ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

на мен много ми допада блога. така се създават мини-комюнитита. Даже изпратих предложение на г-жа Ангелова-Иванова за едно ревю:)
Успех. Начинанието ми харесва
 
Re: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Дано би приела съветчета от нас за подобряване качеството на блога ти. Ето какво мога да ти препоръчам:

1. Да се замислиш за собствен домейн, като си ползваш както блогърския хост, така и тази блог платформа.
2. Да смениш фав иконката, като успоредно с това помислиш и за лого.
3. Може да се отървеш от блогър лентата, за да придобие вид на чист блог.
4. Да го понапълниш с още елементи, както си почнала в сайд бара в дясно.
5. Слагай повечко описателни картинки в постовете си, ако се чудо от къде, използвай от тук: http://www.catswhocode.com/blog/50-sites-to-find-free-stock-images
6. Оформи си добре и долната част, футъра на блога.
7. Прибави си социални бутони, като успоредно с това създадеш и акаунти в twitter, google+, facebook, linkedin, youtube.
8. Разположи добре рекламките - контент разположението е много добър вариант.

Ако се сетя нещо друго, ще драсна пак. Но това мисля, че ще те ангажира достатъчно, но все пак, е само предложения де. :)

Успехи. Мисля, че и други могат да дата по някое друго съветче. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Много благодаря за съветите и съм отворена за всякаква градивна критика.
Никакво понятие си нямах от блогове. Написах в Гугъл "free blog", отворих първия резултат и буквално за един час скалъпих това, което виждате в момента, като в последствие добавих само някои плъгини и за няколко дни написах статии, някои от които публикувах със задна дата. Изобщо нямах сериозни намерения към него. Просто ми е налично много време за губене и реших да си намеря занимавка.
Тепърва разучавам кое как се прави и всъщност така попаднах тук :)
 
Re: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Видях, че си от 2007 г. на линия и за това реших да предложа това. :) Тогава се надявам да се задържиш тук и да понаучих за всяко нещо, в детайли. Много ще ти помогне престоя тук.

Успехи и много приятно изкарване тук. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Изобщо не знам това 2007 откъде се е появило :lol:
Наистина не съм в час. Блогът го направих преди 2 месеца, а фейсбук страницата миналата седмица, но там разпространението е по-лесно. Щом дори сестра ми се оплака, че някакви нейни приятелки я спамели с линкове към тази страница, без да знаят коя съм... там ще се популяризирам по-лесно, но пък няма как да печеля от банери и реклами във ФБ, или аз поне не знам как.
Довечера сядам да ви чета подробно и да се уча кое как.
Поздрави и благодаря за добрия прием
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Ехе, и аз излязох от бг-мамата, но преди 2 г. Голямо четене на този форум падна, последвано и от други форуми, блогове и прочие. Месецът преди да се върна на работа след майчинството пуснах няколко блога с продукти от Амазон и до днес, без да съм ги пипала си имат трафик и по някоя и друга продажба (но те са в малки ниши без голяма конкуренция).
Сега мисля да се захвана сериозно с интернет маркетинг, че тази работа взе да ми писва.
Успех, Адриана!
На момчетата от форума и аз съм благодарна :)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Аз хич не се срамувам да си кажа, че още активно си чета и пиша в маммата. Но под излизане от там имам предвид, че най-накрая започнах да чета и разглеждам и други форуми и сайтове, да се напъвам малко да се доусъвършенствам с четене и учене, защото покрай това майчинство наистина доста се затъпява. В парка като отвориш дума за нещо различно от "на мама ангелчето" и те гледат неразбиращо :lol:
А в бранша, в който работех до преди да родя (недвижими имоти и интериорен дизайн) в момента е ужасна криза и заплатите са паднали главоломно. Просто не мога да убедя сама себе си, че искам да се връщам към тази работа.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Адриана, ако чувстваш, че можеш да пишеш има много колеги със сайтове на женска тематика, които винаги търсят автори/преводачи и.т.н. , винаги можеш да се пробваш и да предложиш услугите си. Дори и на ниските цени за статия които се плащат сега в БГ човек може да си изкарва по 600-700лв ( тук цифрата е някаква примерна и реална ) на месец ако пише упорито всеки ден.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравейте и от мен ! Има ли място и за още една мама ? Ще си призная съвсем откровенно, че аз не съм по форумите, не съм и по маминските форуми, но тази тема ме интересува. Страхотна е - поздравления ! Аз съм една "нормална" мама, която работи на 2-3 места и се оказа, че време точно за това, което най-много ми харесва НЯМА! За да се занимавам с това, което искам , а именно да използвам италианският език (,който знам мога да кажа добре), трябва да го правя вечер, посред нощите и най-често ми се налага да го практикувам, превеждайки текстове, които ако трябва да превеждам за удоволствие - не бих и погледнала, НО.....отскоро си направих един блог, в който превеждам от италиански сайтове на най-различни теми. Оказва се, че именно това ми е приятно и интересно. Мисля, че тук бих открила сходни случаи и ще ми е полезно да обменя опит. Мисля да поостана
 
Re: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Добре си ни дошла. Винаги има място...Радвам се, че си с нас и се надявам да можем да ти помогнем и да ти дадем всичко необходимо, за да почнеш да печелиш онлайн в най-кратък срок от време. Темата е написана като сме черпили вдъхновени от това, че този тип аудитория имат времето и капацитета да постигнат желания от мен %, какъвто е в САЩ. Там 50% от хората продаващи през интернет са жени, като по-голямата част от тях са майки с деца и тук таме някой друг свободен час. Хубавото там е, че веднъж започнали, те никога или рядко се връщат на работа. :) Ще ми се и тук да го има този момент.

Ще намериш много подобни случаи, даже да не кажа идентични. Успехи и се надявам да се включваш често тук, както ако имаш въпроси, колкото и глупави да си мислиш, че са, да ги поства тук. Радвам, се че нещо ви привлича на сам. Съвсем сериозно мисля, че ще вдигнете много качеството на форума. И сте много надъхващи примери за всички останали.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Адриана, ако чувстваш, че можеш да пишеш има много колеги със сайтове на женска тематика, които винаги търсят автори/преводачи и.т.н. , винаги можеш да се пробваш и да предложиш услугите си. Дори и на ниските цени за статия които се плащат сега в БГ човек може да си изкарва по 600-700лв ( тук цифрата е някаква примерна и реална ) на месец ако пише упорито всеки ден.

Да, определено мисля да се пробвам и с това. Доколко мога да пиша, това ми е трудно да преценя сама, но знам, че обичам да го правя и би ми доставяло удоволствие ако го превърна в професия.
Честно казано, малко ме изненада ниското заплащане за тази работа, но може би е защото аз си представям статиите не като обикновен описателен текст с изброяване на факти, а като вид творческо писане с повече фантазия и малко хумор... почти като кратък разказ :lol: А очевидно не това е идеята и търсенето е друго.
 
От: Re: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Добре заварили :) Нямам представа, защо и как не сме се развили достатъчно добре с онлайн бизнеса, но съм убедена, че в САЩ, социалната политика за майките с деца е съвсем различна от нашата. Тук като чуят, че имаш малко дете бързат да те изхвърлят от интервюто без дори да са хвърлили един поглед на CV-то. Може би заради това мамите подхождат с недоверие за един такъв алтернативен метод за припечелване. Защото са затормозени достатъчно от този негативизъм, към майките с деца и второ (може би и аз спадам към тази група), и през ум не им е минавало, че именно в интернет биха могли да продадат интелектуалният си труд, разполагайки със времето си така, че да е съобразиено и с другите им ангажименти. Мерси още един път за любезният отговор и бъди сигурен , че ще питам и ще следя с интерес темите ! Лека вечер
 
Re: От: Re: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Добре заварили :) Нямам представа, защо и как не сме се развили достатъчно добре с онлайн бизнеса, но съм убедена, че в САЩ, социалната политика за майките с деца е съвсем различна от нашата. Тук като чуят, че имаш малко дете бързат да те изхвърлят от интервюто без дори да са хвърлили един поглед на CV-то. Може би заради това мамите подхождат с недоверие за един такъв алтернативен метод за припечелване. Защото са затормозени достатъчно от този негативизъм, към майките с деца и второ (може би и аз спадам към тази група), и през ум не им е минавало, че именно в интернет биха могли да продадат интелектуалният си труд, разполагайки със времето си така, че да е съобразено и с другите им ангажименти. Мерси още един път за любезният отговор и бъди сигурен , че ще питам и ще следя с интерес темите ! Лека вечер
Точно по тази логика, те трябва ли да се замислят точно за този начин, като за единствен - сами да са си шефове. Разчитането на някой шеф да те вземе при наличието на дете е все едно още да се надяваш Дядо Коледа да дойде и да раздаде подаръци. Случва се, виждал съм го, но от мои познати и техните случки знам, че вече е масова практика работодателя да те отделя в отделна купчина, след като ти прегледа CV-то. Не е нужно да се отчайват, това не е болка за умиране. Все пак те не са сами вече, освен за себе си, те трябва да се грижат и за още един. Не е ли достатъчна мотивация. Много психологични анализи казват, че страха бил по-голям стимул от всичко познато. Ето още нещо в подкрепа на това, че могат поен да пробват с този метод за изкарване на пари, нали?

Питай, ще ти бъде отговорено. Няма начин да не ти помогнем тук. Може да разчиташ на това. Успехи и лека от мен. :)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Браво за блога. Допадна ми блога ти. Аз не чета бгмама и подобен вид форуми (макар че бгмама така се ранква по различни ключови думи, че няма начин да не попаднеш на нея:)/ Препоръчвам с времето да си на твой домейн и да имаш хубава тема, аз по принцип не харесват blogspot, не ми е четим някак. Мисля, че ще се вдигне CTR в пъти и ще можеш да си къстамайзнеш разни неща:) Отдава ти се писането, на мен ми допада и не мисля, че блогът е на кифленска тема;) Статията за бронзантите ме грабна много и мисля, че може да пробиеш с писане на статии за козметика и афилиейт в тази насока. Полезна статия, не само я прочетох с интерес, ами бе убеди да си купя пудрата на essence (жалко, че спряха перлите за бронзов загар/. Успех и дерзай напред. Моят сайт е за цветя, но ако решиш, че искаш да гостуваш като блогър с някаква свързана статия и линкче към теб, насреща съм:)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

@Адриана - има много видове съдържание - уникално написани статии за известни и печеливши сайтове, или написани и преразказани статии за малки и прохождащи сайтове. За съжаление да попаднеш в първата група и да взимаш по 100-1000 долара за статия трябва да минеш мнооого дълъг път и да попаднеш на правилното място с правилните хора. А отделно в България пазара е ужасно малък, че просто от това се предопределя и самото заплащане - повечето сайтове печелят малко и мизерно и няма как да се плаща по 50-100 лв за статия. Има колеги с по 1000-2000-3000 посетителя дневно на сайта си и изкарват по 5лв на ден, как да дадат 50 за статия ? Да не говорим и за големите издания, че и те не плащат много много. Но дори и в чужбина стандарта е 15-25 долара за някаква добра статийка ( ето ти много реални примери http://jobs.problogger.net/), иначе има и индийци които пишат за 2-3 долара. В България минимума е 3-4 лв за 500 думи, а 5-7лв е много добро заплащане. Ако си много добър и си намериш по-платежоспособни клиенти може и повече да се взима. Да не говорим, че повечето писатели само си мислят, че струват, а не могат да свършат добра работа.

Личното ми мнение е че това е един отличен начин да навлезеш в занаята, да се запознаеш с хора, да завържеш връзки и.т.н., да намериш и по-платежоспособни хора и.т.н. Както казах реално ако на ден имаш задание да напишеш 6 статии за косопада примерно е напълно възможно да си свършиш работата за един работен ден ( ако знаеш английски разбира се - събираш си инфото, и си превеждаш нещата ) и да си вземеш 30 лв докато си у дома и наглеждаш децата и.т.н., а това са за 20 дена работа 600лв чисто. Аз като се огледам около мен познатите ми девойки масово работят за 600лв и то бруто, отделно за храна, дрехи, път и.т.н., а така си седиш у дома и си взимаш паричките. А ако си някакъв работохолик и бачкаш 30 дена по 10 часа не виждам какво пречи и по 1500лв да правиш само от това. Идеята ми е че това е само началото , ниво 1, и пак е по добре от това да се молиш на някой да те вземе на работа за 500лв. Не е ли така?
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Април наистина се оказва дъждовен.
Дъжд от нови блогери (тук се муша и аз).
Дъжд от мамита - ДОБРЕ ДОШЛИ!
Италиано говорящата част се увеличава (чудех се защо се пуска тема "Искам да науча италиански").
След дъжд нещата се освежават и започват буйно да растат. :D
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

tanipo, абсолютно съм съгласна с написаното и го разбирам. Просто в предишния ми бранш заплатите бяха доста високи и съм се разглезила явно :)))
Но определено предпочитам да работя за себе си когато и както ми е удобно и да изкарвам по 500лв, отколкото да съм на пълен работен ден, да тичам рано сутрин до офиса, да треперя да не закъснея заради задръстване, да се съобразявам с настроенията на шефове и колеги и да върша нещо, което не ми доставя удоволствие, пък било то и със заплата 1000+лв.
Така или иначе, платеното ми майчинство свърши, а старият ми работодател е пред фалит... в момента и на 50лв месечно ще се радвам, защото ще са си мои и ще съм си ги изкарала сама :)
alfina87, благодаря за милите думи и за предложението. С удоволствие бих написала статия за твоя блог, но за мое огромно съжаление любовта ми към цветята изобщо не е споделена от тяхна страна. Дори и да успея с кански усилия да задържа някоя жива саксия за повече от месец вкъщи, винаги се намира кой да работи срещу мен. Или котката ще сънува, че е крава и ще ми опасе цветето до корен, или на някой празник дребния ще го изтръгне и ще ми поднесе шепа листа за да не остане по-назад от другите, които са ми подарили букети... та ако не ти трябва статия от типа "Как да не се отнасяме с цветята", не мисля, че бих могла да съм от каквато и да било полза :(
А с пудрата на Есенс няма да сбъркаш. Няколко момичета си я купиха след като им я препоръчах и всички са доволни от нея. аз даже се запасих с още две, да не я спрат като другите ми любими продукти :lol:

Вискяр като спомена дъжд... навсякъде се пиша с ник NovemberRain, но тук от бързане се логнах с ФБ акаунта си. Има ли как да си коригирам ника, без да си правя нова регистрация и ако няма, ще ми се загуби ли броят мнения ако се регистрирам наново по каналния ред?
 
Последно редактирано:
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Мамитата са основна градивна единица на онлайн империите, затова си ги коткаме тука. Още не е това широко схващане в БГ ама и това ще стане.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

@Адриана - 500лв са само началото, нещо което може да се има тук и сега и напълно реално. Всеки е почнал от 5-10лв, но във форума имаме хора които боравят с хиляди левове в момента, да не казвам и по-нагоре и имат реални и успешни бизнеси, наистина за разлика от повечето дето си чешат езиците по всякакви други форуми. Тук е по-различно и толерантно. Ето например всички имат права и са равни, не знам дали изобщо си разбрала че Blinky е единия от основателите на форума примерно.
Отново за заплащането мисля, че дори на ниво 1 вложиш усилия и време, които си влагала преди в работата си може да изкараш 1000+, а освен писанието на статии има 1000ди други услуги , които се търсят и предлагат.
 
Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

@Адриана - 500лв са само началото, нещо което може да се има тук и сега и напълно реално. Всеки е почнал от 5-10лв, но във форума имаме хора които боравят с хиляди левове в момента, да не казвам и по-нагоре и имат реални и успешни бизнеси, наистина за разлика от повечето дето си чешат езиците по всякакви други форуми. Тук е по-различно и толерантно. Ето например всички имат права и са равни, не знам дали изобщо си разбрала че Blinky е единия от основателите на форума примерно.
Отново за заплащането мисля, че дори на ниво 1 вложиш усилия и време, които си влагала преди в работата си може да изкараш 1000+, а освен писанието на статии има 1000ди други услуги , които се търсят и предлагат.
Прав е това е само началото. ;) Може да се расте много, естествено изисква се малко повече от желание. Малко повече работа и време.

Прав е и за това, че всички тук сме равни и няма "по-равни", както е във вица. От началото на форума, всеки дошъл тук е третиран като потребител от много време и може би това е едно от нещата, които правят местенцето приятно и ценно за всеки един пожелал да прави пари от интернет бизнес. И ще е все така, защото имаме нужда да се подкрепяме. Не е важно, а необходимо.

Надявам се да се задържат всички нови потребители, за да видят, че не говорим празни приказки. Често съм виждал примери, които при писане на статии, дадения freelancer започва да гради нещо свое, странично. Даже ей така за спорта. Не за друго, а защото е в обкръжението на такива хора - те му помагат и дават стимул да започне нещо. Вижда, че не е трудно, има знанията да го направи и в един момент го прави. И ето, освен, че пише статии или събмитва с дирс или соц. мрежи, или прави сателитки, или прави гест блогинг, той / тя започва да развива собствено интернет бизнесче. Много примери могат да се видят тук. Нищо сложно, просто се случва, нещо като нормален процес идващ с времето.

Мамитата са основна градивна единица на онлайн империите, затова си ги коткаме тука. Още не е това широко схващане в БГ ама и това ще стане.
Много ми се иска БГ майките да започнат да носят имидж на интернет предприемачки. Като кажат БГ мама, всички да си мислим за жени занимаващи се с интернет маркетинг и по-специално с печелене на пари онлайн. :) Надявам се този момент да дойде много скоро. И съм сигурен, че не сме далеч от това.
 

Горе