Гугъл спря да показва сайта в търсачка

От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Много хора се отказват тотално от всякакъв ОНЛАЙН бизнес.... те нещата буквално смърдят вече :? Заебват се сайтове, изоставят се читави домейни, рекламата е в разруха...никак добре не са нещата. А успоредно с това се вдигат цени, критерии, изисквания... Идеята май май наистина е пазара да се движи така както се движи и офлайн бизнеса (утопичният свободен пазар на блекито)

Ебси и свободния пазар:) Един онлайн дерибей казва на всички какво да правят. Най тъпото е, че ти реже главата без значение дали му играеш по свирката или не:lol:
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

И не само... в надпреварата кой колко добре да се кълчи на хорото, се изтепваме един-друг :wink:
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Не, просто иска да ни накара да си плащаме :wink:
Много малко сайтове ще ги подмине брадвата...това вече е тенденция. Само супер полезни, некомерсиални и така да се каже - обществени сайтове ще могат да се радват на някакъв що-годе приличен индекс, без да е необходимо да си цакат за което :)

За така казаните "обществени сайтове" мога да се съглася. Аз лично правя доста семпла и умерена СЕО оптимизация ( вече всички СЕО оптимизатори я заклеймяват), която е за дадени моменти. В момента се радвам на страхотни позиции, дори ми е обновило част от по-старите страници, които бях променил.
Истината е, че СЕО-та е важно как се прави, как се наслага към страницата и други неща. Забелязал съм също, че именно "социална фактор" играе роля.
Например ако имаш коментари (фейсбук или в сайта), анкета и други, което е добър знак за google, че реално хората имат интерес.

То затова пингвина резна доста... зачита повече социалния фактор.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Чумата в УК мина на 29-30 миналият месец като интересното е че сайта който удари не го потопи а го върна на нива от преди да му се прави оптимизация - Сега прегледах разни ниши в БГ които съм следял преди и само един сайт е потънал всичко друго ми изглежда същото. Явно не е била голяма метлата.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Ха ха... ще се сетиш ти:) Аз направих това още преди една година и не съжалявам... Няколкото сайта дето си оставих не ги е барнала чумицата.

В дългосрочен план блекхетърите, дето толкова ги нареждахме тука, излязоха прави. Тактиката ебеш и бяга е най печеливша в момента. Да развиваш голям проект не си е работа, защото тея дебили решават нещо, връщат те в първи клас и оставаш без нищо.

Общо взето си е*ало майката:)

Или да сменя хоста и да си преместя всичко до някой дето няма да ме ограничава във всичко. Виж тук примерно няма лимити на цпу, и ми дават 150 гб. дисково пространство за 22.50 на месец. А аз сега плащам към 100. на месец при суперхостинг много се увълчиха и взеха да искат много пари. Пък за сайтовете ще си се бачка и ще видим. Не знам вече и аз ще го мисля до края на месеца не може така просто не вървят нещата. Гугъл, ме цака суперите и те ме цакат. Спомням си преди на най-големия им споделен хостинг имаше само лимит за php. cpu time. после се почна и mysql, сега и брой файлове. Па гуглю няма да го коментирам щото всичко квото ще кажа трябва да е със *******
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

@radoslav68 сайта е писан не е блог и е с конкретна тема.

Не знам при вас как е но при мен положението е трагедия.

Ето снимка от webmaster tools.

Clipboard02.jpg

Нещо бъркаме не може толкова рязка промяна. Сайта мисля, че ми е написан горе долу добре сравнение с конкурентните и някакви сайтове които са мноооого зле излизат по-напред. Сигурно трябва да се чака и да се трупат посещения от уста на уста. :)
 
Последно редактирано:
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

при мен, от 14-ти август рязък спад, от 4.09 възтановяване на нивата от преди 14-ти август, говоря само за трафик от Гугъл, при сайт на английски.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Я проверете имате ли съобщения в ГУМТ че срещу сайтовете ви са предприети ръчни мерки
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Аз нямам съобщения, но при някои сайтове разместванията са сериозни
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

В негативен аспект основно, има някои леки покачвания, но спадовете са повече и по-големи. То зависи и от нишата, но със сигурност ъпдейта си казва тежката дума.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

При мен започна да се оправя положението. :)

От 100 импресии на другият ден 2000 и кликовете скочиха също. :)
 
Гугъл спря да показва сайта в търсачка / Google has stoped to show my site

При мен започна да се оправя положението. :)

От 100 импресии на другият ден 2000 и кликовете скочиха също. :)

Честито! ;) Нещо специално ли си направил или така, от само себе си? Пожелавам ти още хиляди по толкова. ;)
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Ами нищо особено. Добавял съм нови функционалности но нищо свързано с SEO. Мисля, че колкото повече посещения имаш толкова по-бързо се издигаш. Общо взето и в момента излизам на задни позиции не е както в началото но и това е начало.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Преди малко проверих на кои позиции ранква един мой нишов блог, който успя да се качи добре в SERP-а и трафъкът се бе удвоил почти двойно.... Е, ми няма такъв цирк - за почти всички кл.думи (а те са към 50) имам дроп в ранка с около -50 позиции назад... Не знам какво искат тези малоумници от Гугъл. Контентът е качествен, под формата на ревюта. Статиите имат тематични снимки, дори и клипове. Няма keyword stuffing или крослинк. Социалните сигнали са прилични, а също така и SEO-то, което съм правил не е блекхет или бичене на линкове.... Няма угодия.... Ще се надявам да е нещо моментно и пак да върне позции, ама ... докато стане (ако стане) приходите падат яко..
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Искат хора. Колкото повече импресии имаш на 1 страница толкова повече ще се издигне нагоре. НЕ съм го чел никъде просто го забелязах. Когато си пуснах сайта 1 страница имаше много импресии за няколко дни. Всички други страници отидоха много на задни позиции само тази си остана добре оптимизирана. При положение, че е доста конкурентна като ключови думи и съдържание.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

@an1val защо не споделиш откъде ти идват тези много импресии на дадената страница, за които твърдиш, че са помогнали да се класира по-напред в google. Предполагам социалните мрежи или реклама? Според мен обаче това няма толкова голямо значение за класирането на сайта ти, просто явно текста е добре написан и на google му харесва. То така ако се класираха сайтове от импресии или посещения ...
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Ами докато се индексираше добре от гугъл. Съдържанието е дупликирано. Има го в още поне 5 сайта но мисля, че е индексирало мен преди останалите. Нямам друго обяснение. :)
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

10 дни излизаше супер и от 2500 импресии на 60. Вече съм направо разочарован дайте идеи хора.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Хора давайте съвети. Едно сайтче от 10 място отиде на 201. Не ми е кой знае колко ценно, ама гледах сега линковете във УМТ и честно казано няма много, които са странни. Дайте идеи какво да го правя, няма действия предиприети спрямо сайта във УМТ. Това за 1 нощ. При положение, че не съм барал нищо по сайта и кеша му е от 23 октомври. Преди 3 дни написах 3 уникални статии, на дали ме е бутнало заради тях. Има ли чалъм скоро да ме върне на старите места, защото същия проект преди имаше навика да изчезне от серпа за малко и после да се върне на по-добри места...
 

Горе