Гугъл отказва да индексира постовете ми

Lill

Active Member
Здравейте,

Имам блог на уордпрес платформа, като досега постовете се индексираха бързичко (понякога за 2 минути). От вчера гугъл ме е бойкотирал и ботът му не обхожда статиите ми - пуснала съм две, които самотничат неиндексирани. Това, което съм направила междувременно е да сложа читика и инфолинкс (на инфолинкс премахнах кода вече, защото се притесних, че това може да е причината). Въпросът ми е - може ли наистина да е заради рекламите? Ще съм много благодарна, ако ми дадете насоки!!

Мел
 
От: Гугъл отказва да индексира постовете ми

Ако имаш Гугле уебмастер тул провери кога последно е минавал бота. В УП има настройка да не се обхожда сайта от ботове виж дали случайно не си я активирала
 
От: Гугъл отказва да индексира постовете ми

Здравейте,
благодаря за насоките. Всъщност първо тези неща проверих. Не съм забранила индексирането в уърдпрес. И да – веднага пуснах по няколко линка към статиите и преди така се е получавало, а сега недоумявам защо няма резултат.

В гугъл уебмастър тула отдавна виждам, че имам проблеми с картата на сайта: Submitted URLs 323, 12 URLs in web index.


Същевременно преди време промених структурата на URL адресите към /%category%/%postname%/ с плъгина permalink migration.
При ъпдейтване на уърдпреса скоро изключих всички плъгини, за да не възникне проблем. И впоследствие в уебмастър тул виждам, че имам Not found 6,380, всичките завършващи по такъв начин: р=1216, p=1224, p=1686 и тн. Бихте ли ми дали някакви насоки как да се справя и с този проблем.



Сега виждам, че една от статиите не се е индексирала вече десети ден, а преди не съм имала такива проблеми. Какво може да се е променило, за да не се индексират постовете толкова време?
 
От: Гугъл отказва да индексира постовете ми

Напоследък доста трудно индексира всичко, дори и някои сайтове които са често обхождани. Натисни си posts и incoming links с малко Social Bookmarking, RSS и пингване. Така няма начин G да ти устои :)
Махни плъгина и си сложи структурата на custom: /%postname%/
 
От: Гугъл отказва да индексира постовете ми

По добре не сменяй повече пермалинковете, няма смисъл. Да не би сайтмап плъгина да генерира урл-тата във вид р=1216, p=1224, p=1686 и тн. и да не ти бачка редиректа към пермалинковете нещо?
Всъщност не знам кое към кое редиректва, може и глупости да говоря.

Да имаш някакъв гео ограничаващ плъгин? Може да спира бота на Г и затова да не индексира.
Влез в уебмасъртуулс-а, иди на Labs/Fetch as Googlebot и пробвай няколко урл-та да видиш дали Г може да ги вземе и какво вижда. Пробвай и някой от урл-тата които ти ги дава грешни. р=1216, p=1224, p=1686
 
Последно редактирано:
От: Гугъл отказва да индексира постовете ми

По добре не сменяй повече пермалинковете, няма смисъл. Да не би сайтмап плъгина да генерира урл-тата във вид р=1216, p=1224, p=1686 и тн. и да не ти бачка редиректа към пермалинковете нещо?
Всъщност не знам кое към кое редиректва, може и глупости да говоря.

Да имаш някакъв гео ограничаващ плъгин? Може да спира бота на Г и затова да не индексира.
Влез в уебмасъртуулс-а, иди на Labs/Fetch as Googlebot и пробвай няколко урл-та да видиш дали Г може да ги вземе и какво вижда. Пробвай и някой от урл-тата които ти ги дава грешни. р=1216, p=1224, p=1686

Благодаря, направих предложеното (Labs/Fetch) и гугълботът успява да си вземе урл-те. Пробвах и с ismysiteindexed.com, но гугълботът обходи само тези параграфи, които са на началната страница на блога, без да индексира целите статии. Просто недоумявам какво става. Сайтът ми не е нов, като има и над 250 съвсем уникални материала на него... Виждам, че ботът постоянно влиза в сайта, но нищо не индексира.
 
От: От: Гугъл отказва да индексира постовете ми

Здравейте, отново имам въпрос. След последните ми блог неудачи, ключовите думи на блогчето паднаха до 650-то място - чета, че това е въпросното google -950 penalty. Само че аз не използвам black hat SEO. Всъщност изобщо не разбирам толкова, за да се занимавам с такова. А в блога имам над 300 уникални статии. В гугъл аналитикс забелязах, че всеки ден (от поне месец насам) блогът бива откриван по един и същ параграф от статия в блога - изкопиран параграф. По-лошото е, че имам между 6 и 10 такива откривания по този параграф - всичките от България - а блогът е англоезичен. Моля ви, кажете ми какво може да означава това. Благодаря! Мел.
 
От: Гугъл отказва да индексира постовете ми

Не е задължително да е наказание. Ако няма линк билдинг към блога е нормално да се движи в класирането с голяма амплитуда. Прати ми го на лично или в темата да го погледна.
 

Горе