ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Да, сега да сметнем какво ще стане за тези, които имат сайтове, в които имат реклама за продажба, ако този познат пич има конкуренция, която мисли по същия начин като него? Той ще дава по 1500 лева на месец, конкурент №1 2000 лева на месец, следващите по 1000 лева на месец, следвани от конкуренти № 5,6,7 и т.н. с бюджети около 600-800 лева на месец и така до най-малкия играч с по мижави, но важни 100-200 лева не месец. И като сумираме може да се събере едно 10 000 лева на месец, които се наливат само в тази ниша под формата на реклама, а от там е разпространява по веригата, защото реално това колкото и невероятно да звучи ще стигне до партньорите на Google.

Сега нека го сметнем няколко ниши по толкова, може би тази примерната горе е малка ниша. ;) И така вече имаш дори чакащи за рекламни позиции, но както днес ми дадоха един пример с един апартамент под наем - пуснали ли го в 2:00 часа на 400 лева, и след 30 мин. имали няколко огледа, и след 3тия цената станала 500 лева на месец, ако искаш. Ако искаш да си там, това е. И така, ако търсенето стане прекалено голямо, предлагането вече става друго. И обратното. В момента търсенето е сравнително малко, за да има някакъв кой знае какъв велик скоро в приходите на повечето собственици на сайтове, продаващи директна реклама или такава през някоя рекламна платформа.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Никой нищо не дaвa, всеки се е стиснaл. И пичa нaистинa го изполвa
 
Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Никой нищо не дaвa, всеки се е стиснaл. И пичa нaистинa го изполвa

Странно как им върви бизнеса по този начин и в повечето случаи си отговаря - НИКАК. :)

Аз за това се кефя много на чуждестранните компании - първо наемат хора, които определено знаят къде им е аудиторията и правят всичко възможно да я достъпят с добре оптимизирани и разписани бюджети, като след това измерят ефективността и в последствие - увеличат бюджета или го намалят, или приключват там, второ - няма ги олигофренските изпълнения да купуват за без пари някаква реклама, която в повечето случаи се оказва адски неефективна, защото не можеш няма логика да получиш нещо за х - еди колко си и да очакваш ефекта за реалната му стойност. Просто едно нещо струва толкова, а всичко което е като отстъпки и бонуси си е по добро желание на търговеца, а не някакви измъчени истории от рода на "за толкова пари какво може да се измисли?" В повечето случаи нищо не може да се измисли, но все взимат парите и каквото стане. :) И куп други. Тези компании, за които пиша си имат не само изградени процедури и ги следват, но знаят много добре какво целя и как да си измерят всеки един показател с цел оптимизация и подобряване. Бг фирмите, особено малките - блъскат в някакви посоки и каквото стане. Обикновено нищо не става. Няма ли някой кадърен да го управлява и развива, загубена кауза. Често грешки се наблюдават и при големите БГ компании - но това е друга тема. ;)

Всеки с по-различно мислене, ясна представа за пазара и наистина добре сегментиран трафик може да направи чудеса и с доста по-малки бюджети от това, което наливат някой т.нар. "разбирачи". За жалост имам чувството, че точно това е още една голяма греда в развиването на рекламния пазар, ставайки дума за интернет. И да, определено пича, който е даден за пример го е надушил. И както се вижда доста добре му се отплаща. ;) Другите нека си спят и да обвиняват клиентите си, държавата. Дори не знам с каква кретенска помисъл се качваш на джипа си за няколко десетки бона, а кампаниите ти се управляват от идиоти, които си наел на някаква минимална заплата и си нон стоп нервен защо не ти върви бизнеса. Това винаги ми е било странно. Преди няколко години станах свидетел на един кретен, с който си загубихме времето. Беше много обеден, че сайта му за дограма е мега добър, реално конкуренцията му го превъзхождаше с хиляди неща. Изключвам момента, че сайта е писан на Дримуивър от 6-токласник. :)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Я да питам нещо не много по темата Блинки.
Ако пуснеш в ибея нещо за продаване, имаш ли право да го рекламираш директно през ФБ или Адуърдс? Имам предвид самата обява?
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Не вярвам ebay да имат нещо против да плащаш за да им докараш безплатен (за ebay) трафик. Кой би отказал безплатно да му докарват трафик в сайта (при това релевантен трафик)?

Първо - трафика им излиза безплатно. И второ - те печелят от комисионните.

Ако случайно ebay ти откажат - ще ти дам да публикуваш обявата на моя сайт и да ми докарваш трафик чрез AdWords - няма да ти искам комисионна за продажбите :)
 
Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Я да питам нещо не много по темата Блинки.
Ако пуснеш в ибея нещо за продаване, имаш ли право да го рекламираш директно през ФБ или Адуърдс? Имам предвид самата обява?

Мисля, че нямаш право, но ако минеш през сайт. Ще минеш. Виж за рекламата в AdWords не съм сигурен, там бяха забраните за афилиейт линкове, но за такива които рекламират УРЛ към определена оферта, не мога да съм сигурен. Но мисля, че пак може да имаш проблеми. Трябва да се провери това. За Фейса съм виждал да го споменават това, че не можеш да рекламираш продукти така. За афф. също не дават. :) Иначе ebay няма против, може да си сигурен. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Я да питам нещо не много по темата Блинки.
Ако пуснеш в ибея нещо за продаване, имаш ли право да го рекламираш директно през ФБ или Адуърдс? Имам предвид самата обява?

Ми да, защо не? Трябва ти "аут ъф дъ бокс" мислене като става въпрос за ключови думи и демографски групи, иначе ще се състезаваш със хора който продават същия продукт по-евтино/имат по голям марджин и могат да дадат повече за реклама. Трудно ще излезеш на печалба, но пробвай :) Естествено, може да те баннат от адуърдс и фейсбук, мен от рекламите във фейсбук ме баннаха защото се логнах от таблета (ведната ми заключиха акаунта, съмнителна дейност и край после пращай снимки на лична карта и т.н нищо не помогна), така че и без причина банват :lol:
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравейте, направих си сайт чрез Wordpress системата на външен хостинг. Идеята е че хостинга го деля с един приятел, като всеки е с поддомейн (субдомейн). Проблемът ми е дали може със субдомейна да се регистрирам в Adsense, пробвах по-рано но ме отхвърли зради адреса, а незнам дали ако посоча основния домейн няма да засеган по някакъв начин и сайта на моя приятел? Също на мястото за лични данни ако попълня моите а хостинга енегов Гугъл ще го отчете ли като грешка?
 
Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравейте, направих си сайт чрез Wordpress системата на външен хостинг. Идеята е че хостинга го деля с един приятел, като всеки е с поддомейн (субдомейн). Проблемът ми е дали може със субдомейна да се регистрирам в Adsense, пробвах по-рано но ме отхвърли зради адреса, а незнам дали ако посоча основния домейн няма да засеган по някакъв начин и сайта на моя приятел? Също на мястото за лични данни ако попълня моите а хостинга енегов Гугъл ще го отчете ли като грешка?

Моя съвет е да си обособиш на отделен домейн сайта. Нали става дума за site.domain.com, а не за site.wordpress.com? Според мен, ако го направиш и качиш още съдържание, с което и да вдигнеш трафика на дневна / месечна база, ще те одобрят на следващото кандидатстване. Все пак загледай се в другите сайтове, партньори на Google. Така ще придобиеш и представа какво минава процеса по одобрение. Няма значение на чие има е хостинга, важното е да прилича на нещо сайта, да е обособен, но не винаги, да има добро и качествено съдържание и и визия и най-вече - да има посетители и да има вид на вървящ, развит сайт. А не на туко-що стартиран. ;)
 
От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Моя съвет е да си обособиш на отделен домейн сайта. Нали става дума за site.domain.com, а не за site.wordpress.com? Според мен, ако го направиш и качиш още съдържание, с което и да вдигнеш трафика на дневна / месечна база, ще те одобрят на следващото кандидатстване. Все пак загледай се в другите сайтове, партньори на Google. Така ще придобиеш и представа какво минава процеса по одобрение. Няма значение на чие има е хостинга, важното е да прилича на нещо сайта, да е обособен, но не винаги, да има добро и качествено съдържание и и визия и най-вече - да има посетители и да има вид на вървящ, развит сайт. А не на туко-що стартиран. ;)

Да, точно така става дума за site.domain.com, като за момента го ползвам от финансова гледна точка, ако наистина има посещаемост ще се замисля за такава промяна. Като цяло не са ме отхвърлили, аз не кандидатствах, защото не ми даде достъп с поддомейна да кандидатствам, а неисках да оплескам нещо и по другия сайт. Можеби като за начало наистина ще го понапълня и след месец ще кандидатствам така. Ако не стане има ли други алтернативи на Adsense?
 
Re: От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Да, точно така става дума за site.domain.com, като за момента го ползвам от финансова гледна точка, ако наистина има посещаемост ще се замисля за такава промяна. Като цяло не са ме отхвърлили, аз не кандидатствах, защото не ми даде достъп с поддомейна да кандидатствам, а неисках да оплескам нещо и по другия сайт. Можеби като за начало наистина ще го понапълня и след месец ще кандидатствам така. Ако не стане има ли други алтернативи на Adsense?



Да, ясно. ;) Е,о прави на нов домейн и пренасочи трафика към новия от събдомейна. ова ти е играта, ако ме питаш мен. ;)

За бг пазара или за чужбина питаш като алтернатива на адсенс. Но реално за момента мисля, че адсенс си е най-доброто. Но виж и какво реално мислиш да направиш със собсрвения си сайт. Измести си го. Не се занимавай със споделяне на домейн, на хост по може, но не и на домейн. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Интересна тема, поздравления, Блинки. :) Не съм мамче и съм на вие с темата за бебета и деца, но пък и на мен ми е писнало да работя за други. Живея в чужбина, но преди няколко седмици си отворих онлайн магазинче в бг за хранителни добавки, които внасям от ОК. Чета, уча се, дори и от грешките и ми е адски забавно. Наистина няма нищо по-хубаво от това да печелиш пари от нещо, което ти прави удоволствие.
Но са ми малко странни привичките в бг, явно малко съм се отдалечила. Забелязвам, че в бг думата дропшипинг е нещо като табу. Питах вече на няколко места и автоматично отговорът е "не", а в повечето случаи виждам, че дори не схващат какво ги питам. Много интересно. Ще натрупам малко роден опит и ще се ориентирам към чуждите пазари май.
 
Бг бизнеса е много далеч от Дропшипинга, яко някой има някакви съмнения по въпроса. ;) Направо почни на чуждестранния пазат, грам не се занимавай тук. Пълна загуба на време и средства. Отделно ще трябва да дропшипваш от Китай или Турция, което е пълен абсурд. Тук още бг бизнеса не са стигнали това развитие. Но нищо, да го духат, продължаваш напред с чуждестранния пазар, който е по-голям и по-развит. ;)

Щом си хранителни добавни, разгледай програмите, които се предлагат във форума: http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=15 - там си струва много. Ако ти се занимава директно с афилиейт. Ако не, някои имат дропшип програми, които реално след определена бройка ти правят и твои бранд. Мисля, че Маркетхелт са такива. ;) Но и другите няма да имат против. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Благодаря, INeed! Аз вече говоря с хора, които продават white label за мой бранд. Мислех да го пробвам да го продавам и в бг, но започвам да се разколебавам. Много интересно защо производителите, а дори и официалните представители в бг, не искат да се занимават с дропшипинг. Някои от тези, които разглеждах, имат по едно мизерно сайтче и със сигурност ги няма много в търговската мрежа. А, и кой няма нужда от допълнителни продажби?! Дали се случва от незнание за какво си говорим? Със сигурност, ако производителите се отворят към тази опция, ще има много нови възможности за бг мамчетата, пък и не само за тях.
 
Еми не искат, защото не са наясно какво е, как работи и какви ползи носи. Като всичко ново в БГ, за да стане дропшипинга като допълнителен бизнес елемент от цялата машина, носещ още пари, той трябва да се обясни, да се внедри и да си синхронизира за съответните пазари. Виждал съм и съм консултирал фирми, които изнасят именно на принципа на дропшипинга. Нещо, което е в пъти по-силно от това да си зациклиш тук с един склад и да се надяваш да вземеш 10% от пазара. Начин на мислене и възможности, защото не е никак евтино да се интегрира. Но като гледам какви безбожни пари се дават за тв реклама, коли, и не знам си какви глупости, това е сравнително много смешна инвестиция. А дори и възможно това да се интегрира с някой фонд, например Конкурентноспособност, но се иска мислене тук, не просто желание. :)

Имаш потребител от форума, който иска да направи такава конференция. Конференция за Дрипшипинг и афилиейтинг, и това щеше да е най-силното. ;) Но дано се осъществи, защото това ще има много смисъл за бг бизнеса. Писна ми да слушам бг бизнеса да реве колко бил малък пазара (говоря предимно за производители и представители), а в същото време не смеят да си подадат главата навън, защото .... нямам идея защо, но част от това се крие в незнание, а друга в някакви си техни предположения за провал или ниска възвращаемост, което е в обсега на гадаенето. :)
 
Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Тази конференция е страхотна идея, дано да се осъществи :)

Да, и ще е в пъти по-полезна за бизнеса отколкото пак някой да седне да ни обяснява за великия сошъл. Много яко, но нали някакъв бизнес трябва да има, за да му се подкара сошъла. :) Или там SEO-то и другите по редицата. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

А какво ще кажете за възможността, която предлага краудфъндинга?
 
Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

А какво ще кажете за възможността, която предлага краудфъндинга?

Идеална е. От коя страна го гледаш, то към човек, който публикува проект или от към инвеститор. ;) Ако говорим за краудфъндинг с опция за придобиване на някакъв % от проекта. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Очаквах тук да видя работещи от вкъщи мамчета, а то ... :)

Ще прочета по подробно за тези афилиейти, провокирахте моя интерес :wink:!
 

Горе