Да се предпазим от СПАМ!!!

Fozzy

Well-Known Member
Всеки, който желае 100%, гарантирано да се отърве от СПАМ ботове, нека сложи подобна captcha като прикачената. ГАРАНТИРАНО работи на 100%. Не само, че ще се отървете от ненужния спам, но и няма да срещате глупави коментари :)
 

Прикачени файлове

  • 20091209_1742697139_captcha.png
    20091209_1742697139_captcha.png
    106.9 KB · Преглеждания: 77
абе мани ги тея граници.... друго си е едно интегралче :lol:

attachment.php
 

Прикачени файлове

  • Image62.gif
    Image62.gif
    14 KB · Преглеждания: 94
От: Да се предпазим от СПАМ!!!

Ако имаше такива неща, когато трябва да се логвам или поствам мнения, то тогава нямаше да се появя в интернет пространството :D
 
От: Да се предпазим от СПАМ!!!

Предполагам, че ако AMOUN беше собственика на bg-mamma щеше да има такава кепча преди публикуване на пост :D
 
От: Да се предпазим от СПАМ!!!

Компютър никога няма да може да реши границата (число, разделено на нула е равно на безкрайност - доста е трудно да дефинираш на някой комп понятието "безкрайност", нали), но за това с фигурата вече не съм съвсем сигурен....

За интеграла вече не знам, не съм учил висша математика все още, има време....
 
Re: От: Да се предпазим от СПАМ!!!

Компютър никога няма да може да реши границата (число, разделено на нула е равно на безкрайност - доста е трудно да дефинираш на някой комп понятието "безкрайност", нали), но за това с фигурата вече не съм съвсем сигурен....

За интеграла вече не знам, не съм учил висша математика все още, има време....


айде бе http://www.wolfram.com/
 
От: Да се предпазим от СПАМ!!!

Ако ви трябва реална защита от ботове, ето ви една проста. В края на регистрацията слагате два радио бутона като срещу единия пише "Аз съм спамбот", а срещу другия пише "Аз не съм спамбот" (подразбиращата се стойност е първата). Все пак нали живеем в свят където всеки куку му се дава право да бъде това, което смята че е (например Елвис). Ботовете трудно ще се сетят да маркират, че не са ботове, но от хората ще бъдат хващани само тези, които настойчиво твърдят, че са спамботове.

П.П.:
Иначе и аз съм попадал на толкова гениални капчи, където бот по-лесно ще разбере какво трябва да се попълва отколкото човек.
 
Последно редактирано:
От: Да се предпазим от СПАМ!!!

Компютър никога няма да може да реши границата (число, разделено на нула е равно на безкрайност - доста е трудно да дефинираш на някой комп понятието "безкрайност", нали), но за това с фигурата вече не съм съвсем сигурен....

За интеграла вече не знам, не съм учил висша математика все още, има време....
Не е чак толкова трудно ;)
Пък и във стандарта за числа с плаваща запетая има включени ситуации за +/- infinity; +/- 0, NaN
[URL="http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_754"][url]http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_754[/URL][/URL]

Даже такава captcha е по лесна за решаване от компютъра отколкото от обикновенния юзър. :)
Бот по би се шашнал от задача от вида:
attachment.php
 

Прикачени файлове

  • 902dff7b75e3b0b93adb9875bd2c23d7.png
    902dff7b75e3b0b93adb9875bd2c23d7.png
    1.4 KB · Преглеждания: 33
От: Да се предпазим от СПАМ!!!

За България мисля че това - "коя година е основана България" работи отлично - да въвеждат 681
 

Горе