Да правим пари заедно

Re: От: Да правим пари заедно

Въздържам се от размахването на картони, щото момчето мисли - твърде често пропускана дейност. Е, вярно, пикае срещу вятъра, но за това пък се пробва. И като му дойде акъла, пък може и да измисли нещо стойностно. А до тогава, ще гърмят акаунти :D

Няма бе, тео, няма... За съжаление. Тарикат се раждаш, такъв си доживот (тарикат в лошия смисъл). Един ден като се хване на бачкане и ще вика, аз сега не мога ли да си поспя, кво да му работя на този боклук => този боклук ще дава по-малко заплата => нашия човек ще се чуди защо, като той е най-големия специалист и работяга в цялата фирма.

И сега, направи си един сайт, не ще гледам да се тарикатя...
 
От: Re: От: Да правим пари заедно

Няма бе, тео, няма... За съжаление. Тарикат се раждаш, такъв си доживот (тарикат в лошия смисъл). Един ден като се хване на бачкане и ще вика, аз сега не мога ли да си поспя, кво да му работя на този боклук => този боклук ще дава по-малко заплата => нашия човек ще се чуди защо, като той е най-големия специалист и работяга в цялата фирма.

И сега, направи си един сайт, не ще гледам да се тарикатя...

Смесени чувства изпитвам. От една страна - прав си. От друга - не мога да спра да вярвам (напълно глупашки) в доброто у хората. Точно заради тази ми тъпа вяра са ме лъгали не веднъж хора, на които съм имал 100% доверие. Ама не спирам да се надявам един ден да намеря същия балък като мене. И птички, цветя, световен мир и равенство....
Също така, да не забравяме къде живеем - в страната на ПРЕЦАК-ДАЛАВЕРАТА. Не очаквам офлайн тарикатлъка да не се пренесе и онлайн. Но тук, въпреки, че е слободия, се раздават бая шамари и ритници на пишман акълии... и то от съвсем безпристрастни ботове :D
 
От: Да правим пари заедно

Трябва да си луд, за да искаш да правиш подобни глупости. А и колко ще спечелиш от цялата тази занимавка?
 
От: Да правим пари заедно

Епа стига сте му се карали - не може да не е разбрал вече.
 
От: Да правим пари заедно

А, не супер се получава, малко насила излиза информацията, но си струва. И все пак подчертава, че не е за лично моя печалба, а обмен на ресурси между прохождащи предприемачи. Добре, с Гугъл разбрах, но не може все да няма някой афф програма или нещо друго PPV/PPC, което да има полза.
 
От: Да правим пари заедно

Въпросата идея има шанс да поеме дъх, ако направиш рекламна мрежа в която да въвлечеш голям брой "кликчовци", който трябва да са найстина сериозен брой, а не да цъкате 5 човека всеки ден по 10 пъти и хоп, ще отнесете шут в гъза. Не случайно се правят рекламни мрежи от типа на гарга, имаше едно време и едни reklamnamreja, сега нямам и идея дали още ги има и т.н. Мисли върху този въпрос, а не как да цъкате само Оwner-и на сайтове и да очаквате да се случи някакво развитие...
 
От: Да правим пари заедно

аз съм навит брато. дрънни едно телефонче или прати лично, че изкъртиме и Google и сите.

абе се хвани да правиш нещо като хората. така цакаш не само себе си, но и други и печалбите са точно да 2 евтини кондома. братята кличко.... :) хахахаха. едните кликат, другите бият. :)
 
От: Да правим пари заедно

А, не супер се получава, малко насила излиза информацията, но си струва. И все пак подчертава, че не е за лично моя печалба, а обмен на ресурси между прохождащи предприемачи. Добре, с Гугъл разбрах, но не може все да няма някой афф програма или нещо друго PPV/PPC, което да има полза.

Айде една мъдрост ти кажа.

Като мислиш за жълти стинки, жълти стинки ще получиш.
Като мислиш за пачки, само пачки ще получваш.

Или айде да ти интерпертирам тази метафора, нещата стават с акъл
 
От: Да правим пари заедно

Е поне не оставихме момчето гладно, но все пак аз виждам и нещо положително в целия този напън и то е че поне е си е направил труда да си представи една идея и да я изкаже , това че някой неща не са му ясни, всеки се учи с времето... успех със следващата идея, но един съвет преди нея - прочети някоя и друга книжка, статия или каквото и да е друго полезно четиво :beer:
 
От: Да правим пари заедно

Всичко хубаво, но аз просто давам идеята не като печеливша лично за мен, а печеливша за начинаещи в този бранш. А по логиката на някой горен потребител за стотинките, ако не развиваш нещата си добре и не им намираш пазар, всяко нещо би струвало стотинки вместо хиляди левове. Дано продължи така отворена дискусия.
 
От: Да правим пари заедно

Всичко хубаво, но аз просто давам идеята не като печеливша лично за мен, а печеливша за начинаещи в този бранш. А по логиката на някой горен потребител за стотинките, ако не развиваш нещата си добре и не им намираш пазар, всяко нещо би струвало стотинки вместо хиляди левове. Дано продължи така отворена дискусия.

Като правиш нещо първо си намираш целевия пазар. В този пазарерн сегмент(ниша) се генериат печалбите, просто защото твоя продукт отговаря най-точно на потребителски нужди и желания.
Нормално да струва стинки като не знаеш на кого да го продаваш :), тогава и стинките пак ще са добре, а десетките хиляди левове са в целевите пазари. И пак се върнахме в изходяща позиция трябва се мисли, - да мислиш за идеи които ще се реалзират и ще ти донесат голям марж, а не идеии дето некви мизерни стинки ще ти донесат защото ще прецакаш системата - това всички се опитваха да ти кажат. След време ще придобиеш и опит в следствие на многото грешни идеи, тогава ще ги отсяваш нешата.

Мисли глобално, действай локално ;)
 

Горе