Гугле май не обича Опенкарта

От: Гугле май не обича Опенкарта

Всеки си харесва нещо и си държи на него. Аз лично спазвам едно златно правило - СЕО = отлично съдържание ;)
и 1000 линка няма да направят това което ще направи едно качествено съдържание, не и в дългосрочен план ;)
Иначе опенкарта че има трески за дялане, това не го оспорвам, но спрямо други подобни системи е доста напред. Всеки сам си избира и си ползва системата.
Така че DonMakaveli ако сте си избрали карта, действайте аз лично съм доволен, забележки нямам към него от към класирания в серпа.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Не казвам че Опенкарта не е готин а че явно има явни вродени проблеми откъм дублираното съдържание.

Десет човека се изредиха да обясняват как имали много добри посещения и нито един не видях да посочи сайт на опенкарт който да е лидер в нишата си
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Праскай една престашоп палтформа и си гледай кефа.

Имам магазин на Rex Cart доколкото знам е копие на Open Cart или по-точно някаква побългарена версия. Класира се добре на 1-ва страница в нишата си без да съм се занимвал сериозно с него.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Да ме прощавате с рекскарт и преста :)

Лидерите във безплатните платформи са 2 - магенто и оскомерс. Опънкарт добива популярност защото е лека, за разлика от тях. Но не е така добре развита. Млада платформа е още.
 
От: От: Гугле май не обича Опенкарта

Това, което видях бяха 2 неща:

Редирект 301 за www и без www нямаше, което съответно води до наказания за дублирано съдържание.

Но другото, което ме смущава е, че по подразбиране в опънкарт, каноникъла е зададен не както е даден от http://tools.ietf.org/html/rfc6596, гугъл и всъщност всички останали, а именно:

Синтаксисът трябва да бъде:
Код:
<link rel="canonical"
           href="http://www.example.com/page.php?item=purse">

или за вътрешна страница съответно

   <link rel="canonical" href="page.php?item=purse">

В опънкарт по подразбиране е зададен:

Код:
   <link href="page.php?item=purse" rel="canonical" />

Колкото и да ровя, не мога да открия пример или указание, което да поставя атрибутите по този начин. За мен е грешка в опънкарт.



http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=131&t=45947
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Е, още по объркано стана :D

Хич не ми се нрави идеята на този мод, СТАН. Според мен, независимо от къде можеш да си викаш продукта, то каноничният му адрес трябва да бъде възможно най-близо до домейна. Но всеки си решава за себе си, кое му е най-удачното.

Горното ми притеснение е свързано с подредбата на атрибутите на тага <link>, не друго.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Не казвам че Опенкарта не е готин а че явно има явни вродени проблеми откъм дублираното съдържание.

Десет човека се изредиха да обясняват как имали много добри посещения и нито един не видях да посочи сайт на опенкарт който да е лидер в нишата си

Здрасти,
Ползвам опен карта от 8 месеца, преди това бяхме на зен карт.
И аз като теб го смених, заради свежите дизайни и функционалноста му.
Не сме да кажа, че съм лидер, но няколко пъти съм в ТОП3 по конкурентна дума за бг пазара "часовници", днес сме на 7-ма позиция.., но горе главата пак ще се качим.
По 8-9 думи сме в топ 7-10 и се борим за местата на горе.
Опенкарта и аз чувах, че има проблем с дублираното съдържание, но реално самия опен карт си прави каноникал на линковете и мисля, че дублираното съдържание не е проблем!

Имаме още един сайт, който е в топ 3.
Говоря за двата сайта в подписа ми за часовниците :)

Поздрави,
ПП - И не се смятам за лидер, а за бъдещ лидер :) :twisted:
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Карта е железен, няма вина за класирането самата система, гредата е нейде другаде. Както е споменал и колегата Самба, карта си се класира екстра. Сайта на Самба се движи доста добре из серпа. Аз също имам 3-4 проекта в топа но не е коректно да ги споменавам щото са на клиенти.
 
само да ви кажа че всики cms и правят проблем като си дублират съдържанието като имат юзер фреднли линкове просто за всеки си е различно

и понякога и от темплейта зависи... понякога с един ред в роботса всичко се оправя или с малко бъзикане кой параметри да се следват в уебмастър тулса

например тази тема predpriemach.com/showthread.php?t=38388 освен да бъде индексирана като тема в старите версии може да бъде и индексирана пост по пост със същото заглавие и да се отваря пост по пост или да имаш колкото постове толкова и индексирани страници... ама сам си буташ темите надолу по този начин /showthread.php?p= което съм забранил да се индексира някога а в последсвие и редиректнал леко към каноникал структурата...

някъде съм го виждал всеки коментат да бъде извикан същото урл с допълнителен параметър който има същото заглавие така че огледайте и за това...

не съм оптимизирал опън карт специялно но ако спазите добрите практики за да разкарате дупликейта ще имате стегнат онпе

има и друга школа която оставя сайтовете да се раздуват (конкуретния форум ползващ плугина вбсео е оставен така) ама аз не съм фен... предпочитам всичко да е стриктно стриктно....
 
малко набързо го нашляпах но пиша курсова работа цял ден (пак съм студент на стари години :D) и се нервя и в моментите който не издържам пиша във форума

Значи няма обича и не обича... някой скриптове имат добра структура бай дефулт при други има добър плъгин

Задача на човека който сте наели за сео при всички положения е да оправи стуктурата така че да е опростена за търсачките и да се не обърква бота да кроува глупости по няколко... (не да ви оправи мета таговете) и чак след това е офпейдж сеото...
 
От: Re: Гугле май не обича Опенкарта

....

Значи няма обича и не обича... някой скриптове имат добра структура бай дефулт при други има добър плъгин

...

Правилно, само дето тук по подразбиране е малко калпавко, а сбърканите плъгини са мнооого :D
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Интересно със сортирането по критерий как се справя при индексиране. Примерно сортиране по име, цена, рейтинг, модел...
Дали показва страници (адреси) с дублирано съдържание в GMT - HTML Improments?

Питам от чисто любопитство, ако някой има поглед върху нещата.

--------------

Да, има extension. Сега видях. Thanks.
 
Последно редактирано:
Re: От: Гугле май не обича Опенкарта

Интересно със сортирането по критерий как се справя при индексиране. Примерно сортиране по име, цена, рейтинг, модел...
Дали показва страници (адреси) с дублирано съдържание в GMT - HTML Improments?

Питам от чисто любопитство, ако някой има поглед върху нещата.

--------------

Да, има extension. Сега видях. Thanks.

Ако си в ниша в която може да се бориш да се ранкнеш с категориите НЕ е добра идея да му разрешиш да те индескира няколко пъти с един и същ текст и само прегрупирани продукти и един татитъл с разлика по параментър и урл с разлика по параментър... пак има известен процент еднкавост въпреки че всичко е ротирано :)

Аз съм фен на стриктния подход по принцип
 
Последно редактирано от модератор:
От: Гугле май не обича Опенкарта

Със опън карт не сам запознат като система, но мога да кажа за zencart, че след като си направих магазина на него и гледам Гугъл индексирал към 10к страници, всякакви.
И леко го попромених по кода да слага едно no-index на динамичните страници и сложих едни .html френдлу адреси и останаха към 1000 страници в Гугъл.
Както каза coolice и двете платформи имат този проблем.

А с Магенто сам се занимавал, безплатната версия - е няма по ограничена система, да не говорим колко е бавна.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Магенто не е за споделен хостинг, ако ще продаваш повече от 30 продукта. А относно ограничеността, няма какво да говорим - не си прав. Не е лидер заради едната си хубост.
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Да така е, Coolice.

Нямам магазини. Не познавам ОС. Просто се загледах в демото.

Скоро имах нещо подобно....със 7000 дубъла. Параметри ?c=; ?itm=, ?iw= при сортирането в категориите и ограничих през robots.txt.

Изчезнаха дублите и Г. ме потупа по рамото :wink:
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Дубъли се получават при еднакъв тайтъл и дискрипшън никой няма да те накаже, ако всичко ти е нагласено както трябва, и на всяка страница тайтъла и дискрипшъна са ти различни. Това, че някои препоръчват да се сложи ноиндекс на такива страници е друг въпрос. Замислете се и погледнете големите сайтове които гепят огромен трафик от гугъл дали слагат някъде ноуиндекс на страниците си!
 
От: Гугле май не обича Опенкарта

Samba - Ти със същият ли домейн мигрира на ОпенКарта какви ти бяха класиранията преди това със ЗЕНА
 
Re: От: Гугле май не обича Опенкарта

Дубъли се получават при еднакъв тайтъл и дискрипшън никой няма да те накаже, ако всичко ти е нагласено както трябва, и на всяка страница тайтъла и дискрипшъна са ти различни. Това, че някои препоръчват да се сложи ноиндекс на такива страници е друг въпрос. Замислете се и погледнете големите сайтове които гепят огромен трафик от гугъл дали слагат някъде ноуиндекс на страниците си!

точно като за –3 ръчно пеналти ли нещот от този род ще си или просто ще си канабализираш ранкинга :) стриктното е по добре ако се целиш в нещо конкретно

Ако искаш лонг тейли от тук от там може да раздуваш ама пак ме притеснава канабализиране :)
 

Горе