Да инсталирам ли All-in-one-seo-pack

TheWizarD

Member
Здравейте ,

сайта ми е www.dobrinite-news.com . Пълня го всеки ден с информация и то не малко . И поради тази причина не съм инсталирал плъгина All in one seo pack защото съм чувал , че е много тежък и ще забави сайта . Вие как мислите, има ли смисъл ще ми помогне ли в гугъл или просто само ще ми товари сървъра .

поздрави ;)
 
От: Да инсталирам ли All-in-one-seo-pack

Инсталирай го без да се притесняваш. Не съм чувала да товари?
Това е един от задължителните плъгини при работа с WP. Другият вариант е Platinum Seo Pack.
 
От: Да инсталирам ли All-in-one-seo-pack

Товарил .. дръжки. Това са мнения изградени от историята на самия плъгин, която продължава години. Всеки плюе каквото му падне. Всеки желае да се докаже в нещо и за това повечето СЕО Оптимизатори, казват, че трябва да се бърника директно по темплейта - ефекта щял да бъде същия. Е да де ама като имаш готово решение - защо да го правиш?
Слагай и не се чуди. Ползвам го от половин година и съм повече от доволен от резултатите.
 
От: Да инсталирам ли All-in-one-seo-pack

качи си плъгинчето и транслитератор - така урл на постовете ще бъде на бг с кл думи в него.

Възможно е в началото да загубиш трафик, голяма част от индексираните си страници (1220 в момента) и ПР. Причината не е в някакъв дефект на плъгина - като промениш урл на страниците вече старите връзки не водят към тях. Дори да сложиш редирект пак ще се получи.

След известно време плъгина ще започне да си върши работата и ще бъдеш доволен от резултатите.

успех
 
От: Да инсталирам ли All-in-one-seo-pack

А някакъв такъв плугин да предложите за Джумла?
 
От: Да инсталирам ли All-in-one-seo-pack

Аз пък ше кажа "Не, не го слагай!". Ей тъй - да има шарено в мненията. Пък и не само.

Ама няма да се аргументирам. Пък и що да го правя, като никой дотук не се е аргументирал Що аджеба трябва да се слага тоя плъгин и верно ли Не може и без него?...
 
От: Да инсталирам ли All-in-one-seo-pack

Някъде бях чел интервю с някой от Google, че подобни SEO friendly адреси не само, че не помагат, но могат и да навредят. От Google смятат, че е най-добре за търсачката да се ползват стандартните окончания, които представят страницата само с номер. Склонен съм да се съглася с тях.
 
От: Да инсталирам ли All-in-one-seo-pack

Понеже Noke, по-горе каза, че никой с нищо не е аргументирал тезата си пиша това мнение, макар че човека задал въпроса си вече е взел решение.
1во: Да, вярно, че преди години много хора са се оплаквали от въпросния плъгин, защото им е натоварвал машинката малко повече. Това е било въпрос на зле написан код (не, че сега е кой знае колко добре написан, но все пак). Ще ме прощавате, но за 2 или 3 години доста неща могат да се променят. Поне последната тема, която открих, в която някой се е оплакал от товарене от страна на AllInOne е била от преди 3 години в ДП.
2ро: Плъгина е за мързеливи (като мен) или не за толкова добре кодъри (също като мен).
3то: Разликата която се получава от това да редактираш темата си и да ползваш този плъгин са 4 query-та към базата данни. Едното ти отнема няколко часа (ако знаеш какво правиш) или повече, а второто 3 минути.
4то: Точка 3 може да се пренебрегне ако ползвате свестен кеширащ плъгин. Аз в момента ползвам w3 Total Cache, който има възможност да кешира част от заявките към базата данни в APC. Резултат:
Код:
Database Caching 62/89 queries in 0.081 seconds using apc (user is logged in)
Извод: Няма смисъл да се разчита на остарели мнения и слухове. Плъгина си заслужава да се ползва, поне в случеите когато човека който има нужда от него е начинаещ.
Дано аргументите са ми били достатъчни :)
 
От: Да инсталирам ли All-in-one-seo-pack

а ти коя тема на wp ползваш?!
 
От: Да инсталирам ли All-in-one-seo-pack

Някъде бях чел интервю с някой от Google, че подобни SEO friendly адреси не само, че не помагат, но могат и да навредят. От Google смятат, че е най-добре за търсачката да се ползват стандартните окончания, които представят страницата само с номер. Склонен съм да се съглася с тях.

Здрасти TretiKolovoz, може ли да се аргументираш за това, защото е разпространено обратното мнение - че адресите трябва да са SEO friendly. Така смятат и авторитетите от Seomoz - виж например тази статия - http://www.seomoz.org/learn-seo/url
 

Горе