е вашата а неизвестна сметка в Райфайзен банк

AlertPay имат сметка в Райфайзен банк където първо постъпват парите и от там се разпределят по картовите ви сметки в зависимост от банката която използвате.

И за това взимат $5 комисиона защото са две маймуни на клона и искат да ядат, а PayPal взима "само" $2.5
 
От: Голям проблем с Paypal

И за това взимат $5 комисиона защото са две маймуни на клона и искат да ядат, а PayPal взима "само" $2.5

Не знам дали при всички , но някои афилиейт програми също имат такса като пращат с PayPal, така че "маймуните" в повечето случаи, са поне две .


п.п. Честит празник на всички!
 
От: Голям проблем с Paypal

Проблемите при ползване на PayPal винаги са големи. Особено когато ви блокират акаунта и ви поискат сканирани документи (сметка за ток (!), сканирана лична карта и т.н.).

http://www.paypalsucks.com/
 
От: Голям проблем с Paypal

Не знам дали при всички , но някои афилиейт програми също имат такса като пращат с PayPal, така че "маймуните" в повечето случаи, са поне две .


п.п. Честит празник на всички!

Така е но в случая става въпрос за теглене на парите от PayPal/AlertPay акаунта към дебитната ми карта, а това че за да пристигнат в акаунта някои програми взимат комисионна е отделен въпрос.

Честит празник на БЪЛГАРСКАТА писменост, просвета и култура
 
От: Голям проблем с Paypal

Аз с PayPal си нямам проблеми, но все пак съм си обикновен купувач.
Парите в картата ми обикновено пристигат на третия ден, ползвам ДСК (само те работят до 10 вечерта).

Понякога ми се е случвало да чакам седмица и отгоре, но винаги пристигат, така че не се притеснявай.
 
От: Голям проблем с Paypal

Парите дойдоха!!! Благодаря на всички, които са писали тук.
Наистина ми помогнахте.
 
От: Голям проблем с Paypal

Нормално е от момента в който вече не са ти в баланса в рамките на 2-5 работни дни да са ти в сметката . АКо не дойдат значи има проблем и скоро би трябвало да са ти пак в баланса в пейпал .
 

Горе