Гугъл официално обяви чистка

От: Re: Гугъл официално обяви чистка

На мен окончателно ми стана ясно, че гугъл са крайно не надежден партньор и от тях може да се очаква всичко. Смятам да преосмисля основно стратегията си за развитие в интернет, като изключа сатрапа максимално. Пожелавам им скорошен фалит. Никой да не казва, че не е възможно:) Защото имаше и ISQ, майспейс и куп други гиганти, които вече никой не помни.
На същото мнение съм. Редим пирамиди от карти и само с едно духване могат да паднат...
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Аз отдавна го казвам това, и затова и се дразня на политиките на Г. за социални елементи в микса. Защото не искам да се занимавам с тъпия ФБ, Г+, Твитер и всякакви такива безподобни лайна. Всичко, но не и сайта ми. Щото видите ли ония тъпи говеда са сложили социален елемент. Ами да го духат. И аз сменям яко политиката и ще работя за бранд, мейл абонати и директни посещения. Чувствам колко безпардонни копелета са тия от Г., четох в статията в SEL и там се казва едва ли не , дори и Г. да не са прави ние да си мълчим като путки и да не ги нервираме :). Я да лапат! Не съм много засегнат, само едно мизерно бг сайтче с по 100+ посещения на ден ми замина, но за мен това е показателно, че градим въздушни кули. По добре това време да го отделим за дизайн и съдържание на сайта, за диалог с посетителя, и събиране на мейли....
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Това за диверсификация на посетителите и аз го мисля обаче какви реално възможности има пред един онлайн магазин?
Замислил съм се например върху популяризирането на афилейт програма - въпроса е как точно да стане гледам има сайтове които са нещо като агрегатори на такива оферти вероятно там трябва чрез някоя фирма да се попадне.
Кажете други идеи за популяризирането на афилейт програма или привличане на таргетирани посетители
 
От: Гугъл официално обяви чистка

ок, отвори една тема - как да си популяризираме сайта без да разчитаме на Г. един от начините е чрез гост постове примерно в чужди блогове - да не говорим че и за SEO е бяла тактика, но може да се прави само с цел да запознаеш хората със сайта ти.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Аз имам усещането, че сайтовете сякаш се въртят, като в ротатор за банери. Ту един отгоре, ту друг. От мойте сайтове, единият два дни беше паднал откъм трафик и за повечето ключови думи беше потънал, но сега се вдигна без да съм правила нищо. Един нов сателит пък, почти празен с няколко картинки и малко текст се появи най-отгоре на втора страница. После и той потъна някъде, след това изплува на седма. Някаква странна въртележка. Само на руснаците не им пука, Яндекса е железен :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

За магазин специално алтернативата си е платена реклама в релевантни сайтове и Адвордс. И някакви офлайн реклами, но зависи от спецификата на магазина.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Не е само това алтернативата, алтернативата е собствена медия, гост постове, афф. програми, фриймиум модел и.т.н.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Това го правя от няколко години и за трафика не е особено голям, но за СЕО си струва. Въпреки това на Google не му попречи да ми затрие сайт със 1к UK трафик и качествени връзки. Сега на мое място в серпа гледам сайтове с по 3 странички и 4к връзки от wiki сайтове и спам коментари. Google е крайно ненадежден партньор, завиждам на Руснаците, че си имат Yandex...
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Руските партньорски програми, откога им се целя и все ги подминавам, ама май е време...
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Ми да, идеята да се налазват пазари където доминират други търсачки не е лоша. Байду ми се вижда малко трудно на този етап, но яндекс ... щом сме пробили по германско, испанско, българско и английско ще пробием и там.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Мене пък едният ми сайт се е качил на 1ва позиция на 1ва страница,а беше на 4та.Ще проверя и ПР-а току виж и там са качили с 1 ,2 :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Ми да, идеята да се налазват пазари където доминират други търсачки не е лоша. Байду ми се вижда малко трудно на този етап, но яндекс ... щом сме пробили по германско, испанско, българско и английско ще пробием и там.

Шеговито звучи :)

Най-лесна е Байду. Плащаш - получаваш. След това е Гугъл. Не му харесват разни скрапери, трапери, бластове и тем подобни вече забравени от историята пластове - ОК, но, ако се държиш културно, ти индексира всичко, а позицията е въпрос на статистика, знания и нюх.
Докато Яндекс е мешана скара. Хем трябва да се набуташ толкова, колкото повечето тукашни не могат да си позволят, хем трябва да си готов, че след като метнеш няколко хилядарки вместо топ 20 ще получиш АГС.
 
От: От: Гугъл официално обяви чистка

Шеговито звучи :)

Най-лесна е Байду. Плащаш - получаваш. След това е Гугъл. Не му харесват разни скрапери, трапери, бластове и тем подобни вече забравени от историята пластове - ОК, но, ако се държиш културно, ти индексира всичко, а позицията е въпрос на статистика, знания и нюх.
Докато Яндекс е мешана скара. Хем трябва да се набуташ толкова, колкото повечето тукашни не могат да си позволят, хем трябва да си готов, че след като метнеш няколко хилядарки вместо топ 20 ще получиш АГС.

Да, ти сигурно знаеш най-добре, но на този етап да се опитват нови неща е жизнено важно.

АГС какво е? Деиндексиране нещо ли?
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Какво се случва?
Активни потребители
There are currently 160 users online. 50 потребители и 94 гости, with 16 spiders
Най-много потребители онлайн 1,006, 09-02-11 в 20:05.
........ Baidu (4), BingBot (10), Yandex, Google
 
От: От: Гугъл официално обяви чистка

Да, ти сигурно знаеш най-добре, но на този етап да се опитват нови неща е жизнено важно.

АГС какво е? Деиндексиране нещо ли?

О, да, досега в българо и англоезичните сайтове беше изключително лесно, защото всички усилия бяха насочени към Гугъл. Но светът се смалява все повече и повече, а конкуренцията нараства - както между сайтовете, така и между търсачките. Не само на база език или регионалност... например Яндекс скочи и в Турция.

АГС е филтър ... има няколко вида АГС, но с една дума си е тесла.
 
От: От: От: Гугъл официално обяви чистка

О, да, досега в българо и англоезичните сайтове беше изключително лесно, защото всички усилия бяха насочени към Гугъл. Но светът се смалява все повече и повече, а конкуренцията нараства - както между сайтовете, така и между търсачките. Не само на база език или регионалност... например Яндекс скочи и в Турция.

АГС е филтър ... има няколко вида АГС, но с една дума си е тесла.

Това с чиста съвест мога да кажа, че го проспах по най отвратителен начин. Грешката си е изцяло при мен ... Сега ще се наложи да наваксвам от нулата.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Добре де, сега какво правим? Сайтовете вече се успокоиха и следва всеки уебмастер да предприеме стъпки на някъде...
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Гугъл така ни изкла, както и турците не са клали...
Хвърчат сайтове и полезни и сателити и всякакви, не подбира.
А директно цепи и отнася.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Едно от моите блогчета го премести на 30+ позиция и днес реших да му поста една нова публикация... без да е манипулирана... веднага премести сайта на +300 позиция :)
 
можеби очаква че ще постенм контент аз се чудя какво ще стане ако набием социалки :) все пак сайтовете със социалки се ранкват

мисля да изшлчпам едни 50 от най силните :) като за начало сайта е минус много за топ киурда и минус 30-50 за второстепни

социалките ще бъдат към последната пусната статия ...

за съжаление човека е зает и ще трябва аз мануал да ги набия май ...
 

Горе