ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравей и на теб. Радвам се, че ти харесва местенцето и че има какво дя научиш тук. Мерси също така, че правиш и реклама на сайта, като нямам никакво съмнение, че както е помогнал на теб и продълхава да ти помага, така ще свърши същата работа и на друг. Успехи тук и ако има нещо, драскай.;)
 
От: Re: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Добре дошла и ти пожелавам приятен престой тук. Надявам се все повече като теб да станат част от нас и да подобрим статистиката или поне да я преравним с тази на САЩ, където над 50% от хората там, занимаващи се с интернет печелене са домакини. Майки или просто домакини. Вярвам, че това ще се промени, защото условията са на лице и всичко е до нас.

Работата в интернет за мен преди 4 години беше мечта. Нямаш шеф над главата, нямаш дразнещи колеги, можеш и в леглото да работиш. Но като се замислиш, че губиш контакта с живите хора, че с приятелите ти се виждаш много рядко и ти става гадно, поне за мен отскоро е така. Така че аз не искам да ги стигам Хамериканците :)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Но като се замислиш, че губиш контакта с живите хора, че с приятелите ти се виждаш много рядко и ти става гадно, поне за мен отскоро е така
Ти искаш да работиш, за да изкарваш пари или за да разцъкваш с колежките по цял ден?
 
От: Re: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Работата в интернет за мен преди 4 години беше мечта. Нямаш шеф над главата, нямаш дразнещи колеги, можеш и в леглото да работиш. Но като се замислиш, че губиш контакта с живите хора, че с приятелите ти се виждаш много рядко и ти става гадно, поне за мен отскоро е така. Така че аз не искам да ги стигам Хамериканците :)

Контакта с живите хора не можеш да го загубиш, но много лесно можеш да загубиш контакта с важните хора в собствения ти дом. Достатъчно е да виждаш чуждите по 8 часа на ден, а своите по 5, от които ако 1 час е пълноценно прекаран с тях пак е добре. Сложи едно 5-10 години прекарани по този начин и в един прекрасен ден уж важните за теб хора ти стават напълно непознати и скучни, няма да има даже какво да си кажете, и кафето навън или бирата в кръчмата се превръща в най-добре прекараното време на света.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Абсолютно точно - може да не съм "мамче", но така съм много по-близо до семейството си постоянно и винаги мога да стана от компютъра, ако се наложи. А колегите, не ми липсват кой знае колко много, никога не съм смятал, че можеш да бъдеш истински приятел с хората, с които работиш (не говоря за предприемачески инициативи, те се получават добре с приятели).
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Естествено, че искам да изкарвам пари, но от дни съм се замислила, че понякога се чувствам леко кофти. Общуването ми е повече по скайп заради работата и когато споделя у дома как се чувствам, ми казват същото - "Ами без пари?". Ех, тези пари...:)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Работиш за пари, а не за контакти, нали? Организирай си времето, така че от надомната ти работа да печелиш ти и семейството ти - както пари, така и време, което прекарвате заедно.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

И според мен зависи от организацията на времето. Да не говорим, че тази организация, ако работиш от вкъщи зависи само от теб. Замисли се, че ако имаш шеф на главата- в повечето случай той разполага с твоето време.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравейте,
и аз съм "мамче" и то на две близначки, която ей така на майтап реши покрай мъжа си да си направи и тя сайтче :) Не печеля от него, но пък си го правя с удоволствие и така си поддържам контакти с хора, които имат сходни интереси с мен. Някой ден може и да почне да идва печалба от цялото това мое списване и споделяне на рецепти (на кулинарна тематика е сайтчето), но поне за сега е само за "начесване на крастата" както казва мъжа ми, а и аз съм напълно наясно в каква ниша съм се набутала, но това ми харесва :) Реших да се включа в темичката ви, защото реших, че трябва да се покаже как българските мами, дори и да не печелят все още, са в интернет пространството и то активно, не сме просто съфорумки в някоя и друга групичка в нета. Много полезни и хубави съвети получаваме с мъжът ми от форума тук и чрез него аз ви чета задочно, затова не сте ме срещали активно сред вас мен самата. На другите мамита желая успех в начинанията и бъдете сигурни, че тук ще намерите помощ за всичко, което ви касае не само за блогърството и печалбите от това :)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здраввй,

Ти си двойно щастлива с близнаците. Радвам се, че тук ти харесва и научаваш нови неща. Ще се радвам и в бъдеще да го правиш, като вярвам, че скоро сайтът ти натрупа повечко трафик и ще можеш без проблем да изкарваш мин. една средна раб. заплата на месец. Споменавал съм го много пъти един пример, за една жена започнала с блог за рецепти и идеи за кухнята, в последствие създала собствен бранд - името си и сега е чест гост в толк шоута, където освен реклама на блога си, прави и на книгите си. Действието мисля, че се развиваше в Англия, но и тук гледам една жена, с блог - има си собствено предаване по една от малките телевизии. А блога й, ако не се лъжа, беше на blogger.com.

В този ред на мисли, искам да ти пожеля да задминеш успеха на двата примера. Можеш също така да го разчупиш с допълнителни и различни секции, като ревюта на заведения, красиви кухни (галерия или страници със снимани уникално направени кухни), събития (предложение на кое събитие какво е подходящо да има - сватба, кръщене, някой празник, РД и т.н.) и др. Вярвам, че ще го направиш много добре в бъдеще....ааа, не забравяй да споделяш в мрежите и се бутай по ивенти....ще ти помогне и за брандинга. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здраввй,

Ти си двойно щастлива с близнаците....



Благодаря за радушното посрещане на първо място и за ценните съвети и не на последно за дадената ми положителната репутация!
До сега не бях гледала с комерсиални очи на сайтчето си и когато съм посещавала и конкуренцията не съм се заглеждала как са организирали секциите си, което си е проличало в работата ми до тук. Но, и да бях се замислила честно си признавам нямаше да се сетя, че ревютата и галерията от уникални снимки и прочие може също да се добавят, та даже и да са много полезни. Не знаех до днес какво е и ивент, но си поговорихме с гугълчето и вече съм наясно.... ето защо до сега гледам само гърба на мъжа си на компа му и той от време на време ме светва какво пише при вас, защото съм си на вие с терминологията :) Но, нищо така се тръгва с малки стъпки, тръгнах от една гола тема, която разцъках до последното хтмл редче за да я направя визуално както си ми харесва без да отбирам нищо от това с моето си икономическо образование и съм си лепнала едно име да умре народа от смях, но пък съм в джаза и даже и стотинки ми се трупат някакви там :) Сигурно това са далечни спомени вече за повечето от посещаващите форума, но пък тръпката си я бива! Влязох тук директно чрез фейсбук профила си и вече ви става ясно как бульоните "Маги" може да ме спънат, ако реша да си повишавам брандинга и за да не си помислите, че са празни приказки да уточня, че името на сайта ми почва с маги :) Отивам да чета наръчника за нови потребители, защото смятам да ви посещавам вече редовно! Ама така де, тук ми разрешавате да си сложа в подписа линк към труда си (макар, че още не съм го направила и няма докато не задобрея за да има с какво да се похваля), а в бгмама- та където бих могла доста да съм полезна ще ме изритат веднага за това, че ще се опитам да се брандирам. ОК те си имат своята ниша, но аз не виждам определен смисъв в това да списвам ей така само от куртуазия в някое тематично блогче, а и да го споделям там, че да образовам хората насила, кой губи в случая? Хубав ден на всички и до нови срещи из форума!
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

наивни, но факт
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Позволявам си да поизтупам тази тема и да я вдигна малко. Имам нужда от съвет.

С дребосъците се гледаме сами (разбирай, "самотна майка"). Тъй като няма физически кой да ми помага за децата, единственият вариант за работа за мен е от вкъщи - няма как да го направя иначе с физическото присъствие на работа и воденете на училище и градина на 10 км едно от друго, алергиите, температурите и прочие.

Та.. чета от известно време този сайт и си помислих, че няма да ме натирите веднага, ако ви попитам за идеи и опции. Бачкам яко, не ме е страх от неизвестното, нахъсана съм. Понаразбирвам от seo, wordpress и подобни. Говоря английски. Виж от код нищо не разбирам.

Исках да ви помоля за идеи какво бих могла да правя онлайн (под всякаква форма, ниша и тн.), за да докарвам някакъв месечен доход за дребосъците и себе си. Отворена съм към всякакви идеи (без там реферали и подобни бози).

Сигурна съм, че това е мястото, където бих получила най-компетентна информация и предварително ви благодаря.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравей dumspirospero

Ще бъда кратък! Добре дошла - надявам се да намериш това което искаш.

Няколко начина от които можеш да вадиш $

Влизаш в секцията на форума за Freelancer и предлагаш да пишеш статии, да превеждаш от енг на бг - да качваш някакви неща ( много сайтове имат нужда от ежедневна поддръжка )
Друго - Създаваш си сайтче на енг или бг... взимаш хостинг, домейн - и го поддържаш, там вече може да печелиш от отдаване на реклама, адсент, линкове, статии и т.н НО сайта ти трябва да е добър/ да има трафик.
 
Здравей,

И добре дошла тук. Радвам се, че имаш желание и наистина искаш да пробваш и успееш. Като начало можеш да се пробваш да продаваш знанията си, а да натрупаш и капитал, който да налееш в нещо по-голямо - сайт за чуждия пазара (на английски), като пишеш или развиваш сайт, в нишата, в която имаш интерес, знания и желания да се развиваш. Така е най-добре. Иначе си има много други начини. ;)

Ще ти е малко трудно в началото, но ще се свикне, то с всичко е така. И тази материя не прави разлика. ;) Може да се правят пари и с клипове, текстове, социалните ти контакти. В интернет няма ограничения, но е хубаво да помислиш с какво може да си полезна за станалия свят. ;) Помисли над това, какво може да им предоставиш? Успехи и сподели повече какви виждания имаш, а ние от своя страна можем да дадем напътствия, идеи и методи за реализация. :)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Благодаря за отговорите, впечатлена съм и благодарна.

Още утре ще се възползвам от съвета за фрилензинг - не ми беше минавало през главата, а всъщност пиша не лошо.

Забелязах, че и двата съвета по-горе, клонят към идеи за сайт, който да е на английски. Разбирам, че бг аудиторията е малка, но невъзможно ли е да се печели от бг интернет присъствие? Освен това, скромният ми опит е, че много по-лесно се оптимизира на бг, отколкото на английски. Англо-говорящият пазар е необятен, да, но и конкуренцията е в стотици пъти по-голяма. Пък съм и непоправима патриотка, да му се не види.

Визирам сайтове като дир-а, бг-мама и разни други. Голяма ми е лопатата, знам. Но пък съм сигурна, че тези (и подобни сайтове) се издържат главно от реклама (в разни форми).

Като удавник за сламка съм се хванала и ми се иска някой да ми каже, че има и такива, които печелят от бг съдържание, предназначено за бг аудитория... Да имам за какво да се хвана...

п.с. за благодарност към собствениците на този прекрасен форум, ще разгледам подробно цялата им реклама.
 
Възможно е да се печели от БГ трафик, но в сравнение с чуждестранния, някак не е толкова добре, колкото трябва да е. Повечето, които ти споделят това, знай, че говорят от опит и са го изпитали на свой гръб. :) Конкуренцията е в пъти повече, но когато имаш какво да дадеш на света, това няма значение. Все пак успешните проекти се отличават и с нещо уникално в себе си. Да, ако си поредния сайт за нещо си, няма да си много желан, така де, дали си ти или другите няколко стотин или хиляди, все тази. :)

Патриотизмът няма нищо общо тук. Тук говорим единствено и само за бизнес....все пак, ако искаш да правиш пари от сайт, приоритетите ти трябва да са различни от личните такива. Икономически погледнато си гледаш други неща - инвестиции, приходи, перспективи и др.

Ако си силна и скоро стигнеш сайтове като dir.bg, bg-mama, ще е добре. Няма спор. Те са големи и печелят добре. Но са от години и наистина зад тях седи екип, рано или късно може да се стигне това ниво, но се иска упорита работа и много търпение. ;) Но представи си нещо като тези сайтове на световно ниво. Тук си голям, там си вече титан. ;) За това. Няма база за сравнение, но и малките неща навън се радват добре на доходи, трафик и интерес. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Blinky, благодаря ти, разбирам. Започвам днес и ще ъпдейтвам редовно (дано пък един ден и аз съм от полза с някой и друг съвет на този прекрасен форум).
 
Blinky, благодаря ти, разбирам. Започвам днес и ще ъпдейтвам редовно (дано пък един ден и аз съм от полза с някой и друг съвет на този прекрасен форум).

Ще си от полза. Въпрос на време е, ще видиш. :) Дано скоро имаш нещо, с което да ни се похвалиш и да можем да си дадем мнението. Като почнеш, направо си направи една собствена тема, в която да си пишем за проекта ти. :) Много ще се радвам да помагаме. :)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

И в тази тема да се запиша :) малката е вече на година и идеята да се занимавам с нещо от вкъщи все повече ме кара да се замисля. От всичко, което изчетох дотук вариантът за чуждестранен блог или сайт ми изглежда най-смислена, но и трудна. Занимавах се за кратко с писане на статии и някои неща ми се изясниха. Остава препятствието с езика търпението, което е нужно. Засега съм доста заета с детето, но бавно,бавно с помощта на преводачи мисля, че ще се получи. За пореден път искам да благодаря на форума и всички, които се включват с ценни съвети и споделят опит.
 

Горе