Гугъл с нов ъпдейт.

snobski

Member
От няколко дена чета по сайтовете за SEO новини, че гугъл изкарва ъпдейт. Целта на ъпдейта е да премахне по-бавните сайтове от резултатите, което не означава, че по-бързите сайтове ще се вдигнат. Някой има ли наблюдения за промени в резултатите?
 
Не мога да кажа какво значи бавен сайт за Google, но предполагам че става въпрос за зареждане на страницата над 5-6 секунди. Доста статистики показват, че интернет потребител не чака повече от 4 секудни. За мен има логика Google да вижда, че резултатът не върши работа на потребителя и за това да го премахва. Според мен най-много ще бъдат повлияни мобилните резултати.
 
Чичо гоогле първо да си оправи неговите глупости, чета в друг известен чужд форум как хората правят тестове и Интернет страницата се зарежда за по малко от секунда и половина цялата но като добавят рекламите на гоогле и техния брояч и сайта започва да зарежда за 3 или 3 и половина секунди. Дето се вика има забавяне от около 2 секунди допълнително ? :D
 
Чичо гоогле първо да си оправи неговите глупости, чета в друг известен чужд форум как хората правят тестове и Интернет страницата се зарежда за по малко от секунда и половина цялата но като добавят рекламите на гоогле и техния брояч и сайта започва да зарежда за 3 или 3 и половина секунди. Дето се вика има забавяне от около 2 секунди допълнително ? :D

Абсолютно е вярно. Рекламите им бавят по 2 секунди и на горе, шрифтовете им бавят по 2 секунди. Ми то от тях събираш 4, 5 секунди. Аналитикса бави. Всичките най бавещи простотии са техни. Иначе на ъпдейти са открехнати. Да си оправят простотиите и няма да имаме проблеми. ;)
 
Чичо гоогле първо да си оправи неговите глупости, чета в друг известен чужд форум как хората правят тестове и Интернет страницата се зарежда за по малко от секунда и половина цялата но като добавят рекламите на гоогле и техния брояч и сайта започва да зарежда за 3 или 3 и половина секунди. Дето се вика има забавяне от около 2 секунди допълнително ? :D

Точно техните реклами са най-тромавите. На един сайт ми ги бяха махнали за известно време и направо летеше, а е доста тежък, с много съдържание и реклами :D
 
Има такава тенденция. Освен това забелязах спад на местата, ако сайтът е офлайн ( хостинг причини ) твърде дълго време, примерно над 3 часа. Спада с по 3-4 позиции, според ключовата дума и оптимизацията по нея. Имам 2, които след над 5 часа offline на клиентски сайт, по две от ключовите думи до изритаха.... Сега дали точно заради него е станало или заради оптимизацията на втория му сайт ( не не е с идентично съдържание като оригиналния ) или друго, нямам идея. Отосно за бързото зареждане, зависи И от хостинга. Имам наблюдения, че индийски хостинг, който изпозлвам аз например, зарежда сайтовете ми по-бързо от български хост доставчици, на които са били преди това. А ... да не говорим за Up Time, че там става по-зле :D
 

Горе