Да направим дарение на Wikipedia

galinstefanov

Well-Known Member
Аз лично допринесох, малко, но от сърце за каузата, ако някой желае може да го направи на този линк - https://donate.wikimedia.org/wiki/S...Twin2_nd_yyYY&utm_campaign=C13_wpnd_mlotWW_FR

Дарих, защото неведнъж съм попадал на сайта им, след търсене за определена информация. Не ангажирам, нито задължавам някого да го прави :)

Поздрави,
Галин
 
От: Да направим дарение на Wikipedia

Когато сайтове ни започнат да печелят, тогава ще дариме и ние :)
 
От: Да направим дарение на Wikipedia

И аз подкрепям каузата. Преди съм дарявал за Wiki и пак ще даря, защото винаги има свястна информация в нея.
 
От: Да направим дарение на Wikipedia

Да дарявам на един от най-известните сайтове в света? Вие честно ли?
:lol:
Да дарявам на фирма с 800 сървъра и 150 служители!? А кой ще дари на моята с 6 служителя и нито един сървър?
Тия пари по-добре ги дайте на някой нуждаещ се...
 
От: Да направим дарение на Wikipedia

Да дарявам на един от най-известните сайтове в света? Вие честно ли?

Те не печелят от реклама. Идеята на даренията е да не се налага да публикуват реклами на сайта.

Много хора също така не разбират, че Уикипедия се редактира от хора, които не получават никакво заплащане за това. Всички дарения отиват за поддръжката на сайта (главно за хостинг).
 
От: Да направим дарение на Wikipedia

оставете да даряват тези със 10 пъти по-високата мин. заплата
ако толкова изпитвате нужда да направите дарение - помогнете на някое дете в нужда

за wikipedia ще се намерят пари и ще се съберат дори без да помагате

п.п. и как няма да попадаш на нея като измества почти всичко по пътя си? :D
 
От: Да направим дарение на Wikipedia

Да, и нищо че е полезна и уж с "идеална" цел, все пак това са 150 служителя, което си ги прави голямо предприятие. Навярно получават над 2К евра. Ако беше в бг разходите за хостинг щяха да са с 1500% по-ниски, а тези за заплати с 2000% :)
Най ми е чудно когато някакви умреляци като нас с 200Е средна заплата, тръгнат да се пъчат кат ще помагат за разни световни каузи, където масово взимат по 2К заплата. Същото е и когато ни агитират за секвите помощи за разни държави.... Не виждам с какво сме длъжни изобщо - да не би да получаваме нещо в замяна? Сега за бежанците що не ни дарят некой еврак и на нас.... ми нема, щото не сме интересни и няма полза от стойки и пози да го правят, каквито ние винаги сме готови да направим независимо от повода :wink: (в превод - лицемерни мазници)
 
От: Да направим дарение на Wikipedia

Че аз съм помогнал и на някой в нужда, и съм решил, че искам да даря и на Wiki. Защо да не го направя, мога да си позволя да отделя 5-10-15 лева за това, направил съм го. Хората са казали, дай за да получиш. Може да е малко, но съм го направил, защото съм искал. Не пуснах тази тема за да ви карам, а само да спомена, че в момента тече кампанията. Наблюдавам от много време във форума едно хейтване на по-голямата част от нещата които се пускат....
 
От: Да направим дарение на Wikipedia

Фактът, че толкова години Wikipedia се е задържала чиста от реклами, говори че има достатъчно хора, които даряват. И аз бих дарил, ако ми се намери излишен лев
 
От: Да направим дарение на Wikipedia

Фактът, че толкова години Wikipedia се е задържала чиста от реклами, говори че има достатъчно хора, които даряват. И аз бих дарил, ако ми се намери излишен лев

Ако ти се намери излишен лев ще отидеш на кафе или ще си купиш нова четка за тоалетната но няма и да дариш.
"Излишен лев" няма. Ако имаш желание даряваш ако не, не.
Средства за дарения винаги има. Фактът, че си плащаш интернета показва, че имаш някакви приходи и винаги може да заделиш.
 
  • Like
Реакции: N1ck
От: Да направим дарение на Wikipedia

Не пуснах тази тема за да ви карам, а само да спомена, че в момента тече кампанията. Наблюдавам от много време във форума едно хейтване на по-голямата част от нещата които се пускат....

A защо предполагаш, че не знаем? Може би не сме я посещавали скоро - тогава защо да дарявам?
между другото след няколко месеца пак ще има такава кампания

така че:


Фактът, че толкова години Wikipedia се е задържала чиста от реклами, говори че има достатъчно хора, които даряват. И аз бих дарил, ако ми се намери излишен лев

след два-три месеца (когато пак ще събират пари :lol:) ако имаш 5 лв. излишни, може да дариш :D

п.п. тя ако стане платена, тези 150 човека ще си загубят работата
нали се сещаш?
 
От: Да направим дарение на Wikipedia

Nortrant, форума не се свежда до теб и още 5-10 души, които знаят или нещо се бъркам? Има още многохилядна аудитория, която ако някой реши може пък да влезе и да прочете, пък да реши какво да прави.
 
От: От: Да направим дарение на Wikipedia

И от 3 години насам виждам, че не събират през 3 месеца пари, а веднъж годишно.
 
От: От: Да направим дарение на Wikipedia

"Излишен лев" няма. Ако имаш желание даряваш ако не, не.

Не става въпрос имаш ли пари или не, а какви са ти приоритетите. И аз много пъти съм дарявал, когато съм сметнал, че тези пари вместо да ги давам за нещо, от което нямам нужда, е по-добре да ги дам на някой друг. Е, сега нямам "излишен лев"
 
От: От: Да направим дарение на Wikipedia

ако толкова изпитвате нужда да направите дарение - помогнете на някое дете в нужда

Това ти изказване ми напомня за един коментар, който прочетох във Фейса, в страницата на Вип Брадър, където една жена се изцепи "Вместо да дарят парите на децата в нужда, те плащат на Парис Хилтън... 200 000 хонорар"... WTF? :shock:
 
От: От: От: Да направим дарение на Wikipedia

Това ти изказване ми напомня за един коментар, който прочетох във Фейса, в страницата на Вип Брадър, където една жена се изцепи "Вместо да дарят парите на децата в нужда, те плащат на Парис Хилтън... 200 000 хонорар"... WTF? :shock:

Да пуснеш тема с която да агитираш да помагаме на Википедиа защото са я закъсали? wtf
май се ебавате :lol:

абе дарявайте за каквото искате, аз просто изказвам мнение
дали с вашите кирливи 5 лв или без тях - википедиа ЩЕ СЪЩЕСТУВА. Но за детето не мога да се обзаложа (за другото мога - пишете ако има желаещи)

Nortrant, форума не се свежда до теб и още 5-10 души, които знаят или нещо се бъркам? Има още многохилядна аудитория, която ако някой реши може пък да влезе и да прочете, пък да реши какво да прави.

направи една анкета да видим колко не знаят за википедиа
след това ако трябва ще събираме пари за рекламна кампания :mrgreen:

И от 3 години насам виждам, че не събират през 3 месеца пари, а веднъж годишно.
айде...сега и статистики
кой знае още колко вътрешна информация имаш
 
От: Да направим дарение на Wikipedia

Никаква вътрешна информация нямам, ама пич не мислиш ли, че е доста тъпо, при условие, че наистина нямам за цел да агитирам някого, да влизаме в словесни спорове и тъпотии.. честно, в тоя форум влизам за да чета полезни неща, рядко поствам, и реших, че това мога да го направя, а вие ме нападнахте сякаш собственика на Wikipedia ми е комшия и по шуробаджанащина съм решил да изкарам някой лев... За момент съжалих, че въобще си направих труда да я пусна тая тема. За времето ми прекарано в тоя форум никога не съм си позволявал да публикувам тъпотии, които могат да навредят или каквото и да било, дори напротив, пиша, когато смятам, че имам какво да кажа, обикновено чета само и наблюдавам. Хайде да прекратим това и да оставим всеки да решава каквото си иска. Може би си прав, че заглавието на темата е подвеждащо, моя е вината, докато съм го писал въобще не ми е минало през ума, че може да има такива отзиви. Считам, че сме се разбрали и всеки да си кара неговата си работа, не съм тук да се заяждам с никой, а знаеш, че можем да си лаем и все тая...

Поздрави!
 
От: От: От: Да направим дарение на Wikipedia

Това ти изказване ми напомня за един коментар, който прочетох във Фейса, в страницата на Вип Брадър, където една жена се изцепи "Вместо да дарят парите на децата в нужда, те плащат на Парис Хилтън... 200 000 хонорар"... WTF? :shock:

И кое е по-добре от двете? Да се спаси дете или да гледаме тая смръдня три дни примерно? Честно да ти кажа ме се виждаш доста проста с тия изказвания. А по темата това си е чисто гугълски сайт и те си го дотират нормално. Не зависят от дарения и тем подобни глупости. Мога да се хвана на бас, че ще го има и без дарения.
 

Горе