Данък Уикенд

ops5

Active Member
Приеха законът, с който техника над 5000лв закупена от фирма няма да бъде възстановяван ДДС на 100% - разбирай автомобил, лаптоп, фотоапарат... Освен ако фирмата не докаже, че се използва САМО за служебни цели. Предвидена е някаква методика.

Промените в закона предвиждат още Националната агенция по приходите да изисква допълнителни пояснения от фирмите за всеки закупен автомобил с цена над 5000 лева. Така ще се спре практиката служебни коли да се ползват за лични цели. Според депутатите масово автомобилите се регистрират на фирмата, за да им бъде възстановен данъчният кредит.

С измененията се дава възможност всички фирми, които са си приспаднали ДДС за имоти и вещи над 5 000 лв., да подадат декларация в НАП.

Компанията ще трябва да докаже с методика, че използването на активите е само за служебни цели.

Законопроектът предвижда още кешовите разплащания да паднат от 15 000 на 5000 лева.

Ай сиктир...
 
От: Данък Уикенд

:D и ти ли си от тези които са злоупотребили?

Нали не искаш да влизаме в полемика колко е правилна думата злоупотреба в случая :)?

Иначе чисто служебни автомобили се използват ежедневно за лични нужди, това е неизбежно. А другата страна медала - нерядко личен автомобил се използва за служебни цели - ще възстановяват ли тогава?!?!
 
От: Данък Уикенд

Нали не искаш да влизаме в полемика колко е правилна думата злоупотреба в случая :)?

Добре :) разбрах това което ме интересуваше :D

Имаш два варианта:
- примиряваш се
- правиш гладна стачка с други несъвестни бизнесмени

файда от подобни теми нЕма
 
Имам няколко приятели, които не си купуват лична кола точно поради причината, че са им дали служебна и пей сърце е там. Същото е с лаптопите и телефоните им. Айде да видим как НАП ще докаже, че на хх.хх.хххх година от хх.хх.хх часа телефония разговор от служебния телефон не е бил по работа. Или че кола Х е минала днес 300 км. със служебен бензин, от които х-у е бил за лични нужди. Пълна простотия и почти неконтролируемо е това.
 
От: Данък Уикенд

Законопроектът предвижда още кешовите разплащания да паднат от 15 000 на 5000 лева.
А това каква цигания е, нямам думи.
 
От: Re: От: Данък Уикенд

Да, това е пълна педалщина. Пари, които корумпетата взимат за един част, други изкарват за цяла половин година....пълни нещастия.
Идеята е да не можеш да си дадеш бонус в края на годината, ако ги нямаш кеш парите. Примерно, изхарчил съм 10 бона от МОИТЕ ПАРИ през годината с идеята да си ги изпиша като коледен бонус. Преди можеше да си ги дам от касата, ама сега трябва по някакъв начин да намеря парите, да ги внеса и да направя превод. E, другият начин е два месеца да си изпиша по 5 бона и да платя данъци и осигуровки. Това е цялата схема ;)
 
От: Re: От: Данък Уикенд

Идеята е да не можеш да си дадеш бонус в края на годината, ако ги нямаш кеш парите. Примерно, изхарчил съм 10 бона от МОИТЕ ПАРИ през годината с идеята да си ги изпиша като коледен бонус. Преди можеше да си ги дам от касата, ама сега трябва по някакъв начин да намеря парите, да ги внеса и да направя превод. Това е цялата схема ;)

Браво @Мозък! Що не кандидатстваш за финансов министър :roll:
 
От: От: Данък Уикенд

Добре :) разбрах това което ме интересуваше :D

Имаш два варианта:
- примиряваш се
- правиш гладна стачка с други несъвестни бизнесмени

файда от подобни теми нЕма

Напоследък се ядосвам колко добросъвестно го раздавам. Няма с какво да се примирявам. Целта на темата е да покаже отново колко безхаберни закони се мислят - как ще пресмятат данъчните колко време се изпозлва за лични и колко за служебни цели. Загубена кауза - пак малките рибки ще се мъчат.

Мислят се простотии, а в същото време някакви незнайни пичове изсичат 20 декара във Витоша - има машини, работят хора. Те се разбягват, изоставят машините, които нямат ни регистрация ни дяволи. Какво става, къде живеем.

Другия момент - по улиците се разхождат маса осъждани крадци, убийци - спокойно си крадат и убиват - после пък бягат от закона в някоя друга държава. Още колко подбни има - ама то мисля някакви абсурди как да не върнат 25 % ДДС, че се ползвало и за лични нужди.

Та темата е главно за това.
 
От: Данък Уикенд

За кокошка - няма прошка, за милиони - няма закони.
 
От: Данък Уикенд

Малоумните закони са на конвейр ... после що няма малък и среден бизнес, да не говорим че това и големият ще удари! Счетита да му мислят заобиколни пътища.
 
И мен това ме дразни много. Супер много неща има за оправяне, които се завлачват много във времето и стават сериозен проблем, а те седят глупаците и се чудят как да ти го набият или да вкарат нещо, което е супер неприложимо и ще вдигне или сивата икономика или корупциония апарат. Демек, мислят неща, които да ни забият. И това е някакво самоинициативно ниво на олигофрения, защото са много умни. И са толкова умни явно, че вече работещи на запад механизми и сценарии не им вършат работа. ;) Направо не знам до къде ще го докарат така. За тя 26 години с ръка на сърцето мога да кажа, че позатънахме още. :)
 
От: Данък Уикенд

Как така приеха? Щом имате позиция що не казахте преди да го приемат нещо?
 
От: Данък Уикенд

Как така приеха? Щом имате позиция що не казахте преди да го приемат нещо?
Аз лично писах писмо до дядо Коледа, надявам се да го е получил.
 
От: Данък Уикенд

Аз лично писах писмо до дядо Коледа, надявам се да го е получил.

Щом ви ощетява толкова къде е протеста, реакцията, нещо? Аз не хващам логиката тука, ако е верно толкова кофти ще оси мълчат всички?
 
От: Данък Уикенд

Щом ви ощетява толкова къде е протеста, реакцията, нещо? Аз не хващам логиката тука, ако е верно толкова кофти ще оси мълчат всички?

щото са големи предприемачи и нямат време за протести :) Ако може някой друг да протестира,а те ще пускат (безсмислени) теми. Все повече с еубеждавам, че трябва да има ограничение на броя постове в раздел Политика... това бива свободия, но някой са уляха.
Има ли избори всяка година - има. избрахме ли герб - избрахме. Тогава за какво циврите като п*тки? Като не може да приемете реалността - хващайте гората или влизайте в лудница за да пиете хапчета с които да преминете в друга паралелна реалност.

що другите крали - еми кради и ти бе.. бахти
 
От: От: Данък Уикенд

Някои може да са избрали герб, други не сме, ама простотията трябва да я търпим всички.
От огромния процент безмислени теми напоследък в този форум, тази е по-скоро сред интересните такива, жалко, че малко хора го разбират.

Има ли избори всяка година - има. избрахме ли герб - избрахме.
 

Горе