ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

И в тази тема да се запиша :) малката е вече на година и идеята да се занимавам с нещо от вкъщи все повече ме кара да се замисля. От всичко, което изчетох дотук вариантът за чуждестранен блог или сайт ми изглежда най-смислена, но и трудна. Занимавах се за кратко с писане на статии и някои неща ми се изясниха. Остава препятствието с езика търпението, което е нужно. Засега съм доста заета с детето, но бавно,бавно с помощта на преводачи мисля, че ще се получи. За пореден път искам да благодаря на форума и всички, които се включват с ценни съвети и споделят опит.

Супер. Да ти е жива и здрава и да ти кажа, че много добре си се ориентирала. ;) Направо супер даже. Имаш да преодолееш езиковата граница, както и да си харесаш ниша, в която би си развивала блог или сайт с голям кеф. Начин за печелене тук винаги ще се измисли, особено като удариш едно 200 на ден. ;)

Нещо, към което да си се ориентирала от сега? Ще се радвам да ни споделиш и ти нещо, за да можем да дадем по-точни съвети. Успехи и много добра инициатива си подела. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Много благодаря! Ориентирала съм се към темата за бебетата- раждане, отглеждане, здраве, хранене...всичко. Иска ми се да публикувам и на бг и английски статиите, така и така ще ги пиша , но не знам добре ли е това да става в един блог или да са два различни?
 
Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Много благодаря! Ориентирала съм се към темата за бебетата- раждане, отглеждане, здраве, хранене...всичко. Иска ми се да публикувам и на бг и английски статиите, така и така ще ги пиша , но не знам добре ли е това да става в един блог или да са два различни?

Много добре. Това е един не малък и суперконкурентен пазар. ;) Поздравления за решението ти. Може да има Ен и Бг версия, не мисля, че е проблем. Просто, ако ще правиш такова нещо и по този начин, препоръчвам ти Ен частта да е на основния домейн, а вече Бг - bg/. А най-добре си е два различни, които да водиш успоредно. ;) Даже и домейните може да вземеш същите - .com и .bg - а ако държиш да се запомнят на съетветните пазари - вече с кл. думи и бранд - vivababy.com, babyworld.com и някакви такива.
 
Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

А, да допълня. Има много афилиейт програми за такива продукти, дори мисля, че преспокойно може да преговаряш (след силното му позициониране на пазара - ен и бг) за директна реклама. Мисля, че и Adsense никак зле няма да се представи, поне при ен блога. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

правилно ли мисля за последователността за стъпките?
- първо да подготвя около 10 статии
- създаване на блога
- домейн и хостинг
- публикуване на статии , развитие на блога
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

правилно ли мисля за последователността за стъпките?
- първо да подготвя около 10 статии
- създаване на блога
- домейн и хостинг
- публикуване на статии , развитие на блога
Това е прекалено олдскуул и не мисля че ще доведе до кой-знае какви резултати в днешно време.
Аз бих помислил поне за някакъв туист на тая класическа схема. Примерно да се заменят статиите с някакъв друг тип контент...
 
Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

правилно ли мисля за последователността за стъпките?
- първо да подготвя около 10 статии
- създаване на блога
- домейн и хостинг
- публикуване на статии , развитие на блога

Интересно, но малко по-иновативно.

Със сигурност е хубаво да има съдържание. Всеки блог / сайт е хубаво да бъде пуснат след като има такова, другото е несериозно отношение, както и да го погледнеш. ;)

Реално създаването на блог се препокрива със създаването на информационен сайт. Вече когато говорим за фирмен, продуктов, корпоративен, дори и магазин, тогава смятаме блог секцията, като отделен елемент за изграждане. Няма как да имаш нон стоп излизващо се съдържание, което те класифицира като информационен сайт, и в същото време да имаш блог, който реално ще изпълнява същата функция. Вземи например Mashable - те са си реално информационен сайт. Нямат блог, само категории и допълнителни страници, като Jobs, Events, Media Summit, Contact us, Subscribe и други. ;)

Да, красив, добре запомнящ се домейн. Мисли за бранд.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравейте, приемат ли се татковци? Имам огромно желание да вадя пари от нета, много харесах предложенията на афилейт програмите от afftips.com, но те ми се струват за сайтове на английски, дано да греша... Виждам, че човек с конкретна идея, получава подкрепа от Вас мили хора. Нямам нищо конкретно като идея и действие, което ме яде отвътре всеки ден, а мечтая да се разгърна, като че ли не мога да направя първата крачка. Рецептата е ясна, действието, е вече имам един малък сайт зад гърба си, не е без нищо. Питам нещо, дали има афилейт сайтове, предлагащи продуктите си или услугите си като някакъв вид уджети или под друга форма, такаче да може човек да ги сложи в ибей и да ги продава вс едно са негови? Благодаря предварително!
 
От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

То ваденето на пари всеки го иска, но едно виждам тук от различни постове, а именно да предоставиш нещо стойностно на останалия свят, колкото повече, толкова повече!
 
От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

П.П. Как да давам репутация на някого, много приятни изказвания срещнах?
 
От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

П.П. Как да давам репутация на някого, много приятни изказвания срещнах?

Цъкаш върху звездичката вляво, под името, датата на регистрация, броя мнения и репутацията на потребителя и избираш I approve - т. е. че оценяваш положително коментара на същия.
 
От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

нямам звезди никъде, направих ти снимка на екрано, но явно не мога да прикачам нищо засега
 
Re: От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

нямам звезди никъде, направих ти снимка на екрано, но явно не мога да прикачам нищо засега

Здравей и добре дошъл. Ще имаш след 10 поста и 10 дни, изкарани тук. Ще ти отговоря на това, което си писал детайлно. ;)
 
Като начало идеите ще ти дойдат бързо, след престой тук и здраво четене. А относно affrips.com. Там си има доста добре селектирани афилиейт програми, които са подходящи за Ен сайт. Дори част от там сме извадили тук, защото смятаме, че са добри. Хората тук (част от тях) правят пари с тях. ;)

Да те питам...какво те интересува...в смисъл хоби, интереси. Така ще можем лесно да се ориентираме какво да ти препоръчаме. По-лесно е когато имаш сайт, който те кефи да водиш, заради тематиката му. ;)
 
От: Re: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравей, благодаря за бързото включване, интесуват ме доста неща, добър кулинар съм, приготвям с удоволствие ястия, супи, салати. Произвеждам си домашно винце, освен това обичам природата и хармонията, която тя ни дава. Семейството за мен е № 1! Имам начални познания по електронна търговия, упорит съм, особено когато видя и малък разултат, икономист по професия, не ми е страст, но...Ориентиран съм към здравословен начин на живот,йога но си падам чревоугодик...трудно съчетание. Струва ми се че мога и да пописвам кънтент малко. С английския съм много на ВИЕ.
 
От: Re: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Ще направя нещо много скоро, едно че ми е необходимо, второ като че ли нещо в мен съзрява, и най-малкото щото засега само мисля, а действието като процес не е силната ми черта, единствената рецепта, която ми се струва подходяща е да изява чрез мувмент себе си. И понеже съм доста предпазлив, нали се сещаш, комфорта преди всичко...видях толкова добър тон тук, че си позволих да запея старата песен да искам съвет накъде да направя първата крачка.
 
Щом обичаш да пишеш и имаш интерес към кулинарията. Блог / информационен сайт за рецепти и коктейли. Или нещо от този тип. Може да се монеризира добре - с афилиейт и рекламки на някоя рекламна платформа. Има начини. Но трафика е фактор тук. Предполагам знаеш. ;)

Препоръчвам ти да се позавъртиш наоколо и да минеш през важните теми от форума. Ако има нещо, питай тук или отвори си твоя собствена тема. ;)
 
От: Re: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Благодаря ти, вероятно ще започна от това, дай ми само съвет с какъв инструмент да видя конкуренцията на ключовите думи, с гугъл нещо не мога да се спогодя, мисля да прегледам думи свързани с темата, на потърся подходящи афилейт програми по темата и да направя блога...като за начало
 
Благодаря ти, вероятно ще започна от това, дай ми само съвет с какъв инструмент да видя конкуренцията на ключовите думи, с гугъл нещо не мога да се спогодя, мисля да прегледам думи свързани с темата, на потърся подходящи афилейт програми по темата и да направя блога...като за начало

Искам думи, които ползват конкуренцията ли? На Google инструмента мисля, че ще ти помогне много. Там си има предложения. Но реално са ни нужни топ думичките. Другите са техни алтернативи или разширения. Има и други инструменти. Добре е и webceo, мисля че и moz имаше. В новия си панел, но ще те излъжа. Абе най-добре си ползвяй на Google. Кажи какво ти е нужно. Сподели и какво възнамеряваш да правиш и ще те касичим. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Гледам форума и си спомням как търсих нещо, за да мога да изкарвам допълнителни доходи. Блинки, благодаря на теб и колегите съфорумници за съветите, които ми дадохте. Попаднах обаче на една възможност за дропшипинг-продажба на стоки от amazon в ebay и съм погълнат изцяло от новия си бизнес. Да бизнес, малък но си е лично мой, международен, дори глобален бих казал, защото продавам на американския пазар, с перспектива за цял свят. Хубавото е, че всеки ден научавам по нещо ново и се развивам. Имам положителни отзиви от клиентите, парите ми пристигат от пейпал щом си ги наредя. Какво по-хубаво и сигурно от това, да продаеш нещо и да си получиш парите. Станах партньор на тази компания и предлагам възможност на всеки който има интерес да се запознае с този бизнес и да започне да работи за себе си от дома. Необходим е компютър с интернет, време 1-2 часа на ден, среден/добър английски, огромно желание за развитие и финансова свобода, малка инвестиция от няколкостотин лева. Можете да ми пишете тук във форума или на скайп svet_dd, [email protected]
 

Горе