Данък върху лихвите все пак ще има

От: Данък върху лихвите все пак ще има

426202_451174748268673_118800294_n.jpg
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

Дянков:
„България остана единствената държава в ЕС, която не облага тези лихви”

Кристофър Павлов - главен икономист на Булбанк:
Има само четири страни, където лихвите от приходите върху депозити не се облагат с данък. Интересно е, че една такава страна е Естония, чиято стопанска политика се сочи за пример у нас. Естония е в подобна ситуация като България - тя има стабилни публични финанси и се е въздържала от изкушението да наложи такъв данък, допълни той.

Кой лъже?
а) С. Дянков
б) Кристофър Павлов
:wink:
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

Уверяват че това не засяга фрапиращо малки влогове, а от телевизията не узнах за сумите по трансферите и данъчните извлечения... (макар че е грешно да се гледат новини.)
Питам Аз, защо не сложиха праг, от порядъка на 5-10 хиляди, който да не бъде засегнат ?

Само аз ли видях в новините на Нова, че след първата новина от емисията която беше естествено за данъка върху лихвата, веднага грейна "Милиционерчето" с купоните за гладната Милиция ? Доколкото разбрах без да сравнявам с Интернет, Полицията пледира за увеличаване на купоните за храна от сегашните 40 на минимум 80 ?!?

Та не бързайте със заключенията че Пенсиите ще се вдигнат с 10%, макар това да е голям предизборен жокер за Герберите, парите ще се завъртят в пералнята 100 про.

Както видях в един от коментарите тук, който ми се стори доста правдободобен и на място, Боко най-вероятно ще каже НЕ, с което ще вземе мнозинството, макар да си бъдем честни на средностатистическия Българин не му е през оная работа за тоя шум в момента.
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

А бе ше ги...
"България остана последна.. по това, България с най-ниски данъци"

Ами България е с най-ниски доходи бе мамка ви! Що не говорите за това!

Мен пък тва ме дразни, данъците все тая.
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

А бе ше ги...
"България остана последна.. по това, България с най-ниски данъци"

Това просто не е вярно, въпреки че се налива в главите на хората ден и нощ и от всякъде!

Стока за 100 лв. + ДДС =120 лв. + неизвестен брой акцизи, еко-такси и така нататък = ??? Но да се спрем само на 120 лв.

За да получиш 120 лв. заплата чисто, ти трябват 133.33 лв за да си платиш плоския данък, само че преди това трябва да си изкарал за обществено осигуряване (пенсия) както следва:
Ако си роден преди 1960 г. 20.5% отгоре-> 167.72 лв.
Ако си роден след 1960 г. 15.5% отгоре -> 157.72 лв.
И това за 3-та категория труд, за първа и втора цифрите са:
Ако си роден преди 1960 г. 23.5% или трябва да изкараш 174.28 лв. След 1960 та 18.5% и съответно 163.59 лв.
Ако си мислите, че обира е приключил, лъжете се, все още не сме пресметнали колко дължите за здраве.
Вноската е 8 %, тоест за 133.33 лв. (сумата преди данъчното облагане) тя е 10.67 лв. и като я прибавим към предните суми получаваме:
за трета категория труд: 178.38 лв. за родени преди 1960 г. и 168.39 лв. за родени след 1960 г.
за 1-ва и 2-ра категория труд: 184.95 лв за родени преди 1960 г. и 174.26 лв за родени след 1960 г.

И как мислите, дали приключихме? Приключихме, ама друг път... Обръщайте джобовете:

Фонд ДЗПО (Допълнителното задължително пенсионно осигуряване) също иска да лапа, само 5% нищо работа - 5лв. и 33 ст. за него, от Държавата да мине ще удържим само на родените след 1960 г.
3-та категория труд родени след 1960 г. - 173.72 лв.
И да не забравяме и фонд ДОО (държавното обществено осигуряване), там внасят само първа и втора категория труд – внася работодателят, но понеже парите ги изкарва работника ги смятаме тук.
Още 7% за 2-ра категория труд и стават:
194.28 лв. за родени преди 1960 г. и 188.92 лв. за родени след 1960 г.
За 1ва категория труд ставката е 12% и сумата става:
200.94 лв. за родени преди 1960 г. и 195.58 лв. родени след 1960 г.

За да си купиш нещо струващо 100 лв., трябва да заработиш в най добрия случай 173.72 лв.
а в най-лошия 200.94 лв. И както споменах в тази сума не влизат акцизите – на всяка стока (дори без-акцизната) има акциз заради енергията и горивата, “еко” – такси, други такси и данъци. Толкова за уж най-ниското данъчно бреме в Европа ..... А какво прави администрацията с толкова чудовищно много ваши пари, сами си отговорете на този въпрос.

Уви, това е шокиращата истина! За всеки 2 лева нетен доход физическото лице трябва да заработи още 1 лев данъци и осигуровки! Ако работодателя осигурява служителя на реалната заплата, за да му начисли 1000 лева нетна заплата трябва да преведе на НАП още 500 лева. (това важи за 3 категория труд, служител, роден след 1960 г.) След това физическото лице допълнително плаща акцизи, такси, винетки, застраховки, ДДС и какво ли още не... При този пладнешки грабеж от страна на държавата никой не трябва да се учудва, че сивата икономика е около 40 % и нейния дял неизменно нараства през последните години... Но това не е достатъчно и сега ще бъде въведен данък върху лихвите по депозити!
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

Интересно е защо казват, че така искали да накарат хората да харчат повече и по този начин да стимулират икономиката. Добре де, ако имам 10 бона в банката за една година, то банката не ги ли върти (вкарва в икономиката и печели от това)? Нека някой по-запознат с банковото дело да обясни, каква е разликата - в единия случай човекът оперира с парите си, в другия - банката, но парите не стоят заключени в сандъче в някое мазе.
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

Интересно е защо казват, че така искали да накарат хората да харчат повече и по този начин да стимулират икономиката. Добре де, ако имам 10 бона в банката за една година, то банката не ги ли върти (вкарва в икономиката и печели от това)? Нека някой по-запознат с банковото дело да обясни, каква е разликата - в единия случай човекът оперира с парите си, в другия - банката, но парите не стоят заключени в сандъче в някое мазе.

Разликата е че сега банките 1во са си спряли кредитирането 2ро провизират щото имат кофти дългове и ги чистят, на път сме до година сме направили стабилен връх и вече да падат просрочените кредити.
Така при равни други условия ако банките са 6+, кво става:

Те взимат китните и ги влагат за кредитиране за средни и големи проекти и отделно за ипотеки и потребителски кредити. Така че голям шанс има предприемача да се разплати и тези пари пак да се озоват в банковата система, демек пак не влизат в икономиката за дълго
А ако почне се харчат, тези пари отиват при различни направления различни сектори и създават доста ликвидност в тези фирми, фирмите после се разплащат с кредиторите си, влагат ги в нови производства или отиват по линията жени, любовници, коли и яко лайф :D
Като цяло разликата е че банката дава кинти на определени единици под лихва, а хората гласуват за най-добрите компании и си харчат кинтите, парите им се отпускат без лихви. Банките разпределят парите си в по-малък кръг и то към корпоративните клиенти, а хората разпределят към голям кръг парите си. Общо взето това е разликата - ако ти дадем 10к приход по някъв проект първата работа е ги вкараш в банката, но ако има начин да те накарат ги изкараш от там(ако очакваш бъдещето да е цветущо) ти тези пари ще ги налееш в икономиката и ще настанат по-добри време - справка 2005-8

Всичко това е модел при равни други условия. Но сега условията са доста променливи и такъв данък не виждам как ще помогне, просто замаскират проблемите си че не са способни за реформи.

Както ви писах по-горе номинален и реален доход:
http://www.investor.bg/blogosfera/3...e-oblaga-s-noviia-danyk-vyrhu-lihvite,141342/
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

няма страшно, всички, които имат да крият нещо ще си инвестират парите в имоти и коли или на каймановите острови и кур за герб

явно всички са прави, че от бълхария трябва да се спасява човек докато е време. ех тайланд, те там е живота :D
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

ех тайланд, те там е живота :D

Май си зажаднял за лейдибой ласки :lol: На това ли те научиха в Беларус :-o
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

Какво стана с акциза на цигарите - постъленията от акциза на цигари са намалели с 200 милиона лева, след неговото увеличение!!! Като върнат прогресивното подоходно облагане, ще върнат и сивата икономика! За мен това си е направо живо стимулиране на сивата икономика. Има много хора, които са по-умни от държавата ( която в същността си е сбор от закостенели чиновници-писарушки на заплата ) и те ( умните ) знаят как да намерят цаката на всяко едно глупаво държавническо решение. За това накрая данъчния пешкир го обира баба Пена и дядо Гунчо зарзаватчията.

няма страшно, всички, които имат да крият нещо ще си инвестират парите в имоти и коли или на каймановите острови и кур за герб

явно всички са прави, че от бълхария трябва да се спасява човек докато е време. ех тайланд, те там е живота :D

Като отидеш в Тайланд, дай инфо как е там. Аз може да забегна в северна Азия със сибирски климат където птичките не пеят, а само снежни виелици свирят - Монголия. Ама ако в Тайланд си заслужава - не е лошо да ме пече слънце вместо да ме брули снежна виелица и да ходя забулен в кожена гъбина, или поне плаж да правя лятото - сред мадами, вместо да ставам монах в Монголия. :)

Май си зажаднял за лейдибой ласки :lol: На това ли те научиха в Беларус :-o

Що бе ? В Тайланд знам че много любвеобилни били дамите, един приятел беше там и каза че още от летището го награбвали по 2-3 мадами и отивали с него в хотела да му правят масажи. :wink: Можело и да не правиш секс със тях, но до като са с теб ще ти готвят, ще ти чистят, ще ти домакинстват. Много грижовни съпруги ставали, и когато се хванели с един мъж - край, остават само с него. На снимки гледах - екзотично красиво място, слънце, палми, плаж, животец. Но ако си струва защо пък да не опита човек. :)
 
От: От: Данък върху лихвите все пак ще има

Блекито пак е пил Герберин сабахлем рано. :D

Цък.

Tи на гербофоб ли си минал(базикам се :p)
Я пак чети.

но ако има начин да те накарат ги изкараш от там(ако очакваш бъдещето да е цветущо) ти тези пари ще ги налееш в икономиката и ще настанат по-добри време - справка 2005-8

Ако икономиката е добра и очакванията са добри човек ги налива парите, и респективно знаеш до известна степен води до подобряване, справка 2005-8. A като условията са негативни човек спестява, не потребява, не случайно депозитите са рекордни нива.

Аз хич не виждам да сме добре :D Те първа ще почне изплуването. Ама с такива мерки няма стане :D
 
Последно редактирано:
От: Данък върху лихвите все пак ще има

Тук някои колеги на няколко пъти споменха някви данъчни декларации и транзакции за по 2 кинта.

Еми пак се изказвате неподготвени, този данък АКО се въведе той ще се събира от банката, а потребителя ще получава останалата част от лихвата.
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

Новия данък на боко ще е с..с при всяко мушкане с жената ще даваме част от оргазма си на него да му е весел деня. :mad:
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

Сиреч, коя е дата която отбеляза новото Иго? Европейско ли, Американско ли, с времето ще се изясни точно.

Тва е!
Страх ме е да се прибера в БЪлгария да си видя роднините, не за друго... ами година ме няма а дължа толкова пари за това време... никой не пита брат че съм плащал на друга икономика, там където съм живял.
Парите които ще донеса ще се разграбят от данъци...
Ще гледам плакати на Боко навсякъде, видях някви вафли разбираш ли Бойко Борисов... нищо чудно и тетрадки с техните ликове да се мотат по книжарници и училища.

Та така, дебати дебати...

Предлагам:
Организация докато е време най-напред.
Изграждане на общности по държавите, тийм уорк.
Пари няма в БГ, а на всичкото отгоре - искат, взимат и прочие.

Може да звучи смешно, но след 10-20 Януари ще мога да ударя рамо на някой с амбиции в Лондон.
Бавно си разгадавам системата и се намистам там където би ми било удобно.
Ето идея, когато дойде времето (ах Симеоне Симеоне...) ще отворя премислена тема.
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

Приказки, приказки, приказки ... и аз в това число.

В цивилизацията, дето са на светлинни години от нас, вече се хванаха за паветата, ние тука си обсъждаме. Е какво става по Испания и другите държави. Те наще гавази затова си правят каквото си искат, щото знаят, че нищо няма да стане. Овча му работа ...
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

Ще гледам плакати на Боко навсякъде

Сакън дано не си правввввв! :-o
 
От: От: Данък върху лихвите все пак ще има

Цък.

Tи на гербофоб ли си минал(базикам се :p)
Я пак чети.

Ако икономиката е добра и очакванията са добри човек ги налива парите, и респективно знаеш до известна степен води до подобряване, справка 2005-8. A като условията са негативни човек спестява, не потребява, не случайно депозитите са рекордни нива.

Аз хич не виждам да сме добре :D Те първа ще почне изплуването. Ама с такива мерки няма стане :D

Пил си не се прави хаха :D

Сори на това в скобите не съм му обърнал внимание, прочетох извън тях и като ми се откри... :D Викам си ся го избазиках пак. :mrgreen:
 
От: От: От: Данък върху лихвите все пак ще има

Пил си не се прави хаха :D

Сори на това в скобите не съм му обърнал внимание, прочетох извън тях и като ми се откри... :D Викам си ся го избазиках пак. :mrgreen:

Позна че съм пил съм, ама биричка едно кенче Хайнекен(да не казвам как работя сега с кеф :D )

Хаха е случва и на мен дори по често от колкото искам да не дочета нещо :D

Хаха и като ми се отри ... сетих се за боксьора Ро-ки Ки-ро :D
 
От: Данък върху лихвите все пак ще има

Абе винаги ми е била чудна тази политическа доктрина, която си е чиста демагогия и популизъм, да вземем от богати и да дадем на бедните. И след това да има подем на икономиката и хората ще имат яко кинти:D Няма как да вземеш от инициативен и реактивен и да даден на някой лешпер или да дадеш линия към 90% от циганската сган и да очакваш чудеса.

Царе на това са Хамериканците като в началото на 20в. вкарват редица от закони, които са налице в света. Е да ама ама от готова до сега богатите сват по-богати, за разлика от бедните.
 

Горе