ДО 5000 ЛЕВА БЕЗВЪЗМЕЗДНA ПОМОЩ ЗА МАЛКИ И СРЕДНИ ПРЕДПРИЯТИЯ

mrcec

Member
Стартиране на Програма „Безвъзмездна финансова помощ за малки и средни предприятия”.
Покана за набиране на проектни предложения по
Подпрограма 1. „Дигитализация на малки и средни предприятия”
Начална дата: 18 август 2017 г.
Краен срок: 16 октомври 2017 г.
Размер на гранта: до 5 хил. лв.
Интензитет на гранта: 100 %
Цел:
- Да се подпомогне малкия и среден бизнес за изграждане или усъвършенстване на фирмени уебсайтове и платформи за онлайн търговия.
- По-добро представяне и промотиране на предлаганите продукти или услуги и спечелване на нови клиенти и разширяване на бизнеса на нови нива и територии.
Приоритети:
- Да се насърчава и подпомага малкия и среден бизнес да се възползва от растежа на пазарите;
- Да се улесни достъпът на МСП до финансиране;
- Да се създаде възможност за МСП да превърнат предизвикателствата на
околната среда във възможности.
Допустими дейности: Средствата се отпускат за изграждане или усъвършенстване на фирмени уебсайтове и платформи за онлайн търговия.
Допустими кандидати: Предприемачи, микро-, малки и средни предприятия, фирми и организации, пълноправни членове на Сдружение „Обединени Бизнес Клубове”
Териториален обхват:
За посочените допустими кандидати, извършващи дейност на територията на Р България.
Средствата се отпускат и управляват от Сдружение „Обединени Бизнес Клубове” и се кандидатства директно в Сдружението.
Пълният пакет от документи за кандидатстване ще откриете на адрес: http://ubclubs.eu/безвъзмездна_финансова_помощ/
Проектните предложения се подават на ел. поща [email protected].
За допълнителна информация:
тел. +359 89 557 5744
e-mail: [email protected]
 
Бате, това приключва след 2 седмици. :) Иначе е идеална сума за силен старт в онлайн маркетинга на някой бизнес на локално ниво. ;)
Това е подпрограма :) . Има и още подпрограми, които са с други срокове и могат да се видят в сайта им.
 
Вчера го видях и го пратих веднага. Иначе това е поддпограма както казва Dobr3w Някой може и да се възползва. Срока е къс и желая успех на тези, които решат да опитат. Може да споделите опит след това.
 
Това чрез еврофондовете ли е, че малко странно ми се вижда?
За да се кандидатства се изисква да си член и да си платил членската такса (300 лв еднократно плащане + 20 лв/мес).
За ОП, ако реши, човек може да не плати на никой и да си изготви нужните документи самостоятелно, докато тук индиректно искат такса за кандидатстване.
 
Това е подпрограма :) . Има и още подпрограми, които са с други срокове и могат да се видят в сайта им.
Да, ще се поогледа да се види какво може да се спечели. Както споменах, идеални са за някакъв маркетинг в рамките на 3-4 месеца, ако вече имаш сайт и бизнес модел зад него.

Някой да се е възползвал от проекта? В смисъл да е кандидатствал и респективно получил средства? Четейки, разбирам, че средствата са напълно достатъчни за някакви маркетинг активности на не толкова голям бизнес в неговата сфера. Естествено в рамките на няколко месеца де.
 
не съм проверявал за повече подробности.
 
Имайте предвид, че е само за членове: http://ubclubs.eu/членство/

Също така: Средствата се отпускат и управляват от Сдружение „Обединени Бизнес Клубове”

Някой да не си помисли, че с попълването на 5 документа някой, някъде си ще му даде 5 хилки в бял плик :D
 
Не е лошо да се изискат и договорите, които ще се подпишат след евентуалното одобряване на кандидатстващите, защото в приложената документация са само формуляр и две декларации.
 
Последно редактирано:
Може да е добра кауза, но гледам скептично на тази програма.
Първо трябва да си член за да кандидастваш, а за това трябва да платиш членска такса 300 лв + още някоя таксичка предполагам.
Ако кандидатсват 20 нови фирмички, а те одобрят една са хиляда лева напред, освен това ще си увеличат членовете.
Пак казвам, може да е полезна кауза - на мен ми звучи като пирамидална структура.
 
Никой не казва, че ще даде 5000лв на всеки, който кандидатства- 5000 е максимума, за който можеш да кандидатстваш и след това предстои одобрение и подписване на договори. Минимума отпусната помощ при одобрение също не е отразен. Да не се бърка момента, че става дума за финансиране само за работа по сайтове и платформи за онлайн търговия (това по първото звено), а не за оборотни средства. В самия формуляр за кандидатстване се изисква информация само за подизпълнителя на работата по сайта, без да искат информация кое колко ще ти струва подробно, което също е странно за мен.
И после: има ли ограничение в общия бюджет на програмата или някакъв лимит колко предприятия ще бъдат финансирани. В общи линии- доста мъгляво на пръв прочит.
 
И аз малко не се наемам, защото е яко неясно всичко. Нищо конкретно, за което да се закачиш. Например: Направете това и това, срока за това и това е такъв, прикачете тези и тези документи, одобрените места са толкова и толкова. Да, верно, че не дават милиони, но все пак ако следват някакви стандарти е редно да има точни и ясни условия. А това с членството ме уби с правата лопата в тила. :)
 
Т.е. вие очаквате някаква частна организация да ви даде безъвзмездно пари и да сте на + от цялата ситуация?
 
Т.е. вие очаквате някаква частна организация да ви даде безвъзмездно пари и да сте на + от цялата ситуация?
Не очакваме, а коментираме. Дори коментираме в повече, отколкото е необходимо не само за да си приказваме, а и евентуално за да сме полезни на някой, който ще побърза да кандидатства "мислейки си, че ще е на + " без да разсъждава достатъчно преди това. :)
 
Пускам информацията, а вие си преценете дали е legit.

Screenshot%20from%202017-10-05%2014-51-03.png


С какво се занимава организацията която е регистрирала сайта?
Screenshot%20from%202017-10-05%2014-52-47.png


Кой е регистранта на този сайт?
Registrant Street: Lozenec, Cherni Vrah 4 и на двата домейна?!?
Screenshot%20from%202017-10-05%2014-54-39.png


Кой е Димитър Петров?
39499_448336843734_2192690_n.jpg
1741_50129668734_3239_n.jpg


Според моето проучване е той > https://www.facebook.com/petroff66/...587443734:1507203970&source_ref=pb_friends_tl

Всичко останало изглежда легитимно. Имат изяви и по телевизията, официални събирания публикувани в социалните мрежи и прочие. Обаче факта, че предлагат финансиране за разработка на уебсайтове и човекът регистрирал домейна е регистрант и на фирма която прави уебсайтове не ми вдъхва доверие.

Не казвам, че е скам, не казвам, че е легитимно. Просто пускам информацията която намерих в нета. И не задължавам никой с правотата на изложената информация. Всеки може да я чете, интерпретира, преразказва и разбира както сметне за добре за себе си.
 
Това си е една хитра схема тип легитимна измама. В крайна сметка примерно ще се регистрират няколко десетки балъци по 300 лева. Дружеството ще им раздаде някакви пари за изработка на сайтове, които естествено пак ще си приберат, защото тяхната фирма ще прави сайтовете :)

Добре са го измислили, балъци има достатъчно да се вържат.
 
Сещам се лотарията и умрялото магаре :D
 
Това си е една хитра схема тип легитимна измама. В крайна сметка примерно ще се регистрират няколко десетки балъци по 300 лева. Дружеството ще им раздаде някакви пари за изработка на сайтове, които естествено пак ще си приберат, защото тяхната фирма ще прави сайтовете :)

Добре са го измислили, балъци има достатъчно да се вържат.
То не е задължително тяхна фирма да прави нещата, но ако е тяхна + 10 точки на "конкурса" ако не 5... Аз почти се бях навил, ама знам ли... някак си ми се вижда странно ако не е по EU програма.... Хмм
 

Горе