Да представя и аз един проект

ddimitrov

Member
Иска ми се да представя и аз един мой личен проект. Започнах го по скоро на майтап и някак си от лични подбуди да покажа нещо от мен. Обичам да пътувам и от известно време започнах да снимам панорамни снимки. Ей така без да претендирам за фотограф. И така преди около година стартирах блогчето: www.panoramni.com
Не съм се напъвал за никакво кой знае какво СЕО до сега. Пускам по 2-3 линка в свежо, фейсбук и edno23. Ще се радвам на някакво мнение, препоръки и критики. За съжаление в момента поради финансови проблеми няма налични зимни панорами.
 
От: Да представя и аз един проект

Много ти е хубав блога. На мен ми харесват такива сайтове. Идея направи още един, но на него качвай снимките преработени с фотошоп. А може да им искаш и парички. :)
 
От: Да представя и аз един проект

За backlink-ове става :D. Дизайнът е простичък и готин. Само промени бутоните за споделяне. Това ще стои по-стилно: http://www.addthis.com/ . Успех с фотографията
smiley_wink.gif
.

ps: Коментарите изискват ли одобряване, ако не, най-вероятно ще бъдеш оспамен сериозно.
 
От: Да представя и аз един проект

Блогчето е яко. И аз мога да вметна няколко неща за подобряване на визията му:

- Сложи / измисли си символично лого и хубав хедър.
- Сложи фав иконка.
- Направи го интерактивен - сложи някой друг гаджет:
- коя снимkа къде се намира, използвайки google earth.
- facebook
- twitter
- какво е времето java
- Ох това Тиксо, няма ли google analytics?

От пръв поглед само това мога да предложа, за да помогна. Пожелавам ти успехи с проектчето и много, много трафик. :)
 
От: Да представя и аз един проект

Blinky - сега след нова година докато съм отпуск ще седна да вмъкна някой неща от които споменаваш.

За момента не планирам 360 градусови панорами. При тях ако са във вид на снимка нещо не ми допадат, а иначе интерактивни неможах да си избера тяхнология и формат.
 
От: Да представя и аз един проект

И на ми допадна блога, снимките са доста добри. Аз също ти пожелавам успех.
 
От: Да представя и аз един проект

Много хубав блог, поздравления и много посещения през 2012 :]
 
От: Да представя и аз един проект

Много са хубави снимките, допада ми сайта, но ако има хедърче по-разчупен би ми грабнал вниманието повече. Много успехи ти пожелавам!
 
От: Да представя и аз един проект

Поздравления за блога!
Blinky, а и другите колеги, са ти дали добри съвети.
Ако искаш да растеш, стимулирай по някакъв начин качването на снимки и от други потребители... за да не се повтори: "За съжаление в момента ... няма налични зимни панорами." :)

Успехи!
 
От: Да представя и аз един проект

Това да качват и други потребители го мислих, но нещо не ми идва на ум как да ги стимулирам. Повечето обикновени потребители месеци след като си купят цифров апарат разбират, че нямал лента, а какво остава да правят панорамни снимки. Фотографите пък си имат техните фотофоруми и там е горе долу табу за аматьори като мен. Все още малко не ми идва коя група би правила и качвала такива снимки.
 
От: Да представя и аз един проект

Много добре!

Пиплни малко дизайна, малко сео, и ... когато се понапълни и дойде трафик, си готов за договор с туристическите агенции (посети това място - лнк към оферта) :)
 

Горе