Дали така ще изкарвам пари ?

iskous

Member
Здравейте,
Надявам се, че пиша в правилната тема, ако е в грешната - моля да я преместите.

От доста време съм надъхан да изкарвам малък доход от Интернет - да покажа знанията си и да получа някакво възнаграждение. Ето моите идеи, чрез които мисля, че мога да изкарам поне малко пари на месец.

- преводи/писане на статии - гледам, че това е много търсена услуга и мисля да опитам. Мисля, че съм достоен за тази позиция, защото имам нужните качества и най-вече знания.
- Opencart магазини - Вчера споделих, че преди време съм правил безплатни opencart магазини за онлайн пазаруване. Някои колеги ме посъветваха, че това е добър начин за доход, дори и малък.
- Форуми - Оправям се с форуми, запознат съм напълно с инсталацията на различните платформи - SMF, vBulletin и другите.
- Добър съм в дизайните - занимавам се с фотошоп и мисля, че съм добър в дизайните, но гадното е, че не ги кодирам добре..


Това не е начин за реклама, а просто споделих качествата си и не очаквам от вас обиди, а просто съвет. Дали чрез тези неща ще мога да изкарам някакви пари ?
Поздрави и лек ден
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Разбира се, че ще изкараш, като намериш точните клиенти...
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Ако наистина си добър във всичките тези работи, спор няма че ще изкарваш пари, но както каза glndrk, трябва да намериш точните клиенти :)
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Това е другото.. не знам къде да ги намеря ? Тоез не искам да правя някакъв специален сайт..
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Това е другото.. не знам къде да ги намеря ? Тоез не искам да правя някакъв специален сайт..

Тези дето си им правил безплатни магазин къде ги намери?
Те са същите хора, само дето сега трябва да им вземеш пари...

Ако ти се работи нискобюджетно, може да се пробваш в http://www.fiverr.com/
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Тези дето си им правил безплатни магазин къде ги намери?
Те са същите хора, само дето сега трябва да им вземеш пари...

Ако ти се работи нискобюджетно, може да се пробваш в http://www.fiverr.com/

Измисли ли вече цената. Може да ти стана първия клиент :)
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Измисли ли вече цената. Може да ти стана първия клиент :)
Благодаря! Писах ти ЛС.
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Може да си направиш и един блог, където също да публикуваш какво предлагаш. Според мен така може да привлечеш още клиенти.
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Ако си добър с дизайните има много сайтове където можеш да продаваш дизайн. Има и сайтове със състезания за различни видове дизайн (лого, уеб, апп и др.), от които може да се печелят доста добри пари.
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Почти всеки започва като фрийленсър. Въпроса е да не се подбиват цените за каквото и да е и българите да се научиме да си ценим труда повече
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

@vapdesignbginfo не искам да прозвучи грубо, но по спомен ти също преди броени дни затрупваше форума с глупави теми и въпроси, така, че май не е много ок точно ти да казваш кое ще се забранява и кое не. :) Между другото не виждам и нищо нередно в това, че търси съвет как да изкара някой лев, въпреки, че тия теми се дъвчат доста често в форума.

А сега малко и по темата :)

@iskous преди всичко трябва да обмислиш в кое си най-добър и кое ти е най-приятно да вършиш. Покрай онези сайтове с кликанията по връзки за по 4-5 цент-а, много изписани статии имаше, които залъгваха хората, че щом решиш да вадиш пари от Интернет и парите почват да валят и да ти се чудиш какво да ги правиш после. :)

Преди всичко, освен желанието да изкараш някакви пари от Интернет, ще ти се наложи и да поработиш здраво. Именно поради тази причина те карам да помислиш кое ти е на сърцето, защото колкото повече вършиш една и съща дейност, толкова по банална става, ако не я разнообразяваш често (въпреки, че има и положителна страна - ставаш още по-голям професионалист в това, което вършиш всеки ден.). След като си готов с избора си, можеш да започнеш да търсиш клиенти. Това най-често става в специализирани форуми (като този), в сайтове за обяви и доста често чрез препоръки от вече доволен клиент.

Една добра стратегия е да си направиш един личен блог, като често пишеш в него и на теми близки до услугите които предлагаш. Да вземем за пример, че си избрал да пишеш статии. От време на време в блога си можеш да пускаш разни теми от сорта на "Как се пишат статии, които привличат повече читатели?", "Как да пишем статиите си, така, че да задържим повече време читателя си?" и т.н. Така ще привлечеш повече потребители, които са ти що годе в таргет-а на клиентите и ще имаш някакво портфолио, което да показваш на бъдещите си клиенти. Много хора, предпочитат преди да поръчат статия от някой да видят и стила му на писане, за да преценят дали отговаря на изискванията им.

Каквото и да си говорим в България, цената си е доста добър магнит за бъдещи клиенти. Преди да почнеш да чупиш кинтите е добре да си изградиш малка мрежа от редовни клиенти и хора, които биха те препоръчали. Добра идея е да жертваш малко и да предлагаш или по-ниски цени от останалите с цел да привлечеш някакви първоначални клиенти и да има пред кого да се доказваш. Ако предлагаш същите или по-високи цени от останалите хора, които предлагат същата услуга, кое ще мотивира евентуалният клиент да те пробва, още повече, ако е изпробвал вече друга услуга и е доволен. Прави отстъпки на редовните си клиенти. Няма клиент, които не обича да го галят с перце. Това би вдигнало още повече продажбите и препоръките към други бъдещи клиенти.

Естествено препоръки има хиляди и съм сигурен, че много от хората в форума ще ти дадат и други много добри съвети за това как да изкараш пари и как да успееш по "лесният начин", но помни, че колкото и да е лесен, трябва да си наистина сериозен и да имаш желание да я вършиш работата.

Надявам се съветите ми да са ти от полза и ти пожелавам успех!
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Аз почти не пускам теми. А тук исках да кажа, че просто едно и също се дъвче, а няма напредък. Утре пак някой ще се регистрира и ще пусне тема "Мога ли да изкарам пари така" или "Как да правя кинти". А и това е форум, в който всеки може да предлага квот си иска.

До iskous:
Има всякаква информация във форума, но трябва да потърсиш.
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

- Добър съм в дизайните - занимавам се с фотошоп и мисля, че съм добър в дизайните, но гадното е, че не ги кодирам добре..
...или поне така си мислиш.
Ако това те влече, виждам две (смислени) опции за теб и една не особено смислена:
1) Влез в codeacademy.com или си купи акаунт в codeschool.com (ако се чудиш – второто, 10 000 пъти) и научи HTML, CSS и нещо базово за jQuery. LESS или SASS ще е допълнение към това и ще ти спести много зор. Накрая се научи да работиш на някой framework (Bootstrap или Foundation). Ако някой ти каже, че последното (или което и да е преди това) е глупост, значи говори глупости. Front-end developer си е готина професия.

2) Влез тук. Според това точно колко се интересуваш от дизайн, ще разбереш сам какво да четеш. Много як ресурс. Малка вметка: повечето средно успели дизайнери (поне в България) не пишат сами front end-a си. Повечето от много успелите го правят. Зависи, де, не е задължително като цяло.

3) Търси клиенти по форумите и ги питай дали искат форуми... не знам, това ми звучи абсурдно...
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Може да пробваш както някои предложиха блог, дори блог за дизайна и съвети и как това ти помага.
Според мене блоговете в днешно време могат да бъдат доста успешни ако са наложени правилно и си избрал към кои потребители да бъде таргетнат !

Късмет и успехи !
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Ето моите идеи, чрез които мисля, че мога да изкарам поне малко пари на месец.

- Дали чрез тези неща ще мога да изкарам някакви пари ?
Поздрави и лек ден

моят съвет е да си дефинираш, какво значи малко пари. 10 ст. са малко пари и няма да е трудно да спечелиш за месец, но си реши колко точно искаш да изкараш.

Относто това как да си намериш клиенти: пусни за седмица-две тема във форума че правиш безплатна услуга, да те научат хората, като видят че си добър по-нататък ще ги таксуваш, а те ще те препоръчват на други.
 
От: Дали така ще изкарвам пари ?

Можеш да изкараш пари, но трябва да намериш правилните клиенти и да показваш възможностите си. В един блог можеш да си напраивш портфолио, което да се индексира в google и да споделяш на поетнциални клиенти.
 

Горе