ДА върнем Българските букмарк сайтове за линк билдинг

Здравеите на всички, не предполагах че толкова ще ви харесат, очаквах да чуя повече негативни коментари, @rujel ще заимстваме някой от твойте идей и предложения, @w-seo колко искате може да добавяте, сайтове са на всички, ако някой последва моя пример може да станат още повече, ще съм благодарен ако ги споделите, добавите в някой сайтове за списъци на директори, обяви и т.н... на колеги за някой друг беклинк за да може да им вдигнем метриките :)
Почти е готова и нашата социалка! Скоро ще я покажем!
 
От опит забелязвам, че подобни линкове не носят съществена стойност при оптимизацията. Има полза от линкове от авторитетни сайтове. А където има страници само с линкове... Гугъл ги игнорира. Отдавна сайтове с 10 думи на страница не се класират добре.

Освен това се подготвят много по-брутални промени в алгоритъма през май 2021, свързани с user-experience и линк билдингът ще си намали тежестта за сметка на новите ranking factors.
 
@momcheto от опит мога да ти кажа, че все още носят лека тежест, линкове винаги ще носят тежест, тези линкове както споменах в предишен пост не са част от цалостната линкбилдинг стратегия да даден сайт страница, аз примерно мога ти кажа че ги изпозвам в моята л.б стратегия около 1 % само където има нужда, мисля че такова минимално количестов не вреди, разнообразието на линк профила в мно важно, линкова от форми, линкове от директории, линкове от сайтове за обяви, донри и кометарите около 1 % също помагат за разнообразието на линк профила, но всеки се преценява какво да използва в неговата линк билдинг статегия, още едно предназнаение на тези социаки е че може да се изполват за оптимизация на статии, гестпостове и т.н , тъй наречите на ЕНГ пазара Таиер 1,2..., това което мога да кажа от моя скромен опит вече 10 години, успех на всички :)
 
Ако имаш свободно време мога да ти дам един домейн и почти готов сайт на wp. На същата тематика
давай домейна, ако е хубав ще го вдигнем, имам екип само за това... :)
 
От опит забелязвам, че подобни линкове не носят съществена стойност при оптимизацията. Има полза от линкове от авторитетни сайтове. А където има страници само с линкове... Гугъл ги игнорира. Отдавна сайтове с 10 думи на страница не се класират добре.

Освен това се подготвят много по-брутални промени в алгоритъма през май 2021, свързани с user-experience и линк билдингът ще си намали тежестта за сметка на новите ranking factors.
Напротив,
разнообразието от линкове носи преднина пред конкуренцията стига да не се прекалява, но в BG няма как :D, а относно алгоритъма, няма как да няма линк билдинг, то е ясно че трябва да са от авторитетни сайтове, но трябва да има и обикновен бърз събмит, който също си указва влияние :). За чужбина има огромен каталог от авторитетни сайтове, които предоставят възможност за бързи и качествени линкове с по 90, 80, 70 DA които са показателни за гугъл особено когато говорим локални бизнеси в сферата на услуги и търговия. Така че , вместо да критикуваме е по- добре да подкрепим идеята на @azsum за един хубав BG каталог от сайтове и да си помогнем взаимно.
@azsum изпращам ти инфо и кординати за подобни сайтове на лично
 
Така, пичове, ето и нашият проект:
www.Iskam.net
Не се допускат публикации на ХХХ, хазарт и кредити!
Бързо някой, който има теми за тази CMS да пише на ЛС, за да му сменим визията!
Благодаря предварително!
 
@momcheto от опит мога да ти кажа, че все още носят лека тежест, линкове винаги ще носят тежест, тези линкове както споменах в предишен пост не са част от цалостната линкбилдинг стратегия да даден сайт страница, аз примерно мога ти кажа че ги изпозвам в моята л.б стратегия около 1 % само където има нужда, мисля че такова минимално количестов не вреди, разнообразието на линк профила в мно важно, линкова от форми, линкове от директории, линкове от сайтове за обяви, донри и кометарите около 1 % също помагат за разнообразието на линк профила, но всеки се преценява какво да използва в неговата линк билдинг статегия, още едно предназнаение на тези социаки е че може да се изполват за оптимизация на статии, гестпостове и т.н , тъй наречите на ЕНГ пазара Таиер 1,2..., това което мога да кажа от моя скромен опит вече 10 години, успех на всички :)
Аз казах същото. Но ако линковете са от нови сайтове, никаква тежест не носят. Освен това, колко да са успешни сайтове с хиляди наблъскани линкове, на всякаква тематика? Погледни бгтоп.нет... на какви ключови думи се класира? Добре, че има хора, които си го ползват и го интегрират в сайтовете си. Продължавай, не спирам ентусиазма. Успех!
 
Аз казах същото. Но ако линковете са от нови сайтове, никаква тежест не носят. Освен това, колко да са успешни сайтове с хиляди наблъскани линкове, на всякаква тематика? Погледни бгтоп.нет... на какви ключови думи се класира? Добре, че има хора, които си го ползват и го интегрират в сайтовете си. Продължавай, не спирам ентусиазма. Успех!

Ами те сайтовете не са нови, нещо не внимавате май в темата?!?

И човекът каза: разнообразие на линковия профил, което е много важно за линкбилдинга... в крайна сметка никой никого не кара да си слага линка там.
 
Аз казах същото. Но ако линковете са от нови сайтове, никаква тежест не носят. Освен това, колко да са успешни сайтове с хиляди наблъскани линкове, на всякаква тематика? Погледни бгтоп.нет... на какви ключови думи се класира? Добре, че има хора, които си го ползват и го интегрират в сайтовете си. Продължавай, не спирам ентусиазма. Успех!
Ми аз до колкото разбрах, @azsum търси да възроди стари сайтове, които очевидно са с добри параметри, но изглежда някой ги е зарязал. Има такива, може да му помогнеш с някой ако се сещаш и така всички ще можем да си слагаме линкове , пък ти ако неискаш не слагай :)
 
Ами те сайтовете не са нови, нещо не внимавате май в темата?!?
Внимаваме, внимаваме. Не е въпросът само да са "възродени". Дано не са били оспамени, но предполагам са били изследвани предварително. Освен това, стари домейни не винаги се представят добре, когато се активират наново. Ако идеята е да се пингне и Гугъл да намира по-бързо линкове, по-добре да се добави sitemap в Search Console. Гугъл ги обхожда супер бързо. Ако се цели органичен трафик - не ми се вярва да се получи, защото съдържанието е слабо (и сбирнщайн като тематика).

Ще ми бъде интересно, все пак, да видя резултата след 3 месеца.
 
@momcheto колега пробвай, всичко в маркетинга е тестове, тук аз не си правя предположения, тесвал съм че работи, по горе в коментарите обясних каква е идеята на тези сайтове, ще съм благодарен ако тесваш и дадеш своето мнение
 
@momcheto колега пробвай, всичко в маркетинга е тестове, тук аз не си правя предположения, тесвал съм че работи, по горе в коментарите обясних каква е идеята на тези сайтове, ще съм благодарен ако тесваш и дадеш своето мнение

Аз също съм тествал, но резултати не съм видял или поне не съществени. Имал съм периоди, в които се бях замотал в трупане на разнообразни линкове, докато не осъзнах, че други ранкинг фактори работят в пъти по-добре. Освен това говоря и за силно конкурентни ключови думи.

Правил съм експерименти и с дълги ключови думи. При тях е лесно класирането, дори да нямаш много линкове.

Пак казвам: след три месеца ще видим докъде ще си. Следя.
 
Да действаме смело, ще се опитам да ги вдигнем като метрики, ще следим за спан, да са чисти , ще забраним съдържание което вреди, като еротика, кредити и т.н, ще съм благодарен, ще съм благодарен на всички колеги - които помогнат с линкове : да ги добави в сайта си или други форми и т.н, за да може по натурално и бързо да им вдигнем метриките и трафика....
 
Тпоредните спам сайтове
Такива ще са, ако собственикът им позволи да са. Иначе са поредното място, от което да си вземеш линк, което в само плюс. Ако им порастне авторитета, ще е супер наистина. ;)
 
Не съм много наясно колко такива сайтове са останали живи, но ако се мине по моя лист, който пуснах и се допълни с нови, като на автора на темата, ще стане супер да има един такъв лист, който да сложим тук. ;) Всеки ще се възползва от него, си мисля.
 
да това е идеята, да са в полза на всички нас , аз подех инициативата, надявам се да има и други колеги който може да върнат някой силен сайт / сайтове, било то социяка, директория или прочие...
 

Горе