Гугъл България ЕООД

От: От: Гугъл България ЕООД

Купуването на рекламата (от европейска фирма, регистрирана в друга евродържава) води до задължение за регистрация. В срок 7 дена преди датата на данъчното събитие.
Да де, регистрация по 97а, не по другото ддс.
 
От: Гугъл България ЕООД

Имайте в предвид, че 90% от бюрократите са връзкари и нищо не разбират , не са си чели законите.
Иначе казано са напълно кухи лейки!
 
От: От: От: Гугъл България ЕООД

В момента лицата, които купуват реклама (AdWords) трябва сами да си плащат ДДС-то в България. Дали Google ще го вкарва в банковата сметка на НАП или получателят на услугата - какво значение има?

Не можах да разбера, ако си имаш фирма регистрирана по ДДС и ползваш услугите в адуърдс, след като ти издават фактура която реално е без ДДС, кавко ДДС трябва да внася тази фирма?
 
От: Гугъл България ЕООД

В момента е без начислено ддс, щото е фирма от ЕС. Ако обаче Гугъл България започне да ти издава фактурите, ще трябва да плащаш ддс, като поп.
 
От: От: Гугъл България ЕООД

четат този форум и е въпрос на време да се усетят и да започнат да ги хващат.

Човече, държавата не хваща големите фирми който крият данъци, аз лично работя в една такава, колко стока сме продали без фактура и касова бележка, за 6 години нито една проверка от НАП. Колко фирми крият доходи и дават заплати под масата. НАП нямат ресурс да хванат 100-ци хиляди скрити пари на черно и дадени под масата, ще се хващат за 100 лв на Киро от село Попишка /Троян/ изкарани от реклама, като човека се е трудил ден и нощ за да докара 2000 дневни посещения на ден за да изкара 100 лв на месец - нищо че е дал пари за хостинг, нал е пари за реклама на сайта си и за писане на статии
 
От: Гугъл България ЕООД

Е ако това стане ще си е готино наистина. Така всяка фирма ще може да си взема фактури от Гугъл и да ги пише разход, дори и без да е регистрирана по ДДС, а по този начин все повече хора ще почват да им ползват рекламите, може би и това е една от причините заради които го правят това дъщерно дружество. Аз лично всеки месец бих си отделял пари за кампания при тях, ако знам че ще ми издават фактура, която ми върши работа. Ще следа темата и се надявам скоро да стане ясно кво е положението :)
 
От: Гугъл България ЕООД

Друг + е това, че вече имат адрес в България и мога да им пиша любовни писма.
 
От: Гугъл България ЕООД

Не искам да знам как ще им се обясняваш в либоф :rolleyes:
Друг + е това, че вече имат адрес в България и мога да им пиша любовни писма.
 
От: Гугъл България ЕООД

Е ако това стане ще си е готино наистина. Така всяка фирма ще може да си взема фактури от Гугъл и да ги пише разход, дори и без да е регистрирана по ДДС, а по този начин все повече хора ще почват да им ползват рекламите, може би и това е една от причините заради които го правят това дъщерно дружество. Аз лично всеки месец бих си отделял пари за кампания при тях, ако знам че ще ми издават фактура, която ми върши работа. Ще следа темата и се надявам скоро да стане ясно кво е положението :)
Ако дойдат тук, ще плащаш 20% повече. Ако не си регистриран по ддс, няма да можеш да си ги вземеш. Фактури издават и в момента, от ирландската Гугъл, регваш се по 97а и готово.
 
От: Гугъл България ЕООД

Аз и в момента ДДС-то не си го вземам.. :D Основен спонсор съм на държавата почти всеки месец :D
 
От: Гугъл България ЕООД

Гугъл не ти го начислява в момента?
 
От: Гугъл България ЕООД

Това за ДДС аз го разбирам така:
Преди трябваше да си регистриран по ДДС защото издаваш данъчна фактура на юридическо лице от друга държава в ЕС. Данъчната ставка беше 0%, но трябваше да си регнат по ДДС.
Сега когато АДсенс са с Бг данъчен номер аз им издавам данъчна фактура, това не ме задължава да съм регистриран по ДДС (ако не мина прага 50 000лв.).
Сега ще е по-лесно според мен на фирмите, които не са регистрни по ДДС да си водят бяло счетоводство. Тези, които са регистрирани по ДДС са малко в кюпа ще имат спад на печалбата с 20%, а тези физически лица, които веземаха досега парите си през WU ще са най-набутани, защото НАП ще има достъп директно до счетоводните сметки и банковите активи на фирмата и ще могат да следят тяхното движение
 
От: Гугъл България ЕООД

Абе хора, това ДДС ви е изпило мозъците тотално :)

Не схващате ли че накрая Гугъл са разбрали че сме офшорна зона, местят си тук основните операции и „пей сърце” и за клиентите и за самата компания…

А вие ДДС, та ДСС, тука милиарди ще играят, вие в стотинките сте се огледали…

Апропо, точно се чудех коя голяма компания ще влиза в България, та повечето фондове и солови играчи са полудели, през последните десетина дена, а то отговора излиза тук…

Айде тази година една компания, другата - десетина, след пет години всички българи - милионери и тук-там някой милиардер…:wink:
 
От: Гугъл България ЕООД

То всички проблеми и въпроси идват от абсколютно некомпетентно счетоводство. Някои хора тук са 100 пъти по-компететни от счетоводителите, особено "старите лелки", дето като им кажеш ПейПал или Адсенс те питат: "Ама какво е това". Та оттук са разногласията за ДДС и т.н.
 
От: Гугъл България ЕООД

тук сигурно има икономисти.
Защо в България няма някакъв праг на печалбата, на която да не се взима данъци.Някъде четох, че в Испания до 24 000евро и в Англия до 20 000паунда не ти удържат данъци.Шибат ни яко.
 
От: Гугъл България ЕООД

Щото КОЙ трябва да строи магистрали с тея пари, за това... И е едно да не ти удържат данък и съвсем друго осигуровки... Не вервам някоя фирма до 50 хиляди в БГ да плаща данък...
 
От: Гугъл България ЕООД

Щото КОЙ трябва да строи магистрали с тея пари, за това... И е едно да не ти удържат данък и съвсем друго осигуровки... Не вервам някоя фирма до 50 хиляди в БГ да плаща данък...

осигуровките естествено си ги плащаш, но да вземем сега тези пари дето ще идват от гугъл вече , ще са видими за пследователите на Дянков.
Та мисълта ми е така и така дотук правих около 8000 лева годишно от адсенс сега и за тех ще ми искат данъци!А в Китай държавата помага на бизнеса.
Мога да си купя протектор аа тилифона за 1долар ще ми го донесат. как става тази?
 
Само едно не ми е ясно: защо си мислите, че google прави регистрация в БГ за да ви е удобно на вас? Бъркате здраво модела. Ако искате да разберете защо пускат БГ фирма се запитайте те какво печелят!
 
Най-вероятно го правят, за да могат по-лесно да комуникират с държавните институции.
 
От: Гугъл България ЕООД

Абе хора, това ДДС ви е изпило мозъците тотално :)

Не схващате ли че накрая Гугъл са разбрали че сме офшорна зона, местят си тук основните операции и „пей сърце” и за клиентите и за самата компания…

А вие ДДС, та ДСС, тука милиарди ще играят, вие в стотинките сте се огледали…

Апропо, точно се чудех коя голяма компания ще влиза в България, та повечето фондове и солови играчи са полудели, през последните десетина дена, а то отговора излиза тук…

Айде тази година една компания, другата - десетина, след пет години всички българи - милионери и тук-там някой милиардер…:wink:
Отговорът е логичен - милиардите не ни касаят за момента.
 

Горе