Гълъби на терасата - ПОМОЩ!

Викаш трябва да се стигне до спецове по ДДД и такива ядове заради едното нищо. Ние тука го предупреждаваме човека, да знае с какво се ззахваща, ама ти се правиш на остроумен, вместо да напишеш нещо градивно. Явно в Тулово гълъби няма и не си виждал що за напаст са. Естествено че можеш да се отървеш, ама въпроса е струва ли си усилията, ако може да оправиш нещата докато е рано. В това се опитвам да убедя колегата, да размисли и да си прецени. На мен не ми пречат, стига да не са в моята кооперация. Красиви са, но вредите от тях са по-големи от насладата която носят. Има много по-подходящи за отглеждане като домашни любимци животни. Гледането на гълъби е съизмеримо с това да сложиш прасе на терасата. Едва ли има някой нормален да го направи. Пък и прасето можеш да го консумираш за Коледа
 
Последно редактирано:
По-добре е да ги остави, след това да му мисли, сравнително лесно ще може да ги изгони.
 
Птиците са преносители на бълхи и кърлежи. И на мен ми е жал за гадинките, но съветът ми е да не им създаваш благоприятна среда, освен ако не обичаш кръвосмучещи паразити, причиняващи сериозни болести, обриви и алергии. Курешките ще ти бъдат най-малкия проблем. :)
 
Редно е да се спреш вече, адаш. Не блестиш с интелигентност в момента, а точно с обратното.
Пич молИм та, напрягам се при всяко твое хипер интелигентно прозрение пък сърце не ми дава да ти скрия коментарите ти си някакво Seo, дизайнер, копирайтър, психолог, анализатор, бизнесмен и най-вече на всяко гърне мерудия...
 
Пич молИм та, напрягам се при всяко твое хипер интелигентно прозрение пък сърце не ми дава да ти скрия коментарите ти си някакво Seo, дизайнер, копирайтър, психолог, анализатор, бизнесмен и най-вече на всяко гърне мерудия...
Ела да тестваш услугите ми, а след това говори.
 
Какво им се чудите на тези гълъби, става страхотна супичка от тях :D
Абе от диви ок, ама градските гълъби, не знам. Обиколили са всички кофи в града. Не искам да звуча грубо, но нищо смислено не правят тия животни тук в града. Нещо като бездомните кучетата.
 
Абе, още вчера ти казах, да питаш в бе ге мама. Но ти си решил да ги отгледаш. Ето това е един вариант да се отървеш от тях, след като поотраснат - нали спомена че са два броя... :)
 
Нека да не преливаме от пусто в празно и от крайност в крайност...
Едните готвят супа, другите ги отглеждат на терасата си. Постъпката да направиш нещо такова за животните е прекрасна, но доста необмислена. Да, трябва да сме хора, но гълъбите пренясат зарази. Ти сигурен ли си, че после няма да ти прелитат между чаршафите на простора?
Не е нормално да правиш кокошарник в апартамента си...
 
Здравейте,
за отглеждането на гълабите не мога да дам съвет,но относно гоненето им зная ефикасен и безобиден метод.
Гълабите се гонят с ресни от фолио.Най-добре става от виното в къртонени кутии-вътрешността им е от по устойчиво фолио.След изпиването на виното по празниците,вземата фолиото,премивате ги и го режете на ресни.Поставяте ресните на местата който не желаете да посещават.Гълъбите се стряскат от проблясъците на ресните.Може да използвате и друго лъскаво фолио,но това е доста устойчиво.
 
  • Like
Реакции: CTAH
Камене, не си в час нещо май? Тука ко пише ве гражданино прост?
Здравейте,
за отглеждането на гълабите не мога да дам съвет,но относно гоненето им зная ефикасен и безобиден метод.
Гълабите се гонят с ресни от фолио.Най-добре става от виното в къртонени кутии-вътрешността им е от по устойчиво фолио.След изпиването на виното по празниците,вземата фолиото,премивате ги и го режете на ресни.Поставяте ресните на местата който не желаете да посещават.Гълъбите се стряскат от проблясъците на ресните.Може да използвате и друго лъскаво фолио,но това е доста устойчиво.
Какво е това вино във фолио?!?
 
В това отношение най-добре е ако имаш къща - щъркели да пуснеш да се гледат около теб. Наистина си заслужава. Красиви животни, радват окото и са идеални "съседи".
Ха ха :) Сетих се, че скоро четох една статия: https://dariknews.bg/novini/liubopitno/shtyrkel-huligan-vilnee-v-germansko-selo-video-2020570
 
Камене, не си в час нещо май? Тука ко пише ве гражданино?
Това че ти си завършил 8 клас и не си учил по литуратура какво е метафора и хипербола си е лично твой проблем.

И ако обичаш не цитирай мнение насочено към мен и мнението на друг човек С който нямам нищо общо, просто съвпадение на моето първо име с фамилията на колежката, защото най-малкото е обидно към другия човек. Или злобата те беше напънала и недочете кой е пуснал поста.

А прост можеш да викаш само на себе си. Всички във форума са видели че си такъв. Поне да беше казал нещо смислено по темата а ти просто влизаш да се заяждаш с хора които се опитват да помогнат. Няма тема в която да не си се намесил и да не си прецакал. Некога нищо смислено не си казал. Ако беше мой тоя форум отдавна да съм те блокирал.

Извинявам се на колегите и админите за лиричното отклонение, но щом тоя не е блокиран, значи не е проблем за никого да се разводняват темите. Аз спирам до тук. Нямам време да се занимавам с хора които по цял ден кибичат във някакъв форум да си избиват комплексите щото явно в живота са пълни нули.
 
Последно редактирано:

Горе