ДСК-то много "изалчнели"!

vicbg

Active Member
Банка ДСК са си променили таксите и комисионните от 15 август. С голямо учудване видях, че са ми глътнали 6,50 лв. за транзакция към epay от 550 лв., като до преди 15-ти нямаше такса въобще.
Сложили даже такса за проверка на наличност по сметка към дебитни карти?!?

Еййй, не се наядоха!!!
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

Ми чак като отваряш депозит някои искат такса за депозита,такси разни.Значи викам искате такса за да ви дам парите си?Все едно по магазините да ти искат такса,че пазаруваш от тях.Пари в банките има бол и няма какво да ги правят,лихвите са на рекордно ниски стойности.
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

Нечовешка такса, баси!!!
При електронните преводи всичко е автоматизирано - не ангажираш служители на банката, не им губиш времето и да ги караш да работят. А тия па в ДСК са едни лелки, назначени пожизнено и службичките се предават по наследство.. Не мога да разбера, защо при такива суми има толкова висока такса. Много тъпо! Направо е ГРУБО!
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

И аз вече 14 години съм клиент на ДСК. Ползвам и ДСК Директ откакто е създаден на практика. Имам разплащателни сметки, виртуални карти, кредитни, дебитни, спестовни, стокови, никога не съм казал нещо лошо... от около година обаче ми лазят страшно много по здравето и май ще изгубя един ден и ще приключа операциите си през тях. Оливат се вече.
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

И аз вече 14 години съм клиент на ДСК. Ползвам и ДСК Директ откакто е създаден на практика. Имам разплащателни сметки, виртуални карти, кредитни, дебитни, спестовни, стокови, никога не съм казал нещо лошо... от около година обаче ми лазят страшно много по здравето и май ще изгубя един ден и ще приключа операциите си през тях. Оливат се вече.

50% увеличаване на таксата за внасяне на пари по сметката... Таксите им са едни от най-добрите, но обслужаването е ужасно, в момента таксите им стават като при другите банки, явно аз ще се ориентирам към друга банка. Поне обслужвнето ще ми е на ниво :)
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

Нечовешка такса, баси!!!
А тия па в ДСК са едни лелки, назначени пожизнено и службичките се предават по наследство.. Не мога да разбера, защо при такива суми има толкова висока такса. Много тъпо! Направо е ГРУБО!
Вярно, че и ДСК-то имат нови такси, мисля, че от февруари е така. Но за лелките и пожизнените служители не мога да се съглася, поне в клона на банката, където ходя. Не казвам, че съм обиколила всички банки и клонове на различни банки, но в най-близкия клон на ДСК са толкова модернизирани, че чак затрудняват по-възрастните си клиенти, които от време оно си имат спестовни влогове в ДСК. Персоналът е предимно млад, дори и тези по-възрастните са просто дотолкова възрастни, че да имат опит, а не са пред пенсия. Любезни и достатъчно оправни са. Имат някаква машина, подобна на банкомат, на която си избираш вида на услугата, която ще ползваш в банката и тя ти дава номерче, което се изписва на електронното табло над съответното гише, където ще те обслужат, когато се приключи с предишния клиент. В допълнение и глас събщава кой номер на кое гише му е дошъл редът, ако някой не може да види таблото. Неудобният момент е в това, че въпросната "машина", която вади номерчетата е с тъчскрийн със стрелка и за да избереш съответната операция и подоперация, трябва да кликнеш 2 пъти бързо със стрелката точно над квадратчето с избора (дабъл клик) и има бабета, които изпадат в потрес и се счупват пръста от единично натискане на стрелката, а не им се дава номерче, та се налага да чакат някой да се смили над тях и да извърши вместо тях желаната операция.
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

Вярно, че и ДСК-то имат нови такси, мисля, че от февруари е така. Но за лелките и пожизнените служители не мога да се съглася, поне в клона на банката, където ходя. Не казвам, че съм обиколила всички банки и клонове на различни банки, но в най-близкия клон на ДСК са толкова модернизирани, че чак затрудняват по-възрастните си клиенти, които от време оно си имат спестовни влогове в ДСК. Персоналът е предимно млад, дори и тези по-възрастните са просто дотолкова възрастни, че да имат опит, а не са пред пенсия. Любезни и достатъчно оправни са. Имат някаква машина, подобна на банкомат, на която си избираш вида на услугата, която ще ползваш в банката и тя ти дава номерче, което се изписва на електронното табло над съответното гише, където ще те обслужат, когато се приключи с предишния клиент. В допълнение и глас събщава кой номер на кое гише му е дошъл редът, ако някой не може да види таблото. Неудобният момент е в това, че въпросната "машина", която вади номерчетата е с тъчскрийн със стрелка и за да избереш съответната операция и подоперация, трябва да кликнеш 2 пъти бързо със стрелката точно над квадратчето с избора (дабъл клик) и има бабета, които изпадат в потрес и се счупват пръста от единично натискане на стрелката, а не им се дава номерче, та се налага да чакат някой да се смили над тях и да извърши вместо тях желаната операция.

Не от февруари, а от 15 август 2014г. драстично по-високи такси и добавяне на нови такси за "щяло и нещяло" https://dskbank.bg/repository/documents/Uvedomlenie_promiana_08_2014.pdf
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

при зареждане на ипей от карта на банкомат винаги са взимали такса
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

Въх, кои ли ще са тези „други банки“, предлагащи:

Неограничено (2 ли ще са, 10 ли ще са, 100 ли ще са) количество безплатно вадене на виртуални карти и Visa, и MasterCard с цел защита при онлайн транзакциите (четене след средата)?;
Нулева такса при Withdraw на кинти, т.е. т. нар. „refund fee“, от PP, Skrill, etc. към виртуалната. И разбира се 0,5% за дебитните/кредитните, като реално това ѝ отрежда №2 място сред всичи банки (само една я бие, както се и вижда, но там няма широк избор от карти).

За промяната на таксите всеки е бил уведомен, имащ активно банкиране, или поне ползвайки го поне няколко пъти месечно. От тук (31.07.2014) и тук. SMS ли е трябвало да пращат, известие с голям лист хартия на вход на банката или при раздаване на flyers из центъра?

„Все едно по магазините да ти искат такса,че пазаруваш от тях.“ – такава такса всъщност има от години при някои банки. „Плащане на стоки и услуги чрез ПОС терминал: 0,20. Това не е лошо. Лошото е, че се множат банките с подобни практики и такси при онлайн/офлайн транзакции през физически или реален ПОС.

Таксата за наличност (било на същата банка, на която е изкарана картата или на др. банка) я има от години в др. банки, тук няма нищо ново. Т.е. все някога щеше да се „разпространи“ и при банките, дето имат нулева такса (а където не е „ударило“, и там ще удари, споко).

---

Така или иначе аз не съм наясно кой все така НЕ е наясно, че за активно, масово и солидно ползване на eP, както и зареждания на funds в него, се използва (ако се ползва карта, разбира се) един-единствен вид карта и то точно определен: Maestro. Няма две мнения. 3 кинта струва, 3г. давност…
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

Така както имате две или три SIM карти на различни мобилни оператори, трябва да се научите да ползвате няколко банки за различните услуги.

Например ДСК има някои изгодни услуги, които спомена Шерифа по-горе (въпреки, че не ми се иска да ставам клиент на ДСК по други причини). Май имат и годишен/месечен разход по електронното банкиране.

ПроКредти Банк имат 0% такса при плащане на сметки чрез ePay.bg (като и ePay.bg няма такса при ползване на дебитна карта от ПроКредит банк за същите операции). Как (почти) безплатно да ползваме ePay.bg за плащане на битови сметки . Разбира се трябва да плащате 1 лев месечно за това, че имате дебитна карта. Електронното банкиране е безплатно - с ТАН кодове.
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

За внасяне няма все още такси, но за теглене има. Промени има определено, дори и при теглене на пари от влогове. Държах доста пари на срочен депозит и теглих 2-3 пъти и общо взето натрупаните лихви отидоха за такси при теглене .. дори може и на минус да съм не съм ги смятал. А парите стояха над 4-5 месеца.
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

Прокредите се оляха за фирмените сметки , такса теглене до 3к е 10лв над 3к пак 10лв или еди колко си %
това е пълна глупост :) ,клиент съм им от доста години , но просто ме издразниха с тази такса , онзи ден си бях забравил картата на фирмената сметка, отидох да дръпна и ми вика 10лв такса :) за теглене

Така както имате две или три SIM карти на различни мобилни оператори, трябва да се научите да ползвате няколко банки за различните услуги.

Например ДСК има някои изгодни услуги, които спомена Шерифа по-горе (въпреки, че не ми се иска да ставам клиент на ДСК по други причини). Май имат и годишен/месечен разход по електронното банкиране.

ПроКредти Банк имат 0% такса при плащане на сметки чрез ePay.bg (като и ePay.bg няма такса при ползване на дебитна карта от ПроКредит банк за същите операции). Как (почти) безплатно да ползваме ePay.bg за плащане на битови сметки . Разбира се трябва да плащате 1 лев месечно за това, че имате дебитна карта. Електронното банкиране е безплатно - с ТАН кодове.
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

Нормално е да стимулират ползването на банкомати за теглене. Така по-ефективно се ползва човешкия ресурс. Даже е малко 10 лв - трябвало е 100 лв да е таксата за теглене. Така ще се научат клиентите да не си забравят картите.
 
Е да, ама на банкоматите пак има такси. Освен това и 400лв. лимит на едно теглене. Всъщност не знам дали още го има този лимит - не съм ползвал дебитна карта от много време.
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

Аз съм в ДСК и Прокредит - баси тъпотията! За какво ни въведоха тези такси?!? Толкова ли са зле банките, че ги въвеждат? Явно нещо не е както хората и се подсигуряват.
 
От: Re: ДСК-то много "изалчнели"!

Е да, ама на банкоматите пак има такси. Освен това и 400лв. лимит на едно теглене. Всъщност не знам дали още го има този лимит - не съм ползвал дебитна карта от много време.

Вече от онлайн банкирането можеш сам да си вдигнеш лимита на картата до 2000 лв.
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

Това са глупости, това е фирмена сметка не пенсията на Баба ти , искам да тегля отивам и тегля, не ме е яд ,че ме таксуват, яд ме е че ме таксуват 10 кинта, сега и с тези машинки за внасяне на суми до 3к си е пълна глупост, не съм питал дали е само за физически или и юридически лица трябва се редят там , ама иди да внезеш 3к от банкноти по 10лв да те видя дали няма си на мое мнение :) за да спестиш няква такса , днес пак бях в банката по други ангажименти 6 човека чакаха за да може да си внесат пари , пред тъпата машинка докато една жена вкарваше 2к + по 5 2 и 10 левови банкноти, остави другото ми всички виждат колко внасяш етц. (екрана с едни супер големи цифри пише сумата която вече си вкарал в машинката ) всяка банкнота се вкарва по отделно една след друга , бе ужас направо ....

Нормално е да стимулират ползването на банкомати за теглене. Така по-ефективно се ползва човешкия ресурс. Даже е малко 10 лв - трябвало е 100 лв да е таксата за теглене. Така ще се научат клиентите да не си забравят картите.
 
От: ДСК-то много "изалчнели"!

Аз си закрих сметките откакто въведоха такса за теглене на каса за физ. лица и под 2000 лева.
За да си закрия сметка в която имаше останали 14 стотинки трябва да им дам 1 лева, защото таксата за теглене е 1 лева. Дадох 1 лев и получих 14 стотинки!
 

Горе