ДДС за пощенските пратки

Да сега тепърва ще почват сравненията ,ще следя конкуренцията и ще реагирам, сметнал съм си вече какви са ми разходите, ако покривам част от доставките - не са малки. Има файда от тая схема, ако клиентите се връщат при теб и ти се вдигне оборота. Но за съжаление в България на по-масовите продукти като модни аксесоари, каквито има при мен лоялността липсва, тоест клиента може да купи днес от теб продукт за 30 лв. с доставка 3 лв., но не му пречи след 3 месеца да купи от друг подобен продукт за 29 лв. с доставка 4 лв. Въобще интересува ги само цената и повечето клиенти не пестят време да гледат, търсят и сравняват, за мен като клиент не е така аз ако си купя нещо отнякъде и съм доволен и после ми потрябва нещо, което мога да взема от същият магазин - директно вземам пак оттам, за времето дето ще губя да търся ще изкарам повече пари отколкото да спестя. Но като мен разсъждават 1 на 1000 сигурно. Интересува ги ниската цена и само това, затова и не е схема в повечето случаи безплатната доставка в БГ, ако е видно включена в цената, винаги ще изберат продукт цена 30 лв. и доставка 5 лв., а не същият продукт с цена 35 лв. и безплатна доставка, поне в моята ниша.

Масовият клиент бачка на заплата и търси максимума евтиния! Ако не беше така всички щяха да пазаруват само от моловете! За масовката всеки лев е важен, така че вдигането на цените няма как да не се отрази при избора! :/
 
Хората гледат да им е евтина доставката и да не им се оскъпява много пратката. Вече в по-големите градове до топ офис на Еконт има офис на Спиди. За масовия клиент няма значение дали ще е Еконт или Спиди, важното е да е на "даланера" В кошницата сложих Доставка до офис на Еконт, доставка до офис на Спиди и доставка до адрес. Клиента си избира къде ще си даде парите за доставка. Резултата е масово избират по-евтините Спиди. За една и съща услуга офис-офис разликата е голяма. И не разбрах защо Еконт ги вдигнаха с повече от 20%
 

Прикачени файлове

  • FB_IMG_1558852439796.jpg
    FB_IMG_1558852439796.jpg
    199 KB · Преглеждания: 30
Според мен някои клиенти правят разлика между Еконт и Спиди, и това е най-вече в качеството на услугата. За всичките тези години Еконт никога не ми е затварял вратата под носа в 18:25 часа, защото приключвали, както е при Спиди. Еконт са до 19:00 часа, някои офиси де, което ако е до офис, е супер оферта след работа. Не взимаме под внимание, че в по-затънтените локации, мрежата на Еконт е по-развита. Но това може да се преглътне, както спомена. ;)
 

Горе