ДДС

Sokrat

New Member
Здравейте, имам кафене което е отдадено под наем и смятам да си го поема аз след като изтече договора. Въпроса е като откривам ЕООД-то какъв дейност да избера. Искам да съм регистриран по ДДС и да ми минават няколко сметки които са на мое име през фирмата. Въпроса е как стои въпроса с това ДДС, и мога ли да си сменям дейността на фирмата, ако реша да се занимавам с още нещо вбъдеще ?
 
От: ДДС

Трябва да направиш 50к оборот през календарната година и щеш не щеш ще те привикат в ДДС-то :D

А колкото до дейността, тва не е едно време дет описваш всяка една дейност във фирменото решение и после се ограничаваш до нея. Извършваш всико което не е забранено със закон и това е :wink:
 
От: ДДС

направиха го на 15 по желание ако не се лъжа от миналата година
 
От: ДДС

Да 15 по желание и 50 насила директно в ДДС-то :)

Тва ддс ако немаш 6 фирми и ора къде треве ще ти изяде главата :wink:
 
От: ДДС

За дейност може да изпишеш всичко което ти хрумне. Накрая и добавяш "всико което не е забранено със закон" и може да правиш всичко което не е забранено с закон като дейност на фирмата.
 
От: ДДС

хмм е добре аз си мислех, че вече и ЕТ се регистрират по ДДС без оборот. Благодаря ви, явно са ме слъгали. :D
 
От: ДДС

Абе ти за всеки случай си провери и в некой одит/счети форум, че тука повечето сме изперкали вече :) Е некои се борят...ама до кат проверат у гугал за кво иде реч, то темата вече не е актуална :wink:
 
От: ДДС

По ДДС можеш да се регистрираш винаги, когато пожелаеш, но въпроса е че ако не стигнеш прага за ДДС няма смисъл да го правиш!

А като регистрираш дейноста на фирмата обикновено се практикува така ...
Изброяваш основните видове дейности и накрая и накрая добавяш нещо от рода ... и всяка друга дейност, която не противоречиви на законите ...
 
От: ДДС

Дружеството може да се регистрира по ЗДДС и без една стотинка оборот. Друг е въпросът доколко и рентабилно ли е в конкретната ситуация. Преди да правиш каквото и да било се консултирай със счетоводител. Успех!
 
От: ДДС

Те счетитата вече са почти като адвокатите - живи дяволи :) Мое да са с теб ама най-вероятно са с врагът ти :wink:

За ддс-то пича по-скоро трябва да внимава с границата от 50К защото тогава е прунуден да се регне...и после оле-мале май май след 2-3 години най-рано може да се отърве, но с много условности

Кажи за какво ти е това ддс, може път и да получиш ценни съвети...не се знае-знае ли се :)
 
От: ДДС

Те счетитата вече са почти като адвокатите - живи дяволи :) Мое да са с теб ама най-вероятно са с врагът ти :wink:

За ддс-то пича по-скоро трябва да внимава с границата от 50К защото тогава е прунуден да се регне...и после оле-мале май май след 2-3 години най-рано може да се отърве, но с много условности

Кажи за какво ти е това ддс, може път и да получиш ценни съвети...не се знае-знае ли се :)

Пич спри да се изказваш неподготвен колкото да си лафим. По ДДС се регистрираш когато си поискаш и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при над 50 хил. лв в рамките на 12 месеца. От ДДС не се "отписнаш" никога освен ако не минеш през ликвидация. И нула лв приход да имаш от 0 лв дейност - всеки месец се отчиташ.
 
От: ДДС

А аз кво съм писал бре кьорчо :)

Е скии:::::: За ддс-то пича по-скоро трябва да внимава с границата от 50К защото тогава е прунуден да се регне...
 
От: ДДС

А може и малко да ти го изтълкувам, защото вече не се учудвам че на някои малките им мозъчета не издържат...нормално, такива са условията - сурови и к...ови :D

АКО МИНЕ ШИБАНАТА ГРАНИЦА ОТ 50К Е ДЛЪЖЕН/ПРУНУДЕН/ТРЕЕ/ТРЯБВА/НАДА/МАСТ ОБАВЕЗНО да се регне по ддс тоеееееесттт = на твойто "По ДДС се регистрираш когато си поискаш и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при над 50 хил. лв"
 
От: ДДС

И се отписваш ако ЕДНА ГОДИНА И ПОЛОВИНА нямаш тия 50К лева оборот :wink:

Ние сме имали фирмета с ддс-та ехеееее га ти си се учил да си инсталираш виндолс хекс пе :lol:
 
От: ДДС

И се отписваш ако ЕДНА ГОДИНА И ПОЛОВИНА нямаш тия 50К лева оборот :wink:

Ние сме имали фирмета с ддс-та ехеееее га ти си се учил да си инсталираш виндолс хекс пе :lol:

И къде точно го пише това че се "отписваш"
 
От: ДДС

Отивате със счетка под ръка (няма как да е без нея че си задължен да имаш такава мастия - кръвопийца щото си се изпържил да се регнеш по ддс) в данъчното и представяте документите, че за период от година и половина нямаш оборот 50К. Тогава имаш право да прекратиш участието си с тази игра на дявола, след като разбира се ти направят ревизия. Никой не може да ти откаже да се отпишеш от ддс стига да имаш под 50К за 1.5у. Това е, просто е :)
 
От: ДДС

И нещо друго намекнах още в по-горните постове - АЗ НЕ СЕ УЧА ОТ ГУГАЛ, вие се зверите по гугал, аз квото съм написал го знам от ЛИЧЕН опит, и нищо никъде не съм чел, пък и нямам намерение да се кьорим да чета :wink:
 
От: ДДС

Май май малко грубичко я подкарах пак :)
Академика, сори за грубият тон..... Няква яка абстиненция ме гони, цигари отказвам :) гледам разтроено, камбана ми кънти над главата, ветър ушите ше ми махне :D В момента мога да издърпам на един път 120мм червено боро без да мигам :D
Утре май отивам да си взема 67 кутии...и мъката да приключва :cry:
 
От: ДДС

То ти тупеан кретена ако му взимаш спатииите. Само му гледай постовете, вскичкото е с усемдесет лигави емотикони, значи е умрела работа от към реализация:) Тупано ми Янко, кретен, дърдорещ и той не знае за какво?:) Пълен фейл, според мен:)
 
От: ДДС

За кафене ще му се наложи да се регне по ДДС дори и да няма оборот 50к ако иска да продава цигари и алкохол.

Ако не мисли да продава тези неща би трябвало само с пушка на главата да го накарат да си сложи този таралеж в гащите.
 

Горе